Harci Pontok védelemért

DeletedUser

Vendég
Messalina, miből gondolod hogy ha valaki védő játékot játszik napi 2x-3x lép be?

Nyáron kezdtem a játékot, és teljes mértékben védőjátékra rendezkedtem be, na nem azért mert nincs időm játszani, mert naponta legalább 3-4 órát ülök itt non-stop és szinte csak grepolissal foglalkozom, a maradék időben is benézek 2-3 óránként olyan 10-15 percekre, mégis szinte semmit nem tudok fejlődni, mert én hülye küldöm a védőket folyamatosan a klántársaknak és városi fesztiválra (ami egy védőjátékos szinte egyetlen CP szerzési lehetősége) már sosem jut nyersi.
Ilyen aktivitással 4 hónapomba került hogy összehozzak 7 falut, holott már akár 2x ennyi falum is lehetne ha azért a több 10 ezer elhullott katonámért kaptam volna némi harci pontot.

Nem fogok megtámadni senkit sem azért hogy visszatámadjon rám, ugyanis klánunk a jelenlegi top1 klánnal harcolgat, és minden védő kell a frontra, nem tehetem meg hogy cserben hagyom őket csak azért mert nekem harci pont kell, aztán meg még lehet úgy alakulna a dolog hogy klánszinten támadnának vissza és még védőket is kellene elvonnom a klántól, ami azt eredmenyézné hogy meggyengül a front, az ellenfél betör a területünkre és onnantól lehet elkezdeni leporolni a törlés gombot.

Nemhiszem hogy nehéz lenne implementálni ezt a funkciót, miért lenne nehéz a harci pontokat szétosztani a küldött védelmi érték arányában?

Mellesleg a morált befogják valaha vezetni a szerverekre?
Nagyon jó lenne mert kicsit már unalmas hogy 30-50 falus játékosok ellen harcol az átlag 5-10 falusokból álló klánunk, lehetetlen így hatékonyan védekezni...
 

DeletedUser

Vendég
A morál delta és zeta szervereken aktív.

És hogy miből gondolom? Mert a tapasztalatok azt mutatják. Úgy emlékszem, nem azt írtam le, hogy "mindenki, aki védő játékot játszik", hanem általánosságban tettem egy megjegyzést, ami pedig igaz, ha szétnézel a ranglistákon.

Az aktív játékosok inkább támadnak. Mennek, kiköltöznek a frontokra, külső városokba. Az inaktívabbak inkább bent maradnak a szövetség szívében és védik a frontvonalat.
 

DeletedUser102

Vendég
Hát ez igy nem igaz :Én rávagyok szorulva a védekezésre mert nagy városaim vannak és állandoan támadnak és meg védem magam az ellenfél is meg dicsért egy párszor:: a szövibe minden héten meg kapom a legjobb védö rangot és néha azért támadok is azért vagyok szálka a nagy szöviknek a szemükbe:: Aktiv játékos vagyok napi 15 ora gép mellet:):)
 

DeletedUser

Vendég
Az odáig rendben van hogy a kevésbé aktívak inkább védőt játszanak, igaz vannak akik ígyis támadót játszanak, csak kevésbé sikeresen, de a legjellemzőbb réteg aki vegyesen játszik támadót is meg védőt is, főleg mivel ez egy új játék még és sok a kezdő, nyilván hogy kipróbálnak mindenféle játékstílust.

Viszont akik teljesen védőt játszanak azok valószínűleg azért teszik mert már más hasonló játékokban kiélték magukat és max a társaság miatt vannak csak itt, vagy pedig tapasztaltak, és tisztában vannak vele hogy az idejükből csak ennyire futja.

Szóval én nem mondanám hogy a full védelemre berendezkedők közül elhanyagolható lenne az aktív réteg aránya, mert nem így van.

Visszatérve a játékra, úgy lenne korrekt ha egy védő típusú játékosnak is ugyanannyi esélye lenne a fejlődésre mint egy támadónak, viszont egy idő után nagy különbségek alakulnak ki a két típus között.

Példa:
"A" játékos aktív, tapasztalt tag, viszont csak a barátai miatt van itt hogy segítsen nekik, így védőt játszik.
"B" játékos szintén aktív, tapasztalt, viszont őt elsősorban a saját sikere érdekli, szeretne minél jobb lenni, ezért támadó szellemben játszik.
Eleinte hasonlóan fejlődnek, talán még védőként jobban is lehet kezdeni mint támadóként, viszont "B" játékos a második faluját már foglalja, "A" játékos viszont pár nappal hamarabb ugyan, de ő csak alapítja.
Közben "A" játékos küldi a védőit klántársakhoz, van hogy rengeteg védőt bukik, és folyton azokat gyártja vissza fesztiválozás helyett.
"B" játékos nem küld senkinek sem védőt, hanem támad mint az őrült, neki is vannak veszteségei, de ő kap harci pontokat amikből CP-t csinál, ráadásul ha betámadja valamelyik ellenfele akkor megy sírni a klánjának hogy kellene védő, a klánja küld neki védelmet, megtörténik a védés, rögtön lesz megint 2-3 falura való CP-je, gyorsan el is foglal 2-3 falut, míg az "A" játékos még mindig azzal van elfoglalva hogy a társainak küldi a védőt, és néha sikerül összekuporgatnia 1-1 fesztiválra.
Néhány hónap múlva, mire az "A" játékos eléri a 10-15 falut, addigra "B" játékosnak simán van 40-50 faluja, pedig mindkettő ugyanolyan aktív, és mindkettő tapasztalt, viszont ha éppen szembe kerülnének egymással 1v1-ben akkor valószínűleg "B" játékos nyerne.

Tehát ezekután felmerül a kérdés hogy megéri-e egyáltalán védő játékot játszani?
Én is kénytelen voltam 3 hónap után átállni félig támadóra mert láttam hogy ez így nem lesz jó, most viszont eléggé gyengének érzem magam, és a társaknak sem tudok komoly segítséget nyújtani, de valahogy muszáj lépést tartanom az ellenfelekkel, és ezt full védőként nem lehet.

Mondjuk én kiegyeznék egy olyan opcióval hogy bevezetnék ezt a harci pontot a support játékosoknak, cserébe meg mondjuk töröljék el az éjszakai bónuszt, de tudom ez nem kívánságműsor :D

Feltételezem akkor hogy a régebbi szerverekre a morál már nem lesz bevezetve? :(
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Nem biztos,hogy jó helyre írom,de kérnék némi segítséget..2 világban vagyok regisztrált,az egyikben simán kapom a harci pontokat a támadások után,a másikban viszont(ami fejlettebb),még semmit sem kaptam ezért!Valamit rosszul csinálok,vagy mi.. ?? :(
 

DeletedUser

Vendég
Ahol nem kapod ott voltak védők, akiket ki kellett nyiffantani?
Mert ha nincsenek, akkor nem valószínű, hogy kaphatnál érte harcipontot. :D
 

DeletedUser102

Vendég
Az odáig rendben van hogy a kevésbé aktívak inkább védőt játszanak, igaz vannak akik ígyis támadót játszanak, csak kevésbé sikeresen, de a legjellemzőbb réteg aki vegyesen játszik támadót is meg védőt is, főleg mivel ez egy új játék még és sok a kezdő, nyilván hogy kipróbálnak mindenféle játékstílust.

Viszont akik teljesen védőt játszanak azok valószínűleg azért teszik mert már más hasonló játékokban kiélték magukat és max a társaság miatt vannak csak itt, vagy pedig tapasztaltak, és tisztában vannak vele hogy az idejükből csak ennyire futja.

Szóval én nem mondanám hogy a full védelemre berendezkedők közül elhanyagolható lenne az aktív réteg aránya, mert nem így van.

Visszatérve a játékra, úgy lenne korrekt ha egy védő típusú játékosnak is ugyanannyi esélye lenne a fejlődésre mint egy támadónak, viszont egy idő után nagy különbségek alakulnak ki a két típus között.

Példa:
"A" játékos aktív, tapasztalt tag, viszont csak a barátai miatt van itt hogy segítsen nekik, így védőt játszik.
"B" játékos szintén aktív, tapasztalt, viszont őt elsősorban a saját sikere érdekli, szeretne minél jobb lenni, ezért támadó szellemben játszik.
Eleinte hasonlóan fejlődnek, talán még védőként jobban is lehet kezdeni mint támadóként, viszont "B" játékos a második faluját már foglalja, "A" játékos viszont pár nappal hamarabb ugyan, de ő csak alapítja.
Közben "A" játékos küldi a védőit klántársakhoz, van hogy rengeteg védőt bukik, és folyton azokat gyártja vissza fesztiválozás helyett.
"B" játékos nem küld senkinek sem védőt, hanem támad mint az őrült, neki is vannak veszteségei, de ő kap harci pontokat amikből CP-t csinál, ráadásul ha betámadja valamelyik ellenfele akkor megy sírni a klánjának hogy kellene védő, a klánja küld neki védelmet, megtörténik a védés, rögtön lesz megint 2-3 falura való CP-je, gyorsan el is foglal 2-3 falut, míg az "A" játékos még mindig azzal van elfoglalva hogy a társainak küldi a védőt, és néha sikerül összekuporgatnia 1-1 fesztiválra.
Néhány hónap múlva, mire az "A" játékos eléri a 10-15 falut, addigra "B" játékosnak simán van 40-50 faluja, pedig mindkettő ugyanolyan aktív, és mindkettő tapasztalt, viszont ha éppen szembe kerülnének egymással 1v1-ben akkor valószínűleg "B" játékos nyerne.

Tehát ezekután felmerül a kérdés hogy megéri-e egyáltalán védő játékot játszani?
Én is kénytelen voltam 3 hónap után átállni félig támadóra mert láttam hogy ez így nem lesz jó, most viszont eléggé gyengének érzem magam, és a társaknak sem tudok komoly segítséget nyújtani, de valahogy muszáj lépést tartanom az ellenfelekkel, és ezt full védőként nem lehet.

Mondjuk én kiegyeznék egy olyan opcióval hogy bevezetnék ezt a harci pontot a support játékosoknak, cserébe meg mondjuk töröljék el az éjszakai bónuszt, de tudom ez nem kívánságműsor :D

Feltételezem akkor hogy a régebbi szerverekre a morál már nem lesz bevezetve? :(

Minden szavadat nagy oda figyelésel olvastam és 99% igaz amit irtál:Csak tapasztalatbol tudom,játék kezdete játszom most is minden szerveren:Szoval a szövi társak nem látják hogy támadnak(most ugyan angol pld van olyan mindenki küld egy pár katonát hajot ha valaki kéri hogy támadják igy mindenkinek megy a jelentés a következö támadásrol)Tehát a támado játékos kér segitséget védésre nem biztos hogy kap tehát elvesztheti a támado városait:Vealahol olvastam harci formáciokat sajna nem menttem el nagy hiba:De egyet meg jegyeztem GOMBA harci formáciot ami egy szigeten egy támado és most jön a lényeg két védö város tehát a védelem dominál
 

DeletedUser

Vendég
Én védekező játékosnak tartom magam, igaz most már kezdek áttérni támadásra.
A védekező játékos passzivitásához szeretnék hozzászólni.
Szerintem egy támadás akár több városból indítva is kevesebb időt igényel, mint egy ilyen támadásnak a kivédése.
Támadóként kimatekozom az időket, elindítom a támadásokat és megyek tévét nézni. 2-3 óra múlva belépek és megnézem a jelentéseket.
Védőként az egész támadás ideje alatt muszáj a gép előtt ülni, osztani szorozni, hogy mi hova menjen, mert bármikor megduplázódhat a támadások száma.
Én így tapasztaltam eddig. Volt, hogy 6 órát aludtam egy nap, hogy ki tudjak védeni egy tőlem 5x erősebb játékos támadásait.
 

DeletedUser

Vendég
én azt mondom hogy ez fordítva is igaz, mert ha jó játékosról van szó akkor az egész napját ott tölti az illető hogy 8-10 másodperc különbség legyen a támadások érkezte között, ezért sem a támadónak sem a védőnek nem kedvez ez (max. csak azoknak akik dúr belecsapnak azt lesz ami lesz)
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek veled!

Időzítéshez meg annyit, hogy abba a szerver is beleszól plusz mínusz 5-10 másodperccel, de nyilván ezzel nem lehet mit kezdeni.
(egyszer sikerült másodpercre pontosan időzítenem 150 biremát egy támadó sereg ellen és a biremák értek be előbb:))
 

DeletedUser

Vendég
A fronton vagyunk. Engen nem támadnak, hiába támadom/foglalom az ellenfél városait.
Nagy erőkkel védem a szövetségeseim foglalásait, akiket viszont állandóan támadnak, nekem meg semmi hasznom nincs abból, hogy védem őket
Az én védéseimnek köszönhetően dől nekik a harci pont, és újabb és újabb városokat tudnak foglalni, én meg aki mindent önerőből csinálok lemaradok, illetve nem bírom utolérni őket a ranglistán, azért mert a fejlesztők egy ilyen szarvashibát tettek a játékba!!!

Javaslatom, hogy mindenki kapjon harci pontot akinek az egységei részt vettek a csatában, az egységek aránya alapján.

Vagy ha van jobb ötlet, akkor legyen az. Viszont amíg a védésért nem jár harci pont, addig én nem fogok védeni ezentúl senkit.
Nemrég védtem be egy szövetségesemet - 300 biremám veszett oda, egy csomó nyersanyag meg idő míg pótolom, ő meg kapott annyi pontot, hogy tud újabb várost foglalni. no comment
 

DeletedUser

Vendég
nem azért nem fejlődsz mert nem támadnak (ennek sokan örülnének is), hanem azért mert nem próbálod, vannak külön támadó és külön védő egységek, véd be a társad aztán meg támad be a társad támadóit, lehet hogy szétzúzol még 1-2 a támadásban résztvevő de várakozó csapatot.
Én vagyok erre az élő példa: Támadnak az ellenfeleim a fronton (mert én is fronton harcolok):NEM Foglalok gond nélkül a városokat: IGEN. Ezt azért van mert támadok és rendezem a fesztiválokat. ÉS én nem is a fesztiválra hanem a haderőre megyek, mégis tudok rendezni
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Akkor máshogy fogalmazom meg.
A fejlődéssel nincs gondom, napi 16 városi fesztivál + építkezések + csaták
14 várossal kezdtem a hetet most van 18 városom:).

A kérdésem akkor így hangzik: Mi a fenének védjek be bárkit is?

A saját védelmemet gyengítem ezáltal. A veszteségek pótlása idő és nyersanyag. ÉS SEMMIT NEM KAPOK CSERÉBE.
ez az én bajom

Úgy látom, hogy a jelenlegi állás szerint az tud gyorsan fejlődni, aki támad, akit támadnak és aki nem segít másoknak.
Az első kettő rendben van de a harmadik nincs:)

Vagy rosszul látom?
 

DeletedUser

Vendég
ÉS SEMMIT NEM KAPOK CSERÉBE.

Most jön a nosztalgia...

Amikor még játszottam, én azért védtem a szövetségesemet, mert tudtam, hogy ha engem támadnak, tőle is várhatom ugyanezt. Azért is védtem, mert szerettem vele játszani, és nem esett volna jól, ha kényszerűségből el kellett volna költöznie, valahova nagyon messzire.

Működő szövetségben tehát kap cserébe valamit a tag a védelemért.

A harci pontokról: ezerszer elmondtuk már különféle fórumokon, hogy a számítást meglehetősen megbonyolítaná, ha minden jelen lévő sereg tulajdonosa védő pontokat kapna. A jelenlegi architektúrában a szerverek számítási kapacitásának többszörösére lenne szükség. Lehet szidni a fejlesztőket, de erre azt mondom: írjatok jobbat. Egy ilyen játék megírása komplex tervezést, fejlesztést és ismeretanyagot igényel, nem véletlen, hogy bár jópár stratégiai játékot láthattok az interneten, azért gombamód nem szaporodnak. Legalábbis az igazán jók. Mint a Grepolis ;)
 

DeletedUser

Vendég
Én tágabb értelemben gondolkodom:
Miért védjük meg egymást ha nem kapunk semmit? Ennek több oka van.
Az 1. az amit viharvadász leírt az elején vagyis hogy ne kerüljön a barátunk messzire
A 2.: A szövetségek többek közt egymás megvédésére alapultak, itt és a történelemben egyaránt
A 3: Ha a fronton vagy akkor ha megvéded társad később kerülsz sora ha egyáltalán sora kerülsz
A 4.-et meg megint viharvadász is írta: Ha segítesz másoknak biztosra tudhatód hogy viszonozzák ezt ha te leszel bajban
 

DeletedUser

Vendég
5. jóleső érzéssel nézhetjük, hogy segítettünk:)

Ez amit írtatok mind oké. Én is emlékszem még az elején a 60 íjjászos támogatásokra (mert nem volt többegység a városban), és a személyes szövetségesimtől (barátaimtól) egy katonát nem sajnálok, és nem számolgatom, hogy kinek lesz ebből haszna.

Nyilván minden helyzet más.
Az enyém jelenleg az, hogy mások segítésével magamat akadályozom, de ha viharvadász azt mondja, hogy programozásilag illetve szerverileg nem megoldható ez a helyzet akkor részemről oké.
Viharvadász - lehet, hogy megfogadom a tanácsodat és írok jobbat:)

Köszönöm a válaszotokat!
 

DeletedUser

Vendég
Vannak érvek rendesen, pro és kontra rendesen.
Én mégis egyetértenék azzal hogy az is kapjon valamennyi pontot, aki küldi a támogatókat.
Viszont azt nem tudom pontosan, hogy mi van a foglalásokkal.
Nem figyeltem meg pontosan, a régi foglalási rendszernél az ostrom alatt (amikor ugye én védek) beérkező támadások kivédéséért én kapom-e a pontokat?
 
Fent