Harcrendszerrel kapcsolatos kérdések

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Nézegettem a csataszimulátort, hogy kitapasztaljam, melyik egység mire és mennyire jó. Találtam egy érdekes furcsaságot:

A támadó 10 lovas volt, a védő egy minotaurusz. A lovasok és a mínó is meghalt - sőt, már 6 lovas megöli a mínót. Azt nem értem ebben, hogy a lovas (ütőfegyvere van) sebzése 55, míg a mínó védekezése (ütő ellen) 675. Akkor hogy tud 6 lovas megölni egy minotauruszt?!?
 

DeletedUser

Vendég
Miért ölné meg 6 lovas a minotaruszt?Az előbb 10 lovasról volt szó,azok mind meghaltak,akkor hogy jön ide a 6?
Kérlek pontosítsd a kérdésedet.
 

DeletedUser

Vendég
Pedig nem annyira bonyi:)

10 lovassal teszteltem, aztán fokozatosan levittem egészen 6-ig a támadó lovasok számát. Az eredmény ugyanaz volt: bár meghalt az összes lovas, a mínó is elhullott...

13 lovas támadó kell, hogy egy lovas túlélje a csatát:p

Én már azt sem értem, 10 lovas hogy ölheti meg a mínót, a 6 lovasos verziót pedig végképp nem. Ezért is kérdeztem...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A kérdés ugyan tökéletesen pontos, de hozzátennék néhány dolgot.
- -20% szerencsénél 9 db ló
- 0% szerencsénél 7 db ló
- +20% szerencsénél 6 ! db ló
kell a Minotaurusz megöléséhez, szimulátor szerint, fal, stb. nélkül.

Tehát a "hogy tud megölni 6 lovas egy Minotauruszt" kérdést megtoldanám még egyel:
Ez csak a szimulátorban történik meg?

Szerk: Én mindig, minden játékban -20-30 szerencsével, stb számolk, talán kevésbé ér meglepetés.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez azért izgi, mert én alapbeállításokon teszteltem, tehát 0% szerencsénél és nekem elég volt a 6 ló. De végül is teljesen mindegy, az egységek adatai szerint 10 lovasnak SEM szabadna tudnia megölnie egy Minotauruszt...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A szerencséről szó sem volt az elején,ez zavart meg:rolleyes:Akkor számoljunk:

1 lovas 55-öt támad,akkor 10 550-et,a mintarusz pedig 675-öt véd.
6 lovas 330-at támad,de +20% szerencsével(amit Bandyba írt),396.

Ugyan a mintaurosz védőereje mindkét esetben több,a harcrendszer elvét nem ismerjük,így nem tudhatjuk,miért hal meg a minotaurosz.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
és ha ez megtörténik akkor a maradék 4 lovas örömében lesz öngyilkos ?
 

DeletedUser

Vendég
6 lovas 20% szerencsével 396 ot támad, de az is elég kevés. Ja, és ne felejtsük az alapvédelem 10 pontját sem. :)

Most viszont én nem értek valamit: melyik harcrendszer elvét nem ismerjük?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Melyik játék fórúmát olvassuk éppen?:rolleyes:
Nem tudom ki hogy van vele,de nekem fogalmam sincs,hogy számol a rendszer a harc közben.Persze ha valaki bemásolja nekem,azt megköszönném.Amit mi látunk a harcrendszerből,azok üres számok,nem tudjuk,mit csinál vele a rendszer,legalábbis az olyan tudatlanok,mint én:rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Mindemellett így az egységeknél megadott értékeknek semmi értelme, max viszonyításra, vagy hasrapacsis becslésre jók:)

Mindemellett ha valami 550et tud támadni 675-be, és túlüti ennek ellenére, akkor ott valami nagyon "izgi" történhet harc közben:p

Apropó! Ha van rá lehetőség, szeretnénk megismerni a harc folyamatát, legalább nagy vonalakban (ki és milyen sorrendben támad,, stb.), mert a jelenleg látottak alapján látható köze nincs a harc lefolyásának az egységeknél megadott értékekhez:)


Ja és az egységek életereje is eléggé hiányzik nekem, mert azt azért ugye nem gondolja komolyan senki, hogy a védelmével egyenértékű (azaz pl. a lovasnak szúró ellen egy HP-ja lenne)...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
HP?Ez honnan jött?Itt védelmi meg támadóerő van,nincs HP.És értelme se lenne.
 

DeletedUser

Vendég
Csak egy kérdés volt...:)
Mert úgy, ha nincs HP-ja az egységeknek, akkor a lovast egy egyet sebző tüskével meg lehet ölni:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
De most egy kicsit én is számoltam. Úgy látszik a mítikus lények egymagukban nem teljesen bírják úgy a kiképzést, mint ahogy az "adataik" alapján számítani lehetne rá.

