Szövetségi Pénztár

  • Témaindító DeletedUser6544
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Nos. Ha talál valaki egy alapítót/vezetőt, akinek be tudja adni, hogy ő a support-tól van és adjon neki vezetői rangot, akkor simán megteszi...

Sajnos egyszer egy ilyen eset miatt majdnem szétesett a szövi :(:mad:
 

DeletedUser

Vendég
Én 9 hónapig egy olyan szöviben voltam ahol egy társam sem volt a közelben. Még a szomszéd tengereken sem. És az alapítójuk alapítót csinált belőlem csak azért, mert aktív voltam. Simán lenyúlhattam volna a pénztárat, mikor kiléptem, és még csak bosszút állni sem tudtak volna, mert 80+ órákra voltak tőlem jelzőkkel.
Az más kérdés, hogy nem lett volna arcom ehhez, mert annál jobban szerettem ott lenni. De nem mindenki gondolkodik így, és ezért lehet vele visszaélni.
 

DeletedUser

Vendég
de a fair play azert bizonyos mertekig mindenkiben ott van!legalabbis a legjobbakban mindenkepp!

en dijaznam az otlelet,a tobbit meg majd lerendezi a szovetseg maga kozott!
 

DeletedUser6544

Vendég
A visszaélés kiküszöbölése:
Nem kell minden jött-mentnek vezetői rangot osztogatni!
 

DeletedUser

Vendég
Nem kell. De megtörténhet, ha van egy vezető, akit könnyű átverni...
 

DeletedUser6544

Vendég
Akit könnyű átverni, az maximum egy 15. helyezett alapítója, annak meg nem hinném, hogy olyan sok lenne a kasszájába
 

DeletedUser

Vendég
Figyelj, az a 15. helyezett egyesülhet (vagy hívjuk ahogy akarjuk) egy szövetségesével, és olyankor általában a vezető szokott kapni vezetői rangot.

Egyébként én már top5 nagyságrendű szövetségben is láttam olyan vezetőt, diplomatát, stb., akinek én még körüzenet jogot sem biztos, hogy adtam volna.
Szóval simán megtörténhet.
 

DeletedUser

Vendég
Én azt támogatom,hogy nyersit lehessen beküldeni a szövetségbe,és azt szét oszthatná,akinek van rá jogosultsága
 

DeletedUser6544

Vendég
Hát nem tom mit gondoltok, de én is pontosan ezt akartam írni, amit Apropoilsz. Akkor meg lehetett érteni vagy nem?
 

DeletedUser

Vendég
Ezt az ötletet teljesen ellenzem! Ne legyen már minden játék ugyanolyan... Ami van a The Westben, az ott legyen, ott ennek meg is van a külön szerepe, de itt mi? Hogy ha valakinek kell, akkor majd küldözgeti a vezetőség? Hülyeség! A vezetőknek van így is épp elég munkájuk, nem hiszem, hogy azzal akarnak foglalkozni, hogy éppen kinek, mikor kell nyersanyag. The Westben a város fejlesztéséhez kell, és ott reális is, de itt, minek? Nem tudom, hogy ez mire való, hogy egyik játékból hoznánk át az elemeket a másikba. A Grepolis maradjon Grepolis!

Üdvözlettel,
Manaszon!
 

DeletedUser

Vendég
Elkezdtem olvasgatni az Ötletek fórumot, eddig ez az első amivel lehetne kezdeni valamit, viszont akkor naplózni kellene a rendszernek hogy ki mennyit küldött és mennyit kapott hogy legalább mindenki lássa hová kerülnek az adófizetők pénzei.

Szóval van benne fantázia, részemről kap egy szavazatot az ötlet, de tény hogy nincs nagy szükség egy ilyen fejlesztésre, ha valakinek nyersi kell akkor direktbe is tudunk küldeni neki.
 

DeletedUser

Vendég
ez egy nagyon jó ötlet!!!!!!!!gratulálok máskor se tudj aludni ( bár boccs) :) :) :)
 

DeletedUser

Vendég
Ez egy jó ötlet,támogatom!Egyébként a Desert Operations MMO díjas böngészőjátékban vált be nagyon jól.(A DO-ban automatikosan be lehet állítani hogy a tagok bevételének hány százalékát vonja szövetség adóként)
 

DeletedUser

Vendég
csaktlakozok az előttem szólóhoz !
tényleg bevált dolog , és megkérdeztem a szövetségemben is , és ők is rajongnak az ötletést ! szóval bele lehet számolni +100 támogatót :)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg, ha már beadogatja mindenki adóként a nyersanyagot, akkor a hónapok folyamán gyűlik így pl a világcsodába el lehetne küldeni egyszerre akár mindet vagy részben a közös kasszából...
 

DeletedUser

Vendég
Az ötlet jó, de ez a nagyok előnyét növelné a kicsik ellen...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem nem túlságosan növelné ...
+ érvek:
-használnák gyakran !
-Jó ötlet , előnyös fejlesztés lenne !
-Több játékban bevált dolog.

Még annyit fűznék hozzá : ajánlanám , hogy ne adó legyen ! Kapjon a beküldésről a személy közzétehető jelentést ...Ezzel igazolhatja a beküldést...így lehet egyénileg kötelezővé tenni az adót...
 

DeletedUser

Vendég
Hehe. Szövetségi pénztár, amit a főnök kezel? Hm. Égei hangulatnál maradva, vegyük például a Déloszi szövetséget. Nos? még mindig kell? Aztán meg itt nem is lenne megállás: a közös kassza után jönne a közös hadsereg, természetesen a tagok által kötelezően képzett harcosokkal, a kötelezően megépítendő miegymások, és ha lehet, a szövetségen belül kötelezően használandó kereskedelmi rátákkal, amik esetleg a vezetők felé kicsit kedvezőbbek. Vagyis a szövetség egyes tagjai hasonló helyzetbe kerülnének a vezetőikkel szemben, mint a falvaik velük szemben: termelőgép...

Szerintem fontoljátok meg. Itt nem a jelentés/közzététel módja a kérdéses, hanem a lenyúlás szankcionálhatósága. Magyarán, rabláncra lehet-e verni vagy ki lehet-e rúgni a bizalommal visszaélő vezetőt, illetve egyáltalán kiderül-e a lenyúlás...
 

DeletedUser8461

Vendég
Az ötlet nem magán a kitaláción alapul, hanem, hogy ki mit lát benne. Én azt látom benne, hogy természetesen sokan visszaélnének vele. Ezt természetesen ne zárjuk ki. De feltételezzük fel, hogy a közös pénzből lehetne egységeket toborozni, varázslatokat venni, és esetlegesen felgyorsítani a Világcsodák építését.
 
Fent