Szövetségi Pénztár

  • Témaindító DeletedUser6544
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Alapjáraton arról van szó, hogy minden közös ware nélkül is megoldható a legtöbb helyzet. Ha van kellő bizalom a játékostársak között, akkor meg lehet beszélni (fórum, levelezés miegymás), hogy ki kinek mikor mit csinál vagy ad; ehhez megnevezett célok sem nagyon kellenek. Ha mindenki betartja az adott szavát és senki sem ígérget felelőtlenül, akkor semmi szükség hatalmi eszközökre. Csak bonyolítják a játék menetét és háttérbe szorítják azokat a jobbára személyesnek mondható momentumokat, amikért leginkább szeretünk valszín egy ilyen játékot.

Másrészt természetesen vannak bizonyos célok, amikkel sokan, vagy egy csoporton belül akár mindenki egyetért. Kellően nagy létszámnál az ezek irányába tett lépések már nem biztos, hogy olyan egyszerűen szervezhetők az előbb említett eszközökkel. Ilyenkor jól jöhet egy aggregátor (begyűjtő) és/vagy konduktor vagy kommander (irányító vagy parancsnok), de ezek teljesen új szerepkörök, nem nagyon értelmezhetők az eddigi keretek közt.

Harmadrészt arról sem szabad elfeledkezni, hogy a közös cél, hova tovább a konszenzus mindig csak káprázat. A közös cél iránti elkötelezettségre, a nagy szándék kinyilvánítására, meglehet, minden egyes érintett ugyanazokat a szavakat használja, de az koránt sem biztos, hogy ugyanakként is értelmezi. Az ilyesmikről nagyon szépen beszélnek a számok, persze a megfelelő olvasatban. Ha egy közösséget "megszemélyesítő" eszköz kényszerítésre is alkalmazható (pl. aki nem fizet eleget, ki van rúgva), az már nagyon messze vezető, akár komoly etikai kérdéseket is felvet.

Jól láthatóan kevesen érdekeltek közületek abban, hogy az ilyen kérdések valóban terítékre kerüljenek. Márpedig egyetlen support sem akar magának "Józsi6378 csúnyán visszaélt a bizalmunkkal, heeeeelp!" típusú cuccokkal vackolódni napi 72 órában...

Tehát mégegyszer, röviden. Ha a közössel kapcsolatos dolgokról úgy érzitek, hogy bizalommal megoldhatók, akkor nincs szükség újabb adminisztrációs eszközre. Ha úgy gondoljátok, hogy a bizalomnál erősebb biztosíték kell, akkor azt kényszerítő eszközként lehet elképzelni, de az meg egy másik játék. Hogy ez mindneki számára nyilvánvalóvá váljék, sok kérdést kell még feltenni és megválaszolni, amik nem a célokkal, a miértekkel, hanem a praktikus, gyakorlati napi működéssel, a hogyanokkal kapcsolatosak.

Bocs a szófolyásért...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem nagyon hasznos lenne! Most kitaláltunk a fórumban egy olyan játékot, hogy lottó, és ahhoz is hasznos lenne!
 

DeletedUser

Vendég
sok módon meg lehetne ezt valósítani, én már sok játékban láttam ilyet, ez amit leírtál, leginkább a darkorbit-hoz hasonlít, amiben pénzt lehet beadni, aztán vmelyik tagnak odaadni, ez nekem nem tettszett, nagyon rossz ötlet
ellenben a shakes&fidget -es megoldáshoz, amiben lehet beadni a pénzt, amivel lehet bővíteni a céh tanítóját, amivel gyorsabban kapod az xp-t, illetve a kincstárat, amivel egy küldiért több pénzt kapsz, így hosszú távon megéri befektetni
ha a szövinek itt a grepoban lenne valami bónusza akkor lenne ennek értelme, pl a nagyobb szövetségeknek nagyobb nyersi bónusza lenne, ilyenek, ezzel meg az a baj, h így a kis szövik lassabban fejlődnének mint a nagyok, és így egyre nagyobb lenne a kettő közt a szakadék, és lehetetlen lenne az élbojt utolérni, jó ez a világcsodás dolog, h abba belelehet rakni a nyersét kész, amíg ez van, addig jól van, nem kell mindent túl bonyolítani, a darkorbitban is mindent túlbonyolítottak, és ezért ment el onnan egy csomó játékos, nam eg persze azért, mert ha nem vagy milliomos, akkor esélyed sincs, a grepoliszból ne legyen p2w játék, de ezzel most egint eltértem a tárgytól
összegzés: nehezen kivitelezhető, a játék struktúráját alapjaiban megváltoztatni képes fejlesztés lenne, és nagyon sok finomítás és tesztekés után lenne csak érdemes kiadni
 
Fent