Lovaság

DeletedUser

Vendég
Azt szeretném megkérdezni miért nem tudok lovasokat csinálni?Az akadémián már kifejlesztetem
 

DeletedUser

Vendég
De most ilyennek miért kel új topic?????

Számtalan helyen feltehetted volna ezt a kérdést.:mad::mad:
 

DeletedUser

Vendég
.......

a masik dolog: mindent leir a jatek vilagosan, leirja hogy mi kell a lovasoknak, milyen epulet, milyen fejlesztes.
 

DeletedUser

Vendég
a masik dolog: mindent leir a jatek vilagosan, leirja hogy mi kell a lovasoknak, milyen epulet, milyen fejlesztes.
Hol írja le? Már bocsi, de ilyet nem találtam.
Szóval, ha lenne valaki olyan kedves, és rámutatna, merre van ilyen táblázat (vagyis hogy melyik katonai egység milyen feltételekkel fejleszthető: hányas szintű épületek kellenek hozzá), megköszönném. :)
Különben olyat se találtam, hogy "SÚGÓ: első lépések" (ajánlották).
 

DeletedUser

Vendég
Város-Üzenetek-Jelentések.... Ott lesz a súgó is a bal oldalon, a menüsorban.
Egységek követelményei: kaszárnyára katt, ott a meglevő egységeidet látod, amíg rá nem kattintasz a + jelre mellette (minden egység megjelenítése).
Ott rákattintasz, amire kíváncsi vagy, ki fogja írni a követelményt.
Ez épület követelmény és fejlesztés lehet. A fejlesztéseket pedig az Akadémiában nézed meg. Rákattintasz az Akadémiára, kikeresed, amire kíváncsi vagy, és felül, a csúszkán mutatja,hogy hanyas szintű akadémia kell , az ikonra ha ráhúzod az egeret, akkor meg azt, hogy mennyi nyersanyag és fejlesztési pont szükséges hozzá. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Ha már a súgó: A súgón belül van egy "egységek" oldal is. Az egy táblázatot hoz. Ha az egyes egységek képeire kattintasz, akkor az egyes egységekről is találsz egy-egy rövid ismertetőt. Például a képzési követelményeikről.
 

DeletedUser

Vendég
sziasztok ! lehetne egy kérésem ? nem lehetne a katonák árát csökkenteni ? mert kisebb szinten nem lehet kibírni a fizetésüket
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ha megtennénk akor már megint ti kicsik szívnátok meg a levét, mert akor a nagyoknak is sokkal olcsóbb lesz a egység és igy mindenki megengedhetné magának hogy fosszon a peremvidéken
 

DeletedUser

Vendég
szerintem nagyon is olcsó! Főleg már véleményem szerint nagy vagyok egyik világban és ha a népesség engedi akkor tudok 200 katonát gyártani, szóval helyén van ez a katonagyártásos dolog...
 

DeletedUser

Vendég
Lehet csökkenteni az egységek árát egy akadémiai fejlesztéssel, aminek a neve Hadkötelezettség. Ennél több belátható időn belül nem várható.
 

DeletedUser

Vendég
Hali nekem is lenne egy kérdésem:

mit jelent a támadó érték és mit a védőérték?
vagyis ha pl.: 2 kardforgató harcol egymással: A kardforgatónak ugye 5-ös a támadója és ütő típúsu a fegyvere; és van 14-es ütő elleni védelme akkor ez 14 életett jelent 5-ös sebzéssel szemben?

választ előre is köszönöm
 

DeletedUser

Vendég
azok döntik el egy csata kimenetelét, ha 2 VS 2 kardforgató harcol akor a védő nyer, mert a támadó értéknek nagyobnak kell lenni a másik egység védő értékével, ha 3 kardos 1 kardos ellen harcol akor már a támadó nyer de el veszit 2 kardost.
Ezért nem kardforgatóval támadunk, hanem Pl.: Parittyással ;)
 

DeletedUser

Vendég
kiegészíteném: Hoplita vagy harci szekér
Parittyás vagy küklopsz és katapult
Lovas

Egymást egészítik ki, mert a küklopsznak hatalmas támadóereje van, de védtelen szúrófegyver ellen. Ezért kellenek a lovasok, és a szúrófegyveresek
 

DeletedUser

Vendég
azok döntik el egy csata kimenetelét, ha 2 VS 2 kardforgató harcol akor a védő nyer, mert a támadó értéknek nagyobnak kell lenni a másik egység védő értékével, ha 3 kardos 1 kardos ellen harcol akor már a támadó nyer de el veszit 2 kardost.
Ezért nem kardforgatóval támadunk, hanem Pl.: Parittyással ;)

Nem értem, hogy ha 3 kardos megtámad egyet akkor, miért hal meg mindenki még 1 vs 1 ben csak a támadó hal meg :S ..
Ezért is kérdeztem, hogy mit jelent a védelem? Illetve hogyan zajlik le egy csata?

pl: astroempiresen az egységeknek van támadóértéke, páncélja és pajzsa , a harc pedig úgy zajlik, hogy a pajzs levonódik a támadóértékből, de min 1 % támadóérték megmarad és a megmaradt támadóérték levonódik a védő páncéljából ami maga az életereje az egységnek.
Ez ott nem titok ki is van írva, hogy ez így müködik, pontosan azért, hogy értelmezni lehesen az egységek védelmi és támadó értékeit.

Itt sehol sem találtam harci leírást, hogy pl: az ütő védelem életerőt képez e vagy az levodódik a támadó ütő fegyverének értékéből.

Tehát a kérdésem továbbra is áll mit jelent a védelem és a támadás értéke?
 

DeletedUser

Vendég
a támadóérték, az ott van a kaszárnyában, a + jelre kattintva
A kardforgató támadóértéke: 5 zúzó
Védelem zúzók ellen: 14
Védelem szúrófegyverek ellen 8
Védelem távolsági fegyver ellen: 30

Láthatod, hogy 3 támadó kardos azért öl meg 1 védő kardost és hal meg 2 támadó, mert ha megszorzod 3-mal a támadóerőt (5*3= 15)
Látod, hogy 3 támadó kardosnak 15 együtt a támadó ereje...
1 védő kardosnak meg 14 a zúzók ellen... 15:14=1 Maradt az 1 erő, és ha maradt az egy erő, akkor maradt 1 kardosunk is, de ha 4 maradt volna, akkor is csak 1 kardos maradt volna...
Így érthető?


A csata pedig 1 pillanatig zajlik
 

DeletedUser

Vendég
hmm tehát ha jól értem egy 6 vs 1 csatában 6*5=30 vs 1*14=14 ami 30:14=2,14.. az azt jelenti hogy 2 élete marad az 5-ből 1 támadó katonának és mivel több támadó értékük mint a védőé azért a védő mind meghalt?
vagyis konkrétan a támadó érték a védelem is és egyben az élet is.
Jól értem?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
3 marad mert 2-nél ami nagyobb az már 3
Az életben sincs olyan, hogy még 20% ban életben vagyok, amúgy jól értelmezted
 

DeletedUser3544

Vendég
Sziasztok!
Én is értem elméletileg. A kérdésem csupán annyi, hogy a csataszimulátor ezt miért nem támasztotta alá?
Mire gondolok?
A fenti gondoltamenetet követve 15 lovas (15*55 = 825) elvileg nem öl meg 1 Pegazust 825<900. Csataszimulátor nekem azt hozta ki, hogy meghalt 15 lovas és 1 Pegazus és a támadó fél nyert?? De miért?!

Baráti üdv
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent