Hősök

Moira

Ex-CM
Amire biztosan számítunk, az a hősökkel kapcsolatos kérdések sokasága, különösen a kezdeti időszakban. Mivel többeknél fognak azonos kérdések felmerülni, érdemes őket egy helyre gyűjteni, főleg a kezdeti időszakban. Ha tehát a hősökkel kapcsolatos kérdés merülne fel, akkor azt, kérlek, itt tegyétek fel. Én is ide fogom leírni azokat a kérdéseket, amit sokan kérdeznek majd a support felületen és úgy gondolom, hogy általános érdeklődésre tarthat számot a válasz.

Néhány kérdés, amire számítunk, és már most tudunk valamilyen szinten választ adni:
- Első körben csak az új világon lesznek hősök. Megnézzük, hogy globálisan miként megy az éles verzió, mik a visszajelzések (mert vannak országok, ahol kevesebb lelkesedéssel várják, mint máshol) és milyen lehetőségek vannak a régi világokban való bevezetésre, illetve, hogy erre egyáltalán van-e igény.
- A szimulátor egyelőre nem kezeli a hősöket, azokat manuálisan kell beleszámolni (pl. úgy, hogy az érintett egységek számát felszorzod a hős adta bónusszal és úgy viszed be az egységszámot a szimulátorba).
 

Lajos74

Member
Ez azért gáz, hogy nem vezetik be a régi világokba a Hősöket. Nem arról volt szó, hegy mehetnek egyik világból a másikba?
 

Moira

Ex-CM
Ezt a részt már korábban módosították. Az eredeti koncepció valóban ez volt, de a fejlesztők úgy találták, hogy ez megzavarná a játékegyensúlyt.
Sok ország szeretné, ha mindenhol bevezetnék a hősöket, ám vannak országok, ahol kifejezetten ellene vannak. Meg kell néznünk, hogy tényleges játék után mik a visszajelzések. Van néhány visszajelzés, vagy inkább félelem, hogy a hősök miatt a játékegyensúly megtörik és a stratégiai elemek csökkennek. Egyes játékosok már így is panaszkodnak, hogy a játék során szerezhető hatások eleve elvonják a stratégiáról a hangsúlyt és a hősök ezt a trendet tovább erősítik. Ezeket a nézeteket is meg kell fontolnunk. Nagy figyelemmel követjük majd, hogy milyen visszacsatolások érkeznek ez ügyben.
 

Lajos74

Member
Ez eléggé lehangoló. Az fél a játékegyensúlytól, aki nem játszik rendszerességgel. Az aktív játékos kihasználja a játék során szerezhető "hatásokat" a további fejlődéséhez. És azok a szerverek, mint az Achilles, vagy Hyperborea? Ezeken a szervereken végtelenített a játék, nem befolyásoló tényező a Hősök bevezetése.
 

Moira

Ex-CM
Sajnos pontos időt nem tudok mondani. Ma nagyon sok dolog fog történni, ami a fejlesztők figyelmét igényi: verzió frissítés, szerver migráció, világ indítás. Amint jelzik, hogy az időbeosztásban elérkezett a világ indítás, én itt leszek és indítom a világot. Csak úgy tudjuk ezt megcsinálni, ha a megfelelő háttérkapacitás teljes egésze rendelkezésre áll. Megértem, hogy mindenki szeretne pontosan tervezni, ám a biztonságos indításnak elsőbbséget kell adnunk. Köszönöm a megértést.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem ez igy nem jó mrt igy ha valaki a hősöket is akarja akkor annak ujjat kell kezdenie:(
 

Lajos74

Member
Azért még mindig fel vagyok háborodva, mert nem igazán kapok válasz a kérdésemre. De ahogy látom, a régebbi szervereken lévő játékosok is sérelmezik ezt a fajta "megkülönböztetést"...

Nézzünk régi példákat!
Alpha világ, ugye még az 1.0 verzió volt, persze kötelező szerűen beerőltették népszavazás ügyén a 2.0 verziót, vagy a fenntartás bevezetés, zene-hanghatások, szigeti küldetések, és még sorolni lehetne. Érdekes, ezekben mindig érkezett véleménykikérés a játékosoktól, valahogy a Hősők bevezetéséről NEM. Nekem úgy tűnik, ez a koncepció eldöntött lett az Innogamesnél, nem pedig vélemények tükrében szerepeltek...

Nem tudok még mindig napirendre térni az felett, hogy valamelyik játékos olyat nyilatkozzon bárhol a villág szerverein (aki aktív, régi játékos) idézzem: a játék során szerezhető hatások eleve elvonják a stratégiáról a hangsúlyt! Nyilván neki a duplázó, a tobrzási idő felező, és a többi plusz dolgok terhet jelentenek neki, amit vagy szigeti küldetésen, netán a húsvéti tyúkkal, esetlegesen az adventkor szerezhet meg. Nem tudom eldönteni, a tyúk, vagy az Adventi szerencsekerék vonja el a figyelmét a játékról? És az ilyen gyerekek miatt nincsennek bevezetve a Hősök a régi világokba.

Kérem én, -most őszíntén- a mai nappal nyílt TAU szerveren lévő 3-6 hónapig húzó "lécci vegyél fel a szöveccségedbe" tipusú játékosok (10 éves gyerekek) fogják eldönteni, mi legyen a régi végtelenített szerverek sorsa? Lesz ott hős vagy nem? Azért ez elég merész húzás... Mindenre volt kérdőív a játék folyamán, erre nem. Azért ez elgondolkodtató...

5 nap kizárás a fejlesztőknek azért, mert Hősi világ Hősők nélkül! GRATULÁLOK!
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser9302

Vendég
...Az InnoGames megtehette volna, hogy szavazás nélkül bevezeti a 2.0-át (lásd ÁSZF), ehelyett szavazást írt ki...
...Ha az InnoGames akarta volna, akkor szó nélkül bevezeti anélkül, hogy megkérdezi...

A fennemlített idézetet az 1.0-ás viták idejéből idézem.
Erre alapozva az InnoGames-nek joga van a játék bármely módú változtatására.
Ez érthető hiszen a játéknak ők a tulajdonosai.
Ha pedig ebben a csoportban az "lécci vegyél be" játékosok alkotnak többséget, akkor az ő véleményük lesz a mérvadó.
Persze, ha a fórumon kezdeményeznénk egy ilyen szavazást akkor persze az általad említett "lécci vegyél fel" játékosok nem valószínű, hogy részt vesznek, igaz akkor az eredmény nem reprezentatív.

Tehát összefoglalva az InnoGames joga van eldönteni a hősök sorsát.
Persze ezt befolyásolja, hogy egy adott országban, hogy viszonyulnak hozzá.
Ha viszont nem lesz teljes körű szavazás, akkor lehetséges, hogy a kapott eredmény nem reprezentatív.
 

Moira

Ex-CM
A 2.0 bevezetése sem volt egyértelmű. Ott sem egyszerre vezettük be minden világon, hanem előbb volt egy 2.0-s világ, amely párhuzamosan futott a többi világgal. (Megjegyzem, szerencsére, mivel a 2.0-s verzió elindulása meglehetősen hiba terhes időszak volt. Olyannyira, hogy a 3.0-s verziót már nem egyszerre, hanem szakaszosan vezetjük be, elkerülvén a 2.0-s eseményeket.) Sokáig vártuk a játékosok reakcióját arra, hogy mi legyen, végül a szavazás mellett döntött. De nem egyből. Volt egy tranzit időszak. Hiszen más dolog elmondja, és más megtapasztalva, hogy miről alkotsz véleményt.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok
Most kezdtem a Tau-ban és lehetséges, hogy megvakultam, de már egy órája keresem a hősök ablakát megnyitó ikont a játékban, hogy teljesíthessem a feladatom, és hozzáadjam andromédát a városomhoz. A játék elején automatikusan bemutatta ezt a részét is, most valahogy mégsem találom, hogy kell megnyitnom, mert a térkép és a prémium sávom között nincs semmiféle hősök sáv. Örülnék, ha valaki tudna segíteni.
Előre is köszönöm, és elnézést, ha esetleg rossz helyre posztoltam a problémámat.
Andi
 

DeletedUser9156

Vendég
Szia!

A másik oldalon van a sáv, az isten és az egységek között. :)
 

DeletedUser

Vendég
:) Ez jó, mert az istenem alatt csak a három áldás van, semmi más! Még csak üres sáv sincs, semmi :)
 

DeletedUser9156

Vendég
nincs lenyitva véletlenül az áldás fül? mert nekem így néz ki a dolog:
jw5agFs.png
 

DeletedUser9156

Vendég
igen, meg van nyitva az áldás fül. :) kattints a villámra, és akkor átvált az egységek nézetre, és akkor már ott lesz a hősök sáv is.
 

DeletedUser

Vendég
Váááááááááááá Ez szenzációs!!!! Nagyon szépen köszönöm!!! :D
 

DeletedUser8239

Vendég
Üdv csak azt szeretném megkérdezni hogy azért előfordulhat hogy idővel a többi szerverre is be lesznek vezetve a hősök?
 
Fent