Izgalmas végjáték avagy a világok vége / és még sok más ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló
Szerintem izgalmassá lehetne tenni a világok végének utolsó hónapját.
Jelenlegi állapot
Csak uncsi visszaszámláló van :)
Leírás
Perzsa.jpg
Szerintem azt az egy hónapot ami megmarad a világból izgalmassá lehetne tenni.Egy végső küldetéssel.Ehhez szükséges a világok felgyorsulása.
1.Hét:Látogatók
Egy idegen birodalom észrevette,hogy egyre kevesebb polis maradt a világon.Eldöntik, hogy megszerzik maguknak(Az alapítható területeken egy szigeten 1-2 város megjelenik amit a rendszer irányít).Ezeket el kell pusztítani.Rombolhatod hajókkal,vagy szárazföldről ijászokkal.(Meggyújtják a nyilaikat).A város 25-30 támadás között leomlik 100 pontra a 8000-ezerből.Eljött a végső támadás ideje.El kell pusztítanod az utolsó túlélőket a városokban.Ha nem sikerül a második hét sokkal nehezebb lesz!
2.Hét:Bosszú
Az uralkodó úgy dönt megbosszulja a városai elfoglalását és elkezdi a hódításokat.Ebből azt kell kivenni hogy mindennap jön két támadás feléd.Első:Hajóhad+ felkelés kirobbantása (csak új foglalási rend)-itt ha elbukik a hajóhadad akkor is felkelés robban ki nemszámít,hogy szárazföldön maradnak.
Második:Szárazföldi katonák+Gyarmatosító hajó
Ha nem sikerült legyőznöd a szigeteden levő polisokat,azok is támadni fognak (márha maradt katonájuk :) )Ezen a héten sok harcos eleshet mivel a támadók elfoglalhatják a városod(a támadók mennyisége a várospontokhoz és sereghez van viszonyítva, hogy igazságos legyen és kevés katona mert napi 2 támadás pontokhoz és sereghez viszonyítva nehéz lenne!) és kiesel a túlélők közül.Itt nagy előny ha van szövetséged.
Harmadik hét:Az ellenségem,ellensége a barátom
Makedónok jöttek a világodra, akik szintén azt szeretnék de diplomatikus megoldást keres.Rájönnek,hogy nem lenne előnyös,hogy ha a perzsák (korábban idegenként emlegetve) kezére jutna.A görögök és a Makedónok egyesült erővel harcolnak a perzsák ellen.A városodban egységek jelennek meg,és néhány Makedón város is megjelenik a térképen (Ezekből a hét folyamán egyre több).A két Birodalom közti csatában,ami nem a városaidban zajlik te csupán annyit veszel érszre hogy egyre kevesebb vagy több perzsa vagy Makedón polis van.A belső falvak is átalakulnak Makedón polisokká.A győzelem akkor is a játékosok kezében van!Néhány nagyobb perzsa városokat nem tudták bevenni (Perszepolisz stb.:)Ezeket neked kell elfoglalnod.
1.Verzió: 4.Hét:Béke

Bár maradtak túlélő uralkodók a világ bezárul.A túlélők két kitüntetéssel gazdagodnak:Túlélő és ha még nincs meg nekik akkor a Hősi stratégia.A negyedik héten lehetőséged van elbúcsúzni régi városaidtól és belépni a hősök földjére, és szövetséges kézben tudni a világot
2.Verzió 4.Hét: Vereség
Ez csak akkor van ha az utolsó játékos is elbukott a csatában.
Visszaélések megelőzése
Maximum az erősebbek/tapasztaltabbak tovább talpon maradnak a csatában.
Vázlatrajzok
-
Érvelés:
Ez azért lenne jó mert izgalmat hozhatna azoknak a játékosoknak akik szerették a világot és valamilyen formában megtudják menteni.
Megjegyzés:
Ezzel a perzsás dologgal lenne még egy ötletem,de ezt majd akkor ha több hősök világa lesz.Akkor lesz érdekes.Lécci ne cikizd az Angol szöveget,tudom hogy hibásan van leírva.Sorry csak ez jutott eszembe de majd berakom a témába ha lesz új ötletem.
Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Maga az ötlet jó, habár kicsit hasonlít a travianos végjátékhoz, legalábbis így leírás alapján (szerintem). Amit hülyeségnek tartok, az az egyiptomiak. Úgy lenne jó, ha akkor tényleg csak a görögök és a perzsák lennének egymással szemben: tehát játékosok vs gép, senki más. A legtöbb világban csak nagy szövetségek maradtak, elég szépen betelepítve nem egy szigetet, nekik ott nincs mitől félniük, tudják támogatni a társaikat. Főleg a konf. partnerekkel együtt.
Ha abba bele akarunk menni, hogy a görögök kikkel voltak jóba, akkor szerintem talán a makedónokat lehetne megemlíteni, de szerintem nem kéne gépi szövetséges.

Mindenesetre én támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
De szerintem ezzel már ne fárasszuk a tervezőket,azoknak a világoknak vége,mennek majd az új világokra az ottaniak ;)
 

DeletedUser

Vendég
Az meg mi?

Nem ismerem a Travian-t :mad: :D
Azért tettem bele a szövetségest,hogy valamivel jobb esélyek legyenek (mert van valaki aki feladja)Természetesen rengeteg nagyobb város lenne
 

DeletedUser

Vendég
Nem is azt mondtam, hogy onnan másoltad, hanem azt, hogy hasonlít rá lerás alapján. Habár jól végiggondolva annyira nem is. Az ottani "végjáték" ha jól tudom valami olyasmi, hogy jön egy új nép, és akkor azok kezdenek el támadni, neked meg vmi világcsoda épületet kell felépítened. Nem tudom, mert sose jutottam el odáig... de ebbe ne menjünk bele

Crazy Warrior: Az, hogy a mostani világoknak vége, nem jelenti azt, hogy az új világokba ne lehessen megcsinálni. Minden világban lesz végjáték, a Lambdán meg a Műn is, meg a következő X világban is. Nem baj, ha azt egy kicsit feldobják, izgalmasabbá teszik az esetleges Grepolis 2.1-ben vagy 3.0-ban.
 

DeletedUser

Vendég
Amúgy egész jó ötlet!

Bár kisebb nagyobb pontosításokat biztosan fognak benne csinálni,ha elfogadják ezt az ötletet!

De egy kicsit lehetne egyértelműbb is,nekem kicsit olyan össze-visszaságnak néz ki!
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is jó ötlet. Izgalmasabb lenne a játék (vége) :)

Bár szerintem kérdéses, foglalkoznának-e ilyennel a fejlesztők, de talán igen!
 

DeletedUser

Vendég
Biztosan nem!

És szerintem igazuk is van!Megépültek a világcsodák,még harcolnak ott egy-két hónapig,és vége!
 

DeletedUser

Vendég
Igen,jó,de a fejlesztők biztosan nem fognak erre a kis időre már új dolgokat kitalálni!

És kicsit olyan össze-vissza,nem nagyon áttekinthető!
 

DeletedUser

Vendég
Crazy Warrior :Ez kicsit off lesz de elárulom,hogy te ötleteid sem valami áttekinthetők!
 

DeletedUser

Vendég
Ez a topic azért van,hogy kibeszéljük,és mérlegeljük ezt az ötletet!

És nem értem mi bajod van!

Mondtam valamit,és te egyből támadsz!

És az egész mondatod lóg a levegőben: "a te mondataid sem...."

Mi ez??? Azt sem tudod,hogy mit beszélsz,csak ott próbálsz belerúgni a másikba,ahol tudsz!

Kérlek moderáld már magad!
 

DeletedUser

Vendég
Crazy Warrior: Mit értesz "kis idő" alatt. Egyáltalán mire mondod ezt? Sorra indítják a világokat, főleg a német és angol szervereken, azokat fellehetne dobni ezzel. A régi világokat szintén izgalmasabbá tenné. Azért, mert te nem játszol egyiken sem, még nem biztos, hogy egyből le kell szólni azokat.
Az összevisszaságot korábban már megjegyezted, nem kell minden kommentben újra leírni. Személyeskedni meg főleg nem, azt rendezzétek privát üzenetben, vagy a játékon belül!
 

DeletedUser

Vendég
Természetesen nem személyeskedek senkivel,csak megjegyeztem,hogy kissé zavaros volt,mert ott volt ilyen 1.,és 2., verzió is,és nem tudtam hova tenni,hogy melyiket szeretné komolyan a játékban!

És igazad van,nem játszok egyikben sem,és nem akarom az ötletet leszólni,csak gondolom,hogy erre a "kis időre" már nem fogják a fejlesztők izgalmasabbá tenni a játékot,hisz a Világcsodák is egy nagy fajta újítás volt!
 

DeletedUser

Vendég
A verzió az,hogy amennyiben nyernek az 1-es verzió lesz érvényben.
Ha minden polis megsemmisül,mert elfoglalják akkor egyértelmű,hogy a 2es verzió :)
 

DeletedUser

Vendég
És ha lezárul egy világ akkor mi lesz?

Akkor nagyon hülyén fog kinézni,hogy úgy lesznek a világok,hogy: (például)

Gamma,Theta,Kappa,Lambda,Mű

Ez mi??

akkor legalább újraindulhatnának a régi világok,és a kitüntetésekben az Alpha résznél egy csillag jelölné,hogy ez már a második alpha világ!
 

DeletedUser

Vendég
Remélem, hogy így lesz, mert pl. az angolok már ki is fogytak a görög betűkből tudtommal. De én örülnék majd egy második Béta szervernek. Esetleg maradhatnának ugyanazok, vagy nagyon hasonló beállítások a szervernek.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent