Havi szavazás: ötletbörze (2.43-as verzióra)

DeletedUser

Vendég
Slave acc jelenleg is létező...
Tök mindegy, hogy piacon keresztül megy a dolog vagy varázslatokat küldesz, most is lehet egységekkel tápolni valakit. Nem csak úgy lehet elképzelni a kereskedést, hogy akkor most nagyot könnyítünk az egységek átadásán, lehet annak olyan árat szabni, hogy nagyon meg kelljen fontolni (mint pl. NPC toborzásnál vagy a fönícia kalmárnál). Vagy lehetne akár feltételeket szabni, mondjuk fejlesztéshez kötni a dolgot: lehetne valami értelmes tartalmat adni a Diplomáciának (arról nem is beszélve, hogy kezdőknek tökre értelemzavaró, hogy szövin belül is van diplomácia jogosultság). (És akkor azt most csak zárójelben, hogy az ilyen terminológiai zavarokat nagyon ki kéne gyomlálni, mert totál félreérthetők.)
Szóval ami nem gyógyítható, azt domesztikálni kell. A slave acc nem szűrhető, de miért is kéne? Ha valakinek ennyi a játék, ennyire elég a büszkesége, hát legyen. Inkább szorítsuk keretek közé, és adjunk neki jelentést, hogy könnyebb legyen együttélni vele. Volt egy hasonló fölvetésem a sajnálatosan nagyon népszerű rabszolgákkal kapcsolatban. Több tucat várost egyedül kezelni nehéz. Miért ne lehetne olyan hódítás, ahol a meghódított város felett csak szupremátust szerzel, a tulajdonosa pedig tovább játszik, de mondjuk elveszti az önálló háborúzás lehetőségét. Cserébe lehetne lázadni, szabotálni, ilyesmik, amit a gyarmattartónak rendre le kell vernie. Ha jobban belegondolsz, a szövik egy részében most sem történik más...
 

DeletedUser

Vendég
Pégé most szólók, hogy nem fogjuk szeretni, ha folytatod ezeket az 5 oldalas magyarázkodásokat. Érdekel, de nem olvasom végig, mert ez nekem is sok.
 

DeletedUser

Vendég
Jelentés közzététel turbózása

A ma hajnali védekezésnél kicsit kábán véletlenül a támadónak küldtem el a védésről a jelentést, nem a támogatómnak. Hát igen, van ilyen :D A közzétételt ugyan meg lehet szüntetni, de az új ugyanúgy lesz látható... aztán lefőtt a kávé:

Szerintem klasz kis fícsör lenne, ha a közzétételnél magát a címzett(ek)et adnánk meg, és ezzel az ő jelentései(k) között is megjelenne (és nem levélben küldözgetnénk), illetve fórumon való közzétételhez (vagy akár levélben küldéshez) lenne egy "Link generálása" gomb (ami most a mentés). Ennek megfelelően a "Közzétéve" lapon (a körlevél címzettjeihez hasonlóan) láthatnánk, és akár utólag módosíthatnánk is a "látók" névsorát, a közzététel paramétereit, illetve érvényteleníthetnénk a linket. Esetleg kiegészülhetne még egy határidő funkcióval is a dolog. Máris színesebb és hatékonyabb lenne a "Közzétéve" lap. További hasznosság lenne, ha legalább valami limitált számú jelentést meg lehetne tartani, archiválni, illetve ha kereskedelmi (és egyáltalán, bármilyen) jelentést is közzé lehetne tenni. Értelemszerűen ugyanannak a jelentésnek különböző paraméterekkel történő megosztásai külön bejegyzések lennének a "Közzétéve" lapon, így a non plus ultra a szerkeszthető elnevezés lenne...
 

DeletedUser9302

Vendég
Üdv!

Lenne egy ötletem igaz nem fejlesztési.
Sok lezárt világ van amik lehet, hogy most élik fénykorukat, de hanyatlás fog következni.

Az lenne a javaslatom, hogy egy kis időre meg kellene nyitni a régi világokat, hogy újak jöhessenek.
Emiatt egy 1 hónapos békét kellene elrendelni, így megerősödhetnének az újak.
A világcsodás városoknak sértetlenséget kellene adni vagyis nem támadhatnak, de őket sem támadhatják

Nem tudom, hogy ez lehetséges-e, de köszönöm, hogy elolvassátok.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem lehetne,hogy kilehessen kapcsolni az éjszakai bónuszt,mert hogyha valaki pl:várost ad át vagy cserél,vagy befejezi a játékot akkor az aki elviszi,de csak éjszakai bónusz alatt ér be az nem túl jó..
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem lehetne,hogy kilehessen kapcsolni az éjszakai bónuszt,mert hogyha valaki pl:várost ad át vagy cserél,vagy befejezi a játékot akkor az aki elviszi,de csak éjszakai bónusz alatt ér be az nem túl jó..
És egyáltalán, mindenfajta korlátozás csak akkor legyen, ha az, akit korlátoz, akarja. Ha nem, akkor lehessen kikapcsolni pl. a támadósereg fegyvereit is...
 

DeletedUser9196

Vendég
Jó lenne ha a szimulátort frisitve lenne.
Mert ilyennek nincsenek benne mint: Feljavitót támadás, Feljavitót védelem, Trójai védelem, és Myrmidón Támadás.
 

DeletedUser

Vendég
Ja, nem lenne rossz ha ezeket be raknák a szimulátorba. :)
Mellesleg az utóbbi kettő az micsoda? o_O
 

DeletedUser8461

Vendég
Ha a fórumon a Hírek topicban uj hozzaszolas van, akkor azt a jatekban jelezni lehetne. Az also menusavon a forum ikonjanal megjelenhetne egy szam, jelezve az uj hozzaszolasokat a Hírek topicban. Igy gyorsabban, vagy egyaltalan elerne a hir a jatekosokhoz, mert sokan nem olvassak a forumot.
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Mindenki!

Pár javaslatom lenne, remélem jó helyre írom.

1; az éjszakai bónusz megszüntetése és csak arany ellenében való használata, a következők szerint: 20:00-08:00-ig, ez ugye 12 óra, ez lenne a maximális, de 00:00 bármikor aktiválható lenne, aki aktiválja az megkapja a +100% védőbónuszt, ellenben nem támadhat amíg aktív a bónusz, vagy a támadó ereje -50%.
2; másik variáció, bármikor aktiválhatod az +100% védőbónuszt időtartama akkor is max 12óra, és a fent említett módon a támadás.
3; a katapultokkal ne csak a falat lehessen lőni, hanem épületeket is.
4; egy választott városban, a tanyát lehessen pl 60-80-as szintig építeni, ennek megfelelően az egységekből is többet gyártani.

és igen, Szalai117, komolyan gondoltam, értelmezésem szerint ez a fórum az ötletek helye!


Tiszteletem
BenedekBácsi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9196

Vendég
Tisztelt Mindenki!

Pár javaslatom lenne, remélem jó helyre írom.

1; az éjszakai bónusz megszüntetése és csak arany ellenében való használata, a következők szerint: 20:00-08:00-ig, ez ugye 12 óra, ez lenne a maximális, de 00:00 bármikor aktiválható lenne, aki aktiválja az megkapja a +100% védőbónuszt, ellenben nem támadhat amíg aktív a bónusz, vagy a támadó ereje -50%.


Tiszteletem
BenedekBácsi
Ez most komoly ezt komolyan gondoltad????
 

Moira

Ex-CM
Köszönöm a hozzászólásokat. Sajnos minden ország csak limitált jelzést továbbíthat a havi szavazásra, ám természetesen valamennyi ötletet prezentálunk a fejlesztőknek.

Jó hír, hogy a szimulátor kibővítését már a béta teszt világon próbáljuk épp éles körülmények között és az ottani tapasztalatok alapján hamarosan a játék része lesz.

Nemsokára új szavazás lesz a globálisan összegyűjtött ötletekből kiválasztott három elképzelésről.
 

DeletedUser9318

Vendég
Kedves Játékosok!

Minden hónapban összegyűjtjük azokat a javaslatokat, amelyek megvalósíthatóak és amelyeket a játékosok kezdeményeztek. Az első szavazás végével mindenkinek lehet képe arról, hogy milyen jellegű ötleteket várunk ebbe a részbe. A nagyobb, átfogóbb módosításoknak (pl. új istenek, egységek) továbbra is nyissatok külön témát, ám minden olyan javaslatot, amely a játék jelen állapotát javítják, igazítják, módosítják, azt kérlek, ide soroljátok fel!

Köszönjük a közreműködésetek!
a Grepolis csapata

Helló nem tudom mennyire jó ötlet de mondjuk lehessen kifosztani a "fönícia kalmárt'' legyen mondjuk ilyen közepes erősségű serege és ha már kifosztottuk akkor csak 2 dolgot választhatunk tőle valamilyen nyersanyagot meg valamilyen katonát hogy vannak ezek az ajándékok amik 7 napon keresztül vannak azok ne csak 7 naponta legyenek hanem ezeket az ajándékokat hónaponta kapjuk (persze úgy hogy 7 napot kell várni mire az összeset megkapjuk ) ennyit szerettem volna sziasztok
 

DeletedUser

Vendég
1; az éjszakai bónusz ...
2; ...
Meg kössünk rá még egy horgászcsomót is, hogy végképp értelmezhetetlen legyen.

3; a katapultokkal ne csak a falat lehessen lőni, hanem épületeket is.
És mitől függne, hogy melyiket? Véletlenszerűre ott van a villámlás...

4; egy választott városban, a tanyát lehessen pl 60-80-as szintig építeni, ennek megfelelően az egységekből is többet gyártani.
Hidd el, az is kevés lenne, merthogy a másik játékosnak is ugyanúgy többletet jelentene.

és igen, Szalai117...
:D Válaszolni nem a komment újraszerkesztésével szokás :p
 

DeletedUser

Vendég
És mitől függne, hogy melyiket? Véletlenszerűre ott van a villámlás...

Pontosan, és ilyen már van a hősők világában, és sztem ott jó helyen is van. a hagyományos harcos világokban rengeteg ember játékkedvét elvenné sztem, ami hosszútávon a játék halálához vezetne, de akiknek ilyen "hardcore" igényeik vannak, azoknak ott a hősők világa, amiből gondolom fog még indulni vmikor a jővőben új
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!
Régi foglalási rendnél, ha beülök valahova, vagy éppen nálam ülnek, neki állhatok fotózni, hogy a csapattársaim is lássák a beérkező támadásokat-támogatásokat. Ha ezt jelentés formájában közzé lehetne tenni (hab lenne a tortán, ha frissülne is) azt megköszönném, hasznos kiegészítő lenne.
K.
 

DeletedUser9330

Vendég
Lattam "A Titanok Harca" filmet es ugy gondoltam, hogy nem lehetne Hadeszhez csinalni egy olyan szornyet amik a "Kraken"?
 
Fent