Közös internetkapcsolat - közös háztartás.

DeletedUser

Vendég
Érdeklődni szeretnék mindenféle gond és probléma elkerülése végett! A játék szabályzat tartalmaz 1 ilyen részt:

"Az internet kapcsolat megosztását be kell jelenteni. Ezt a beállítások - internet megosztás fülnél tudod megtenni.

Ebben a játékban NINCS fiókhelyettesítés.

Példák:

"A" és "B" Játékosok munkahelyen játszanak, ott használják az azonos internetet. Mindketten meg akarják támadni a "C" játékos közeli, alacsony szintű poliszát. Ekkor életbe lép az a szabály, hogy a különböző játékosok támadása között legalább 48 órának kell eltelnie. "A" Játékos akár ötször is megtámadhatja "C" játékos városát, de ha "B" Játékos támadni akar, akkor az "A" Játékos utolsó támadásától kell számolni a 48 órát. (Támadás megérkezése a mérvadó, nem az elindítása.)
"E" és "F" játékos otthonról játszanak, ott használják a közös internetet. Mindketten nyersanyagot akarnak küldeni "G" Játékosnak, aki szövetségesük. 48 órának kell eltelnie azután, hogy "E" játékos nyersanyagai megérkeznek "G" Játékoshoz, mielőtt "F" Játékos is nyersanyagot küldhetne."

Na szóval! Nővéremmel, és barátjával élek, aki nemrég elkezdett Grepolisozni. Közös háztartásban élünk, így az internetkapcsolat is 1 és ugyanaz. Ha jól értelmeztem a szabályzatot, akkor minket frankón megbüntethet a Support Team, mert mondjuk nem hagyunk 48 órát 1 közös ellenfél megtámadásában?
Ennek csak szerintem nincs értelme?
Tételezzük fel, hogy akárcsak az életben, a játékban is szomszédok vagyunk. Ráadásképp ugyanazon szövetségben játszunk, ahol kihirdetnek 1 ellenséges célpontot. Mivel aktívak, és jó csapatjátékosok vagyunk, mindketten megtámadjuk a kiszemelt tagot. Most jön a lényeg! A szabályzat miatt nem érkezhetünk ugyanabban az órában, ugyanazon a napon, a 48 órás kötelező várakozás miatt?
Ha ez így van, akkor nem tudom sírjak-e, vagy nevessek?
Két külön gépet használunk, így a játékban is két külön felhasználónk van, tehát semmi közünk a másikhoz azon kívül, hogy egyszerűbben tudunk a játékról kommunikálni!

Nem tartanám fernek, ha 1 szép napon azért kapnánk bármiféle büntetést, mert azonos az internetkapcsolatunk! :)

Valami hozzáértő megtisztelő, tisztázó válaszát mielőbb várom! :)
 

DeletedUser

Vendég
Én is kicsit megilletődtem amikor ezt olvastam... de sajnos így van. Nem lehet mit tenni. (Ami nem tiltott...)
 

DeletedUser

Vendég
Ez azért van, mert vannak multisok (egy ember több felhasználóval játszik) és ezeket akarják meg kiküszöbölni.
Ezért meg van szigorítva ha szabályosan játszanak testvérek vagy ilyesmi , mint a te eseted.
Sajnos sokkal több olyan emberről tudok akik multiznak mint akik szabályosan többen játszanak.
Be kell kapcsolni az internetmegosztást vagy egy hónapon belül jön a bünti.
Remélem valamit segítettem.
 

DeletedUser

Vendég
Új világban mindenképp jelölni fogjuk a Beállításokon belül! Jelenleg 2 külön világban tevékenykedünk, addig talán nem lesz gond belőle.

A 48 órás várakozási részt viszont nem tudom, és nem is fogom elfogadni. Teljesen értelmetlen azokkal szemben, akik szabályosan játszanak. Sőt nem csak értelmetlen, hanem komoly hátrány is az érintettekre nézve..
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Hát sajnos más hülyesége miatt szívnak azok akik tisztességesek :(
 

DeletedUser

Vendég
Ha két külön világba játszotok akkor nincs semmi baj belőle.

Remek! A hamarosan induló Rho világában mindketten tervezünk elindulni. Ott már jelölni fogjuk, nem szeretnék emiatt problémát! A Grepolis az kikapcsolódás számomra, nem pedig stressz forrás. Ráadásul még (most először)aranyat is tervezek venni, hogy hatékonyabb lehessek. Mindemellé nem hiányzik 1 (szerintem teljesen)jogtalan büntetés! :)

Az eddigi válaszokért meg köszi mindenki! ;)
 

Gitta72

Member
Abban a szabályban nem csak a 48 órás rész fontos és nem csak amiatt lehet büntetést kapni...
Figyelmesen olvasd el és aszerint játsz... Egy javaslat.... Ne egy égtájra regizzetek az új szerver indulásakor és akkor elkerülhető a közös célpont és hasonló ütközés...
 

DeletedUser

Vendég
Megint csak mindenben egyet értek veled, Gitta72. És lehetőleg ne egy szövetségben legyetek!

Egy nagyon szélsőséges megoldás, amit nem hiszem, hogy értékelni fogtok: Ne egy szerveren játszatok... na de, mindketten új szerveren akartok kezdeni... értesültem róla, hogy jövőhét szerdán, 11-én bezárnak egy béta tesztvilágot, így egy újat hoznak létre helyette, tehát ott is lesz valamelyikőtöknek lehetősége szabadon játszani.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Tehát a játékban is legyünk szabályozva, korlátolva, akárcsak a hétköznapi életben?
Ahogy már említettem, szabályosan játszó emberekről van szó, rólunk! Nincs itt semmiféle MultiAcc-ról, vagy visszaélésről szó. 2 közös háztartásban élő személyről beszélünk, ahol az egyik megkedveltette a játékot a másikkal! Ennek köszönhetően döntöttünk úgy, hogy mindketten elkezdünk játszani az új világban.
Szerintetek ez most frankón ekkora probléma lehet? :)
Ha igen, az majd úgyis kiderül a későbbiek folyamán! Nem történhet semmi eget rengető, maximum 2 aktív, lelkes játékossal lesz kevesebb..
 

Gitta72

Member
Amikor beregizik valaki a játékba akkor el kell fogadja a felhasználási feltételeket..
Ez nem új szabály... Grepohoz ez is hozzátartozik.. A supp nem láthat bele senki fejébe, hogy Ő most multis vagy tényleg csak családtagok ...
 

DeletedUser

Vendég
Gitta, teljesen rendben van ez a beregisztrálós, felhasználási tételes rész! :)
Csak tudod szokták mondani, hogy kivételek mindig vannak..
Na én most vagyok annyira makacs, és önfejű, hogy ne értsek egyet a 48 órás várakozási résszel. Az teljesen rendben van, hogy a Beállításokon belül jelezzük a közös internetkapcsolatot, de az már nem, hogy emiatt hátrányt fogunk élvezni más játékossal szemben, ha úgy döntünk, hogy egymás oldalán fogunk harcolni. Lásd: szomszédi viszony, azonos szövetséghez tartozás.

Szerintem a szoros összetartozás, vállt vállvetve harcolás - akárcsak a hírhedt spártai katonáknál - nem csalás!!! Pont ez lehet a játékbéli hatékonyság, sikeresség nyitja..
Vagy annó szabályellenes, megvetendő lehetett az, mikor számíthattál társad éberségére, gyors reakciójára?

Egyébként nem értetlenkedni akarok, csak megértetni saját álláspontom..
 

Gitta72

Member
Megértelek.
Viszont amit korábban írtam azt komolyan is gondoltam. A szabályban nem csak a 48 órás rész van ...
Van több legalább olyan fontos rés benne amiért szintén tiltás jár ha nem tartod be...
 

DeletedUser

Vendég
Ezen kívül nem találtam mást, ami a közös internetkapcsolat használókra vonatkozna..

"Ha kettő vagy több játékos osztozik az internet kapcsolaton, vagy számítógépen, úgy közös cselekmények esetén a két cselekmény között legalább 48 órának kell eltelnie. Tiltott továbbá a kapcsolaton osztozó játkosok között mindennemű nyersanyag megosztás, szállítás vagy bármely támogatás nyújtása (beleértve a varázslást is). "

Ez megint csak értelmetlen szerintem. Nem kereskedhetünk nyersanyaggal? Nem használhatok varázslatot rajta? Nem segíthetem, ha bajba kerül?
Mivan akkor, ha ugyanabban a szövetségben vagyunk? Ott rendszerint szokták az emberek nyersanyaggal, áldással, és egységekkel segíteni a másikat. Nekünk ebben is kivételnek kéne lennünk, mert ugyanabban a háztartásban élünk?
Hát mi ez, ha nem értelmetlen megkülönböztetés a többi játékossal szemben? :) :)

Még a kezdő küldetésekben felhívják az ember figyelmét arra, hogy nem érdemes egyedül játszanod, sokkal inkább 1 szövetség tagjaként, ahol számíthatsz a másikra, illetve fordítva. Ez a szabály rész pontosan ennek mond ellent, csak mert közös az internetkapcsolat!

