Támadási pontlimit

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Üdvözletem!

Vannak játékosok, akik később lépnek be, mégis arra a szigetre kerülnek, ahol már más játékos, sokat fejlődhetett. Illetve vannak olyan játékosok, akik csak kedvtelésből a legkisebb tagokat támadják (oda építenek új várost), pedig már nekik több ezer pontjuk van.

Ezért arra gondoltam, hogy egy pontlimitet be kellene vezetni, hogy egy fejlett játékos ne támadhasson meg egy kis játékost. Ezt nagyjából úgy képzeltem el, hogy a játékos a saját pontszámához viszonyítva, csak a saját pontszáma felét, birtokló játékost támadhatna meg minimum. Ez természetesen felfelé is igaz lenne, hogy a kicsik se tudjanak összefogni a nagyjátékos ellen.
Érthetőbben:
Ha egy játékosnak van 10000 pontja, az 5000 pontos játékost támadhatna minimum. És így a kezdő 5000 pont alatti játékosok biztonságban vannak, ezen játékos ellen.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A pont nem a játékos erősségét mutatja, hanem a város kiépültségét. Nem tartom ilyen szempontból jó összehasonlítási alapnak. Nagyon könnyen leverhet egy 5000 pontos város(játékos) egy 10000 pontos várost(játékost), hiszen a seregösszetétel nincs pontban mérve.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ezen kívül egy szigetre egyszerre kerülnek a játékosok.
Gyorsabban kell fejlődni mint a szomszéd, és akkor nem lesz ilyen gondod.
Az odaköltözőknek pedig távol a haza, távol a segítség :)
 

DeletedUser

Vendég
A pont nem a játékos erősségét mutatja, hanem a város kiépültségét. Nem tartom ilyen szempontból jó összehasonlítási alapnak. Nagyon könnyen leverhet egy 5000 pontos város(játékos) egy 10000 pontos várost(játékost), hiszen a seregösszetétel nincs pontban mérve.

Ez nem így van. A játékosoknak van egy átlagpontszámuk, ami több város pontszámát összegzi.
 

DeletedUser

Vendég
Ezen kívül egy szigetre egyszerre kerülnek a játékosok.
Gyorsabban kell fejlődni mint a szomszéd, és akkor nem lesz ilyen gondod.
Az odaköltözőknek pedig távol a haza, távol a segítség :)

Mégis igazságtalannak tartom, hogy 15000-es emberek 2000-es pontszámosokat farmolnak. A kicsiknek is joguk van fejlődni. Nem utolsó sorban, (ez csak a supportnak szól) Ha az kicsiket letámadják azok a legtöbben kilépnek. De ha egy olyan támadja meg aki ellen van esélye, akkor lehet, hogy még a prémiumot is beveti a győzelem reményében. :D
 

DeletedUser

Vendég
Megismétlem, mert úgy tűnik nem érted:
A 15.000 es játékos ugyan akkor, ugyan olyan feltételekkel kezdte, mint a 2000 pontos.
Ezek után a fejlesztők is azt fogják támogatni aki aktívabb.
Az inaktív játékos senkinek sem hasznos, nem baj ha abbahagyja.
 

DeletedUser

Vendég
Nem biztos, hogy ugyanakkor kezdte a 2000 pontos. Nemcsak inaktivitás miatt lehet valakinek 1 városa, alacsony pontszáma, vagy nincs szövetsége, hanem mert lehet nemrégen kezdte. Ha azt mondod, akinek nincs 2-3 vagy több városa, 15000 pont alatti, még nincs egy erös szövetsége és nem a kezdetektöl játszik az inaktiv, az hosszu távon nem lenne kifizetödö. A veteránok egy része szép lassan megunja, mert kimerítette a játékban rejlö lehetőségeket, és a kezdöket naponta 5-6 szor legyalulják nem hagyják fejlödni olyanok akik a koruk, vagy neveltetésük miatt ezt sikerélménynek könyvelik el mer ugysem üt vissza, akkor lassan elfogynak a játékosok.
 

DeletedUser

Vendég
Egy szigeten órára pontosan egyszerre kezdi mindenki.
Viszonylag nagy területen napra pontosan ugyanakkor kezdi mindenki.
 

DeletedUser

Vendég
Mikor kezdtem már szépen kiépített városok voltak a szomszéd szigeteken.
 

DeletedUser

Vendég
Én kimondottan örülök a kiépített városoknak a szomszéd szigeteken. :D Hol itt a baj?
 

DeletedUser

Vendég
Azzal semmi. :)
Az zavaro kicsit, ha valaki folyamatosan támad, nehogy fejlödjön a játékos.
 

DeletedUser1598

Vendég
Amúgy a KH-ban is úgy van, hogy egy játékos sem támadhat olyan játékost, akinél minimum 20-szor több pontja van
 

DeletedUser

Vendég
Shino, nem ez a jateknak a lenyege? az, hogy tamadjunk es vedekezzunk? mi ezzel a gond? kifejezettem kezdo hozzaallasod van, farm hozzallas.:p
 

DeletedUser

Vendég
Az nem kezdö hozzáállás ha nem olyat támadok aki fényévekkel fejlettlenebb, és ezt tudva zavarom a fejlödésben úgy, hogy folyamatosan támadom. Ez kérlek kultura nem kezdö hozzáállás.
 

DeletedUser

Vendég
2-3 sziget tavolsagban levo tagok 2-3 nap kesessel vagy elonnyel kezdtek, egy szigeten belul tippelek, max 24 ora kulombseggel kezdenek a tagok.
van aki lusta, nem tud vagy nem akar jatszani, nem farmolja az npc-ket, nem gyart katonat, csak a banyakat fejleszti. gondolom nem kell mondanom, ha elso perctol a seregre hajtasz sokkal tobb nyersid lesz mint annak aki banyakat fejlesztett...ergo: egy ideig kiegyenlitodve fejlodunk, de egy het utan elhuzok tole fenyevekre.
ha jol ertem a logikadat ezeket a tagokat akik nem fejlodnek, mert lustak, nem torodnek a varosaikkal nem tamadhatom? hogy ez nem etikus? ne nevettes...:eek:
nem a jo jatekosokbol lesznek a farmok hanem az olyanokbol akik ezt nem ertik meg...farmok pedig kellenek...ezzel szerintem mindenki egyet ert.
 

DeletedUser

Vendég
Nem én kezdtem a postot. És engem nem a támadás zavar, hanem az ha valaki direkt rászáll valakire, aki tehetetlen, sokkal kisebb, és még élvezi is. Sok játék megfordult már a kezeim köztött, és hidd el tapasztaltam aki a legjobban döngeti a mellét, hogy ez pvp megtámadhatom a nállam joval kisebbeket, hogy kel fekszik folyamatosan, igaz jutalom xp vagy számottevö zsákmány nincs, az amikor visszaütsz, vagy kilogol 3 napra felháborodva, vagy sértödötten hiv 2-3 embert.
 

DeletedUser

Vendég
Mintha csak az életben lennénk, mert ez a játék sok tekintetben párhuzamos az élettel. Ahogyan itt egyesek megnyilvánulnak. Ilyenek mindig lesznek... Na és? Nem kell vele foglalkozni. Nem szabad vele foglalkozni. Akinek meg vérzik az orra a magasban az kapcsolódjon ki máshol. Ha egy olyan játékos mellé osztott le a gép aki egy agresszív állat akkor szívás. Ez van...

Regelni kell egy új szerveren és tudva azt, hogy hogyan is zajlik egy ilyen játék legközelebb meghúzni egy kicsit az elejét. Ezt javaslom. Ha viszont pechedre Te is abban a homokozóban akarsz várat építeni ahol sokkal nagyobbak és erősebbek is vannak, akkor ne siránkozz ha szétrugdalják a váradat.

Ennyi erővel lehetne reklamálni azért is, hogy miért nem egy gazdagabb országba születtünk.
 

DeletedUser

Vendég
Na ja. Minden játékban vannak oda nem illők. Küzdenek is a játékokat üzemeltetök rendesen ellene. Sajna olyan játékkal is találkoztam ahol már belefáradtak ebbe.
Magyarország tökéletes, amig meg tudok élni maradok. :)
 

DeletedUser

Vendég
Én kb2 hónapja kezdtem.Ha van melletted egy erős szövi és klán akik összetartanak akkor átvészelheted ezeket a támadásokat.Ha nincs akkor sajna bukta és kezdheted elöről.Én a bétán benne vagyok egy összetartó klánba és megbecsülöm magam.Mindenbe segitenek akármit kérek vagy kérdezek.A gammán nem volt erős és összetartó a klán igy el is buktam mindent.Tény,hogy a kispontuakra rászállnak ami nem helyes,mert nem kapnak lehetőséget,de már csak ilyen ez. Csak egy játék amit illik nem elfelejteni,ahol vannak vesztesek és nyertesek is.
 

DeletedUser

Vendég
Mintha csak az életben lennénk, mert ez a játék sok tekintetben párhuzamos az élettel. Ahogyan itt egyesek megnyilvánulnak. Ilyenek mindig lesznek... Na és? Nem kell vele foglalkozni. Nem szabad vele foglalkozni. Akinek meg vérzik az orra a magasban az kapcsolódjon ki máshol. Ha egy olyan játékos mellé osztott le a gép aki egy agresszív állat akkor szívás. Ez van...

Regelni kell egy új szerveren és tudva azt, hogy hogyan is zajlik egy ilyen játék legközelebb meghúzni egy kicsit az elejét. Ezt javaslom. Ha viszont pechedre Te is abban a homokozóban akarsz várat építeni ahol sokkal nagyobbak és erősebbek is vannak, akkor ne siránkozz ha szétrugdalják a váradat.

Ennyi erővel lehetne reklamálni azért is, hogy miért nem egy gazdagabb országba születtünk.


Én mint kívülálló írtam le ezt. Engem nem farmolnak, csak eszembejutott egy ilyen "kasztrendszer". Mindenki saját erejéhez mérten támadna. Engem nem tudtatok meggyőzni, hogy miért is rossz ötlet...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent