Havi szavazás: ötletbörze (2.43-as verzióra)

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Minden hónapban összegyűjtjük azokat a javaslatokat, amelyek megvalósíthatóak és amelyeket a játékosok kezdeményeztek. Az első szavazás végével mindenkinek lehet képe arról, hogy milyen jellegű ötleteket várunk ebbe a részbe. A nagyobb, átfogóbb módosításoknak (pl. új istenek, egységek) továbbra is nyissatok külön témát, ám minden olyan javaslatot, amely a játék jelen állapotát javítják, igazítják, módosítják, azt kérlek, ide soroljátok fel!

Köszönjük a közreműködésetek!
a Grepolis csapata
 

DeletedUser

Vendég
A megfelelő jogokkal ahogy átnevezhető egy fórumszál, vmilyen módon átlehessen nevezni egy témát is.

pl.: ha szervezetten támadunk egy játékost és a város nevei alapján vannak a témák, akkor ha az ellenfél városnevet változtat, azt különösebb macera nélkül a témanév átírásával is megoldható legyen -mert egyébként a városról gyűjtött adatok átmozgatása kell ami macerásabb-
ilyen megoldás lehet akár a téma mellett egy kapcsoló amivel átlehet nevezni a témába lépés nélkül
 

DeletedUser9196

Vendég
Lehhetne hogy a piacon nem csak nyersivel hannem egységgel is lehhetne kereskedni.
Ez azért lenne jó ha valaki Pl: a szárazfőldi védő városát átallakitya jelzős városá akkor ne keljen megsemmisiteni a szálitó hajókat.
És azis jó lenne ha a mitologiai egységeknek a tananyán lévő férő hejét kb 10% csökentenék.
 

DeletedUser9302

Vendég
Üzenetíráskor lehetne a "szövetségesek" fül mellett egy "meghívott játékosok" fül.
Vezetőként mindig bajt jelentett, hogy ~80 meghívott játékosnak felhívjam a figyelmét a meghívásra.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem lehetne a szövetségi fórumnál, és üzenetküldésnél olyan, hogy a tárgyhoz BB-kódokat használunk. Pl.:

Címzett: xy
Tárgy: [ally]xy[/ally]
Szöveg: blablabla
 

DeletedUser

Vendég
Üzenetíráskor lehetne a "szövetségesek" fül mellett egy "meghívott játékosok" fül.
Vezetőként mindig bajt jelentett, hogy ~80 meghívott játékosnak felhívjam a figyelmét a meghívásra.
Kerülő megoldásként lehet csinálni címlistát, és azt beilleszteni egyetlen mozdulattal. Lehet róla törölni is, hozzátenni is, szóval jól karbantartható.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem lehetne a szövetségi fórumnál, és üzenetküldésnél olyan, hogy a tárgyhoz BB-kódokat használunk....
A formázás még biztosan megoldható, de a BB-kóddal írt nevek amúgy linkek, amiként a tárgy is. Ha oda klikkelsz, minek kéne megjelennie: az üzenetnek vagy a névhez tartozó profilnak?

Én amúgy nem tartom jó megoldásnak, hogy a linkek a mindig aktuális nevet/állapotot mutatják (játékos törlésekor pedig semmit), mivel változás után rekonstruálhatatlan, hogy miről szól igazából egy bejegyzés vagy jelentés (pl. farmolsz egy várost, pár nap múlva visszanéznéd, hogy melyik szövihez tartozott, és kiderül, hogy szövitárs -- jéééééé; vagy: kereskedsz egy várossal, másnap már nem tudsz a tulajdonosnak a jelentésből indulva írni, mert elfoglalták stb.). Szerintem jobb lenne, ha a megváltozott névre mutató link más színnel jelenne meg. Pl. megváltozott város-/szövinév esetén a link a régi nevet mutatná mondjuk méregzölddel, a törölt játékos neve lehetne szürke, a jelentésekben pedig a jelentés keltezésének megfelelő tulajdonos/szövi kéne megjelenjen, változás (hódítás, szöviváltás, ilyesmik) esetén mondjuk kékkel. Már csak azért is, mert névváltásokat és város történetét (egykori tulajdonosait) a grepostatból sem lehet kideríteni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egy apró ötletem lenne nekem is. Levél továbbításánál jó lene egy kis kapcsoló, hogy az egész levelezést vagy csak az utolsó (vagy inkább kijelölt) üzenetet akarom-e továbbítani. Jelenleg az egész szál megy tovább. Mondhatnánk, hogy kopipészt, de pl. közzétett jelentést hogy?
 

DeletedUser

Vendég
Ja, és mégegy apróság. Városmenüben a kereskedést át kéne írni szállításra és az ikonját is lecserélni, mert nagyon félrevezető, és elég sokan pórul is járnak. A kereskedés szó kölcsönösséget feltételez (és az ikonja is két irányt mutat), itt viszont egyoldalú az ügylet. Az teljesen más kérdés, hogy alkalmasint lelevelezem a viszontügyletet...

És ha már... Az nem lenne egy rossz fícsör, ha lehetne csak adott várossal kereskedni, vagyis ajánlatot adni ilyen módon, városmenüből. Rákattintok, kereskedés, beállítom, hogy mit adnék és mit szeretnék kapni (pl. 100 ezüst = 60 fa + 60 kő), és lehetne az ajánlatot elfogadni vagy elutasítani (esetleg alkudni) teszem azt 24 órán belül, azután egyszerűen elenyészik. Hogy mégse legyen ebből flood, lehetne ára, pl. az eladásra kínált nyersi 5%-a.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9137

Vendég
A megfelelő jogokkal ahogy átnevezhető egy fórumszál, vmilyen módon átlehessen nevezni egy témát is.

pl.: ha szervezetten támadunk egy játékost és a város nevei alapján vannak a témák, akkor ha az ellenfél városnevet változtat, azt különösebb macera nélkül a témanév átírásával is megoldható legyen -mert egyébként a városról gyűjtött adatok átmozgatása kell ami macerásabb-
ilyen megoldás lehet akár a téma mellett egy kapcsoló amivel átlehet nevezni a témába lépés nélkül

Hamilton2, most próbáltam ki:
- ami témát mi osztottunk meg másik szövivel, azt a fórum-kezelésben át tudom(tudnám ha akarnám) nevezni.
- amit másik szövi osztott meg velünk, azt viszont én nem tudom átnevezni.

Moira: ez a "ki osztotta meg régi fájó pont, pld. nem tudjuk mozgatni a fórum-szálat megosztott fórumból. Hogy ez miért érdekes? Néha archiválhatnékja van az embernek... Ha egy fórum-szálat nem akarnék törölni, behúzom mondjuk az "Irattár" nevű rejtett fórumba... (van esetleg benne pár érdekes jelentés vagy olyan szöveg amit jó volna menteni...) ha viszont megosztott fórumban levő szálról van szó, akkor azt a szálat nem tudom mozgatni.

Lehet persze off-line is tárolni, ETA szerón volt asszem a Tartarosznak off-grero szerveren az enemy database-e, de az szerintem macerás... nagyon jól kezelhető, csak hát link nix. :)

Elnézést, ez nem ötlet, csak agyalás valamin, ha már felmerült :D
 

DeletedUser9137

Vendég
Prémium stop

Mondok akkor én is egy ötletet... de szerintem ebből nem lesz szavazás, ezerrel fog ellene tiltakozni az INNO..

Prémium és szabadság.

Szerintem az volna a normális, hogy szabadság alatt ne ketyegjen... márpedig most ez van. Az a pénzecske amivel többet keres így a cég aligha éri meg az utálatot amit ez a dolog szül.

( Más kérdés, hogy vajh miért mennek szabadság alatt a betárazott gyártások, mert hogy azok is mennek... bug?)
 

DeletedUser9137

Vendég
Lehhetne hogy a piacon nem csak nyersivel hannem egységgel is lehhetne kereskedni.
Ez azért lenne jó ha valaki Pl: a szárazfőldi védő városát átallakitya jelzős városá akkor ne keljen megsemmisiteni a szálitó hajókat.
És azis jó lenne ha a mitologiai egységeknek a tananyán lévő férő hejét kb 10% csökentenék.

Ez sok lüke javaslat sztem :)

Mitológiai lények erősítésének én csak örülük_: sok város sok áldástermelés, + achillesen játszom tehát ádást farmolok... sok eltárolt mitológiai lényecske... de szerintem az akinek sok városos játkosok épp nekimennek kevésbé örülnek a mitológiai lények tápolásának. Azaz a javaslat a többségnek rosszat tesz :D ...

Egységektől megszabadulni: ugyan miért zavarna? Valakinek (haver, csapattárs) ajándék hp.... Ez egyébként asszem az egyik olyan dolog ami grepo csalás: ha valakit azzal tápolnak ( sok ajándék hp neki) hogy rendszeresen elveri nála sok játékos a védőit.