De pl. nézd meg úgy, hogy 1 mino mellé beteszel védeni 10 hoplitát. No ott már kb. érvényesülnek az "adatok" (a lovasok támadóereje ugyebár 880, a védelem védőértéke ellenük 855).
16 lovas tudja megfektetni úgy ezt a védelmet, hogy mind a mino, mind a 10 hoplita elhulljon. De megjegyzem hogy a mino már akkor is elbukik a 10 hoplitával a háta mögött ha 9 lovas megy ellene. Ezt pedig bele kell kalkulálni, el kell viselni.

Szal egymagában ne rakd be lovasok elé a minódat:))
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem akarom én berakni egyedül:D

Csak nem értem, hogy ha már meg vannak adva adatok, akkor miért nincs láthatóan SEMMI KÖZE a harcnak a feltűntetett adatokhoz...
 

DeletedUser

Vendég
Hát ha egyedül nem akarod berakni akkor nincs miről beszélnünk. Akkor minek nézni a szimulátorban egyedül:D

Csoportosan már jól müxik.
 

DeletedUser

Vendég
Off:
Több tiszteletet kérek a fórumozó társak felé.
Moira hozzászólása: mindenkitől kérem ezt kölcsönösen.

On:
Tudtommal a HP-t ebben az esetben az aktuális védő-érték kell, hogy jelentse, ez egyféle egységeknél így is működik(kivéve ahol nem, lásd fent). Ezen kívül pár fontos dolog hiányzik vagy el van (...), pld az általad említett támadási sorrend(esetleg sebesség szerint?), illetve a párosítás(a klasszikus kérdés más topikból: ha a seregem mindenkit megöl az ellenfélből, miért hal meg a pluszban berakott katona?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Tudtommal a HP-t ebben az esetben az aktuális védő-érték kell...[/QUOTE]

Ahogy írod a HP itt az aktuális védőérték, megfűszerezve szerencsével morállal és egyéb finomságokkal amik nagyban befolyásolják a csata kimenetelét.

A probléma amit leírtál sajnos szerintem komoly hiba. A legjobban egy üres város támadása tudja lemodellezni miért az. Teljesen mind1, hogy 50 egységgel támadod vagy 200 egységgel, mert az a pár katona mindig meghal, tehetsz hozzá mitológiai hőst is akkor is meghal. A "városfal túl erős?" topikban kifejtettem, hogy ez a rendszer teljesen igazságtalan például akkor ha lovasokat küldesz, mert kipurcannak egyedül, és kipurcannak ha mellé rakok 200 parittyást akkor is, üres városban, ki érti ezt... igazából nem is éri meg lovasal támadni, csak ha olyan védők vannak akik ellen jók. Érted, lovas támadó egységgel nem éri meg támadni az üres falut pedig a leggyorsabb és legtöbbet cipelő fosztogató, támadó. Bosszantó. Mehetek parittyással, mert azt olcsón és gyorsan pótolom.

Persze a rendszert kissé megváltoztatja ha nem üres városról beszélünk és vannak benne védők is, ott már kalkulálni kell mivel támadsz mire és jól jöhetnek a lovasok is, azt is kell gyártani.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser310

Vendég
kérdés

Lehet hogy hülyeséget kérdek de nem értek valamit!
80 kardossal,20 parittyással, 16 hoplitával,1 lovassal és 22 harciszekérrel támadtam egy 1140 ponttal rendelkező játékost .
Én minden csapatot buktam nála meg csak egy zöld kérdőjel volt!
Hogy van ez?
Válaszoljatok mert hülyén halok meg!:))
 

DeletedUser

Vendég
Megadtad a választ. :)
Ha mindenki meghalt, ki mondhatná el milyen serege van az ellenfélnek?
 

DeletedUser

Vendég
Most komolyan. Én nem értelek bennetek.

Miért zavar az benneteket, hogy időnként 1-1 katonátok elhullik üres falu ellen is?

Jobban megnézitek mikor és hová külditek a sereget. Ennyi. Ezt már mindenki tudja hogy így működik ez a rendszer. Egyesek azért panaszkodnak mert nehéz támadni, mások meg azért mert nehéz védekezni.

Az úgy sem fog menni, hogy mindenkinek a kedvére tegyenek. Lényeges változásokat pedig szerintem senki kedvéért nem fognak tenni a játékban.

Én most is azt mondom, hogy tessék alkalmazkodni.

Nem fogtok naponta 20 alkalommal farmolni üres falut, mert akkor 20 emberetek hullik el. Hanem mentek naponta 1 alkalommal egy falura. Miért olyan nagy probléma ez? Miért kell ennyire kimaximalizálni mindent?
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent