Szövetségi Pénztár

  • Témaindító DeletedUser6544
  • Kezdés ideje

DeletedUser6544

Vendég
Összefoglaló
Szerintem lehetne, a szövetség résznél egy külön ablak szövetségi pénztár vagy Nyersanyag készlet vagy más. Ide lehető lenne a szövetség tagjainak beküldeni nyersanyagot és a vezetők utalhatnának ki más szövetségnek vagy a tagoknak.

Jelenlegi állapot
Nincs ilyen a játékban.

Leírás
Mikor este nem bírtam aludni és a grepolison gondolkoztam ez az ötlet jutott az eszembe. A szövetség tagja adhatnának nyersanyagokat a szövetségnek (fa, kő, ezüst). Erről a játékos jelentést kapna, amit közzé lehetne tenni. Ez azért fontos, mert ha lenne ilyen a szövetségek kötelezővé tennék a nyersanyag befizetését (adózás), és a játékos így tudná mutatni, hogy ő valójában befizette. Ezekkel a nyersanyagokkal a szövetség tudna kereskedni. Ezeket a nyersanyagokat a szövetség vezetői kezelhetnék. Ők tudnák kiutalni a játékosoknak.

Visszaélés megőrzése
Ezért írtam a közzétételt, hogy a szövetség tagja ne tudjon elmenekülni a befizetés alól. Nagyon fontos még, hogy ezt csak a vezetői ranggal állók tudnák kezelni.

Vázlatrajzok
A bal oldali menü pontok között található a szövetség. Ezen az ablakon felül lehet állítani, hogy tagok, lobogó stb. Itt lenne még egy fül, melynek neve szövetségi pénztár vagy nyersanyagkészlet vagy más lenne a neve.

Érvelés
Így könnyeben meg lehetne szervezni a sok pontos játékosoknak a kisebbek segítését a fejlődésben. Már nem tudom, hogy melyik online játékon, de valamelyiken ez már bevált dolog.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem
 

DeletedUser

Vendég
Ez egy nagyon jo dolog mar en is gondoltam erre!en ko kretan arra gondoltam,hogy a szovetseg tagsagi feltetele lehetne pl. Egy kis nyersi,es AMI A LEGFONTOSABB:

A SZOVETSEG TAGJAI KULDHETNENEK EGYSEGEKET A "KOZOSBE"!ES AMIKOR VALAKINEK SZUKSEGE LENNE RA,AKKOR ANNAK KIKULDENEK

ES SZERINTEM EZT A VAROS FEJLESZTESBEN LATHATTAD MAR AZ INNOGAMES EGY MASIK PÖPEC JATEKABAN,A THE-WESTBEN!
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem nem lenne jó egy kötelező adózás.

Nem attól lesz valaki jó tag, hogy kalmárja van és minden városában Héra és kétszer annyit termel, mint akinek nem telik prémiumra, de egyébként mindenben felülmúlja a másikat.

Lehetőségként esetleg... de segítséghez nem kell egy közös :)
 

DeletedUser

Vendég
Ezt most csak otletnek mondtam,es ez szovetsegektol fuggne!

De szerintem jo lenne egy ilyet letrehozni!
 

DeletedUser6544

Vendég
Nem lenne kötelező. Csak ha lenne ilyen lehet, hogy a szövetségek kötelezővé tennék. De alapból nem lenne az.
 

DeletedUser

Vendég
Hát nem tudom mit kezdenék egy ilyennel. Én nem hiszem, hogy túlságosan erőltetném.
De felőlem bevezethetnek ilyet.
 

DeletedUser

Vendég
Te mindent lehurrogsz? XD

Am tokre ugy tunik mintha mindenhez a te jovahagyasod kene XD

Am sztem ez egy tok jo otlet
 

DeletedUser

Vendég
Hát lehet, mindent lehurrogok :)

De mint megírtam, részemről bevezethetitek. Felőlem bevezethetitek Chuck Norrist is, engem már nem fog érinteni :D

Mindenesetre nem kell a jóváhagyásom. Amíg nem irkálok ide színes betűkkel (ami nem mostanában lesz), addig hozzászólásom csak a véleményemet fejezi ki és vehető egy támogató/ellenző/tartózkodó szavazathoz :)
 

DeletedUser

Vendég
Az ötlet valóban nem elvetendő...hiszen, ha egy jó klánt akarsz, akkor szükséges az, hogy minden tagot segíts benne. Viszont ezzel az a gáz, hogy tudom pl magamról, én küzdök harcolok szerzem és vesztem a nyersanyagot...a másik lapul sunyin mikor támogatnia is kell és akkor persze, hogy nem jutt semmire, hiszen foglalásoknál/támadásoknál nem segétkezik így városhoz sem jutt, csapattársait nem védi...akkor az ilyen tagokat kellene ÉN mint nagyobb tag egy klánban segítenem? Most ugye vicceltek? Inkább használom a nyersanyagaim fejlesztésekre, katonákra, hajóflotta kiépítésére, hiszen így klánom ennek több hasznát veszi.
Az ötlet csak olyan szempontból jó, hogy mondjuk egy társam mondjuk egy nagyobb csatázás után, könnyebben lábra tudjon állni. Mondjuk elveszti az összes seregét stb., de kivédjük az ellen támadását így alább hagynak a társam ostromával. Segítjük, hogy újra összeszedje magát és újra élvezhesse a játékot.
Bár ezzel a rendszerrel olyan könnyen visszaélhetnek egyes tagok, hogy el sem tudjátok képzelni...nézzük csak...van mondjuk egy áruló vezető aki más klán malmára hajtja a vizet...kiszabja a szövetségének amiben tartózkodik, hogy már pedig KÖTELEZŐ befizetni az adót a közösbe, majd ő szépen lenyúlja és magát fejleszti belőle, majd mikor már elegendő városa van, szépen lelép és az adózókat támadja. Na ilyen esetben mit tudnátok csinálni? :S Tipp: sarokba fordulni és sírni a sötétben, hogy b*ssz* meg de átvertek bennünket...
 

DeletedUser

Vendég
Ezr mimdenki dontse el maga,hogy mikor,es mennyit rak be!

Ettol feltetlenul meg lehetne ilyen!
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a nyersanyag küldése opció kompenzálja ezt...
 

DeletedUser

Vendég
Kulonben is ez egy tok jo otlet

A szovetsegnek van osszesporolt penze,amit a tagok raktak be,es abbol sinalnanak pl.vedelmet vagy kiosztanak a tagoknak

En teljes mertekben tamogatom ezt!
 

DeletedUser

Vendég
Ha feléptíttél max.-ra (vagy olyan szintre, hogy már értelmetlen tovább építkezni) egy várost, és maximum sereget építettél bele, akkor már cserélned kell a nyersit, hogy ne folyjon túl a raktárkapacitáson... tehát szerintem nem halnánk bele, ha nem lenne szövetségi pénztár.
 

DeletedUser

Vendég
Egy ilyen számos lehetőséget adna visszaélésekre.

Egyébként meg, ha keresel, találsz ;)
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek szabobalazsG-vel. Csupa visszaélési lehetőség, ráadásul felesleges is.
A "csodáknak" és a(z azok miatti) folyamatos háborúknak köszönhetően rengeteg nyersanyag elmegy, a maradékot meg valószínűleg mindenki önmaga fejlesztésére, esetleg egy bajba jutott társa segítségére szeretné elhasználni.
A kisebb szövetségeknek meg fejlődniük kell, amit egymás között, kincstár nélkül is segíthetnek. Én is inkább annak küldöm, akit ismerek, és tudom, hogy rászorul, nem annak, akinek a vezetőség megítéli.
 

DeletedUser

Vendég
Én majdnem másfél évig megéltem egy ilyen nélkül.
Fesztiváloztam, ha volt csihipuhi, akkor diadalmenet :) az idő volt az amiből nem volt nekem elég már a játékhoz, ezen pedig egy ilyen pénztár sem segítene :(
 

DeletedUser

Vendég
Evvel mit lehet visszaelni,max. A szovi vezeto lenyulja XD

De ilyen sunyi emberekekbol ugysem lesz olyan alapito,akikhez sokan jonnek!

De miert nem jo!egy probat meger!
 
Fent