JátékCÉL

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Körülnéztem, és bár láttam, hogy néhányan már felvetették, hogy kellene valamilyen CÉL a játéknak, azonban konkrét javaslatot nem igen találtam, így nyitottam egy témát.

Nos, az alapötletem az, hogy kellene egy (közös)ellenség, mely a gép által van irányítva. Hogy stílszerű legyek, Hádészt választottam fő gonosznak. Nézzük a részleteket:

(Bevezető) Kerettörténet:

„Grepolis eddig viszonylag csendes, csak kisebb egymás közti csatákkal fűszerezett élete gyökeresen megváltozik. A mai napon egy váratlan és nagy horderejű dolog történt, mely kihat egész Grepolis világára: Kharón, a révész megelégelve ura hálátlan és kegyetlen bánásmódját, ott hagyta a Stüx folyót és felment az Olümposzra. Zeusznak beszámolt ura tervéről, mely szerint már nem elég neki az alvilág, igényt tart Grepolis földjére is, melyet vér által kíván megszerezni.
Zeusz összehívta az Istenek Tanácsát, melyen megvitatják, miként szálljanak szembe Hádésszal. De mivel a tanácskozás emberi időben mérve hetekig is eltarthat, ezért Zeusz elrendelte, hogy mind a 12 főisten alapítson egy várost Grepolis szigetein, melyeket az arra rátermett emberek elfoglalhatnak. Ezekben a városokban aztán korlátlan létszámú sereget képezhetnek az emberek, felkészülve a Hádész holtakból álló seregével szembeni harcra.

(…)

Az istenek meghozták a döntést, kieszelték, miként tudnák meghiúsítani Hádész ördögi tervét: a 12 főisten újabb 12 várost alapít Grepolisban, melyeket az arra méltó embereknek el kell foglalniuk. Ezekben a városokban fel kell építeni a 12 főisten szobrát, majd életre kell kelteni azokat egy félisten vérével. Azonban a félistenek önként nem fognak ebben segíteni. A 12 félisten egyikét le kell győzni, és el kell foglalni a városát, csak ezt követően tudjuk ráerőltetni az akaratunkat, mely szerint vérét kell adnia a 12 szobor életre keltéséhez. Azonban ezalatt Hádész sem lesz tétlen, a szobrok építésének megkezdésével holtakból álló seregeivel megindul, hogy elpusztítsa a szobrokat és az azokat építő és védő embereket. Akinek a leghamarabb sikerül felépítenie a 12 isten szobrát, és „ráveszi” az egyik félistent, hogy vérét áldozza, az eléri, hogy a főistenek manifesztálódjanak, és visszaűzzék Hádészt oda, ahová való! Amely szövetségnek elsőként sikerül ezt megvalósítania, annak nevét az istenek örök dicsőségbe emelik, és tagjait halhatatlanná teszik… „


A fenti szöveg csak amolyan kedvcsináló...


Nézzük a gyakorlati részleteket:

1-es világsebességű szerver esetében:

A szerver indulásától számított 3 hónap elteltével (eddig lehet fejlődni) kitudódik Hádész terve, és az istenek megalapítják Grepolis tengerein VÉLETLENSZERŰEN a 12 HARCI várost. Ezeket komoly védelemmel látják el, hogy csak a legrátermettebbek tudják elfoglalni. Akinek sikerül elfoglalnia, annak egy különleges város jut a birtokába, mégpedig azért, mert ott korlátlan létszámú hadsereget képezhet

Ezt követően két hét elteltével az istenek terve megszületik, újabb 12 várost alapítanak VÉLETLENSZERŰEN, melyek közül legalább egyet el kell foglalni. Ezeket szintén nagy védelemmel látják el az istenek, hogy csak a legerősebbek tudják megszerezni. Ezek egyikét elfoglalva a tulajdonunkba kerül egy ÉPÍTŐ város, amelyben hozzáláthatunk a 12 szobor felépítéséhez. Mindegyik szobrot 10-es szintig kell felépíteni, csak ekkor lesznek teljesek.

Az építővárosok megjelenésével egy időben felbukkannak Hádész holtaktól hemzsegő városai is. Szám szerint szintén 12, melyek az Építővárosok közelében lesznek. Ezekből fog majd támadni Hádész az építővárosokra. Minden szobor felépítésekor kétszer támad Hádész: amikor az aktuális szobor 5-ik szintje felépült, majd amikor a 10-ik is. 12 szobor 10 szintjével, azaz 120 szinttel számolva ez összesen 24 támadást jelent. Ahogyan növekszik a szobrok száma, úgy mér egyre keményebb csapásokat a városra Hádész serege.

Min. 12 nap kell a 12 szobor felépítéséhez (ezt prémiummal sem lehet lerövidíteni!), a 6-ik napon, azaz a felénél pedig megjelennek a Félistenek városai is. A támadóknak ezek fogják jelenteni a legnagyobb kihívást, ugyanis félistenekről van szó, akik nem adják könnyen a vérüket. Ha sikerül elfoglalni az egyik félisten városát, akkor az adott félisten az uralmunk alá kerül, és nincs más dolgunk, mint az Építővárosba küldeni, de csakis akkor tudjuk odaküldeni, ha felépült teljesen mind a 12 szobor, ezt követően, amint célba ér a félisten, vége lesz a játéknak, és az a szövetség nyer, amely elsőként éri mindezt el…

Ezek az időpontok a szerver sebességének függvényében természetesen változnak.


További részletek:

Harci városok:

- Nagyon magas raktárkapacitás
- 4x-5x gyorsabb katonai képzés
- Két kaszárnya – egyszerre kétféle egységet is képezhetünk.
- Korlátlan hely a tanyán
- Ezeket a városokat egy ember egyedül képtelen lesz elfoglalni, csakis együttes erővel sikerülhet. Majd a sereg gyártása is nagyban fog függeni attól, hogy mennyi nyersanyagot küldenek oda, ezekben a városokban ugyanis nincsenek nyersanyagforrások.
- Egy szövetség akár több ilyen várost is elfoglalhat a támadó erejüktől függően.
- Más szövetségek ezt a várost is elfoglalhatják tőled, ha nem tudod kellően megvédeni
- Mivel isteni eredetűek, ezért ezeket a városokat nem lehet kikémlelni, továbbá semmilyen isteni erőt nem lehet bevetni ellenük.
- Egy ilyen város elfoglalása nem feltétlenül szükséges a játék megnyeréséhez, azonban sokat segíthet…
- + alternatíva: az itt képzett egységek lehetnek egyediek névben, kinézetben és képességekben egyaránt.

Építő városok:

- Nagyon magas raktárkapacitás
- 12 szobor építésének lehetősége
- Ezeket a városokat egy ember egyedül képtelen lesz elfoglalni, csakis együttes erővel sikerülhet.
- Egy szövetség akár több ilyen várost is elfoglalhat a támadó erejüktől függően.
- Más szövetségek ezt a várost is elfoglalhatják tőled, ha nem tudod kellően megvédeni
- Mivel isteni eredetűek, ezért ezeket a városokat nem lehet kikémlelni, továbbá semmilyen isteni erőt nem lehet bevetni ellenük.
- Katapultokkal le lehet rombolni a szobrokat, ezért a lehető legjobban be kell védeni ezeket a városokat.
- Nincsenek nyersanyagforrások.

Hádész városai:

- Nem lehet őket elfoglalni
- Nem lehet őket kikémlelni
- Semmilyen isteni erőt nem lehet bevetni ellenük
- + alternatíva: az innen támadó egységek lehetnek egyediek névben, kinézetben és képességekben egyaránt.
- Be lehet még tenni a 12 fő ellenséges városon kívül néhány kisebb várost is, melyeket szintén Hádész „irányít”. Ezek a közvetlen környezetüket támadnák, továbbá ezeket már el lehetne foglalni, és a foglalásukkal némi bónuszhoz juthatunk.

Félistenek városai:

- A legnagyobb védelemmel rendelkeznek
- Nem lehet őket kikémlelni
- Semmilyen isteni erőt nem lehet bevetni ellenük
- Elfoglalásával egy félisten irányítását kapjuk meg, mely egy egységhez hasonlóan jelenik meg
- Egy szövetség akár több ilyen várost is elfoglalhat a támadó erejüktől függően, ezzel is csökkentve az esélyét annak, hogy a konkurencia hamarabb érje el a célt.
- Más szövetségek ezt a várost is elfoglalhatják tőled, ha nem tudod kellően megvédeni.
- Ezekben a városokban nincsenek nyersanyagforrások.