Javíts ki kérlek, ha bármiben tévednék! :)

Én viszont ennyi voltam mára, holnap vár a munka..
Jóéjszakát mindenkinek!
 

Moira

Ex-CM
Kedves Mindenki!

A szabályzat, az szabályzat és annak betartását mindenképpen figyelni fogjuk. Amennyiben bejelentitek a közös internetet, úgy a rendszer automatikusan blokkolni fogja azon cselekményeket, amelyek szabályba ütköznek. Ennek vannak könnyen érthető és vannak bizonyos körülmények között nehezen elfogadható elemei is. A szabály nem hibátlan, mivel generális szabály. Viszont a játékosaink többsége, ahogy a support többsége sem jogképzett ember, így egy minden elemre kiterjedő, pontos szabályzat, amely a jelenleginél alaposabban körbejárja a témát és kikerüli az esetleges problémás helyzeteket olyan terjedelmű és nyelvezetű lenne, ami sokaknak problémát okozna. Jelenleg egy oldalas a szabályzatunk, mégis sokan elmulasztják elolvasni. Nem tehetjük meg, hogy bonyolultabbra, hosszabbra cseréljük le.

Minden szabályozásnak vannak árnyoldalai és előnyei. Nincs tökéletes modell. És minél több személy alanya a szabályozásnak, ez annál igazabb. A diszkrecionális jog nem alkalmazható itt, mivel nagyon sok játékos van és nincs módunk felderíteni, ki milyen ember, vagy kinek hiszünk. Ezért mindig csak az adatokat vesszük alapul, mert minden más döntés részrehajlás lenne. Természetesen tudjuk, hogy bizonyos helyzetekben ez normálisan játszó embereket is hátrányba helyez, akik egyébként normakövetőek, ugyanakkor ez ritkán fordul elő, ezzel szemben ez az egy eszköz áll a kezünkben arra, hogy az olyan szabályszegőket megakadályozzunk a szabály szegésben, akik tisztességtelen előnyre tesznek szert. Megértem, hogy ott és akkor, amikor éppen a helyzet van (pl. két azonos neten lévő személyt támad egy adott játékos, és nem mindkettő tud visszatámadni, csak egy), akkor a játékosokat nem pont a nagyobb kép érdekli, sőt zokon veszik, hogy most igazságtalan hátrányt szenvednek, ám jelenleg nincs jobb módszer, amivel felválthatnánk a mostani rendszert.

Vigasztalásul annyit tudok csak mondani, hogy folyamatosan keressük a lehető legjobb megoldásokat. Nem süppedtünk bele a szabályzatba, hanem állandóan figyeljük, milyen lehetőségek, eszközök, módszerek tudják jobbá tenni.

A közös internetkapcsolat nem akadályozza meg a közös munkát, de nagy körültekintést és egyeztetést igényel, hogy szabályszegés nélkül megoldható legyen. Láttam már olyan helyzetet, ahol azonos internetről többen (szabályok betartása mellett) játszottak egy szövetségben, mégis tevékeny és alkotó tagjai maradtak a szövetségnek.

Köszönjük a megértést és mindenkinek kellemes játékon mind régi és új szervereinken.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Békés Harcos!

Nézzük meg kicsit más szempontból is a szabályokat, mi volna akkor ha ezek a szabályok nem lennének. Azt hiszem viszonylag kevesen vannak olyanok akik valóban egy netről korrekten akarnak játszani. Tudom, hogy jelen esetben ez téged nem vigasztal. De gondolj bele mi lenne, ha nem kellene a net-megosztást bejelenteni és nem lennének ezek a korlátozó szabályok. XY viszonylag aktív játékos csinál még másik 5 acc-ot. Mindegyiket fejleszti, foglal városokat, épít, seregeket gyárt. Te és más sem tud erről és megtámadsz egy ilyen tagot. Nem csak a saját acc-jából tudja magát támogatni, hanem másik 4-ből. Másodperc pontosan látja az érkezéseidet. 5 acc-ban gyorsabban lehetne pótolni az elesetteket, soha nem tudnál tőle foglalni. Ugyanez a logika igaz a támadásokra is. Ő beáldozza 2 acc-jának a seregeit és leamortizál téged, még akkor is másik 3 áll rendelkezésére, hogy el is foglaljon. Ez egy nagyon fontos szabály és pont a tisztességesen játszók védelmében született. Igen, van egy minimális árnyoldala, de ez szinte kiküszöbölhetetlen.
 

DeletedUser9344

Vendég
Gitta, teljesen rendben van ez a beregisztrálós, felhasználási tételes rész! :)
Csak tudod szokták mondani, hogy kivételek mindig vannak..
Na én most vagyok annyira makacs, és önfejű, hogy ne értsek egyet a 48 órás várakozási résszel...

