szigetküldetések

DeletedUser9237

Vendég
Üdv!

Hogyan lehet egy szigetküldetést egy másik szigeten kiválasztani. Mióta az első küldetést kiválasztottam a többit is csak azon a szigeten ajánlja fel! A többi szigeten már nem is lehet küldetéseket csinálni ha a legelsőt elfogadtam, mostantól minden küldetést azon a szigeten kell megcsinálni?
 

DeletedUser

Vendég
Melyik világban? Nekem az Omicronon minden szigetre jön. Kicsit sok is :)
(Lehet, hogy csak egy városod van?)
 

DeletedUser9237

Vendég
omicronon vagyok én is és 6 szigeten vagyok, amiből csak 2 -ön van küldetés abból is a másik szigeten reggel jelent meg az első. Szóval nem értem!
 

DeletedUser9238

Vendég
Én omicronon és hiperboreán vagyok reggel kaptam egy szigetküldetést, azóta semmit egyiken sem. Azt hittem folyamatosan be kell jelentkezve lennem, de így sem. Most akkor várjam őket, vagy ne?
 

DeletedUser

Vendég
Nekem is ugyanez a gond mint Koszos7-nel en is 5szigeten vagyok es csak 3-an kapok kuldetest.
Koszos nem lehet masikszigetrol levo varosodal szigetkuldetest csinalni csak azzal a varosal ahol adja a kuldetest.Viszont ha a jutalmat elraktarozod a jutalomtarban a kesobiekben barmeik varosodban alkalmazhatod ez egy pozitivum de akkor kerdezem hogy miert nem ad minden szigeten kuldetest?
 

DeletedUser8281

Vendég
A küldetések elérhetősége

Amint elérhetővé válik egy sziget küldetés, annak ikonja véletlenszerűen megjelenik egy szigeten, ahol várossal rendelkezel, ám sarcolható falvakkal nem rendelkező szigeten sziget küldetés sem jelenik meg. Mindent egybe vetve összesen 10 sziget küldetés lehet aktív a szigeteiden.

Itt tudtok róla többet olvasni:
http://wiki.hu.grepolis.com/wiki/Sziget_küldetések
 

DeletedUser

Vendég
A küldetések elérhetősége

Amint elérhetővé válik egy sziget küldetés, annak ikonja véletlenszerűen megjelenik egy szigeten, ahol várossal rendelkezel, ám sarcolható falvakkal nem rendelkező szigeten sziget küldetés sem jelenik meg. Mindent egybe vetve összesen 10 sziget küldetés lehet aktív a szigeteiden.

Itt tudtok róla többet olvasni:
http://wiki.hu.grepolis.com/wiki/Sziget_küldetések

Ez mind szép és jó, de magyarázatot nem ad arra a problémára, hogy tegnap estétől mért nem kapok szigetküldetést...
Mert ez érdekelne engem igazán..
( angol szerveren is ugyanez a probléma áll fent, tehát generál hiba vagy fícsör lehet a háttérben )
 

Moira

Ex-CM
Amennyiben hibát észlelsz, úgy kérlek, hogy az ügyfélszolgálati portálon jelezzed, hogy mihamarabb utána tudjunk járni. Köszönöm.
 

DeletedUser9222

Vendég
a szigetküldetésekből kapott jutalmakat hogy lehet felhasználni a szimulátorban?
gondolok itt arra, hogy a támadó egységek x% al erősebbek, x % al jobban védenek, esetleg X % al gyengébbek
 

DeletedUser

Vendég
A játék többi eleménél tapasztalt számítási metódus alapján azt gondolom, hogy az alapból (tehát az adatlapon látható) értékhez hozzájön az x%-a. Vagyis, ha a támadóerő +10%, akkor az a kardosnál +0,5 kard. Tíz kardosnál kiad egy tizenegyediket. Talán a szimulátorban is így lehet a legegyszerűbben használni, hogy annyival többet írsz be -- bár az nem egészen világos, hogy a támadó csapatok védekezőképességét, illetve a védekező csapatok támadóértékét használja-e a "combat system". Erről sajnos nem nagyon találni adatot, leírást, de az a tippem, hogy igen. Legalábbis egy csomó játékban oda-vissza csapásokkal megy a harc. És ez esetben feltehetőleg nem pontos a puszta létszámnövelés, de saccnak jó.
 

DeletedUser9222

Vendég
oké, köszönöm a választ
remélem idővel lesz valami fejlesztés a szimuban is, hogy ezekkel az adatokkal is pontosan lehessen számolni
 

DeletedUser9117

Vendég
Nálam mostanában egyáltalán nincs szigetküldetés. Hiába jelentkezek be-ki. Itt valami olyan van ami rosszul van leírva a súgóban,

Na 20 peccel a bejelentkezés után előkerült egy.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Szerintem az a legegyszerűbb megoldás, ha a szerencse mezőbe beírod az éppen aktuális pluszt vagy minuszt. Ebben az esetben megkapod, hogy 0-ás szerencsénél milyen lesz a támadás kimenetele.
 

DeletedUser9245

Vendég
Üdv Mindenkinek!
Nekem az volna a kérdésem, van egy olyan jutalom, hogy a város védelmi egységei 7 órára 30%-al "hatékonyabbak", vagyis gondolom, ennyivel erősebbek.
A kérdésem: ez csak az adott város védelmét szolgálja, vagy ha ezzel a jutalommal ellátott városból küldök ki támogatást, vagy ebből a városból indított gyarmatosító melletti egységek foglaláskori védelme is "hatékonyabb"?
 

DeletedUser

Vendég
"A városod védelme hatékonyabb" Ez a megfogalmazás azt jelenti, hgy a város, ahol aktiválod a bónuszt, jobban lesz védve (és ebből a megfogalmazásból az következnék, hogy az oda küldött támogatók is ügyesebbek, illetve hogy a fal magasabbnak számít, és szerintem ez van), más esetben az lenne az egyértelmű megfogalmazás, hogy a városod csapatai hatékonyabban védekeznek vagy a városod csapatai hatékonyabban védik a várost. De többet én sem tudok :) ki kell próbálni 1x, aztán kiderül...
 

DeletedUser102

Vendég
Szasztok most már az Angol test szerveren sincs küldetés????
 

DeletedUser9245

Vendég
"A városod védelme hatékonyabb" Ez a megfogalmazás azt jelenti, hgy a város, ahol aktiválod a bónuszt, jobban lesz védve (és ebből a megfogalmazásból az következnék, hogy az oda küldött támogatók is ügyesebbek, illetve hogy a fal magasabbnak számít, és szerintem ez van), más esetben az lenne az egyértelmű megfogalmazás, hogy a városod csapatai hatékonyabban védekeznek vagy a városod csapatai hatékonyabban védik a várost. De többet én sem tudok :) ki kell próbálni 1x, aztán kiderül...

Ebben pont az a beugrató, hogy ugyanannál a küldetésnél mind a két megfogalmazás le van írva, először, hogy a városod védelmi egységei 30%-kal hatékonyabbak, aztán meg az, hogy a városod védelme hatékonyabb ... nem kérdezném, ha egyértelmű volna a dolog!
 

DeletedUser

Vendég
Ebben pont az a beugrató, hogy ugyanannál a küldetésnél mind a két megfogalmazás le van írva, először, hogy a városod védelmi egységei 30%-kal hatékonyabbak, aztán meg az, hogy a városod védelme hatékonyabb ... nem kérdezném, ha egyértelmű volna a dolog!

Arra az egy városra és a városra vonatkozik. Ez azt jelenti, hogy a városba irányított védelmek is erősebbek, viszont a városod egységei nem erősebben máshol.
Szerintem nem olyan mintha magasabb lenne a fal, hanem olyan, mintha 30%-al több szerencséje lenne a védekező egységeknek.

Valaki kérdezte a szimulátort. Szimulátoron is úgy tudod beállítani a bónuszt, hogy a szerencsét anynival növeled ha a támadók kapják a bónuszt, ha meg azt akarod kiszámolni mi van ha a védekező félnek van bónusza, hogy csökkented a szerencsét annyi százalékkal.
 

DeletedUser

Vendég
Lehet, én vagyok láma, de a szimulátorban hogy lehet szerencsét beállítani védekező csapatnak?
 

DeletedUser8461

Vendég
Csak a támadó játékosnak van szerencséje. Hogy ha téged megtámad, akkor csak az ő egységeire vonatkozik a szerencse.

lama-lama-glama-sherpa.jpg


:p
 
Fent