Rabszolgák

DeletedUser

Vendég
ehhez most annyit fűznék, hogy régen szerinted ha a rómaiak vagy a spártaiak vagy a németek és még sorolhatnám a végtelenségig a népcsoportokat, akkor nem vittek el a harcképes férfiakat?vagy gyerekeket és nőket?elvégre ez egy ókorban játszódó stratégiai játék ami igen a harcról szól.régen hittek az emberek az istenekbe, van is templom a játékban.hittek az istenek erejében, hogy segítik a halandó embereket, vannak benne áldásért megvehető segítségek.vannak régről fennmaradt iratok mitológiai lényekről (értem ezalatt a minotauruszt hárpiát és még sok más lényt, van a játékban.akkor most azokat se rakták volna bele mert te szerinted ez a játék csak a harcról és a kereskedelemről szól.hát öregem ez így van és elég gáz ha azt hiszed, hogy nem kereskedtek az ókorban emberekkel...de kereskedtek...eléggé jól meg is gazdagodtak belőle némelyik emberek...és akár hiszed akár nem, pont a görögök voltak azok.játékot is űztek belőlük...tudod? gladiátorok? vagy te még csak a mesékből hallottál róla?öregem...ez szerintem egy nagyon jó ötlet és támogatom mert ezzel nagyon sok nyersanyagot alias időt és kínlódást meg tudsz vele spórolni...ennyit erről én kifejezetten örülnék neki ha ezt a rendszert bevezetnék mert nagyon sokat segítenének vele :) köszi az ötlet feltevést ez eddig eszembe se jutott :)
gladiátorok görögöknél? mintha azok a rómaiaknál lettek volna
a görögök színházakat építettek, a rómaiaknál is voltak színházak, de ők inkább mentek nézni öldöklést, pont mint ma, de most nem ez a lényeg
 

DeletedUser

Vendég
témához pedig: szerintem nem jó ötlet, lassan annyi minden tolja a nyersi termelést h az már aránytalan
amugy meg a a belső falvak is rabszolgák egy szempontból, adják neked a nyersit, a katonákat, lázadnak ha kell, mint egy rabszolga,most nem mind1 h falakon kívül v belül van?
 

DeletedUser9302

Vendég
Pontot kéne tenni a témára!

Én Nem támogatom!

Indok:
a, katonáskodásra nem lenne hatékony, hiszen ha az ókori Hellászt nézzük akkor tényleg csak hagymátpucoltak.
b, a népességed egyenlőtlen lenne ez felborítaná az egyensúlyt.
c, a nyersanyagbónuszok a szigetiküldetésekkel rohamosan megnőttek így ennek sem látom értelmét
d, katonaságilag ismét a védő kapna bónuszt, a védőfél pedig mérhetetlen sok bónusszal rendelkezik
e, mi lesz velük ha elszellemesedsz?
f, mi lesz ha foglalod a várost, hiszen ne gondold hogy elfogójuk mellett harcoljanak, már ha harcolhatnának
g, a falvaktól amúgy is kérhetsz katonákat
h, ebből pénzt csinálni szintén nagyon nyereséges, főleg ha támadnak a védőfélnek
i, ha befoglalok mellettem maradnak vagy elszöknek?
j, ezekre a szempontokra ha mind választ keresnénk, akkor már lebonyolítaná a játékot
k, emellett annyi katonaféle van miért kéne mégegy
l, ha nyersanyag kell akkor fosztogass, arra jó az NPC falu
m, ha a tanyáról bevonul a sereg addig felkelnek és elfoglalják a várost?
n, ha lázadnak akkor nem logikus hogy szöknek hanem, hogy magukénak tulajdonítsák a várost



Túl sok probléma merülne fel
 

DeletedUser

Vendég
naon jó ötlet grat TÁMOGATOM csak azért a ucsó kitüntetést emeld 500 ra vagy 1000 re
 

DeletedUser9832

Vendég
Alapvetően tetszik, de lehetne, hogy rabszolgát követelsz, az Egység menüpontnál a falvakban, és ugyanúgy elégedettséget fogyasztana. Ezek lennének: 20 rabszolga:-20 elégedettség; 40 rabszolga:-40 elégetettség; 60 rabszolga:-60 elégetettség; 80 rabszolga:-80 elégetettség...
Csak ezzel egészíteném ki...
 

DeletedUser

Vendég
üdv támogatom az ötletet némi átdolgozás: szerintem ha már eladhatnánk vehetnénk is a főníciai kalmárnál rabszolgákat, ezenkívül szerintem a rendes piac téren is elcserélhetnénk másokkal nyersanyagért
mint ahogy már előttem leírták a rabszolgák kezébe nem igen adtak fegyvereket, Athénban voltak rabszolgából képzett íjászok de elsődleges céljuk az ókorban valóbban nem ez volt ezért adhatnának különböző bónuszokat: nagyobb nyersanyag termelés, gyorsabb építkezés, gyorsabb hajók, gyorsabb fejlesztés az akadémián mivel az ókorban voltak tanító rabszolgák is
ezenkívül szerintem a rabszolgákat át is szállíthatnánk más városainkba ha esetleg máshol nagyobb szükség van rájuk vagy több hely van a tanyán

ha pedig egy várost elfoglalnak ahol vannak rabszolgák és nem küldte el a tulajdonos őket, akkor mivel a rabszolgák is a lakosság része a foglalóé lesznek, szerintem így logikus mivel a favágók meg a kőfejtők sem szöknek meg ha a várost elfoglalják

a falvak meg szerintem nem igazán nevezhetők rabszolgáknak, inkább szabad adófizetőknek tekinthetők, Spárta is megadóztatta a környező falvakat és mégis voltak rabszolgái
 

DeletedUser

Vendég
szerintem amúgy a rabszolgatartást miután kifejlesztettük azután a csatákban a vesztes sereg egy bizonyos százaléka nem meghalna hanem rabszolgává lenne
mondjuk egy 0-10%-uk
ha pedig a rabszolgák száma meghaladja a szabad lakosság (mármint a hadseregnél és az épületeknél szolgálók) számát akkor lázadnának ebben az esetben megjelenne egy jel a támadások között amely visszaszámlálna 24:00:00-tól mely idő alatt a rabszolga lázadást lelehet verni
ha nem verjük le a lázadást akkor az idő leteltével a rabszolgák elszöknek
ha leverjük a lázadást visszakapnánk a rabszolgáinkat
kitüntetések között pedig lehetne olyan hogy rabszolga kereskedő amelynek fokozatai a főníciai kalmárnál vagy a piactéren eladott rabszolgák számától függene
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
szerintem amúgy a rabszolgatartást miután kifejlesztettük azután a csatákban a vesztes sereg egy bizonyos százaléka nem meghalna hanem rabszolgává lenne
mondjuk egy 0-10%-uk
ha pedig a rabszolgák száma meghaladja a szabad lakosság (mármint a hadseregnél és az épületeknél szolgálók) számát akkor lázadnának ebben az esetben megjelenne egy jel a támadások között amely visszaszámlálna 24:00:00-tól mely idő alatt a rabszolga lázadást lelehet verni
ha nem verjük le a lázadást akkor az idő leteltével a rabszolgák elszöknek
ha leverjük a lázadást visszakapnánk a rabszolgáinkat
kitüntetések között pedig lehetne olyan hogy rabszolga kereskedő amelynek fokozatai a főníciai kalmárnál vagy a piactéren eladott rabszolgák számától függene
:D:D:D
Látszik ,hogy római vagy...a görögöknél nem volt akkora divat:p
de az ötlet szuper
 

DeletedUser

Vendég
Ez valóban egy fantaztikus és játékba illő ötlet,bár ez a rabszolgalimit kérdéses.
Ugyanis az antik kulturáknál a rabszolgák tették ki kb. a társadalom 2/3-át,de a lázadások valóban lehetnének
egy bizonyos rabszolgalimit után,de függhetne a város méretétől és/vagy szabad lakosságá lélekszámától.
Egyébkéntmeg a rabszolgák "fogyó eszközök" voltak,tehát lehetne bizonyos időlimitük is pl.:1-2hét.
Másrészt a rabszolgákkal akár szabad népességet is fel lehetne "szabadítani" pl.:épületek alól;toborzásnál ,mivel ezek mind szabad népességbe is kerülő költségekkel járnak.
Akár a rabszolgákat is ugyan így gyersanyagként
kezelhetné a játék, és amíg még van rabszolgád addig azokat használná fel s csak miután elfogytak azután vonhatná be a szabad népességet.
:cool:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10568

Vendég
Sztem a rabszolga a miliciára hasonlitson,de tudjon támadni is.
 

DeletedUser10430

Vendég
Valahogy ez nem olyan grepolisos, de azért tetszik.
Nekem jobban tetszene, ha kultúrponttól függően lenne valamennyi rabszolga, pl városonként 100.
A rabszolgák nem voltak katonák, fegyvert csak nagyon ritkán kaptak és általában azt is kihasználták.
Úgy gondolom, inkább különböző épületekbe lehessen irányítani őket, amitől megnő az épület kapacitása.
Pl. 500 rabszolga a maximum, egy épületbe ezzel az épület teljesítménye megduplázódna. 100 a minimum.
De még mindig olyan... Nem grepós... :(
 
Fent