Támadás

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser266

Vendég
Üdv mindenkinek.

Nekem egy észrevételem lenne amit nem értek.
Szimulácion teszteltem a csatákat is.

Ha x kardost támadok kardossal és hoplitával elérek egy elég jó eredményt. van pár halott de jó..
Viszont ha a támadó seregbe rakok PLUSZ ijászt is. akkor nő a veszteségem.
Azt értem hogy az ijász ellen jó a kardos védelme.

de ha az első esetben van 10 halottam akkor a másodikban 14 . holott nem lecseréltem a támadókat hanem többet küldtem.
Azért ez szerintem durva.. egymást akadályozva az íjászok saját embert ölnek le ??
 

DeletedUser

Vendég
Nekem az a problemam ,hogy megtamadtam egy masik jatekost es a csata menuben a katonai helyett kerdojelt mutatott mig nekem hultak el az embereim. 30 kardforgatom volt es 8 parityasom es nem maratt semmim neki pedig ismetlem 1 negyzetbe kerdojelt mutatott es le is gyozott egybe mint pl a westbe ha valaki csal a parbajokban...:mad: s most cseszhetem semmi katonam nem maradt
 

DeletedUser

Vendég
Én egyenlőre csak az elhagyatott falvakat farmolom,szóval csak tippből válaszolok.

Valószínű,hogy azért volt kérdőjel az egységei helyén,mert a Te egységeid nem élték túl,ezáltal nem tudtak Neked jelentést szállítani.

Azaz olyan,mint a valóságban.Elküldöd az egységeid támadni,mindet lemészárolják,és Te nem tudsz semmit,mivel a halott katonáid nem tudnak Neked jelentést hozni,mert meghaltak.

Remélem ez az oka,ha nem,akkor bocsánat,csak tipp volt.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem az a problemam ,hogy megtamadtam egy masik jatekost es a csata menuben a katonai helyett kerdojelt mutatott mig nekem hultak el az embereim. 30 kardforgatom volt es 8 parityasom es nem maratt semmim neki pedig ismetlem 1 negyzetbe kerdojelt mutatott es le is gyozott egybe mint pl a westbe ha valaki csal a parbajokban...:mad: s most cseszhetem semmi katonam nem maradt

Sajnálom a katonáidat,de ha kardforgatóval támadsz védett várost,akkor megérdemled a veszteséget.védőkatona nem támadásra való.
Szerintem is azért nincs jelentés az ellenfélről,mert nem maradt túlélő harcosod
 

DeletedUser

Vendég
Üdv mindenkinek.

Nekem egy észrevételem lenne amit nem értek.
Szimulácion teszteltem a csatákat is.

Ha x kardost támadok kardossal és hoplitával elérek egy elég jó eredményt. van pár halott de jó..
Viszont ha a támadó seregbe rakok PLUSZ ijászt is. akkor nő a veszteségem.
Azt értem hogy az ijász ellen jó a kardos védelme.

de ha az első esetben van 10 halottam akkor a másodikban 14 . holott nem lecseréltem a támadókat hanem többet küldtem.
Azért ez szerintem durva.. egymást akadályozva az íjászok saját embert ölnek le ??

ez azért van,mert azzal hogy a sereged növelted, meg ugyanúgy nagyobb sérülést okoz az ellenfél nekik, hisz ha több íjászt raksz be azért veszteség. példa: ha egy háborúban egy lovassereg rámegy 10gyalogosra kinyírja, ha rámegy 2000re biztos nem csak tíz hal meg hanem több. de persze a gyalog nyer ilyenkor. szerintem ez így jó.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok ma 6h40kor megerősitésre küldtem csapataim Nakopszi faluba,ez eddig OK.
De miért lett belőle harc?
23 kardforgatóm bánta a segítséget,ez nem HIBA?

ez meg nem hiba, hanem nem törődsz a feltételekkel, ha alacsonyan van az ereje a falvaknak,hiába küldöd erősíteni a csapatod. ide is egy példa:
egy nép fosztogat egy másikat, mar nincs mit kifosztani ott, nincs is ellenállás ezért bevonul a faluba, sereggel. ellenállók lesznek. olvasd el a történelem könyvben a partizánokról szóló részt...
 

DeletedUser

Vendég
Játékosok!!!
ha nem olvashatjátok el a játék alaptulajdonságait, illetve csak mentek mint a vakegér, anélkül,hogy megnéznétek milyen típusú katona mire jó és mi ellen, arról nem a játék tehet, hanem ti!!!
A barbarfalvakat meg nem feltétlenul mindig fosztogatasra kell hasznalni. van mas lehetoseg is hogy elonyt kovacsolj belole. le van irva mikor van ellenallas, ezert nem ertem ezeket a kerdeseket!
Olvassatok el a dolgokhoz kapcsolodo sorokat es nem velitek hibanak a jatek hibajanak sazt ami a ti tudatlansagotok miatt kovetkezik be.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én egyenlőre csak az elhagyatott falvakat farmolom,szóval csak tippből válaszolok.

Valószínű,hogy azért volt kérdőjel az egységei helyén,mert a Te egységeid nem élték túl,ezáltal nem tudtak Neked jelentést szállítani.

Azaz olyan,mint a valóságban.Elküldöd az egységeid támadni,mindet lemészárolják,és Te nem tudsz semmit,mivel a halott katonáid nem tudnak Neked jelentést hozni,mert meghaltak.

Remélem ez az oka,ha nem,akkor bocsánat,csak tipp volt.

pontosan igy van..
 

DeletedUser

Vendég
Az eredeti kérdés elsikkadt? Pedig az volt az egyetlen értelmes, és pont arra nem érkezett válasz? :)

Ezzel a problémával én is találkoztam, és eléggé nagy hibának tartom.

Tehát:
védő: 10 kardos, meghal mind
támadó: 10 kardos, 20 hoplita, veszteség: 5 kardos, 4 hoplita

második eset:
védő: 10 kardos, meghal mind
támadó: 10 kardos, 20 hoplita, 3 íjász, veszteség mint az előbb, de meghal a 3 íjász is.

Mintha nem lenne eléggé kiegyensúlyozva a veszteségek elosztása :(

A felháborodóknak: miért ne lehetne védővel támadni? néhány példa:
- ha már van a városnak alap védelme, akkor miért ne tenném bele a támadásba a védőket is? Hadd hozzak el egy kanyarral több nyerset, ahelyett, hogy kétszer támadnék.
- adott pillanatban értékesebbnek tartok 1 hoplitát, ezért haljon inkább 3 íjász
- elkezdek szakosítani, és itt az ideje az eutanáziának, és akkor már legyen legalább értelme az íjászaim halálának.
 

DeletedUser

Vendég
vagy beküldőd az íjászaidat a városomba erősítésnek aztán megtámadsz én meg addig kiállok a sajátjaimmal! így elfogynak a felesleges íjászaid neked nőnek a támadópontjaid nekem lesznek végre védőpontjaim és mindenkinek jó a kedve :) \O/

Támadó seregek esetében is megfigyelhető ez a jelenség. lehet valamiből elég 100 te küldesz 110-et és ugyanúgy meghal míg másik támadóból nem fog arányosan kevesebb szerves trágyává alakulni...:p

Szerintem maradjunk annyiban, hogy valahogy el kellett választani a támadó és a védő csapatokat egymástól. a progi meg csak matematikaiul tud. azt csinálja amire programozták. Nem lehet teljesen élethű egy ilyen csata ( pl miért pont az íjászok halnak el ilyenkor hiszen ahogy a támadott a falak mögé bújik úgy a támadó íjászoknak sincs szükségük látható célpontra, nyugodtan lőhetnek fedezékből, közeli erdőből, sziklák mögül hiszen ívben lőnek, mert nem elfek a gyűrűk urából :p ) mert én nem örülnék neki ha a monitorból kirepülne egy nyílvessző!! Mi van akkor ha eltalál?? :eek:
 

DeletedUser

Vendég
Hát nálam más probléma adódott amit viszont igen nagy hibának tartok.
Üres falut támadok aminek 6-os fala van. 400 támadóból 13 meghal, hogy van ez(12 kardos 1 hoplita)? Következő ugyan ott történt áldozat 1 parittyás 1 hoplita, 1 lovas, 1 szekér. Ezt nagyon felháborítónak tartom főleg azért mert a phalnx ki van fejlesztve és a parancsnok aktiválva van.:mad:
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg nem ez a megoldás hanem ezt a hibát javítani kellene.:mad:
 

DeletedUser

Vendég
Próbáltad már?Egyébként ez nem hiba,így van kitalálva,és így is van jól.
 

DeletedUser

Vendég
Miért lenne ez így jó egy üres faluban elbukok egy szekeret meg egy lovast úgy hogy aktiválva van a parancsnok. Hát mekkora egy ..... Játszottam már több ilyen játékkal de még sehol nem volt ilyen hogy csak úgy magától meghal a legerősebb egység.:mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Vendég
Hát itt ezzel kell számolni. Nincs mit tenni. Most is azt mondom. Katapultot neki:)

Ezen valószínűleg nem fognak változtatni és szerintem sem eget verő probléma. Fent említett módszerrel tökéletesen orvosolható:)
 

DeletedUser

Vendég
amúgy már milliószor ki lett ez beszélve!!
sokan voltak emiatt megsértődve és írták le ezt a problémájukat hol itt, hol ott, hol ilyen hangnemben, hol olyanban, de végül mindenki megértette, hogy a városok alapvédelemmel rendelkeznek,de az vajon feltűnt, hogy amikor kardos nélkül támadtál akkor 30%-kal kisebb volt a veszteséged??
 

DeletedUser

Vendég
Mi lehet az oka, hogy támadom a számítógép vezérelte falvakat, és nem jön jelentés, semmit sem hozok, csak szépen megfordulnak, és hazajönnek a katonáim? Ilyen eddig nem volt! Valami hiba lehet, szeretném, ha javítanák!

Köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
Mi lehet az oka, hogy támadom a számítógép vezérelte falvakat, és nem jön jelentés, semmit sem hozok, csak szépen megfordulnak, és hazajönnek a katonáim? Ilyen eddig nem volt! Valami hiba lehet, szeretném, ha javítanák!

Köszönöm!
Jelentések/Szűrő ---> ott ne legyen egyik se kipipálva. Bizonyára kipipáltad, ezért nem kapsz jelentést, de anyagot nem tudom elképzelni, hogy nem hozol, figyeld csak meg jobban.:)
 

DeletedUser

Vendég
Nincs kipipálva egyik sem. Még sem jelenik meg az összes jelentés között. Külön, a fosztogatásban látom, hogy tényleg sikerrel jártam, de eddig nem így volt.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent