Rabszolgák

DeletedUser

Vendég
Ha ezt az ötletet jóváhagyják,nem fog minden világban létesülni,épp ezért is inditanak új világokat,hogy be tudják vezetni az új,kifejleszett ötleteket.
 

DeletedUser8602

Vendég
Szerintem nagyon jó ötlet mert így izgalmasabb lenne a játék.:)
 

DeletedUser8300

Vendég
-Ha több mind 200 rabszolgád van előfordulhatnak esetleges rabszolgalázongások,szökések
...
A szolgák limite városonként maximum 150 lenne.

ezt nem értem, ha városonként 150 a limit akkor hogy lázadnak fel 200-as létszámnál? Vagy ha az összes városod összes rabszolgája van több mint 200?
De nem rossz ötlet:D
 

DeletedUser

Vendég
Én tőlem is jön egy támogatás,izgalmassabb lenne a játék és elvezhetőb.
tempülton:Szerintem arra gondolt,hogy ha 150 rabszolgád van 1 városban a másikban meg 50 akkor már előfordulhatnak lázadások.
 

DeletedUser

Vendég
Az érvelés elég gyenge. Hellászban elsősorban az adósrabszolgaság dívott, de a szolóni törvények még azt is eltörölték. Így környékbeli falvakból bajosan hajthatnál el embereket. A csaták során szerzett hadifogolynak meg még véletlenül sem adtak fegyvert a kezébe. Szóval az ókori görögök elvétve használták hadi szolgálatra őket, és akkor is inkább hagymát pucolni, mint a harcban. Az élő pajzsot leginkább keleten szerették, de ne legyenek ábrándjaid, nem túl hatékony fegyvernem: igazából csak elképesztő létszámnál lenne értelme. A programozás oldaláról meg gondolj bele: 1. Még annyit sem érhetne, mint a milícia (hiszen nem kaphatna fegyvert). 2. Viszont fogyaszt, tartásukhoz épület kéne, ilyesmi. 3. Egy másik város népességét kéne valahogy hozzád átcsoportosítani. Tehát ott csökkenteni kéne a limitet, nálad meg növelni. De akkor mi értelme az építésnek, tanyának, miegymás? Vagy mégsem átcsoportosítás, de akkor meg mi van, ha fullon van a népességed, és mondjuk ejtesz 300 hadifoglyot? Avagy a csatát vesztett város addig nem tud tovább épülni, amíg vágóhídra nem hajtod a hadifoglyokat?

Attól, hogy a sablonba van belepötyögve, még átgondolatlan a javaslat. Egyértelmű nem.
 

DeletedUser9153

Vendég
Az egyik legjobb ötlet
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Az a legszebb, hogy senki nem próbál meg érvelni, a felvetés is inkább fantáziálás mint átgondolt javaslat, amit kvázi érvként felhoz (az ókorban is volt) az egy alapos félreértés, mégis sokaknak *tetszik*. Olyan ez, mit a viccben: nélunk ilyen nincs, de igény, az volna rá...
 

DeletedUser

Vendég
Kedves pégé!

Rendben, van, hogy neked nem tetszik ez az ötlet, ésszerű indokokat írtál le nekünk, hogy neked miért nem tetszik dbence99 ötlete de nem kell mindenkit ellene buzdítani :)

Csak ennyit akartam.Remélem nincs harag.

Raven
 

DeletedUser9235

Vendég
ehhez most annyit fűznék, hogy régen szerinted ha a rómaiak vagy a spártaiak vagy a németek és még sorolhatnám a végtelenségig a népcsoportokat, akkor nem vittek el a harcképes férfiakat?vagy gyerekeket és nőket?elvégre ez egy ókorban játszódó stratégiai játék ami igen a harcról szól.régen hittek az emberek az istenekbe, van is templom a játékban.hittek az istenek erejében, hogy segítik a halandó embereket, vannak benne áldásért megvehető segítségek.vannak régről fennmaradt iratok mitológiai lényekről (értem ezalatt a minotauruszt hárpiát és még sok más lényt, van a játékban.akkor most azokat se rakták volna bele mert te szerinted ez a játék csak a harcról és a kereskedelemről szól.hát öregem ez így van és elég gáz ha azt hiszed, hogy nem kereskedtek az ókorban emberekkel...de kereskedtek...eléggé jól meg is gazdagodtak belőle némelyik emberek...és akár hiszed akár nem, pont a görögök voltak azok.játékot is űztek belőlük...tudod? gladiátorok? vagy te még csak a mesékből hallottál róla?öregem...ez szerintem egy nagyon jó ötlet és támogatom mert ezzel nagyon sok nyersanyagot alias időt és kínlódást meg tudsz vele spórolni...ennyit erről én kifejezetten örülnék neki ha ezt a rendszert bevezetnék mert nagyon sokat segítenének vele :) köszi az ötlet feltevést ez eddig eszembe se jutott :)
 

DeletedUser9235

Vendég
igen neked...de most jobban átolvastam hogy miket írtál és igazad van...valószínűleg tényleg nem használták őket csatára mert fix hogy megölték volna a katonákat...szóval bocs ha megsértettelek...átgondolatlanul írtam meg ezt a szöveget...:/ de amúgy számtalan haszna lenne...
 

DeletedUser

Vendég
Nem volt ebben semmi sértő, nem azért kérdeztem. Viszont szerintem, ha már ekkora igény van a rbszolgaságra, két dolgon lenne érdemes elgondolkodni. Az egyik, hogy vajon a backenden mit gondolnak róla. Ha jól sejtem, igencsak felforgatná a jelenlegi struktúrát, a népesség mint korlát nagyon átértelmeződne, különös gondokat okozna. A másik, hogy lehetnének rabszolgák a játékosok, már aki vállalja. Tudom, ijesztően hangzik, de igazából ajándék ;) merthogy a legyőzöttnek (mármint akinek az utolsó városát is elfoglalták) nem az lenne a döntési helyzet, hogy játékban marad vagy sem, hanem hogy miként marad játékban -- természetesen a kilépés lehetősége továbbra is fennáll.

Régóta merengek azon, hogy vajon mekkora esély és lehetőség van arra, hogy valakik nagyon beindulnak, és kiraknak bárkit a térkép szélére. Ugyan kicsinek tűnik erre az esély, mert sokan vagyunk, de ha elmérgesedik a hangulat, akkor sokan itthagyják a játékot. Viszont ha a városhódítás nem az lenne, hogy a játékos újra kell kezdje egy másik várossal (márha nem hagyja abba), hanem arra lenne lehetősége, hogy a városát a hódító utasításainak megfelelően kezeli, akkor nagyon másmilyen lenne a térkép, lenne lehetőség szabotázsra, igazi lázadásra, ilyesmi. Persze ez csak gondolatkísérlet, de izgalmas lehetőségeket rejt...
 

DeletedUser

Vendég
csatlakozok a pégé-hez... ami a játéktechnikai részt illeti... hoyg konkrét legyek: ugy ahogy van semmi nincs belőle kidolgozva mi miért hogyan....
legyenek rabszolgák... legyen hozzá fejlesztés az akadémián. ez eddig jó szép és támoigatom...

de pl. ez mi?
-Ha a rabszolgák nem kapnak közvetlen parancsot,akkor is dolgoznak a tanyán.
-Ugyanez csak fordítva-A rabszolgák besorozhatók a csatába,míg a lakosok dolgozhatnak a tanyán
...
-Ideálisak támadásokra is és, ha nem szeretnéd pazarolni a katonáid,csak küld be őket

előszőr is: a tanya szint nővekedése azt jelenti, hogy nő az élelem termelés, ezért a töblet élelemmel több ember tud dolgozni -legyen az besorozott katona, szenátusi tag, vagy bányász... (és a miliciázáskor többek között ezek a bányászó favágó emberkék állnak majd csatasorba, ezért csökken a termelés)
akkor az a rabszolga mit is fog dolgozni a tanyán? sztem semmit... azt már elfogadom, hogy húrrá van x rabszolgám, ezért a bányákban nő a termelés => +x%-kal nő a termelésem töllük. ez már logikusabb, de ezt nem kötném harchoz... ez akár simán akadémiai fejlesztés is lehet így (rabszolgaság és akkor kapunk termelési +t a bányákra), a kérdés, hogy ki eteti őket (amit a pégé is felvetett)?

a második sor a fenti alapján megint nem értem: ezt ha jól értelmezem az lenne, hogy a milicia esetében, nem a lakosság a bányákból, hanem a rabszolgák mennének harcolni... Nos az ideológiai logikátlanságtól eltekinvce (régóta nem érdekel, hoyg egy játék nem avalóságot másolja), ez megint azt jelenti, hogy van aki dolgozika bányában => ha eleve nőtt a bánya termelés, akkor annak az 50%-os része is nagyobb lesz milliciázáskor. megint ott vagyunk amit fent mondtam.
egy sort kivágtam, mert azt értem, de minek, ha a fenti esetemben az ezüst teremelés is nőtt...

és ideális támadásra is... miért is? tud annyit, mint egy hoplita vagy egy parittyás??? ezt vég kép nem értem, és ha erre jó akkor ez se több mint plussz népesség a városnak, mitn az eke, csak marginálisabb felhasználhatóságban (mert mondjuk speciális butább egységekre költhető népességet adna).

de sztem ezeket mind- mind átkéne gondolni és ki kéne dolgozni.
töbszöri elolvasásra se értettem az egészet, hogy oké: kifejlesztetem és???? a felsorolt előnyök hogy mutatkoznak? ez csak egy szándék így nem több ahogy a pégé is megmondta.
tömören nem értem ami ott vázolva van...
 

DeletedUser9235

Vendég
pégé amit írt az nem hülyeség...szerintem írni kéne róla egy másik témát hogy mi van ha elfoglalják a városod...szerintem meg is szerkesztem...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az alapelképzelés nem rossz csak a megvalósítás az.

Szerintem a rabszolgák ne kerüljenek népességbe, hiszen a bányászok és egyebek tartják.

A rabszolgákat belehetne vezetni többféleképp:
1. a falvakat alapból elfoglaljuk tehát a rabszolgánk. Lehetne akkor a rabszolgák száma a falvak számától függő városonként.

Rabszolgák funkció pl:
Ha már a falu úgyis rabszolga, ne kereskedővel hozzák el a nyersanyagot hanem a rabszolgák hozzák el kereskedés esetén.

Mivel a hajók ekkoriban még evezéssel mentek, lehetne ez egy hajógyorsító is.

Az sem kizárt hogy egy épületet csinálni neki ami 1.-es szintre húzható és ezen belül külön fejlesztéseket beletenni fejlesztési pontok nélkül Pl a fentebb leírtakat kifejleszteni és akkor minden bónusza érvényesülhetne egyben
Ez az épület 0 vagy 1 mint ügyintéző népességgel rendelkezzen. A lényeg minél kevesebb népességvesztés, a nagyobb seregek érdekében.

Vagy lehetne olyat is, hogy falvanként 1 rabszolgát kaphatsz vagy csak 3 lehet összesen vagy akár 1 városonként persze vagy inkább rabszolga típust ami javít valamin ezt persze megint csak a falvak adnák... Vagy a kifejlesztéstől függne hogy mire váltod a falvak által szolgáltatottakat.

Akár a bányatermelésen akár a hajósebességen akár a falvak kereskedésén.
Sőt, esetleg népességnövelő hatása is lehetne oly módon hogy a népesség a tanyán dolgozik a rabszolgák meg mondjuk halásznak vagy vadásznak ami + élelem és ezáltal + népesség

De akár a tanyán dolgozókat és a bányában dolgozókat is kiválthatná aminek a + népességét katonákra lehetne fordítani mint ahogy Spárta is mindent az elfoglaltakkal csináltatott ő pedig csak katonáskodott.

Ha lázadnak akkor már legyen faluhoz kötött ha a falu lázad veszítsük el a rabszolgát és mondjuk ezüstbe kerülne a visszaszerzése "vásárlása".

A pégé humán rabszolgatartás azért nem jó szerintem mert túlzottan felborítaná az egyensúlyokat, hisz ha elfoglalsz valakit az általában vagy semlegesen tűri vagy ócsárol...
Ezenkívül sokan tesznek magasról a játékra ezáltal van aki szerencsés lenne ezen a téren valaki meg nem, és ezáltal nagyon nagy szövetségi szintű erők lennének 1 ember kezében.
És mi van ha a "rabszolgatartó játékost" foglalják el? Mindenki felszabadul? vagy a foglaló uralma alá kerül?
Így egy játékosnak egy saját birodalma lenne és ez szerintem nem lenne fair.
Másfelől jó hogy azt csinálja az elfoglalt amit mondok, de az aktivitása még mindig nem tőlem függ és ha ő nem ér rá épp de kellene a szolgáltatása akkor megint mi van... Emellett szándékosan hátráltathat is és ha elfoglalsz egy játékost az a "volt" szövetségének elsőszámú kéme lenne veled szemben. És minden tervedről beszámolna.
Ez a rendszer hűség hiányában tarthatatlan, már pedig hűséget szerezni nem egyszerű.


Összességében mondom megint, az alapötlet nagyon jó, csak a kivitelezés az ami nekem nem tetszik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nagyon jó

Szerintem az egész nagtyon jó! Igazából én sem pártolom a rabszolgaságot, de ahogy te írtad megfelel egy játékba, és az egész ötlet nagyon jó!
 
Fent