Ezeket az elfoglalható városokat még néhány egyedi ötlettel meglehet spékelni.

Vannak kompetenciáim webfejlesztés terén, így tisztában vagyok azzal, hogy nem kis munka lenne mindezt kivitelezni. Komoly fejlesztést igényel a dolog, de nem megvalósíthatatlan. Véleményem szerint a játék eddigi sikereinek köszönhetően befolyt pénzből gond nélkül meg lehet oldani egy ilyen volumenű fejlesztést. A kérdés csak az, hogy jobbá akarják-e tenni a játékot, vagy sem.

Nem kell minden szerveren bevezetni ezt, csupán kettőn, egy gyors és egy lassú szerveren.

Tudom, hogy ez merőben megváltoztatja a játékot, de hiszem, hogy pozitív irányba! Szerintem nem vagyok egyedül azzal, ha azt mondom, hogy a jelenlegi játék x idő és x város után unalmassá válik... Ha nincs egy meghatározott cél (azon kívül, hogy "Te légy a tengerek ura.", mert ez marhaság), akkor az emberek többségében valóban felszínre tör a tudat, mi szerint nem éri meg a játék azt az időt, amit ráfordítunk!

Várom a véleményeket, főként a support részéről! Időt öltem ennek az ötletnek a kifejtésébe, ezért lehetőleg ne 1-2 soros választ kapjak, hogy pl.: "Nem megoldható, mert a játék elveszíti a fejlesztők által elképzelt feelinget..." Ez esetben hogyan lehetne úgy alakítani az ötletet, hogy megmaradjon ez a feeling? Stb.


Ez mindössze egy alapelképzelés, amit lehet fejleszteni, módosítani. Én a labdát feldobtam, tessék játszani!


További kellemes napot!

Csuhás
 

DeletedUser

Vendég
tetszik de szerintem csak 5 szintje legyen a szobor
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
szép, kidolgozott ötlet, bár ehhez egy teljes új játékot kéne csinálni... ez a Grepolis... amit leírtál, az egy nagyon más játék lenne, más grafikával... de nekem tetszik:)
 

DeletedUser

Vendég
Látom téged is traviból szalajtottak :)
Alapvetően nem lenne rossz ötlet, és jól ki van dolgozva, de ezt a poént már jópár évvel ezelőtt ellőtték ugye :)

Azt hiszem, hogy a vége hasonló lesz, mint a kh-nak. Az is hány éve megy?És még láthatáron sincs a vége, de van célja. Ez is valószínűleg hasonló lesz, és évek múlva lesz csak vége.
 

DeletedUser

Vendég
Szép munka!

Ez egy remek ötlet és télleg nagyon szépen kidolgoztad! De az innogames (németek) nagy valoszinüséggel nem egyeznének bele:s De most már írjanak a support tagjai is!
 

DeletedUser132

Vendég
Jónak tartom az ötletet,de szerintem nem fognak semmit se tenni a játékkal4Ehhez tényleg egy új játékot kellene akkor csinálni!De viszont tetszik ez a dolog mert itt lenne cél!Én Klánháborút abbahagytam ,mert aki elhiszi,hogy egyszer vége lesz akkor az mese világban él!Ott is pár milliósan már az ember unja a játékot mert nincsenek olyan fontos célok csak a gyarapodás és ennyi!Szívesen kipróbálnék én is egy ilyen kaliberű verziót ,de akkor is gondolni kell a Grepolisnak a haszonra szóval a akik befizetnek azok szeretnének azért valami extrákat:):p:cool::eek:!
 

DeletedUser

Vendég
A klánháború célja az, hogy a térkép legalább 75%-át egyetlen klán uralja. A német első szerver nemrég ért véget, ott a legelső játékosnak több, mint 12 ezer faluja volt... agyrém... valami hasonló lehet itt is a cél talán, vagy talán még a fejlesztők sem tudják. Mindenesetre ezt az ötletet már ellőtték egyszer, jó lenne valami egyedivel előállni.
 

DeletedUser

Vendég
az ötlet maga nem rossz, de az egyetlen bajom vele hogy én már rá se ismernék a játékra. a játéknak rengeteg célja lehet, csak az a kérdés hogy ki milyen célt tüz ki, ha szövetség vezető valaki 1.-nek kitüzheti az 1 millió pont elérését aztán meg a top 1-et végül a világuralmat :)
ha valaki szólóban jobban szereti kitüzheti magának azt a célt hogy bemegy a top 10-be aztán a top 1-be, végül azt hogy ő van csak egy teljes tengeren, ami eltart egy darabig :D
szóval a játék célját személyre lehet szabni, és szerintem a fejlesztők ezért nem tüztek ki tényleges célt, ránk bizák hogy mi legyen a célunk, és ebben nem akarnak befojásolni
 

DeletedUser

Vendég
Oshoka

Látom nagyon böki a csőrödet az ötlet, már másodszorra hangoztatod az eredetiség hiányát...

Nézd, a játék alapvető struktúrájából adodóan, azaz építés, harc, foglalás, nem igen lehet merőben új irányvonalakat megcélozni. Ha valami nagyon egyedi és eredeti ötlettel rukkolunk elő, akkor nagy valószínűséggel meg kell változtatnunk a játék alappilléreit képező koncepciókat. Persze az is lehet, hogy nem feltétlenül lenne szükséges, de ha nagyon egyedi az ötlet, akkor szinte elkerülhetetlen. Én azonban nem kívántam egy új játékot létrehozni, csupán a meglévőt jobbá tenni.
Az, hogy néhány elem hajaz a travianban használtakhoz, még nem ok arra, hogy félredobjuk az ötletet. De lássuk csak, melyik formáció is lenne az eredetibb? A jelenlegi Grepolis, melyben jelenleg is kevés az egyediség, alapelvei szinte minden online statégia játékban megtalálhatóak, vagy a fenti ötlettel megspékelt Grepolis, melyhez csak egy "hasonló" van eddig? És a hangsúly a Hasonló-n van, mert az ötlet közel sem ugyanaz.

Mellesleg ezzel az erővel és kifogással az itteni fórumon felhozott ötletek 97-98%-át el lehetne vetni...

Ha figyelmesen olvastál, akkor láthattad ezt is a szövegben: "Ez mindössze egy alapelképzelés, amit lehet fejleszteni, módosítani. Én a labdát feldobtam, tessék játszani!"

Még ki is van emelve... Tehát ez nem szentírás! Inkább azon gondolkodj, miként lehetne egyedibbé tenni ezt, mert hogy őszinte legyek, nem tudom, honnan jön belőled ez az ellenszenv.

Kellemes napot!

edem101

Leírtam az ötletben, hogy ezt nem kellene minden szerveren bevezetni, csupán egy gyorson és egy lassún. Továbbá az általad vázolt célokat bármelyik startégiai játékban elérhetjük, akkor miért pont ezt válasszuk?
Továbbra is amellett vagyok, hogy kell egy konkrét, jól meghatározott cél a játéknak, amiért egy egész szervernyi ember képes harcba szállni. Komolyan nem látjátok a lehetőséget és a kihívást a dologban?
 

DeletedUser132

Vendég
Én látom benne az ötletet és tuti ki is próbálnék egy ilyet!Mert ahogy mondtam ez egy új kihívás lenne!Remélem sikerül majd egyszer egy ilyen játékot megvalósítani:)
 

DeletedUser

Vendég
Csuhás, nagyon félreértettél, semmi ellenszenv nincs bennem. Ehhez a játékhoz, ilyen felépítéssel ezt a fajta befejezést nem tartom jónak. Azzal sem igazán értek egyet, hogy a fejlesztők csupa jóindulatból hagyták egyelőre cél nélkül a játékot, hogy saját magunk dönthessük el, merre visz az utunk. Ezt meg lehet tenni, de egy játéknak van befejezése, van vége. Lehet, hogy csak évek múltán, és lehet esetleg, hogy bármi okból kifolyólag egyszerűen megszűnik, de biztos, hogy terveznek neki hivatalos véget, ezáltal egy célt.

A grepolis, ahogy a többi hasonló is a maga nemében némiképp egyedi. Nem ez az első játék, amelyben játszom, de ebben vélem felfedezni azt, amit eddig kerestem több-kevésbé: nagyon sok minden múlik a csapaton, a szervezettségen, a társainkon, és eléggé összetett játékstlílust, stratégiát igényel a játék. Lehet nagy meglepetéseket okozni szokatlan felépítésű seregekkel ,városokkal. Még közel sem aknáztuk ki a játék rejtelmeit, mert vannak olyan dolgok, amik esetleg csak 50 feletti városszámnál használhatóak, eddig mindenki elvetette. Lehet vele elszüttyögni, a pillanat hevében dönteni, így is lehet némiképp sikeres valaki, és lehet jóelőre tervezni kicsit, a következő városok helyzetét, seregét illetően, lehet egy klánt tudatosan terelni egy bizonyos irányba, ami most még csak vesződség, de később létszükséglet. Úgy gondolom, hogy nem tart még ott egyik magyar szerver sem, hogy a játékcél kérdéseit tűzzük napirendre, a meglévő információk alapján közel sem alkothatunk teljes képet a játékról.

Van néhány érdekes, átgondolandó ötlet itt véleményem szerint, de amit te írtál, az mégis lényegesen megváltoztatná a játék alapjait. Ilyen mérvű változtatások még nem érettek meg.
Az ötletek többsége egyéb játékokból ered, ami nem baj. Az ötletek többsége sosem fog megvalósulni, de néha érdekes eljátszani a gondolattal. Nekem semmi bajom sem veled, sem az ötleteddel, a szerintem mindenben leginkább kiegyensúlyozott játék továbbra is a travi: van célja, alapból így tervezték, belátható időn belül, tudatosan lehet tervezni akár csodaütő sereget, akár csodaépítő csapatot, és normál szerveren kb 40 város a max, ennél több már a katonaság rovására megy (szabályos keretek között). Továbbá a búzafogyasztás, amivel bármekkora támadócsapatot létre lehet hozni, csak győzd búzával, és korlátozva van azért a védőcsapat. A kh és a grepolis nagy hibája, hogy teljesen maximalizálva van a támadócsapat egy városban, míg a védőcsapat lehet végtelen. Később nagyon nagy szerepük lesz a mitológiai lényeknek, ez 100%, és erre a szerver mostanában kezd rájönni. Véleményem szerint sok van még ebben a játékban.

Na, eltértem a tárgytól. A lényeg az, hogy nincs bajom se veled, se az ötlettel, de egyrészt szerintem korai, és túl nagy változtatást igényelne, másrészt nem is igazán illene ide. Bennem is körvonalazódnak ötletek, ebből egyet írtam csak le, az is csak nagyon részleges, és tisztában vagyok vele, hogy sohasem lesz belőle semmi :) De azt hiszem, egyik sem más játékból van, én legalábbis nem tudok róla.

Abban viszont teljesen egyetértek, hogy nem árt a játéknak egy konkrét, jól meghatározott cél, egy feltétel, amit aki először teljesít, az győz. És ennek már a játék kezdetekor tudatában kéne lenni. De ez a céltalanság jellemző minden inno játékra. Figyelnek a játékosokra, az átlagosnál jobban, folyamatosan újítanak, bár sokszor felesleges dolgokat véleményem szerint, ugyanakkor a túl sokat akar a szarka jellegzetes hibája merül fel a kh-ban, a westben, és itt is. Céltalan játékok, amelyek bár jól meg vannak írva, borzasztóan elnagyoltak... több ezer falu, többszáz klántag, hatalmas, beláthatatlan térkép (és hozzá persze megszabva, meddig mehet egy foglalás- nagyon kicsi mértékű lépésekkel), céltalan kalandozás... De még mindig jobb, mint pl a gf pénzcentrikus politikája, az évek óta borzalmas fordítással, újítások nélkül futó játékok, a maguktól elszállt magyar teamtagokról nem is beszélve...
 

DeletedUser

Vendég
Oshoka

Végre! Ezt vártam, hogy más is kifejtse végre a véleményét bővebben is ezzel kapcsolatban.

Tudom, hogy nincs bajod velem, elvileg nem is lehet, hiszen nem ismersz. :)

Tény, hogy van még némi potenciál a jelenlegi játékban, de azért lássuk be, ez édes kevés újdonságot nyújt már... Nincsenek illuzióim, tisztában vagyok vele, hogy nagyon kicsi annak az esélye, hogy egy ehhez hasonló fejlesztést a közeljövőben megcsináljanak. Én nem is vártam, hogy most átírják ezért a játékot. Az első postomban is írtam, hogy erre indíthatnának egy új szervert (valamikor a jövőben). Akinek pedig még van felfedeznivalója a jelenlegi verzióban, az nem csatlakozik, aki viszont többre vágyik, az kipróbálja. A kettő könnyűszerrel mehetne párhuzamosan, és mindenki eldönti, hogy mire vágyik. Az általad említett, még felfedezésre váró rejtelmeket az általam körvonalazott kontextusban is meglehet tapasztalni, tehát nem feltétlenül lenne korai, akinek meg igen, az megmarad a jelenlegi formánál. A játék nem változna, ugyan úgy lennének (emberi) ellenfelek, mennének a foglalások, csaták, viszont az új lehetőségek tárháza lényegesen gyarapodna. Továbbá lenne egy pontos cél, amit valóban érdemes elérni, mert az egy maradandó cél lenne, nem egy fiktív dolog, ami nem sokat változtat mások játékában. Itt a cél elérésével véget ér a játék mindenkinek, és ez a végesség az, ami sokkal izgalmasabbá tenné a dolgokat. Az eddig is fontosnak tartott csapatjáték szükségessége még inkább megmutatkozna ebben a formában. Az alkalmazható játékstílusok spektruma is szélesedne, és sorolhatnám.

Valóban, már most van némi egyedisége ennek a játéknak, ezért vagyok én is itt. Kedvelem az InnoGames-ben azt, hogy a játékaikon nem nagyon látszik az, hogy csak a haszonért lettek létrehozva, ellentétben a Bigpoint játékaival, melyeket az alapoktól úgy alakítanak, hogy az a lehető legtöbb pénzbeni profitot hozza. Többé-kevésbé igényes játékokat csinálnak, ám azokban prémiumok nélkül az átlagember szinte esélytelen. Ezzel szemben az Inno-nál egyelőre ez nem igen áll fennt, bár a West lassan kezd kiéleződni a profitorientált verzió felé...

Tehát egy szó, mint száz: kicsi az esélye, hogy egy ehhez hasonló volumenű fejlesztést véghezvigyenek, azonban ha megtennék, sokaknak szereznének vele örömet, velem az élen, természetesen! :)
 

DeletedUser

Vendég
Én igazából azért ellenzek egy ilyen ötletet, mert ha valaki eléri a kitűzött célt, vége a szervernek, és szerintem sokan folytatnák a játékot.
Lehetne mondjuk olyan, hogy X ideig játszhat mindenki, és ki meddig jut el vagy ilyesmi.
 

DeletedUser

Vendég
szabobalazsG, ajánlom, próbáld ki a fent már említett másik játékot, és rájössz, nem olyan rossz dolog, ha tudod, van egy fix célja és értelme a játéknak, méghozzá meghatározott időpontban. Ennek megfelelően ha valaki nyerni megy, nem érdemes hónapokkal később kezdeni - vagy jól kell helyezkedni, ha mégis. Ha vége, akkor vége, van nyertes, aztán pár hét múlva újraindul a szerver - esetleg más beállításokkal. Jó dolog az.
 

DeletedUser

Vendég
Oshoka nagyjából leírta azt, ami én szerettem volna, ezért nem tudok érdemben mást is hozzátenni. Az ötlet jó, és látszik, hogy foglalkoztál is vele, de ez egy igazi végcél, tehát ha megvan, akkor vége a szervernek. Ilyen előnyöket nem lehet egy-egy játékos kezébe adni, mert azok szinte egyeduralkodóak lennének.( ha a szerver tovább menne)

Lesz végcélja a játéknak? Lesz. Mi lesz az? Ez még nem publikus. Több elképzelés is már a levegőben van, de egyik se kiforrott, ezért információt sem tudunk róla kiadni. Elsőként a német szervereken fog bevezetésre kerülni, ez biztos, mert ott előttünk 1 évvel indult a játék. Ahogy megoszthatjuk veletek az InnoGames végcél elképzeléseit, akkor ezt egyből meg is fogjuk tenni.
 

DeletedUser

Vendég
de ugye nem most már indított szervernek lesz vége? Alfán kezdek erősödni:D
 

DeletedUser

Vendég
Dehogynem, minden szervernek lesz vége. Ti sosem játszottatok olyan online játékot, aminek meg van határozva, mi a vége? Higgyétek el, jobb tudni, mi felé kell haladni, mint céltalanul játszani éveken át akár. De ne aggódj, valószínűleg csak hosszú évek múltán lesz vége. Akkor már nagy valószínűséggel játszani sem fogsz, sem a legtöbb most itt tanyázó, valószínűleg már én sem.
 
Fent