Télünnepi béke

DeletedUser

Vendég
Szellemvárost (ha minden igaz) lehet támadni. Lehet támadni és elfoglalni az NPC falvakat. Lehet nyersanyagot begyűjteni az NPC falvakból.

Szellemvárost lehet támadni - ezt saját tapasztalatból állítom - csak felesleges, ugyanis békeidőben tett látogatásról kaptam üzenetet és természetesen nem hoztak nyersanyagot a katonáim.
Köszönet a precíz tájékoztatásért a Télünnepi Békéről.:mad:
 

DeletedUser

Vendég
Így igaz, szellemből sincs nyersanyag.

Ellenben a 24.-én, 18 óra előtt indított de utána beérkező seregek ütnek!
Ez is elég meglepő annak fényében amit tájékoztatásként kaptunk, sőt az elmúlt évihez képest is "visszalépés".
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5524

Vendég
sajnos én is áldozata lettem egy 18:00 után beérkező támadásnak, hisz a leírt szabályok szerint ez békeidőnek minősült, szerintem.
Nem vontam ki a támadókat, a belső lakosságot pont ezért nem használtam.
Kissé csalódott vagyok!
 

DeletedUser

Vendég
Igen, én is így tudtam. Békeidő 24-én 18:00-kor keztődik.
Én a gyarmit 23-án fél 6 körül imdítottam és 23-ám negyed 10 körül (este) ért be. tehát közel sem volt a béke időszakához.

Mint fönn olvasható: 23-án 18:00-ig lehet gyramit indítani, ami 24-én 18
:00-ig meg kell hogy érkezzen, mert utána már béke ven.
Az én gyarmim ezeknek eleget tett.

A másik gyarmim, indult hat óra előtt fél perccel és fél ór múlva érkezett. Rendben el is foglaltam a várost.

Semi olyasmiről nem volt szó, hogy 23-án mondjuk 21:00-tól nem érhet be gyarmi.. De az sem igaz, ami logikus lenne, hogy 23-ám 18:00-tól nem lehet gyarminak megérkeznie, hiszen a másik hajóm beért 18:00 után.

Na, szóval magyarázatot kérek!


Félreértettél...

Ha a beérkezés a béke kezdte előtt 24 órán beül van, visszapattan!
 

DeletedUser

Vendég
Moira pontosító szövegében ez áll: "A béke kezdetét megelőző 24 órában már nem fog sikeresen megérkezni gyarmatosító hajó." - tehát úgy kell felfogni hogy város foglalása esetében a béke 24 órával hamarabb kezdődik a meghirdetett időpontnál. Ezt kell tudomásul venni és kész. Most már csak az kell hogy így is történjen.

(Talán logikusabb lett volna így: "A béke kezdetét megelőző 24 órában indítva már nem fog sikeresen megérkezni gyarmatosító hajó." Ezt azonban zárójelbe is teszem mert nem ezt a tájékoztatást kaptuk és nem is így működik majd. Ha minden igaz.)
 

DeletedUser

Vendég
Moira szövege világos.

Ha pl. 2011.12.24. 18:00-kor kezdődik a béke, akkor
2011.12.23. 18:00-kor érkező gyarmathajó már visszafordul,
de a 2011.12.23 17:59-kor érkező már beérezik

Az azért így van, mert sok szerveren 24 óra a foglalás ideje (régi) és ezen helyeken így a védőnek kisebb esélye lenne (ha meg 12.24. 17:59-kor érne be a gyarmathajó, akkor esélytelen is lenne...)

Ezért van így thisisgrepo
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is világos. Most már csak az kell hogy így is történjen a játék során.
 

DeletedUser

Vendég
Ez már csak a békeidő alatti támadások eredményességét nem magyarázza meg :)

Kép feljebb található.
 
Fent