Grepolis Event

DeletedUser9302

Vendég
Összefoglaló
Egy új Grepolis Event.

Jelenlegi állapot
Nincs jelen a játékban!

Leírás
Egy olyan Grepolis Eventre gondoltam, amit egy bizonyos napon rendeznek meg, és egy hétig tart.
Itt kivételesen, nem játékosok harcolnának egymás ellen, hanem szövetségek.


1-2. Nap
-nevezés
"A szövetség bármely ranggal rendelkező tagja regisztrálhatja szövetségét"
-válogatás
"A szövetségeket, 3 csoportra bontjuk, a Top 35, a Top 35-70 és alattiak. A csoportok külön versenyeznek a 7 nap alatt"-nyersanyaggyűjtés
"A szövetségek nyersanyagot küldenek, az nyer aki pontszámához képest a legtöbb nyersanyagot tudja küldeni ( összpontszám-[ból]nyersanyag, az nyer akinél a legnagyobb az eredmény [a minuszos eredmények is számítanak]

Az 1 küzdelem csoportgyőztesei kapnak

Csoportonként:

1.: 50
2.: 35
3.: 20
4.: 10

Versenypontot.

3-4. Nap
-Hadseregküldés
"Minden szövetség hadsereget küldd, ennek menetideje mindenkinek ugyan akkora (relatív módszerrel dolgozna a rendszer tehát pl.: 1 hoplita menetideje 3 óra 1-es sebességen akkor ehhez viszonyítanánk a többit [itt a számokat a németekre bízom, ha elér valamit az ötlet])
-szövetkezés
"A szövetségek szövetkezhetnek, szigorúan egy szövetséggel, és onnantól kezdve ők elválaszthatatlanul együtt játszanak"

A 2. küldetésnél úgy győzhettek, ha az összpontszám/küldött sereg hányadosa a legkisebb lesz.

A nyertesek kapnak:

1.: 100 pont
2.: 75 pont
3.: 50 pont
4.: 25 pont

5-7. Nap
-KLÁNHARCOK
"A szövetségesek (vagy egyedüli szövetségek) összeadott csapatai harcra készek"
"A Rendszer minden szövetséget (a szövetségesek egynek számítanak) elhelyez egy térképen, ahol egy erődöt birtokolnak. A cél más szövetségek legyőzése, a rend fenntartása. A nyersanyagból újabb sereget toborozhatnak, de persze egy kis csavarral, ugyanis új egységtípusok jelentkeznek (csoportonként eltérő nyersanyagkövetelményekkel):

Lovas íjász-támadó
Bárdos katona-támadó
Lándzsás-védő


minden erődnek el kell osztania a seregét védő-támadó pozícióba, amint ez megtörtént úgymond "regisztráltak a harcversenyre" tehát aki nem teszi ezt meg, kiesik a versenyből, illetve a végeredménye 0 pont.
Innentől kezdve lehet kóstolgatni az ellenfelek, támadásokat lehet indítani, az ablak tetején látható lesz a támadás (csak az, hogy érkezik), varázslatokat is ehet rájuk bocsátani, pl.: az 1. csoportban 30 varázslatból egy varázslatot csinálnak és ezt ráküldhetik a mozgó seregre, vagy magukra (olyanok varászlatok lezsnek elérhetőek, amik egy harcot befolyásolnak, pl.: nem lesz elégedettség, pestis meg ilyenek).
Támadni úgy lehetne, hogy rákattintasz a másik erődre és már meg is jelenik az ablak, mennyi katonát akarsz küldeni (az 5-7. napon csak az alapítók tevékenykedhetnek, a tagok csak varászlatokat küldhetnek, illetve ezüstöt kémkedéshez)
Kémkedni lehet x ezüstért amit az 5-7. napon küldd a szövetség.
Innentől kezdve elszabadul a pokol, a csatajelentéseket, minden szövetségi tag láthatja, a képernyő jobb alsó sarkán egy sisak lenne az ikon, itt lehetne nyersanyagot küldeni, sereget, a térkép itt lesz elérhető, és a térkép felső szalagján láthatóak a jelentések.
Egy ranglista is rendelkezésre állna, a vesztes fél veszteségéből kivonjuk a mi veszteségeinket és így kapjuk a pontokat.
Minusz eredmény, nincs illetve a ranglista a csoportok minden tagját kiértékelné, és várni, hogy mi lesz a vége.
Akit elfoglalnak, vagy kiesik, eredménye 0 pont.

Lehet nem írtam meg mindent, de kérlek titeket, kérdezzetek, és ne a hiány alapján értékeljetek.
Én is emberből vagyok, lehet nem írtam meg mindent, hogy gondolom, amennyiben van ami tetszik azt emeld ki külön aztán meglátjuk, lesz-e jövője az EVENT-nek.



Visszaélések megelőzése
Nem hinném, hogy vissza lehetne vele élni.

Vázlatrajzok
Ha már elképzelésed is van róla, hogy hogyan kellene kinéznie az ötletednek, ide másolhatod a képek linkjeit.

Érvelés
Kicsit felpörgetni a játékot :D

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 

DeletedUser9302

Vendég
Lehet van amit nem írtam meg, hogyan gondolom, de egy ilyen eventet, megtervezni nem könnyű, írd meg, mit kifogásolsz és akkor módosíthatjuk az ötletet, úgy, hogy sokaknak megfeleljen. A SZÁMOK NEM VÉGLEGESEK, CSAK PÉLDAJELLEGŰEK!
 

DeletedUser8585

Vendég
nincs:) nagyon jo otlet de én arra gondoltam hogy évente kétszer lehetne egyszer télen egyszer nyáron
 

DeletedUser9302

Vendég
Vagy pedig szerverenként egyszer a végjáték kezdetén.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!Az lenne az ötletem,hogy nem lehet ne olyan hőst létre hozni aki segít a hajók gyorsabb legyártási idejében?Pl.,mint a szárazföldiknél van Ferkyon.Szerintem egy ilyen hős hiányzik a palettából.
Várom véleményeteket,hozzászolásotokat.
Az event pedig jó ötlet.Igaz a véleményem ez ügyben az,hogy csodák építésénél nehéz lenne ilyet rendezni hiszen mindenki tolja az építést.Javaslatom az lenne ha új szerver indul ott kéne bevetni.
 

DeletedUser8585

Vendég
Sziasztok!Az lenne az ötletem,hogy nem lehet ne olyan hőst létre hozni aki segít a hajók gyorsabb legyártási idejében?Pl.,mint a szárazföldiknél van Ferkyon.Szerintem egy ilyen hős hiányzik a palettából.
Várom véleményeteket,hozzászolásotokat.
Az event pedig jó ötlet.Igaz a véleményem ez ügyben az,hogy csodák építésénél nehéz lenne ilyet rendezni hiszen mindenki tolja az építést.Javaslatom az lenne ha új szerver indul ott kéne bevetni.

Kedves Indián 82 !Az a helyzet hogy az ötletet nem ide kellett volna írni hanem egy új topikot létrehozni!
amúgy meg szerintem nem szükséges ilyen hős mert az akadémián ki lehet fejleszteni a hajók gyorsabb építését továbbá több varázslat is rendelkezésre áll e célra. tehát ha egy rendes topikba rendesen vázlatszerűen részletesen kifejtve írtad volna le akkor se támogatnám
amit pedig az új eventre mondtál az nem teljesen igaz mert nem kell minden szövinek jelentkeznie az eventre másodszor is ez az event a játék vége fele van amikor is véget ér ez a világcsoda-láz és abszolut teljesíthetőek lesznek az event feladatai! Tehát Darkest ötlete tökéletes
bocsi ha egy kicsit bunkóra sikeredett de siettem:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik szerintem is lehetnének ilyenek,támogatom:D
Azonban a számokkal van jópár kifogásom,főleg ezzel:
összpontszám-[ból]nyersanyag, az nyer akinél a legnagyobb az eredmény [a minuszos eredmények is számítanak]
ezt át kéne gondolni, mert aki kétszer akkora szintü, az x3 vagy akár x4 nagyobb is lehet a nyersanyag termelése.
 

DeletedUser9302

Vendég
Üdv!

Indián82 felvetése helyt áll, ugyanis elhamarkodottan kiírtam, hogy lehetne a végjáték kezdetekor az EVENT, ugyanakkor még gondoltam is rá, hogy a csodaépítés miatt nem fog összejönni.
Így arra módosítom, hogy s szerver vége fele, amikor még vannak olyan 800-an de már megvannak a világcsodák.

xBandinkax wAndrásiaw, mint írtam a képleteket a németekre bízom, de kifejtem én mire gondoltam ezzel a képlettel:

pl.: 40 millió pontos szövetség vannak 60-an, mindenki nyom bele 20 000 mind a két napon, akkor az 60*40 000 egyszerűsítve
400 000*6= 2 400 000 nyersanyag ezt kivonjuk a 40 millióból és kijön a végeredmény, hogy 37 600 000. Ez a szövetség eredménye.
Azért kötném pontszámhoz, hogy az egy csoportban lévő, de kisebb szövetségeknek ne legyen hátrányuk, tehát 20 000 pontos szövi 10000 nyersanyag, végeredmény 10 000.
Annyit elírtam, hogy az nyer akinek a legkisebb az eredménye.

Azért is osztanám csoportokra a klánokat, hogy ne legyenek olyan, hogy valaki "kétszer akkora szintű, az 3x vagy akár 4x nagyobb lehet a nyersanyagtermelése.
Éppen ezért játszana együtt a TOP 35, és pont azért pontszámhoz viszonyítanánk a nyersanyagot.

Ha még mindig nem értenél egyet kérlek fejtsd ki részletesebben az észrevételedet!
 
Fent