Javító szándékú javaslat

Lyosak Zugdeneb

New Member
Abban a reményben írom ezt az üzenetet, hogy mások egyetértésére lelek, és valaki a Grepolis csapatából felfigyel rá. A játékot nem szidni szeretném, kifejezetten szeretem, és éppen ezért érdekel annyira, hogy leírjak egy ötletet, amivel szerintem jobb lehetne. Amit írok az csakis egy véleményként kezelendő: Leírom azt, amit gondolok, arról, hogy hogyan lehetne a játék élvezetesebb, és úgy hiszem róla, hogy mások is egyetértenének vele, de ez majd kiderül az erre a témára érkező hozzászólásokból.

Számomra a Grepolis vonzereje abban rejlik, hogy egy olyan stratégiai játék, ami egyszerű mechanikákat használ. Ezáltal az alapokat elsajátított játékosok közül, úgy gondolnám, hogy azon játékosok nyernek, akik a legjobban szervezik össze a szövetségüket, egy jó stratégia mentén. Azt gondolnám, hogy ebben a játékban a stratégia, a szervezőképesség, és a szövetségen belüli összehangoltság van jutalmazva.

Azonban a gyakorlatban úgy tűnik, hogy az imént felsoroltak eltörpülnek akkor, hogyha az ember nem aktív 0-24 (Az éjszakai bónuszon kívül). Úgy látom, hogy a játékban elvárás az, hogy az ember reggeltől estig, a nap bármely szakaszában rá tudjon nézni a játékra. Hogyha ez megvan, akkor biztos vagyok benne, hogy az okosabb, és jobban szervezett szövetségek fognak nyerni, de lássuk be, hogy a legtöbb ember számára ez teljesíthetetlen elvárás: Egy átlagos ember nem tud hétköznapokon napközben foglalkozni a játékkal, és az igazat megvallva valószínűleg nem is szeretne.

Hadd hozzak egy példát: Néhány barátommal várost alapítottunk Pagazéasz szerverén aznap, amikor megnyílt. 6 napon át, amíg tartott a kezdővédelem, addig terveket szőttünk, stratégiákon gondolkodtunk, szerveztünk egy szövetséget, és igyekeztünk mindent optimálisan csinálni. Voltak közöttünk kezdők, újrakezdők és tapasztaltabb játékosok, és biztos, hogy sok mindent elrontottunk, nem megfelelően csináltunk. Így nehogy valaki félreértse, hogy azon reklamálok, hogy legyőztek minket, hanem azon reklamálok, hogy hogyan: A hatodik nap elteltével, amikor leesett rólunk a kezdővédelem, akkor napközben 12:00 és 16:00 között szervezetten megtámadott minket egy másik szövetség, és minden seregünk odaveszett. Ezzel semmit az ég világon nem tudtunk kezdeni, mivel napközben nem tudunk a játékkal foglalkozni. 5 városunkba gyarmatosító hajókat küldtek, és nem tudtunk semmit se tenni ellene, mivel nem maradtak seregeink, amikkel kiüthetnénk őket. Utána ezt a hadműveletet a következő napokban is megismételték, amíg teljesen ki nem csináltak minket. Nem azért vesztettünk, mert kijátszottak minket, vagy azért, mert valamit okosabban csináltak, hanem azért, mert nem tudtunk munkanapon, napközben a játékkal foglalkozni. Ez az élmény után rajtam kívül mind a 7 barátom abbahagyta a játékot, és nem tervezik folytatni.

Nem hiszem, hogy egyedi lenne a mi esetünk, mivel egy átlagos ember nem tud egész álló nap elérhető lenni. Úgy gondolom, hogy a játék ilyen formában nagyon kevés ember számára elérhető, pedig az alapötlet többeknek tetszik. Pontosan látom azonban azt is, hogy akik most élvezik a játékot, ők miért élvezik, és semmiképpen nem állnék elő olyan javaslattal, ami nekik hátrányos lenne, hiszen miattuk él a játék. Ezért nem gondolom, hogy a teljes játék megváltoztatása lenne jó mód arra, hogy többeknek élvezetéssé, és népszerűbbé váljon a Grepolis, hanem csak egyetlen szervernek kéne mindig életben lennie, ami az átlagos ember számára barátságosabb paraméterekkel bír.

Ezen szervereknek véleményem szerint a következőkben kéne eltérni a hagyományos szerverektől:

1.) Hozzá kéne adni 24 órát minden támadás idejéhez. (Tehát a legközelebbi városból érkező támadás ideje 24 óra lenne, utána már az eggyel távolabbi várostól nem telne 48 órába a seregek útja, lehet 24 óra 10 perc)
-Ezzel a paraméterrel elég lenne egy napon egyszer ránézni a játékra, hogy reagálni tudjunk a támadásokra.
-Illetve több idő lenne szövetség szinten is megszervezni a választ a támadásra. Most azt tapasztalom, hogy amikor valakit támadnak, akkor mindenki egyénileg mérlegeli, hogy küldjön-e segítséget, mert olyan gyorsan ér be a támadás, hogy nincsen idő megbeszélni, vagy egyből kell reagálni, vagy már túl késő.
-Továbbá szerintem taktikusabbá válna a játék, mivel hogyha ilyen sok idő egy támadás beérkezése, akkor minden támadást jól ki kell gondolni, nem pedig csak kihasználni, hogy az ellenfél nem fog tudni időben reagálni a támadásra.
-(Ezzel a szerintem azonos hatást érne el, hogyha minden nap csak egy 1-2 órás ablak lenne megtámadni másokat, mondjuk este 19:00 és 21:00 között. Tehát az éjszakai bónusz nem csak addig tartana, hogy aludni lehessen, hanem addig, hogy dolgozni/tanulni is, és így csak 1-2 óra lenne a nap folyamán, amikor aktívnak kell lenni)

2.) A Foglalási időt a régi foglalási rendben fel kéne vinni 24 órára. Az új foglalási rendben pedig a lázadás kirobbanásáig tartó időt 24 órára, magának a lázadásnak az idejét pedig lecsökkenteni.
-Kifejezetten fontos az, hogy a játékosnak legyen ideje reagálni arra, hogyha el akarják foglalni egy városát. Miután a támadás beért, arra is időt kell adni a játékosoknak, hogy megnézzék annak eredményét, és szövetség szinten reagáljanak. Itt is felsorolhatóak azok az előnyök, amiket a legalább 24 órás támadási időknél említettem.
-Kezdő játékosokat kifejezetten eltántoríthat a játéktól, hogyha napközbeni inaktivitásuk során elfoglalnak tőlük egy várost, amit napokig építgettek. Még így is elvárás lenne a játékosoktól, hogy napi szinten ránézzenek a játékra. A legtöbb játék ezt nem várja el a játékosaitól, de már kompatibilis lenne a Grepolis azokkal, akik csak munka után tudnak aktívak lenni, márpedig ez az emberek túlnyomó többsége.

3.) Az előző pontok következményeképpen értelemszerűen nehezebb lenni városokat elfoglalni
-Ezt megértem, hogyha valakinek nem tetszik a javaslatomban, viszont azt gondolom, hogy ez lenne az ára annak, hogy több ember számára elérhetővé, és népszerűbbé váljon a játék. Hogyha mindig csak 1 ilyen paraméterű világ van életben, és a többi ugyanolyan lenne, mint az eddigiek, akkor szerintem be tudja érni a másik 4-5 világgal az, akinek a paraméterek ezen következménye nem tetszik.

4.) Az előző pontokban elmondottakhoz képest csak részletkérdés, de szintén segítene a nem egész nap elérhető játékosoknak, hogyha ezen világok lassú szerver sebességgel működnének.

Lezárásképpen azt gondolom, hogy ilyen szerverek nyitásával a játék több ember számára elérhetővé tehető, anélkül, hogy a jelenleg játékostábornak, vagy a Grepolis bevételeinek ártanánk. Sőt, annak következtében, hogy a játék népszerűbbé válna, feltehetőleg a hagyományos szerverekre is áttérne több játékos, vagyis a jelenlegi "játékmód" is népszerűbbé válna. Továbbra is jutalmazná a játék az aktivitást, hiszen a sarcokat rendszeresen érdemes beszedni, az építkezéseket mindig be kell időzíteni, viszont már nem követelné meg a játék az egész napi aktivitást.

Kíváncsian várom, hogy a közösség többi tagja mit szól a felvetéshez, és sokat jelentene, ha a Grepolis csapatából jelezné valaki, hogy mi az álláspontjuk.

UI.: A hozzászólásokban nem szeretnék arról olvasni, hogy "csak az arany számít a játékban", mert egyrészt azon nem tudunk változtatni: egy ingyenes játéknak az ilyen tranzakciókból van bevétele, másrészt pedig az aranytőzsdével már nem is gondolom akkora előnynek az arany vásárlást. Mindenesetre ez a rovat, most ne az aranyról szóljon.
 

adrian0416

New Member
Szia,
én értem a lényegét annak amit írtál, viszont csak részben értek vele egyet. A támadások nem mindig foglalási céllal történnek sőt a rövid támadások, (mondjuk egy mellettünk lévő kisebb városba) legtöbbször nyersanyag szerzési céllal történik, amire ha 24 órán keresztül kellene várni nem érné meg.
A másik részében pedig egyet is értek veled, Pagazéasz világon elkezdtek támadni a bónusz (22:00) előtt de meg lett fogva a gyarmi. Utána kaptam még a támadásokat ha jól emlékszem hajnali 1 óra körül fogtam még 1 gyarmit majd a következő gyarmi is elindult aminek hajnali 2:30-as érkezési ideje volt. Ekkor döntöttem úgy, hogy azt már nem várom meg (nem ér annyit) és lefeküdtem aludni. Nyilván másnapra már nem volt meg a városom.

Amit én javasolnék és ezt már több helyen is olvastam, egy Hyperborea vagy Edessa világ második verziója.
Vagy egy teljesen békés világ (nem tudsz várost veszíteni) 2-es sebességgel ahol a rendszer időnként (mondjuk havonta) létrehoz a gép által generált szellemvárosokat (6-8000 pont között) és ezekért lehet csatázni így nem kell mindig alapítani ha nincs a közelben szellemváros.
Vagy pedig egy Edessához hasonló ahol van védett városod (1 vagy akár lehet 3 is) de nem mindenkit lehet támadni (pontszámtól függ vagy városszámtól) itt viszont nagyobb rést hagynék. Mondjuk 0 és 20.000 pont között bárkit lehet támadni ha te is abban a kategóriában vagy utána pedig mondjuk a te pontszámodhoz képest +/- 25% pontszámmal rendelkezőket tudsz támadni/foglalni.
Az utolsó ötlet pedig ha már szóba került az arany, egy" arany mentes világ". Igen, tudjuk ingyenes a játék és ebből a világból nem lenne bevétel viszont ezt a világot lehetne reklámozni amely új felhasználókat hozna (akik még nem próbálták a játékot vagy éppen régi visszatérők) akik később potenciális aranyvásárlókká válnának és hosszabb távon nagyobb bevételt jelentenének.

UI: Nem akartam belerondítani az írásodba mert egy remek kezdeményezés, hogy olyanoknak is élvezhetőbbé tegyük a játékot akik munka és egyéb elfoglaltság miatt kevesebbet tudnak gép előtt lenni.
 

lipi123

New Member
Igazából a békés világok számát kellene növelni,amiből tizen év alatt egy indult.
 

Hamilton

New Member
Nem értek egyet. nem jó gondolat-részben mert így farmolni sem lehet, és az se lenne jó,ha nettó+24 óra lenne a gyarmi és a szomszédba majd holnap érek be...
nem változna érdemben semmi. elküldöm a gyarmit, és holnap érkezése előtt ugyan ugy 3 órával (a mosthoz képest holnap 3 órával korában miközben a probléma pont ez a napi ritmus megtörésének kényszere) itt kell legyek, h támadásokat indítsak a gyarmi elé védőket mőgé...ez mi ha nem az aktivitás elvárása? nem jelentene semmit. de legalább ellehetetleníti a játékot.
ugyanakkor brian stromingként tovább gondolva pár alap feltételt leszögezve:
1: az aktivitás mint olyan MINDIG kulcs szerepe lesz egy ilyen játéknak.
Akkor is ha korlátozzuk az idő milliomosokat maximalizált cselekvésekben.
Pl.:mondjuk napi 10 támadást lehet indítani.
oké de mikor indítod azt a 10-et? akkor amikor akarod (aktiv vagy) vagy amikor egyáltalán lehetőséged van (nem vagy aktiv)
de nyilván szűkülne a mozgás tér, hiszen az aktív így nem fog végtelenségig farmolni+foglalásokat is véghezvinni.
nyilván a számokkal lehet játszani, és miért legyen büntetve az akinek 10%-kal tőbb városa van mint a többinek, azzal h még se tudja használni őket a korlátozás miatt? -erre elég büntetés a morál szabály.

2: biztos hogy mindent jól csináltatok?
elhangzik h kezdők vagytok.
láttátok hogy csinálják a régiek (akiknek már letisztult módszereik vannak). vajon,mit lehetett volna másképp csinálni? gondolkodtatok ilyenen?megpróbáltátok? lehet érdemes tanulni ezekből és gondolkodni... kerestetek ellenszert? megpróbáltátok? esetleg elfogadtátok, h kezdőként nektek nem terem sok babér, és a 6 nap védettséget arra fordítottátok, hogy ennek megfelelően egy eleve menekülő stratégiát építsetek fel?

ennek megfelelően amin lehet -de nem vok biztos h érdemes -el gondolkodni az egységek menetidejének megváltoztatása.
ha a támadók lassulnak, és a védők gyorsulnak, az elméletileg a kiindulási pont igényét megoldaná. de mennyire lenne akkor pl. a régi foglalási rend még inkább aktivitáshoz kötött? mennyire függetlenedne el ettől? ha közel vannak a menetidők, akkor a fenti vágy nem teljesül, de fél 1-2 óra aktivitással is lehet foglalni. (arról nem beszélve, h a támadó határozná így is meg, h a védő mikor legyen aktiv....)
Én szerintem ez egy túl gyors feladása volt a játéknak. annak mély ismerete nélkül.
a korán elbukott városokból még fel lehet állni, az érmék meg maradnak, a kulturpontok maradnak, egy új regsztráció és lehet tanulni belőle.
Nyilván nem megnyerni kell kezdőként kis csapatként a játékot....
Ha sok szerver indulna, mert... akkor a szerverenkénti aktív játékos állomány esne drasztikusan és elmondható lesz mindről h ellenfél nélkül a 10-20...40 legaktívabb nyer, de legalábbis ezek azon része akik nagyobb tömbbe tömörülnek. (pl. 30:10 arányban) ez legalább annyira a játék halálát hozná.

u.i.: a felvetőnek minden tiszteletem, csapattársam és sok értelmes kérdést vett fel, tényleg törekszik a játék alapos kiismerésére...
a kritikám konstruktív próbál lenni, a kérdéseket is így kell értelmezni. a válaszokat természetesen nem tudom rájuk.
 

phoibosapollon

New Member
Szerintem bölcsen tettétek hogy abbahagytátok, nagy kalap szar lett ez a játék. Mint olyan, a játék mechanikája kiváló, viszont a közösség egy forintot sem ér, megtetézve az egészet egy nagy adag pszichopata-tömeggel, akik itt élik ki magukat, mert amúgy a valóságban el vannak nyomva.
Annyi más van a világon, ezt felejtsétek el.
 

Hamilton

New Member
Szerintem bölcsen tettétek hogy abbahagytátok, nagy kalap szar lett ez a játék. Mint olyan, a játék mechanikája kiváló, viszont a közösség egy forintot sem ér, megtetézve az egészet egy nagy adag pszichopata-tömeggel, akik itt élik ki magukat, mert amúgy a valóságban el vannak nyomva.
Annyi más van a világon, ezt felejtsétek el.
"viszont a közösség egy forintot sem ér," ezeket ki kell rekeszteni... ilyenek MINDENHOL vannak. egy több alkalmazottat foglakoztató meló helyen is elég 1 porszem... A baj akkor van ha a fejétől bűzlik a hal -és sok ilyet tudok mesélni.... mind más játékokból, mind a valós életből -pl. a fönökségekről.
 

phoibosapollon

New Member
"viszont a közösség egy forintot sem ér," ezeket ki kell rekeszteni... ilyenek MINDENHOL vannak. egy több alkalmazottat foglakoztató meló helyen is elég 1 porszem... A baj akkor van ha a fejétől bűzlik a hal -és sok ilyet tudok mesélni.... mind más játékokból, mind a valós életből -pl. a fönökségekről.
Bűzlik onnan is.
Had ne beszéljünk a supportról, milyen nem részrehajló. XDDD
 

Hamilton

New Member
Bűzlik onnan is.
Had ne beszéljünk a supportról, milyen nem részrehajló. XDDD
tudok rosszabbat is... másik játékban belenyúltak a játékba, és közölték 6 nap késéssel, h reméljük siekrült megoldani, mert nem kivánunk ezzel foglalkozni. (az inaktiv periódusomban a fókomat piszkálták. amihez ugye más nem férhetett hozzá... )
 

lipi123

New Member
Egyszerű, ne tegyél bele pénzt, és hagyd hogy a majmok megmásszák a fát.
Felesleges többet beleg0ndolni, egyszerűen csak játssz, hisz ez egy megfogható és érezhetőn jutalom és érdem nélküli elfoglaltság.

Aki pedig itt recskázik,,,csak tegye,hisz csak ennyire futja neki.

Ennyi is.
 
Fent