Harcrendszerrel kapcsolatos kérdések

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Tengeri támadás esetén, nem ütközök ellenállásba viszont piros kérdőjeleket találok a védekező félnél ! Ez jelent valamit? (ugye ha szárazföldről megyek és üres a falu akkor semmi sincs ott ezért nem értem a piros kérdőjelek mit jelőlhetnek pontosan)
Köszi a válaszokat
 

DeletedUser

Vendég
Most komolyan. Én nem értelek bennetek...

Azért mert eddig az összes játékban amit játszottam működőképes és igazságos harcrendszer volt. Ez hemzseg a hibáktól, pedig azt mondják a KHban is ez a harcrendszer működik. Ott működik. Bocs ha ennyire nagyok az igényeink, de ez nem változik, túlságosan hozzá lettünk szoktatva a jóhoz :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Igen. A farmológépeknek itt egy kicsit nehezebb dolga lesz.

A jóság pedig viszonyítás kérdése. Lehet hogy ami neked tetszik az másnak nem. És amit te hibának vélsz az másnak áldás.:D

Ez a grepolis a maga harcrendszerével. Gyökeres változásokra ne számítsatok, mert szerintem más országokban is ezzel működik. Ez nem KH, nem travi, nem stb.
Ezt kell megszokni. Szerintem pedig pont hogy rossz lenne, ha mindenhol minden egyformán menne. Lássátok meg ebben a játékban is a jót, a szépet. Mert van benne sok. És fogadjátok el azt. Alkalmazkodjatok.

És nem biztos hogy amit te hibának vélsz, az hiba is.:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Igazad van, nagyon is megvan ennek a játéknak a szépsége, én nagyon megszerettem a harcrendszere ellenére is ezt a játékot. Valóban farmológép vagyok, eddigi tapasztalataim is azt diktálják másképp nem megy.

Itt greopoliszban meg főleg érvényes ez a szabály ha a bányatermelést nézzük például, mert az igen csekély... Szóval a gyors fejlődés lényege itt különös képp a farmolás és a másik támadása. Engem nem az bosszant, hogy meghalnak a katonáim. Engem az bosszant, hogy tök mind1 mennyit küldök, tök mindegy támadót küldök e vagy védőt az a mennyiség kipurcan...


Ennek ellenére maradok és játszom tovább... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Forma: minden kedves játékos figyelmét felhívom, hogy mindneről lehet véleményt nyilvánítani, amig a szabályoknak megfelel, és azt a megfelelő formában teszik. Vitának a fórumon helye van, veszekedésnek és személyes ellentétek levezetésének viszont nincs.

Tartalom: A szimulátor városok egymás elleni csatáját szimulálja a szerencse faktor figyelembe vétele nélkül. Sokan elfelejtik, hogy a városnak van egy alapvédeleme. A faluk nem azonos mechanizmus alapján működnek, mint a városok. A szimulátor egy segédeszköz a játékon belül, amely célja segíteni az embereket a helyes stratégia kialakításában. Nem áll módomban nyilvánosságra hozni a rendszer alapjául szolgáló számolási módszereket. A rendelkezésre álló adatok elegendőek stratégia kialakításához. Nagyon sok játékos készít jegyzeteket és dolgoz ki elméleteket. Ha ezeket nyilvánosságra akarják hozni, azt nem akadályozom meg. Módosítási javaslatokat, indokokkkal, magyarázatokkal és kidolgozott tervekkel az ötletek fórumban kérem közzétenni és megbeszélni.
 

Moira

Ex-CM
Újranyitom a fórumot. Mindenkit kérek, hogy a tiszteletteljes viselkedés szabályait tartsa figyelemben. Valamint a téma eredeti céljához kérünk visszatérni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser310

Vendég
Kedves Moira!
Bocsi én csak egy kérdést tettem fel amire akár hogy nézem semmilyen érthető választ nem kaptam.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser310

Vendég
kérdés

Lehet hogy hülyeséget kérdek de nem értek valamit!
80 kardossal,20 parittyással, 16 hoplitával,1 lovassal és 22 harciszekérrel támadtam egy 1140 ponttal rendelkező játékost .
Én minden csapatot buktam nála meg csak egy zöld kérdőjel volt!
Hogy van ez?

Ezt a kérdés tegnap is feltettem de nem kaptam rá érdemleges választ!
 

DeletedUser

Vendég
Már megkaptad a választ a 19-es hozzászólásban. Egy kicsit olvass vissza.:eek:

Buktál mindent ezért nem kaptál jelentést. Nincs hírvivő aki elmondaná hogy mi történt mivel minden katonád felkenődött az ellen falán.:p

Ha játszol esetleg KH-n is akkor ez nem lehet szokatlan:D
 

DeletedUser

Vendég
Többször felmerült a kérdőjel, mint eredmény.
Mi a különbség a piros és a zöld között?
Tipp: pirosnál legyőztem, csak nem tudom kit, zöldnél pedig a védő győzött.

más: Meglehetősen sokszor fordul itt elő az a helyzet, hogy mind két fél minden embere meghal. Érdekelne, hogy adott esetben az utolsó parittyásomat miként ölte meg az ellen kardosa, ha meghalt?
 

DeletedUser

Vendég
A városoknak alapvédekezésük van !!
a MIliciákon felül !!
tehát ezt képzeld el, hatalmas küzdelemben mindent egy lapra feltéve lenyomod az ellenfeled egy vérgőzős csatában aminek a végén ott marad mondjuk egy harci szekér egységed, akik fáradtak, sérültek, hiányzik 1 "kerekük" is már... ekkor a városlakok előbújnak rejtekükből, körbe veszik őket és kedvesen, de mindenképp rámutató jelleggel agyon verik őket :D
 

DeletedUser

Vendég
Ez tetszik, gyönyörű képet festettél! :D

Az alap védelem "10" wiki szerint, 1kardos, ijász vagy lovas mindenképpen meghal, parittyás pedig nem. Úgy látszik azt szeretik a népek..:)
 

DeletedUser

Vendég
Tartalom: A szimulátor városok egymás elleni csatáját szimulálja a szerencse faktor figyelembe vétele nélkül. Sokan elfelejtik, hogy a városnak van egy alapvédeleme. A faluk nem azonos mechanizmus alapján működnek, mint a városok. A szimulátor egy segédeszköz a játékon belül, amely célja segíteni az embereket a helyes stratégia kialakításában. Nem áll módomban nyilvánosságra hozni a rendszer alapjául szolgáló számolási módszereket. A rendelkezésre álló adatok elegendőek stratégia kialakításához. Nagyon sok játékos készít jegyzeteket és dolgoz ki elméleteket. Ha ezeket nyilvánosságra akarják hozni, azt nem akadályozom meg. Módosítási javaslatokat, indokokkkal, magyarázatokkal és kidolgozott tervekkel az ötletek fórumban kérem közzétenni és megbeszélni.

Ezek szerint az egységeknél megadott értékeknek csak annyi szerepük van, mintha a ruhájuk színe lenne leírva, mert az ottani értékeknek a harcrendszerhez sok köze nincs:)

Ok, értem: arra a kérdésre, amire nem tudunk válaszolni azt mondjuk, nem áll módunkban...;)
 

DeletedUser

Vendég
Megjegyzem, nem a harcrendszer teljes leírását kérdeztük, csak egy igen feltűnő esetre kértem választ.

Ha nem tud rá senki válaszolni, hogy egy stratégiai játékban a megadott egységadatoknak miért nincs köze az elvileg azokból képzett eredménynek, akkor ugyan ki kifogásolhatja, ha a játékosok meg azt mondják, nem áll módunkban fizetni?:) Hovatovább, ha nem stimmelnek a dolgok, miért is akar bárki is fizettetni bármiért is?:)

De félre a tréfát. Nyugodtan be lehet vallani, ha lövése sincs a supportnak arról a játékról, amit supportol:p
 

DeletedUser

Vendég
Miért ne lenne köze az adatoknak a harcrendszerhez?Kipróbáltad már élőben is?Csak a szimulátorról van szó,aminek elvben semmi köze a valósághoz,elvben.
Másrészt pedig mit vársz,hivatalos állásfoglalást a 6 lovas és a minó halálának ügyében?:DNajó,most komolyan,mit kéne megmagyarázniuk?
 

DeletedUser

Vendég
Ha nem tetszik ez a harcrendszer akkor menj máshová harcolni, ne csináld itt a feszkót.

Nem értem miért kell mindent kimatekozni. És ha valami ismeretlen dolog csöppen az egyenletbe akkor vége a világnak. :mad:
 

DeletedUser

Vendég
A szimulátor jó és arra van, hogy segítse a játékosokat. Ha rossz lenne a szimulátor, akkor hogy tenné ezt?:)

De tudod mit? Legyen, adok két féle választ, amit pl. adhattak volna:

1. Elvben nem lehetséges 6 lovassal elérni ezt, utánanézünk.

2. Teljesen rendben van a dolog, a harcban sok módosító van, ami befolyásolja. Az egységeknél megadott értékek emiatt csak viszonyítási alapot adnak.

Persze, csak akkor, ha nem mellébeszélésként mondják, de ez meg ugye sose derülne ki:D
 

DeletedUser

Vendég
Ha nem tetszik ez a harcrendszer akkor menj máshová harcolni, ne csináld itt a feszkót.

Nem értem miért kell mindent kimatekozni. És ha valami ismeretlen dolog csöppen az egyenletbe akkor vége a világnak. :mad:

Én meg azt nem értem, hogy ha valakinek van egy teljesen idevágó kérdése, akkor egyeseknek miért kell egyből elzavarni és leszólni?

Ha valaki kérdez valamit, akkor választ kéne adni, nem azt kielemezni, hogy miként is lehetne leszólni és elzavarni, vagy okoskodni addig, míg el nem lehet üldözni:(

Ha az eredeti kérdés szerinted feszültséget teremt, akkor eléggé nagy baj van:(
Mellesleg, szerintem az ilyen beszólások azok, amik feszkót teremtenek...
 

DeletedUser

Vendég
Már bocsi, de a kérdéseid sajnos úgy teszed fel, hogy nem adsz rá más lehetőséget mint hogy ilyen válaszokat kapjál.
Amilyen az adjon Isten, olyan a ....

Kaptatok egy választ már. Nem mondják meg milyen a harcrendszer. Tapasztald ki. Miért olyan nagy baj, ha valamire magadtól kell rájönnöd? Ez egy játék és nem matematika egyenlet.

De én ezzel befelyeztem. Ebbe a topicba többet nem írok. Ez már lassan kezd olyan lenni mint egy dühöngő.:(
 

DeletedUser

Vendég
(....)Kipróbáltad már élőben is?(....)Csak a szimulátorról van szó,aminek elvben semmi köze a valósághoz,elvben.
(...)

Igen, kipróbáltam "élőben", ezért kérdeztem: miért nem ugyan azt az eredményt kapom, több azonos támadás esetén?
Nem Tőled kérdeztem, hanem kompetens személytől!
Szimulátornak semmi köze a valósághoz? Akkor minek van?
Vagy hibás? Vagy nem pontos?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent