Harci Pontok védelemért

DeletedUser

Vendég
Üdv!

A probléma:
A más játékoshoz kiküldött védelemért a harci pontokat nem a védők gazdái (ahogy az minden logika szerint normális lenne), hanem a védett játékos kapja.

Ez ellehetetleniti a védő tipusú játékosok fejlődését. Egy egy szövetség által uralt területek belsejében lakó support játékosok akik a frontot védik nem kapnak pontot, mig a támadó tipusu játékosok igen előkelő helyet foglalnak el a legjobb védők toplistáján :confused:

Nézzük csak a legnagyobb támadókat..
nekik csak jó ha őket támadják, védik őket egy csomóan.. dől a pont.. csak ki kell választaniuk a következő falut.. egy nyamvadt katonájuk nem hal meg védelem közben.. Simán terjeszkednek. Még ha egyszer-egyszer elvesztenek egy falut.. a beözönlött pontokért kettőt foglalhatnak helyette. Irreális.
 

DeletedUser

Vendég
Másfelől: aki védő stratégiát játszik, az általában nem is játszik akkora intenzitással. Az igazán aktív játékosok mind támadót játszanak. Aki pedig nem játszik akkora intenzitással, az teljesen érthető, hogy nem gyarapodik olyan mértékben harci pontokkal. Mert nézzük csak: egy támadó (aktív) játékos elboldogulgat azért 15-20 város irányításával. Egy védő (passzívabb) játékos, aki a tapasztalatok szerint napjában egyszer, legfeljebb kétszer néz fel, 10-10 percre (már ha veszi magának a fáradtságot ilyen "sűrűn") a két-három városkáját is éppcsak elterelgeti a saját magának megszabott, igen szűk időkereten belül.

Ahogy én látom (legfeljebb kimoderálják): Összességében a játék két dologról szól:
  • egyrészt az együtt játszásról, a szövetségről. A szövetség harci pontjait pedig gyarapítják mind a védő, mind a támadó oldalon megkapott harci pontok, mindegy, hogy azt ki kapja.
  • másrészt viszont arról, hogy itt kiéld mindazon agressziódat, amit a hétköznapokban nem tudsz levezetni ;)
 

DeletedUser

Vendég
Pontos értelmezés szerint ez is videojáték.

Ha szeretnél védőpontot, idegesítsd a környezeted, az mindig beválik.
Például támad a szomszédot rendszeresen, és majd jön rád a szövetségével együtt.
Igaz Messa? :)
 

DeletedUser

Vendég
ezt inkább nevezném tamagochinak, mint videojátéknak :)
 

DeletedUser

Vendég
Pontos értelmezés szerint ez is videojáték.

Ha szeretnél védőpontot, idegesítsd a környezeted, az mindig beválik.
Például támad a szomszédot rendszeresen, és majd jön rád a szövetségével együtt.
Igaz Messa? :)

Vagy zaklasd addig bosszantólegyecske-levelekkel, amíg meg nem unja, utána kérj tőle 12 támadást egy napra, és dühöngj azon, hogy csak hármat kapsz :D
 

DeletedUser1598

Vendég
Egy rossz dolog van abban, hogy csak akkor kapsz pontot, ha te védesz. Pl: Elküldesz 1000 egységet támogatásba. Jön a világelső támadó és leveri. Ilyenkor dühöngesz, de nem kapsz harci pontot. BOSSZANTÓ egy dolog...
 

DeletedUser

Vendég
Barbár falvak katonáinak leveréséért jár harci pont?
 

DeletedUser

Vendég
a Tanyák katonáit hiába ölöd azért nem adnak :D (se a miliciáért)
nemtom h vagytok vele de én amikor elküldöm védeni a védőimet [:D]
és halnak akkor dől a harci pont mint a nemtommi
 

DeletedUser

Vendég
Mákostészta :) én azokért kitüntetést szoktam kapni (már 1000 egységed blabla), nem harcipöttyöket :)
 

DeletedUser

Vendég
Én sem kaptam harci pontot az NPC falu támadásért. De hát:
12.png
 

DeletedUser

Vendég
Harci pontot mindig az kap, aki támad vagy védekezik.

Biztosak lehettek benne, hogy aki erősítést küld, az nem kap érte HP-t. Valamint abban is, hogy teljesen mindegy kinek a seregét ütöd le támadóként, akkor is kapsz érte támadópontot.

balping, az egyetlen kivétel, ha NPC falvakat (azaz nem szellemvárost!) támadsz és ők védekeznek az alacsony hangulat miatt. Ez esetben teljesen mindegy milyen jelentés jön, hogy ott mennyi embert nyírtál. Azt senki nem képezte, számuk végtelen, így harci pont sem jár érte.
 

DeletedUser

Vendég
a Tanyák katonáit hiába ölöd azért nem adnak :D (se a miliciáért)
nemtom h vagytok vele de én amikor elküldöm védeni a védőimet [:D]
és halnak akkor dől a harci pont mint a nemtommi

A GrepoStats szerint 190 harci pontod van védekezőként. Talán mégsem dőlnek annyira a pontok mint ahogy állítod.
 

DeletedUser

Vendég
na látod ez télleg fura :D télleg 190 védő pontom van mert még csak 1x támadtak :D De dögöljek meg ha nem kaptam harci pontot azért mert elküldtem erősiteni 1 foglalást...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is jo otlet annak adni a harci pontot, aki szerezte. Legyen akar vedo mas falvaban. Igy a szovetseg tagjai is nagyobb aktivitast mutatnanak vedelemnel, hiszen a vedo egyseg 2x annyi tamadot bir, ha szep magas a fal :).

Nagyon rossz otletnek tartom a jatekban, hogy annak adjak a pontot akit vedenek. Teljesen irrealis!!! Nem tudom kinek jutott az eszebe????
- Ha nem otthon tanulom meg a hazi feladatot, attol azt meg en tanultam meg.

!! Minden bizonnyal implementalasi nehezsegek miatt van ez igy. Tul bonyolult vagy nincs eleg fedezet (cash $) a valtoztatasokra, ugy hogy bele kell torodni. En igy latom, en is fejlesztokent dolgozom.

------------------------------------

Nem beszelve arrol, ha mar atkuzdottem magam a vedelmen es foglalom a varost, es ekkor tamadnak amit 100%-osan en vedek, miert kapja mas a pontot?????????


Ha újabb hozzászólást írnál, de az utolsó hozzászólás is a tied volt, akkor inkább azt egészítsd ki. A Fórumszabályzat szerint a duplapost nem engedett. Továbbá ide ötleteket várunk, nem pedig a játék fejlesztőinek kritizálását.
Messalina
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
védő szerepe

Másfelől: aki védő stratégiát játszik, az általában nem is játszik akkora intenzitással. Az igazán aktív játékosok mind támadót játszanak. Aki pedig nem játszik akkora intenzitással, az teljesen érthető, hogy nem gyarapodik olyan mértékben harci pontokkal. Mert nézzük csak: egy támadó (aktív) játékos elboldogulgat azért 15-20 város irányításával. Egy védő (passzívabb) játékos, aki a tapasztalatok szerint napjában egyszer, legfeljebb kétszer néz fel, 10-10 percre (már ha veszi magának a fáradtságot ilyen "sűrűn") a két-három városkáját is éppcsak elterelgeti a saját magának megszabott, igen szűk időkereten belül.

Ahogy én látom (legfeljebb kimoderálják): Összességében a játék két dologról szól:
  • egyrészt az együtt játszásról, a szövetségről. A szövetség harci pontjait pedig gyarapítják mind a védő, mind a támadó oldalon megkapott harci pontok, mindegy, hogy azt ki kapja.
  • másrészt viszont arról, hogy itt kiéld mindazon agressziódat, amit a hétköznapokban nem tudsz levezetni ;)

Én nem így látom, grepolisban nem lehet megvalósítani ezt annyira nehezen, hisz már ikariam is ilyen rendszer alapján épült fel.

Viszont azzal nem értek egyet, én mint delta top támadó játékos mondom, küldök védelmet szarrá verik és nem kapok pontot? Miért éri meg nekem egy 8 akár 12 órára lévő társamnak a védelme? Semennyire, de azért ki lett találva a szép kis morál rendszer, akkor ezt miért nem tettétek bele?

Aktív játékos létemre még én is tudom hogy kell védő város és attól függ mennyire sok az ellenség olyan arányban kell megvalósítani. De 1 hónapja pl kiküldtem 500 biremát , akkor még sehol se voltam a pontokban max támadóban :] levertek 425-t belőlle, nekem ez megint (800,700,180 )*425*0,9 a 10% -s nyersanyag csökkentés miatt .

306000 fa
267750 kő
68850 pénz

ezt figyelembe véve,és hogy a fát el tudom cserélni 1:1 arányban a piacon , ami eléggé lehetséges , hogy pénzt kapok érte, ha nem akkor ott a barbár falu. Keresem a számtani középpontot a pénz és fa között a fesztiválok miatt. Szóval eladok 118575 fát 118575 pénzért.
Így lesz :

187425 fa
267750 kő
187425 pénz

Tegyük fel többet nem akarok cserélgetni, így leosztom a pénzt 15000-l és egészre kerekítem. 12 , kő esetében 18e -rel osztok az 14 . Veszem a minimálist ami a 12 , ez mutatja mennyi diadalmenetet tudtam volna csinálni.
Az helyett ha nem építem a hajóim , vagy nem küldöm őket a halálba.

És ez azért 1 hónappal ezelőtt kicsit elgondolkodtató lett volna.... Érdemes a szövetségeeseid segíteni csak azért, mert te nem kapsz érte semmit?
Mert ha nem segítesz akkor ennek a haszna 12 kultúra legalább?

Válaszokat várom a supportol :]
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent