Hadügyi észrevételeim:

DeletedUser

Vendég
Üdv !
Szintúgy nekem is ! :D
---------------------
Nekem nem pont ide, de a harcászattal kapcsolatosan az lenne az észrevételem, hogy miért nem lehet a levélben elküldött jelentéseket kimásolni és azt már közvetlen áttenni pl a fórumba ? (Ez sokszor nagyon jó lenne mert egy támadott külső de szövetségest támadtak meg pl akkor az átküldi pl nekem a jelentését és én meg nem tudom csak simán azt kimásolni és azt betenni a fórumba.
(Sajna mindig ilyenkor a print gomb marad csak ami segít és azt kell még egy totál más képfeltöltő helyre tennem, hogy ezt végre kitehessem a fórumunkra például..., esetleg jó lenne egy külső képfeltöltő hely a beállításoknál erre a célra, ha lehet ilyet csinálni és persze kérni ha más nem...)

Ha ezt a hozzászólást nem jó helyre tettem, akkor kérlek tegyétek át a megfelelő helyre.
Előre is köszönöm !

Üdv: Android !
 

DeletedUser

Vendég
Ha megkéred a küldőt, hogy BB-kód nélkül is tegye bele a levélbe, máris megoldódott a problémád.
Akár közzétételről, akár képmentésről van szó
 

DeletedUser

Vendég
Ha megkéred a küldőt, hogy BB-kód nélkül is tegye bele a levélbe, máris megoldódott a problémád.
Akár közzétételről, akár képmentésről van szó

Igen... "Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!" :)

Vagyis mindent meg lehet oldani kis logikával, gondolkodással (na jó, talán az Egyesített Elmélettel van még némi gond), de azért nem ártana, ha néha csak egerészni kellene agymunka helyett.

Android: kép másolása a böngésződben: jobb egérgomb - kép címének másolása. Ez a vágólapra helyezi az url-t, amit aztán tetszőlegesen tehetsz fórumra, illeszthetsz levélbe stb. A jelentés... nos az valóban :) vegye ki a [report] tag-ek közül a feladó, ennél jobb ötletem nekem sincs.
 

DeletedUser

Vendég
Helló !

Ok értem, de mint te is írtad Messalina, hogy pl egy fárasztó nap után néha jó lenne csak gyorsan az ilyen jelentéseket is 1-2-t gombal kimásolni és elküldeni a megfelelő helyre,személyhez.
Na de azért a ló tuloldalára sem kell átesni ezért és pont emiatt vetettem fel ezeket is, hogy mi az ami esetleg még megfelelő és mi nem ! :D
De ennek örülök, hogy ez is felkeltette az érdeklődést másokban is !
... :)

Üdv: A !
 

DeletedUser

Vendég
A hasznos, és megvalósítható ötletek termékeny talajra hullanak. :)

Visszatérve az ötletedhez: A "levéltitkot" igen erősen védik ebben a játékban(nagyon helyesen), így érthető bizonyos fajta védelem, továbbítani kelljen, és így nem lehet "megváltoztatni".
 

DeletedUser

Vendég
Nekem lenne egy olyan ötletem, hogy mikor kémkedünk, akkor bizonyos összegért pl + 1000 ezüstért a kém megmondja, hogy a játékos játszik-e vagy sem...
Példa: Félsz attól, hogy leleplezik, akkor fizetsz 4000 ezüstöt + 1000ezüstöt, hogy tudd fenn van-e a játékos.
Na mit gondoltok?
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon nem lenne jó dolog. Támadóként igen, persze. Viszont a védelmet jelentősen meggyengítené.
 

DeletedUser

Vendég
naaa

szerintem ha elfoglaltak a varosom nyugodtan építgessek tovább,és ne én kapjak üzenetet,hogy a városlakok lődörögnek. Legyen ez a legyőző feladata onnantól kezdve.:D
nekem nincs kedvem a semmitől kezdeni újra ígyhat aki hódít az vállaljon felelőseget az új városáért s kívánok sok szórakozást hozza:p
 

DeletedUser

Vendég
mármint ha megkezdődött a régi foglalási rendszerinti 12 óra építhessen a hódító? ezt én valamiért nem tartom jó ötletnek :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Amíg a városlakók "lődörögnek", addig kiütheted a támadód seregeit (másik városból vagy a szövetséged segítségével). Aztán ha sikerült, továbbra is te rendelkezel a várossal. Szóval gondold ezt át! :)
 

DeletedUser2483

Vendég
Támadás

Városaim nyersanyagszükséglete céljából gyakran rabolgatok szellemvárosokat játékostársakhoz hasonlóan. Minap is elküldtem csapataimat a hajókkal akciózni, erre mikor már jó félúton járt (illetve kicsit messzebb) egy másik delikvens időközben elfoglalta a várost. Sajnos csapataimat már nem tudtam visszaforditani muszály volt a nemkivánatos csatába belemenni. Még szerencse, hogy városainak távolsága nagyobb volt mint amilyen messze az én hajóim megközelitették az emlitett szellemvárost, igy igaz küldött varázslatot rám (valami Athene bölcsesség varázslatot) de a harc lezajlott. Nyertem, de ha vissza tudom hivni a csapataimat nem bocsátkozom bele ebbe a csatába. Egyetlen előnye volt csak, egy rakás harcipontot szereztünk mindketten, viszont egy jó ideig amig újra össze nem jön a csapat egyikünknek sem kell nagyon rabolgatni, harcolgatni. :)

Megoldható lenne, hogy a támadásra elinditott csapatokat a támadás pillanatáig vissza lehessen hívni? Szerintem hátrányosan ez nem érintene senkit.
 

DeletedUser

Vendég
Nos, nekem több ötletem van.

Az egyiket én a hibák közé írtam, de azt válaszolták ide tegyem:

Éppen erre gondoltam, hogy ez benne hiba.
Meg kéne különböztetnie, hogy ki tette rá a varázst.

Komoly támadást senki nem indít valamilyen Áldás nélkül, így semmi értelme az isteni erők védővarázs részének.

további ötleteidet, inkább az "Ötletek" topicba javasolnám...


Az alap probléma az, ha a támadó már használ egy áldást a seregén, én már nem tudok rá olyan varázst tenni védekezőként, mint pl a Zeusz dühe.
Így a védekező varázslatok teljesen értelmüket vesztik, mert azt írja, "Erre a támadásra már használtál(!) isteni erőt".
Ez eleve hiba, hisz ÉN még NEM használtam, hanem a támadó tett mellé egyet.


A másik dolog, ami szerintem logikátlan:
Szerintem, ha én beküldök egy városba védőhajókat, akkor azok azok azért vannak ott, hogy védjék a kikötőt, és a benne levő hajókat a bejövő támadások ellen.
Élesben még nem próbáltam, de a szimulátor szerint, ha megtámadják azt a várost, ahol a támadó lánghajóimat tartom, én hiába küldök bele akár többszáz Biremmát, és Gyújtóhajót, akkor is elsüllyed az összes támadó lánghajóm.

Ilyenkor a védőhajóknak nem kvázi városfalként kéne viselkedniük?
Nem az lenne a logikus, hogy a gyújtóhajók és a Biremák beállnak a támadók és a kikötő közé, és a benn levő hajókat ezek legyőzése, vagy legalább nagyrészük kiírtása után érjék el?
Nem azt mondom, hogy egy se hulljon el, de a gyújtóhajók pl. pont arra vannak, hogy egy támadót levigyenek magukkal a hullámsírba, ennek ellenére míg ha én nyerek is védőként, a saját lánghajóim 100%-a elsüllyed a támadóéval együtt, míg a Biremmák, és a Gyújtóhajók fele túléli.

Szóval, ha a fejlesztők szerint ez nem hiba, akkor ötletnek vetem fel, hogy módosítsák ezt a két dolgot valamelyik következő frissítésben.
 

DeletedUser

Vendég
Az áldást már mi is többször felvetettük, hogy egy kicsit át kellene alakítani a rendszert, remélhetőleg ez meg is fog valósulni. Tehát mind a támadó, mind a védő tudjon rárakni valami.

Én látok benne logikát, természetesen ötletnek jó. Logika: minden harcba a gyengébb egységeknek mész neki először, mert azokon könnyedén keresztülmehetsz, utána jöhetnek a nehéz falatok. Egy tengeri ütközetben nem nagyon lehet sorfalat állni, mert egy átkaroló hadművelettel lazán a biremák mögé lehetne kerülni, és leölni a könnyű falatokat.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Részben adok csak igazat Dragonrk. Igaz, hogy logika szerint megkerüli a nehéz célpontot a könnyű célpontokért, viszont ha mondjuk van (ez ugyan nem túl reális ebben a játékban a lakosságlimit miatt) 300 birema a városban akkor azok - mint a nándorfehérvári csatánál 1456-ban a törökök a gályáikkal a Dunán - egy hajóláncot alkothatnának (ha elegen vannak akár duplát is) ezen segít, hogy a városképen elvileg a kikötő egy U alakú bemélyedésben van, így azért elég széles ponton átt kell törniük a hajóláncot, hogy bejussanak és akkor még ott vannak a gyújtóhajók is, tehát azért van abban valami, amit Thor-76 mond.

szabobalazsG
 

DeletedUser

Vendég
Hátsó részen helyezkedik el a gyarmatosítóhajó(vagy több), és a szállítóhajó flotta, tehát a jelzők nem tudnak a part mentén felsorakozni, így az öbölből kikerülve, nyílt terepen vannak, és ott már nem lehet annyi birema a város közelében, hogy rés nélkül tudják biztosítani a védelmet. (igen off, de témához kötött. :) )
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nos, az alapkérdésem nem a foglalásról szólt, hanem hogy ha kiszimatolják melyik városomban vannak a jelzőhajóim, hiába pakolom azt tele más városokból védekező típusú hajókkal, ha megtámadnak, az én támadóflottámnak vége, és nem tudok terjeszkedni.
Viszont eszembe jutott egy olyan, hogy a Milícia mintájára lehetne valami "aktív kikötővédelem"-vagy ilyesmi nevű dolog, amit ha online vagy mikor megtámadnak be tudsz kapcsolni, és mondjuk ha a városod támadóhajókkal rendelkezik, akkor azoknak mondjuk 50-75%-át a kikötőmester védett helyre viszi.
Szárazdokk, vagy partravontatás, vagy ilyesmi, és a védőhajók (függetlenül attól, hogy helyiek, vagy beküldöttek) csatasorba állnak, védve a város saját hajóit.

Ez már megvalósíthatóbban hangzik, mint a teljes csatamotor átszervezése ?
 

DeletedUser

Vendég
Igaz. Ha van bent gyarmatosító, tényleg nem férnek be. De én is arra a szitura gondoltam mint Thor-76. :)
 
Fent