Tisztelt Békés Harcos!

Természetesen, az is rendben van, ha nem értesz egyet ezzel a szabállyal, jobban mondva rendben lenne, de annak idején, a regisztrációdkor elfogadtad. Amit elfogadsz, az pedig kötelez.

Megértem az álláspontodat, de neked is meg kell értened a másik oldalt. gg senior leírta, mi történne, ha ez a szabályozás nem lenne, és igaza van. Sőt, még most sem lehet teljesen kiküszöbölni a multiaccokat, hiszen például, ha valaki azért hoz létre egyet, hogy kémkedjen az ellenséges szövetségnél, közben pedig nem segít magának, meg tartja magát a szabályokhoz, és bejelenti internetmegosztásnak a dolgot, akkor nem lesz belőle probléma, nyugodtan megteheti.

Azt is megértem, ha szeretnél módosítani a szabályzaton (amit hangsúlyozom, hogy ettől függetlenül elfogadtál), de ezt megalapozottan, konkrét megoldást nyújtva kell megtenned. Szerintem is szigorúak a szabályok, de mivel nincs ötletem, amivel ezt javítani lehetne, de közben megtartva a multizás visszaszorítását, így nem kritizálom a jelenlegi szabályokat.
Sajnos az a valóság, hogy nem nagyon van mit tenni. Persze, ha bármi pontos elképzelésed van, a Support biztosan meghallgatja.

Tisztelettel,
iamkplus
 

DeletedUser9231

Vendég
Üdv harcostársak!
Mivel ez is multizásra vonatkozó téma nem szeretnék új szálat nyitni neki.
Volt olyan ismerősöm akit tiltottak úgy, hogy be volt jelentve a közös géphasználat a másik féllel. Sajnos most nem tudom pontosan idézni a Supportot, de valami ilyesmivel indokolták a tiltást: Nem telt el megfelelő idő a 2 acc közötti belépésekkor ezért felmerült a multizás lehetősége (ismétlem magam nem tudom most pontosan idézni)
De mi van akkor ha:
1.Tesómmal játszok (akinek van testvére az tudja micsoda "ádáz" csatákat szoktak egymással vívni a gépért ott ahol csak 1 gép van) és mikor kilépek akkor egyszerre odaül és belép a sajátjába. És én lehet (tegyük fel biztosan nem) nem tudom a jelszavát de mégis tiltanak "multizásért"?? Hát ez azért így durva (lenne)
2. Tesómmal játszok szintén mint ahogyan az előbb megemlítettem. Van külön gépünk (2db) de mondjuk egy 3. gép wifiéről játszunk. Az ip cím ugyanaz és mondjuk itt is fél percenként fent van az egyik akkor megint csak tiltanak multizásért pedig nem tudtam a tesóm jelszavát???
3. Ugyan az mint a 2. pont csak nem gép hanem telefon. Akkor megint tiltanak???

Ha ezeknél a pontoknál például tiltanak akkor (nekem) szinte lehetetlen lenne játszanom mert mondjuk tesómat ismerve ha játszik akkor ő is elég aktív.

DE például, hogy tudják azt kiszűrni ha nekem van 10 accom de egyik sem megy ugyan arról az ip-ről??
Mondjuk van 3 mobilom amin mobilnet megy (nem ugyan az a szám más net stb.) és emellett 7 laptopom vagy gépem van mindegyikhez külön net.
Akkor az ilyent, hogy lehet szűrni?? Mert ha az ip-t nézik akkor soha az életben nem kapnak el.

A válaszokat előre is köszönöm. Ha valami nem érthető akkor részletezem.
Üdv.: luh214
 

DeletedUser

Vendég
Természetesen, az is rendben van, ha nem értesz egyet ezzel a szabállyal, jobban mondva rendben lenne, de annak idején, a regisztrációdkor elfogadtad. Amit elfogadsz, az pedig kötelez.

Megbeszéltem magammal a dolgot. Jelenleg nincs mit tenni, muszáj lesz alkalmazkodnunk, mivel csalni (én legalábbis)biztosan nem fogok!
Azon is filóztam hogyan lehetne megoldani ezt okosba, hogy a MultiAcc-ok fékezve legyenek, a tisztességes játékosok pedig ne élvezzenek semmilyen hátrányt. Egyelőre nem tudok semmi érdemlegessel előállni, ezért abba hagyom a károgást!

gg senior, "sajnos" igazad van! A mi esetünk a kisebbik rossz, amit muszáj elfogadni.
Moira, neked meg köszönet a korrekt válaszért!

Pacsi mindenki! ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent