Tengeri Harc

DeletedUser

Vendég
Elnézést, ha máshol kellet volna feltenni a kérdéseimet.

1.-Mitől függ, hogy a szállító hajók elpusztulnak-e vagy nem?

2.-Szállító hajók milyen módon vesznek részt a tengeri harcban?

3.-Ha részt vesznek, számít-e, hogy milyen, mennyi katona van rajtuk?

hajo12_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Megkérem szépen a kedves fórumozó társakat: a "tapasztald ki" és a "fogadd el" típusú válaszokat mellőzni szíveskedjenek!
Ezek nem válaszok, így off-nak tekinthetők, és a téma bezárását okozhatják.


Köszönöm

Shruikan: Köszi, a többi fordítással együtt, nagyon hasznosak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Elméletileg összefüggésben van a támadó flotta erejével, pont ezt a részt fordítom éppen, de még nem értem a végére. Az biztos, hogy a szállító hajó belsejében tartózkodó egységek, nem befolyásolják a hajók erejét. (De egységek csak akkor lehetnek a hajóban, ha támadnak az egységeid)
 

Moira

Ex-CM
Néhány összefüggés a hajók kapcsán:

1. eset
támadó: szállítóhajók, tele egységgel, nincs áttörés
védő: szállítóhajók
= normál szárazföldi harc


2. eset
támadó: szállítóhajók, tele egységgel, nincs áttörés
védő: hadihajó
= minden szállítóhajó elsüllyed, földi egységek megfulladnak


3. eset
támadó: szállítóhajók, tele egységgel, van áttörés
védő: hadihajó
= szállítóhajók egy része meghal a földi egységekkel együtt, egy része átjut és harcol a szárazföldön

4. eset
támadó: szállítóhajók, tele egységgel, hadihajó
védő: hadihajó
= hadihajók csatáznak. Ez után az eset beosztható másik verzióba.

5. eset
támadó: hadihajó
védő: szállítóhajók

a) saját város hajói, van földi egység = nincs veszteség (*kivizsgálás alatt, válaszom itt a jövőben módosulhat)
b) saját város hajói, nincs földi egység = elhullnak a szállító hajók
c) támogató egységek hajói, földi egység szállítására mind szükség van = nincs veszeség
d) támogató egység hajói, nincs szállítandó földi egység = elhullnak a szállítóhajók

Ha az ügyfélszolgálaton át eljuttatod nekem a konkrét adatokat, amelyek a fenti képen nem látszanak, ki tudom viszgálni, hogy mi történt, bár az ellenséges egységek adatai védelmében, csak azt tudnám megerősíteni vagy cáfolni, hogy az adott esetben bug történt, vagy sem.
 

DeletedUser

Vendég
Olyan kérdésem lenne h. hogy mukodik ez a tengeri harc. A tengeren találkoznak a hajok és el tudják pusztítani egymást? Vagy csak mikor támadjunk egy másik falut, a hajok is támadják a támado falut? Es h. lehet használni az isteni eroket a tengeri harcoknál? A támado városra kell használni és az o városának a hajoira fog hatni?
 

DeletedUser

Vendég
Csak város támadáskor van harc. Azért "tengeri", mert a vízi egységek csak az ellenfél vízi egységeivel küzdenek ilyenkor. Először lejátsszák a hajók utána, ha maradt szállítóhajó akkor a kateszek küzdelme jön.

Zeusz, Kedvező Szél : itt a saját magadra kell ellőni a varit (szerintem a támadásban levő sereg ikonra, de ez nem biztos)

Poszeidón, Tengeri vihar : ez jó kérdés! Itt két ötletem van: amikor támadnak akkor a támadást jelző ikonon az ellenfélre küldöd, ha te támadsz akkor meg érkezés előtt a városra...

Héra, Honvágy : Biztos, hogy az ellenfél támadását jelző ikonon kell használni (miután a varázslat nem írja gondolom együtt hat a szárazföldi és a tengeri csapatokra is)

Athéné, Városvédelem : Itt meg ugye az a kérdés, a Tengeri vihar varázslattól is véd-e

(jó válasz volt:D kb ugyanannyi kérdést sikerült megfogalmaznom, mint amennyit megválaszoltam :rolleyes:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
HÁt ez érdekes amit Moira írt.

Ezek szerint ha a faluban vannak szárazföldi egységek és csak szállíthajói vannak a védőnek akkor az én támadóhajóimból álló flotta nem fogja elsüllyeszteni az ellenség szállítóhajóit? CSak akkor ha nincsenek szárazföldi erők a faluban?

Hát nem vágom ennek mi értelme? Mit számít az tengeri ütközetnél, hogy a városban vannak-e szárazföldi erők vagy sem?

Vagy valamit rosszul értelmeztem?
 

DeletedUser

Vendég
?

Sziasztok!
Nekem is lenne 1-2 kérdésem:

Szóval egy szövetségben szeretnénk flottára vonatkozó előírásokat meghozni.

Kb mekkora pontszámtól érdemes hajókkal foglalkozni és mennyivel? Meglátásom szerint 2500 pont környékén nem árt ha van már 10 védekező hajó (biréma).

kb mikortól éri meg váltani triremára?
gyujtóhajóval megéri foglalkozni?

Köszönöm előre is a segítséget.
 

DeletedUser461

Vendég
Mi van akkor ha
Kifejlesztem az áttörést, ami ugye kevesebb veszteséggel eljuttatja a szárazföldi csapataimat az ellenség városába ahol megküzdenek a védőkkel.
Le is győzik őket, ezzel elkezdődik a hódítás.
Az áttöréssel kevesebb lett az okozott kár a védőflottában, így több hajója megmarad. Megérkezik a foglalás megtartásához a védőseregem szállítóbárkákon.
Mi történik a megmaradt hajókkal, ha sikeresen megkezdem a hódítást?
A megmaradt védőflotta megtámadja a támogatásként érkező szállítóhajókat?
A szimulátorban kipróbáltam és az áttörés valóban kevesebb védőhajó-veszteséget okoz, de a szállítóbárkák átjutnak. Ám ha csak szállítóbárka érkezik a megmaradt flotta elpusztítja az összeset.
 

DeletedUser

Vendég
Moira: Köszönöm a választ, számomra tisztává tette a dolgokat.
Így már tudom mi volt a különbség: az első esetben az 5/d variáció állt fent, előzőleg szárazföldön levertem.
Második eset 5/a, legalábbis az előtte 10 perccel történt kémkedés szerint.

dizecsekke!
Szerintem az lehet a magyarázat, hogy támogató egységnél nem pusztulhat el a hajó, mert nem tudnak haza menni a vitézek. :D
Sajátnál esetleg az lehet az oka, hogy ha nincs benne katona, akkor civilnek számít.
(Bár akkor üres városnál is ez lenne a helyzet, és szépen hazahoznák a hajókat.)
 

DeletedUser

Vendég
Ha a "saját város hajói" alatt a támadott falu hajóit érti akkor gondolom az volt a képlet, hogy a szárazföldi csapatok védik a kikötőben, közvetlenül a part mellett horgonyzó szállítókat akiket nem közelítenek meg a támadók, míg ha nincsenek akkor boldogan ledarálják őket. (és akkor szintén igaz a támadott falut "támogató egységek hajóival")
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A "saját város hajói" az otthon lévő hajókat jelenti, a támogató az ő megsegítésére küldött egységek szállítóit.
Minden a támadó szemével nézve van leírva.
E konkrét esetekben nem volt szó foglalásról, csak egyszerű támadásról.

Oké.
Elképzeltem ahogy a partról próbálják védeni a hajókat, köveket és szitkokat dobálva a "jelző" hajókra(elég érdekes fordítás). Eközben azok vígan gyújtogatják a bárkákat és jókat röhögnek. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A tengeri harc során legyőzött hajókért jár harci pont ? Vagy csak a szárazföldi egységekért jár ?
 

DeletedUser

Vendég
átszámoltam a megölteket,és benne van az elpusztított hajók legénysége is
 

DeletedUser

Vendég
bizony, hogy jár és a hab a tortán a gyarmatosító hajó a maga 170 emberkéjével :p
 

DeletedUser

Vendég
Érdeklődnék használtok-e GYÚJTÓHAJÓKAT és milyen tapasztalataitok vannak róluk ?!?!?

KÖSZCHYYY
 

DeletedUser619

Vendég
Néztem az Agórán a szimulációt. És arra jutottam, hogy a tengeri csata nagyon gázul van megcsinálva. Védelemnél hiába van egy rakás harci hajód elég egy minimális harci hajó a támadó részéről (pl van 40 hajód, biremák, gyújtó, jelző) az ellenség jön 30 szállítóval és 3-4 biremákkal és már simán be is jutott a városodba áttörés nélkül. Szóval ez így nagyon gáz. Akkor mi a francnak vannak a hadihajók ha nem érnek semmit? És mire jó az áttörés, hogy ha anélkül is simán át lehet törni a védelmet?
40 hadihajó már csak lenyom 4 biremákot aztán meg még maradnia kellene elég hajónak a szállítókhoz is. De mégsem így működik.
Persze biremák nélkül simán lenyomják a védők az összes szállítót.
 
Fent