Ráadásul ha csak lassú szállítóktól akarsz megszabadulni, akkor saját magadé is lehet az értékük harci pontban ( rentábilis, nem sokkal rosszabb asszem a fesztiválnál... sose számoltam ki mondjuk... ): be a szállítók támogatásba egy szellembe, és utánuk 10 másodperccel a jelzők :)

De az egységekkel kereskedés ... bennem is felmerült, de ... nagyon gáz lenne: ingyen, vagy kedvező áron kapná az a játékos akit segíteni akarnak a többiek...

Nagyon durván átalakítaná a grepo harcászatát. Az már egy másik játék lenne!
 

DeletedUser

Vendég
... De az egységekkel kereskedés ... ingyen, vagy kedvező áron kapná az a játékos akit segíteni akarnak a többiek...
A dolog csak annyi, hogy a nyersikkel piacozásnál van egy max. ráta (3x, ami megfordítva 1/3 -- szerintem nonszensz, de ez más téma), ami egyszerű mennyiségeknél simán értelmezhető. Az egységek piaci forgalmazásában ezen limit érvényesítéséhez az egységeknek muszáj lenne megadni nyersiben kifejezett értéket (vö. föníciai kalmár), ami nem feltétlenül egyenlő a toborzásnál elköltött nyersivel, hiszen a piaci kereskedés elsősorban nem ezt, hanem a ráfordított időt spórolná meg. A problémás a mitológiai egységek adás-vétele lenne, merthogy azokat nem bárki vehetné meg; illetve rögtön nyilvánvalóvá válna valami, amit kémjelentésből sem feltétlenül tudunk meg.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem kéne egy új isten a világokba(kivétel az Achilles...)
Én szerintem jó ötlet......
 

DeletedUser9302

Vendég
Kerülő megoldásként lehet csinálni címlistát, és azt beilleszteni egyetlen mozdulattal. Lehet róla törölni is, hozzátenni is, szóval jól karbantartható.

Üdv!

A címlistát ismerem, csak azért vetettem fel az ötletet, mert közel 80 játékost nem könnyű "beregisztrálni" a címlistába.
(Ellenben lehet több listát hozok létre)

Köszönöm a segítséget!
 

DeletedUser8461

Vendég
Üdvözletem,

Én új belépő képernyőre gondoltam, tanácsokkal;

background_www.kepfeltoltes.hu_.png


A képet eredetileg angolra terveztem, a jelentése, hogy a szellemvárosokat nem kell lázítani új hódítási rendnél.
 

DeletedUser

Vendég
Köszi Lecter a segitséget.
Azért annyit megjegyeznék, hogy sehonnan nem derül ki, hogy a fejléc nem egy sima fejléc, hanem bizony kapcsoló is van alá elrejtve...
Ezt nem ártana jól dokumentálni a wikiben
 

DeletedUser9196

Vendég
Lehetne egy olyan levél amiben egyszere többen beszélgethetünk, úgy mint a fúrómnál csak itt te választhatód hogy kivel beszélgec.
 

DeletedUser9137

Vendég
A dolog csak annyi, hogy a nyersikkel piacozásnál van egy max. ráta (3x, ami megfordítva 1/3 -- szerintem nonszensz, de ez más téma), ami egyszerű mennyiségeknél simán értelmezhető. Az egységek piaci forgalmazásában ezen limit érvényesítéséhez az egységeknek muszáj lenne megadni nyersiben kifejezett értéket (vö. föníciai kalmár), ami nem feltétlenül egyenlő a toborzásnál elköltött nyersivel, hiszen a piaci kereskedés elsősorban nem ezt, hanem a ráfordított időt spórolná meg. A problémás a mitológiai egységek adás-vétele lenne, merthogy azokat nem bárki vehetné meg; illetve rögtön nyilvánvalóvá válna valami, amit kémjelentésből sem feltétlenül tudunk meg.

Továbbra is: ezzel egy játékos végtelenül tápolható lenne: nyersit küldünk neki, aztán a piacon meg eladjuk neki az egységeket ócsóért :)

Slave acc jelenleg is létező probléma, ezzel csak felerősítődne ez a tendencia.
 

DeletedUser

Vendég
A címlistát ismerem...
Mint helyettesítő megoldás ajánlottam én is. A szöviben kiosztható jogosultságok differenciáltabb felépítése és mindenféle eszközökkel társítása amúgy is fontos lenne, mert jelenlegi rendszer inkább csak a rangkórság kielégítésére elég...
 
Fent