szabi mód

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser9645

Vendég
Inaska!

Első, hogy mi a francnak adnák ki a Te szabadságmódod idejét bárkinek is.
Én el tudnám hinni, hogy egyik vezetőtök a kém aki látja ki van szabin (mert a rendszer azt a 2 napot is szabinak titulálja).

A másik, hogy nem dühöngjél itt nekünk, engem szidhatsz nyugodtan, nem hat meg, de másokat ne!
Ha valami ellenvetés akkor ide irányítsd:

InnoGames GmbH
Harburger Schloßstraße 28
21079 Hamburg

Fax: +49(0)40 7889335 21
E-Mail: info@innogames.de (Nem játéksupport, csak angol vagy német nyelven írj)


A fejlesztők és a vezetőség.
Ha nem tetszik valami írd meg nekik, ha nem akkor fejezd be a dühöngést és fogadd el ami van!


~Darkest
 

DeletedUser8461

Vendég
Darkest! Minek két fórum fiók?

Másodszor is, az az e-mail cím nem arra lett kitalálva, hogy ilyenekre, és ehhez hasonlókra használják, ennek itt van a helye a fórumon, hisz erre találták ki. De jó lenne kicsit kulturáltabbra fordítani a témát, mert így csak veszekedés lesz belőle.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Inaska!

Kérlek amennyiben problémád van azt az Ügyfélszolgálaton keresztül jelezd és mi kivizsgáljuk az ügyet.

A szabadság mód azért ad 48 órát, hogy ne lehessen felhasználni- amennyiben valakit támadnak- kibúvóként. Ha már valóban 4 játszol -nyilván más ország szerverein mivel a magyar még nem fut négy éve- akkor tudhatnád, hogy nem véletlen lett kitalálva a 48 órás határidő, amire persze figyelmeztet a rendszer

Tisztelettel
Khíméra
 

DeletedUser

Vendég
Én elhiszem, hogy kellemetlen és szerintem is bődületes nagy bar__ság a 48 óra mert minden a szövetségben vezető és annál nagyobb ranggal rendelkező játékos láthatja. Vagy ne mutassa a szabadságot, vagy csak a tényleges aktiválás után. Vagy az érvényesítési időt le rövidíteni. Mert az tény, hogy büntetve van a játékos azért mert szabadságra megy. Az már csak pont az i-n, hogy elég kevés a szabadság és ha netán még pár napot szeretnél akkor fizess érte. De hát ez Inno szégyene marad úgy se módosul. De inaska hősökön más név? Mert ezen a néven csak 1 város van. Már csak azért is mert kíváncsi lennék ki támad téged?
 

DeletedUser9645

Vendég
Darkest! Minek két fórum fiók?

Másodszor is, az az e-mail cím nem arra lett kitalálva, hogy ilyenekre, és ehhez hasonlókra használják, ennek itt van a helye a fórumon, hisz erre találták ki. De jó lenne kicsit kulturáltabbra fordítani a témát, mert így csak veszekedés lesz belőle.

1. Valamikor ezzel lépek be valamikor azzal, mikor milyen kedvem van.

2. A címet azért adtam meg, hogy tudja hol kell reklamálni, ha nem tetszik neki a játék.

De Khiméra válaszával lezárult szerintem az ügy, szóval nem húzom tovább.
 

DeletedUser9651

Vendég
Sziasztok..régi foglalási rend...ha vkit támadnak...és benn van már a gyarmi a városban....de viszont mielőtt véget érne a város foglalása 2-3 órával bekapcsol a szabadság mód....akkor mi történik a várossal????...:confused:

Szia ria.b!
A gyarmi nem lehet bent a városban, ha a szabi mód előbb kapcsol be, mint ahogy a foglalásnak vége van.
Üdv: Cadmus
 

DeletedUser

Vendég
Szia Cadmus Harcos

Régi foglalási rend esetében benn lehet a gyarmi, és bizony ilyenkor a város el is esik, ha a szabadságmód aktivizálódásáig nem tudod kiütni.
 

DeletedUser9651

Vendég
Szia Cadmus Harcos

Régi foglalási rend esetében benn lehet a gyarmi, és bizony ilyenkor a város el is esik, ha a szabadságmód aktivizálódásáig nem tudod kiütni.
A kérdés pont arról szól, hogy a szabadság mód bekapcsolása (nem aktiválása, ami 48 órán keresztül tart) után járna le a foglalás. Ilyenkor valami olyat ír ki, hogy nem indíthatsz gyarmatosító hajót, mert a játékos szabadságon van (támadni sem tudod, ha olyan távolságról indítanál, hogy a szabi mód után érnél be) és el sem indíthatod a gyarmit. Sokszor így határoztuk meg, hogy pontosan mikor megy szabira az illető, tehát a gyarmi nem lehet bent egy szabadságon lévő játékos városában. Te arra írtad, amit írtál, hogy a 48 órás szabadság mód aktiváláson belül bent lehet-e a gyarmi és foglalhat-e.
 

DeletedUser

Vendég
Még egyszer mondom rosszul tudod. Aktív szabadságmód alatt lehet gyarmi a városban. Ebben az esetben is ez történt egyébként. Tételezzük fel, hogy a tulaj szabadságmódot aktivál. A szabija kedd reggel 12-kor lép életbe. Ezen időponttól kezdve nem támadható. Azt hiszem ebben egyetértünk. Azonban ha beér egy támadás - régi foglalási rendről beszélünk - gyarmatosító hajóval 11:59-kor, akkor az sikeresen el fogja hozni a várost. Ha mondjuk reggel 8-kor ér be a gyarmi, akkor 12-ig lehet kiütni onnan, hisz addig támadható a város.
 

DeletedUser102

Vendég
S ki kezde a hagnemet nem én talán nem???Akkor arra kel válaszolni?????????
 

DeletedUser102

Vendég
Én elhiszem, hogy kellemetlen és szerintem is bődületes nagy bar__ság a 48 óra mert minden a szövetségben vezető és annál nagyobb ranggal rendelkező játékos láthatja. Vagy ne mutassa a szabadságot, vagy csak a tényleges aktiválás után. Vagy az érvényesítési időt le rövidíteni. Mert az tény, hogy büntetve van a játékos azért mert szabadságra megy. Az már csak pont az i-n, hogy elég kevés a szabadság és ha netán még pár napot szeretnél akkor fizess érte. De hát ez Inno szégyene marad úgy se módosul. De inaska hősökön más név? Mert ezen a néven csak 1 város van. Már csak azért is mert kíváncsi lennék ki támad téged?


Igy igaz ahogy irod ugy látom te érted miért vagyok mérges :Köszi hogy te legalább érten amit irok s nem ir össze viszaságod meg meg mellé dumálást :Négy év egyszerű nem itt kezdtem logikus:paja néven 119 város:)
Tehátte lehet meg érted csak neked:Négy év alatt nem voltam egy napot se szabin:Csak arrafigyeltem fel hogy a szövitársaim irták a fórumon:Valami nem stimmelt szabira mennek s foglalják a városikat:Tehát a szövibe se irtam hogy megyek szabira :kém ki zárva szabi aktiválása óta mivel inkább védő vagyok 1-2 óra mulva 103 támadás jött 3 szövitől ami soha nem volt négy év alatt Stat kizárva szerintem mert az egy napot mutatt ha nem vagy fent .Tehát itt mindenki Próbálja itt magyarázni a meg magyrázhatattlant:A külföldi szerón ilyenek mért nem fordulnak elő:?Végül mért van az ha valaki elmegy pár nap zabira ezekkel büntetik nincs aránnyba a dolog amin a vezetőknek kéne irni kérni a változást nem bele nyugodni hogy igy minden redbe van.Halkan meg jegyzem most se mentem volna szabira ha nem kel utazni gyorsan Pestre mert az unoka beteg lett:)S ha leg közelebb el akarok 20 várost vesziteni mert minek az ilyen sok elmegyek istmét szabira:)
 

DeletedUser102

Vendég
Igy igaz ahogy irod ugy látom te érted miért vagyok mérges :Köszi hogy te legalább érten amit irok s nem ir össze viszaságod meg meg mellé dumálást :Négy év egyszerű nem itt kezdtem logikus:paja néven 119 város:)
Tehátte lehet meg érted csak neked:Négy év alatt nem voltam egy napot se szabin:Csak arrafigyeltem fel hogy a szövitársaim irták a fórumon:Valami nem stimmelt szabira mennek s foglalják a városikat:Tehát a szövibe se irtam hogy megyek szabira :kém ki zárva szabi aktiválása óta mivel inkább védő vagyok 1-2 óra mulva 103 támadás jött 3 szövitől ami soha nem volt négy év alatt Stat kizárva szerintem mert az egy napot mutatt ha nem vagy fent .Tehát itt mindenki Próbálja itt magyarázni a meg magyrázhatattlant:A külföldi szerón ilyenek mért nem fordulnak elő:?Végül mért van az ha valaki elmegy pár nap zabira ezekkel büntetik nincs aránnyba a dolog amin a vezetőknek kéne irni kérni a változást nem bele nyugodni hogy igy minden redbe van.Halkan meg jegyzem most se mentem volna szabira ha nem kel utazni gyorsan Pestre mert az unoka beteg lett:)S ha leg közelebb el akarok 20 várost vesziteni mert minek az ilyen sok elmegyek istmét szabira:)
jakülön köszi a szabira javaslataid én is igy gondolom:Ne haragudj nem irom le az ellen szövik nevét akiki 103 támadással jöttek 1.2 órán belül mert ezek nem szövik s annyit se érdemelnek meg hogy a nevük szerepeljenek:)
 

DeletedUser1886

Vendég
Hogy is van ez ???Be irom a szabi módot erre a egész ellenség támadni kezdi a városaimat kém ki zárt:Tehát a MAGYAR VEZTÉS KI ADTTA AZ IFORMÁCIÓT JOG TALANUL:EZÉRT FEL FOGOM JELENTENI A VEZETÉST MEG A GREPÓT IS HOGY MEG ENGEDIK HOGY ILYEN VEZETŐSÉG DOLGOZZON ITT????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Sziasztok!

Mivel az ügyben én is, a szövetségem is érintett, ezért szeretnék úgy inaskának, mint mindenki másnak magyarázatot adni a történtekre.

Egy velünk szövetséges klán egyik tagja messziről támadásokat indított inaska városaira. És ekkor észrevette, hogy egy bizonyos idő után már nem támadható, ugyanis a támadás beérkezési ideje túl volt azon az időponton, amikor a szabimódja aktivvá válik. Jelezte, hogy inaska 17.40 órányi távolságból már nem támadható, szabira fog menni. Nekünk sok városunk van, így elkezdtünk különböző távolságokból támadásokat indítani azért, hogy kiderítsük, mikor is lesz a szabimód aktív. Az idősávot leszűkítettük ilyen módszerrel, így körülbelül 2 percnyi pontossággal meg tudtuk állapítani, hogy mikortól nem támadható.
És valóban megindultak a támadások és a foglalások is a városaira. De ebben semmi szerepe nem volt kémnek. És legfőképpen nem volt információ kiadásának a support tagjaitól, vagy bárki mástól.
Hogy a szabadság igénybe vétele ilyen formában jó vagy rossz, azt nem tisztem eldönteni. A játék szabályzata ezt írja elő, inaskának ugyanúgy, mint bárki másnak, tehát ebben a dologban teljesen megvan az esélyegyenlőség. Senki sem élvez sem előnyt, sem hátrányt, hiszen mindenkire egyformán vonatkozik. A történethez tartozik az is, hogy 1-2 városból vagy ki kellett vonnunk a gyarmatosító hajót, vagy a foglalást kiütötték a csapattársai, mert számukra ugyanúgy támadható volt a szabadság mód aktivvá válása előtt.
Tehát az időpontot, hogy valójában mikor is lesz aktív a szabija a saját támadás-indításainkból szereztük meg. És ezt természetesen bizonyítani is tudom, ha szükséges.
Hozzáteszem, hogy ezt a módszert nem először alkalmaztuk a játékunk során.

Ez történt.
Köszönöm a figyelmeteket.

lara63, az Árész Kardja alapítója
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser102

Vendég
Na itt az igazolás milyen is a szabi mód tehát ROSSZ: Lehet igy is magyarázni :pont akkor 26 óra támadás pont akkor mindenki 3 szövi értesitve lett:pont akkor 3 szövibe bent volt minden játékos s támadást inditottak:El lehet dönteni igy lehet ki játszáni a nagy szabi módot :tehát mindenki igy csinálja ahogy lara63 javasolja ez a szép játék:Tiszteséges.Tehát ami meg van engedve lehet csinálni:Ez a esélyegyenlőség én is meg csinálhatom de jó:)El lehet akkor dönteni kinek van igaza:Ez is egy szép magyarázat csak ugye a bizonyiték hol van??:)
 

DeletedUser1886

Vendég
-A-KGB- 2013/12/19 20:53

inaska holnap szabira küldte magát
kérnék ide falrombolásokat:

[2013.12.19. 21:20:52] lara63: sziasztok
[2013.12.19. 21:20:55] lara63: inaska szabira megy
[2013.12.19. 21:21:43] lara63: kb 17 óráról már nem támadható
[2013.12.19. 21:21:55] lara63: pontosan nem tudjuk még, hogy mikortól nem, de dolgozunk rajta
[2013.12.19. 21:22:13] lara63: akit érdekel :)

És igen, az információt megkapta minden velünk konföderációban lévő szövetség. És igen, te is, ti is megcsinálhatjátok. És nem, nem minden játékos. Csak azok, akik 19-én este kb 21.30-tól fent voltak addig, amíg a szabimódod aktív nem lett.
Ez a mi konföderációnk esetében körülbelül 130 játékos, de te is tudod, hogy ebből nem mindenki támadott.
A nevet, akitől egyébként az első infó jött, nincs szándékomban megírni.
Egyébként pedig az se tisztességes, ha valaki olyankor támad, amikor az ellenfele nincs gépnél? Az se tisztességes, ha bónuszban foglalunk, amikor a legtöbb ember alszik? Ezek a játék szabályai, amikor elkezdted, tudomásul vetted. A szabályok pedig mindenkire egyformán vonatkoznak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3355

Vendég
Üdvözlet mindenkinek!

Az Achilles szerver Árész kardja szövetségének másik alapítójaként írok ide Inaska vádjaira!
2013/12/19 20:40-kor ültem be gyarmatosítómmal Inaska városába.
(Aki ezen a szerveren van, meg tudja nézni ezt: [report]2d89287c092560d62c73973ce69e5e88[/report])
Semmi mozgás nem volt, ekkor kezdtük szkennelni városait. És egyik szövetségesünk ekkor kezdte meg a Lara által is leírt támadásokat messziről. És ekkor tapasztalta, hogy bizonyos távból már nem engedi a rendszer a szabadság alatt.
Ki ne használta volna ki ezt a lehetőséget? MI kihasználtuk, és bár csekély mértékben, de volt is ellenállás.
Az eredmény sok város foglalása.
A támadássorozat pedig erre a kölevélre indult:

Inaska foglalható!
Körlevél 13/12/19 napon 21:56 órakor
Sziasztok!
inaska szabira megy, ami holnap kb. 14:18:50 körül lép életbe. Addig be lehet tenni a városaiba gyarmikat! Mindenki nézzen körül!!! És tegyetek fenntartásokat!!!
Üdv.:
Balázs


(U.i.: Én 13, 28, 29, 43, 45, 80, 103, 113, Lara 090, 087, 084 és 070 városait szkenneli épp. Eredmények a fórumon lesznek!)

Ennél több bizonyítokkal nem tudok szolgálni!
Üdvözlettel:
Budapest Hero
Balázs
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Ez a fórum kezd elmenni ujjal mutogatásba, ezért lezárom. A holnapi nap folyamán minden olyan részt, amely adatot tartalmaz a játékra vonatkozóan, törölni fogok, mert a fórum nem helye ilyen kérdések megvitatásának.

A support nem adott ki információt senkinek sem. Sőt, a supportnak nincs ideje, energiája arra, hogy a játékosokat nézegesse, hogy vajh ki mikor megy szabadságra. Ennél tartalmasabb cselekményekkel szoktuk az időt tölteni. Amennyiben valakiben él a gyanú, hogy ez nem így van, akkor vagy hozzám lehet fordulni, mint support vezetőhöz, vagy pedig ha a panasz velem szemben merül fel, akkor a német vezetőséghez (korábban itt megadták az elérhetőséget, illetve a főoldal Impresszum linkjében is megtalálható).

A szabadság mód azért így alakult ki, mert két ellentétes és jogos érdek áll egymással szemben, ahol mindkét igény érthető, megalapozott és elfogadható. Nincs jó megoldás, mert minden esetben pórul jár valaki. A jelen helyzetben középen találkoznak az érdekek. Ez a kompromisszum. Persze a kompromisszum alapvető eleme, hogy mindenkinek fel kell adnia valamit, hogy megkapjon valamit.
Az egyik érdek az, hogy ha valaki nem ér rá, akkor jegelni tudja a fiókját.
A másik érdek az, hogy ha valakit támadsz, ne tudjon szabadságra menekülni uk-muk-fukk.
Mindkét érdek teljesen jogos és egyet is értünk velük. De ezek egymást kizáró érdekek. Mindenképpen sérülni fog valamelyik. Így mindkettő sérül picit és mindkettő megkapja korlátok között a saját igényeit.

A szabadság módnak vannak hiányosságai és hibái. De egyelőre nincs jobb megoldás, amely megfelelne a felmerült igényeknek és mindkét érdekcsoportot ki tudja elégíteni a másik sérelme nélkül. A szabadság mód egyik legnagyobb hibája pont a fent hivatkozott eset, amikor az első 48 óra végén érkezik be régi foglalási rendben a gyarmatosító hajó. Az ostrom ugyanis végbemehet az aktív szabadság mód alatt is. Minél később érkezik meg a gyarmatosító hajó, annál kevesebb idő áll rendelkezésre az ostrom kiverésére.

A szabadság mód elindítását meg kell fontolni és időzíteni kell. A másik nagy hátránya, hogy támogatást sem tudsz magadnak küldeni. Így a szövetséged tud segíteni akkor, ha gondban vagy.

A rendszer nem hibátlan, de nincs hibátlan megoldás, amikor ennyire kizáró érdekeket kell összehozni egy kalap alá.

Ha valaki ilyen helyzetben bármely oldalról hátrányt szenved, az természetes, hogy mérges lesz. Nem kifogásolom azt, hogy valaki indulatos. Azt, ha ennek nem a megfelelő formában ad hangot, azt viszont igen. Itt a játékosok közössége próbál meg választ adni egy problémára. A probléma megoldásához pedig mindig szükséges a nyugodt hangvétel, akkor is, ha valakit adott esetben jogos indulatok fűtenek.

Köszönöm a figyelmet és az esetet lezárom. Amennyiben valaki velem erről bővebben akar konzultálni, az kérem, hogy a support felületen keressen meg. Ha nekem címezik a tárgyban a kérelmet, akkor az közvetlen hozzám fog kerülni.

További kellemes napot!
Moira
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent