Fejlesztés????

DeletedUser

Vendég
Egyetlen kérdésem van a fejlesztéssel kapcsolatban!
Mikor tesztek valamit azért hogy tisztességes legyen a játék.
Mert ami most folyik a világokban az minden csak nem tisztességes.
Teljesen megöli a játék hangulatát.
Pl: kellene valami szabályozás hogy a sok falvas 400000 pontosak,ne tudjanak s okkal gyengébbeket támadni.
Csinálni kellene egy pontrendszert ami szabályozná hogy ki kit támadhat.
Nem a falvak száma alapján,ha nem a harci pontok vagy az összes pontszám alapján.
A vesztes fél ne kapjon pontokat.
Tudom hogy ez már volt téma.....
De csinálni kellene valamit.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Aiolosz!

1.) Ez egy stratégiai játék, ami véleményem szerint megpróbál realisztikus lenni. Képzeld el a szituációt. Jön A királyság 1500 katonával B királyság ellen, akinek csak 100 katonája és kevesebb területe van. A beolvasztja, elfoglalja, fosztogatja B királyságot, mert megteheti. Miért kéne bevezetni bármiféle korlátozást is.
2.) Fosztások ellen simán lehet védekezni. seregek, nyersanyagok kivonása, milícia beküldése magas fal építése elveszi a támadó kedvét. + így szépen fölépíthetsz egy védosereget, amivel annihilálhatod a támadó teljes seregét.
3.) A játék nagyrészt tisztességes. Mindenkinek egyforma esélye van a sikerre, mindenkinek ugyanannyi nyersanyag egy biz. épület, ugyanollyan gyorsak a katonák, etc... Az egyetlen tisztességtelen dolog a prémium, de az is értheto, mert a fejlesztoknek is meg kell élni valamibol. ( én sem használok premiumot, méis jól megvagyok )
4.) Ha jól tudom, neked is 3 falvad van, tehát te is kimeríted a többfalvas játékosok státuszt. Akkor hogy is van ez? :p
5.) Az aktív (potenciális fizeto) játékosok többségének érdeke, hogy ilyen szabályozás ne keüljék bevezetésre, mert gazdag nyersanyag és harcipontforrásokról kellene lemondaniuk.

Én kb 8 nappal a szerverindulás után kezdtem, és hidd el, hogy a 8 napnyi hátrányból nagyon hamar fel tudtam álli, mert jó stratégiát folytattam.

remélem megfelel a válaszom, hogyt miért nem vezetnek be ilyet.
 

DeletedUser

Vendég
Aeiles

Végre valakivel lehet eszmét cserélni.
Köszönöm hogy érdemben reagáltál.
Hosszan gondolkodtam hogy mit is írjak.
De rájöttem hogy felesleges.
A piszkos anyagiak megölik a játék szépségét.
 

DeletedUser

Vendég
Csak egy kérdés én nem tudom hogy mióta vannak ezek a szerverek. de te csak 8 nap hátránnyal indultál és aki tegyük fel 260 nappal indul?Az soha nemfog tudni felfejlödni ahhoz aki már az elején elkezdte ezt a játékot.persze teljesen talán ki tud fejlödni ha olyan helyre költözik ahol a madár sem jár. De aki bent van a dzsumbujban?Az mit csináljon? csak a védekezésre menjen rá és másrol neki ne is szoljon a játék? Nem tud támadni vagy esetleg foglalni mert neki védök kellenek a nagyobbak ellen?A delta szerveren mért lehetett beszabályozni?Az milyen már hogy egy 12000 pontos letámad egy 1200 pontosat? A szerencsétlen hogy tud védekezni? Főleg ha nincs szövetségben?És hiába mondja bárki is hogy ez a játék lényege lehet már valaki 3- jára probálkozik csak mindig leverik. Te is elvesztenéd az érdeklödésedet ezek után. Tehát igy pénz sem lesz még több mert a játékosok megunják a folytonos probálkozást. Meghát nem biztos, hogya egy 50000 pontos lever netán egy 10000-et annak utánna sok kedve lesz ujra kezdeni. És ezzel is csak vesztenek a lehetséges prémiumosokbol.
 

DeletedUser

Vendég
Az egymás közelében lévő játékosok egy időben regisztráltak tehát azonos időben és feltételekkel kezdik a játékot. Ha valaki nem akarja, hogy 12000 pontja legyen és megelégszik az 1200 ponttal és nem akar szövetség tagja lenni akkor neki kell számolnia a következményekkel.
Ennélfogva a hozzászólásodnak nem sok értelme van.
 

DeletedUser

Vendég
Nem a megelégedésröl volt szo akkor te nagyon félre értettél vmit:rolleyes: a közeledbe attol még van nagyobb játékos ugyhogy innentöl kezdve a te válaszodnak nincs jelentösége
 

DeletedUser

Vendég
Nem írtam olyasmit, hogy a közelemben nincs nagyobb játékos (bár az én konkrét esetemben ez tényleg igaz). Csak azt, hogy az azonos környéken lévő játékosok egy időben kezdtek tehát ha valaki lemarad azt csak magának köszönheti.
 

DeletedUser

Vendég
Látom még mindig elmegyünk egymás mellett a témában.Nem az azonos időben kezdödő játékosokról van szó!!!!!Hanem arról ha kezdem a játékot és mondjuk 1 hónap mulva elérem a 4000 pont környékét,jó esetben ha addig meg nem támadnak.Akkor utána ha nincs szövim vagy olyan barát aki személyes szövis akkor egyszerre betámad 1 játékos 3 városából ami mondjuk 10000 pont feletti.Itt erről van szó kérlek.Ennél érthetőbben már nem birom megfogalmazni.Mindig kitértek a válaszadás alól egy ilyen abszurd dologgal amit válaszoltál.A deltán miért megy másképp?Ott van egy ponthatár itt a bétán miért nincs?Kicsit felkéne menyetek és megnézni,hogy mondjuk az 1 nap regisztrált össz játékosból 1 hét után mennyi marad bent.Ha olyan sziget mellé kerül ahol tele van 10000 pont feletivel már nem is játszik tovább,mert tuti leverik 2 hét múlva!Erről beszélek és szerintem más is csak ti mindig kitértek más irányba.:confused:
 

DeletedUser

Vendég
Az, hogy Te egy hónap alatt értél el 4.000 pontot, nem jelenti, hogy a melletted lévő 10.000 pontos ne regisztrált volna ugyan akkor. Még egyszer, hátha megérted: azonos helyen lévő játékosok azonos, vagy közel azonos időben indultak. Ha melletted van egy 10.000 pontos (csak, hogy a Te példáddal éljek), az azt jelenti, hogy ő sokkal gyorsabban fejlődött Nálad. Innentől kezdve, pedig nem a játék hibája, hogy támadnak, hanem a Te ügyetlenségedé.

Egyrészt... másrészt. Írtad, mi van azzal, aki 260 nap hátrányból indul. Nos, az buta. Tömören, és egyszerűen. Van másik szerver is, amire lehet regisztrálni. Van egészen friss szerver, és van néhány hónapos is. És, akkor még mindig ott van az a tény, hogy azonos környéken lévők közel azonos időben regisztráltak.

Nem kitérünk a válaszadás elől. Attól még, mert Te nem érted, még válasz volt az üzenetedre, akkor is, ha más fajta reakció, mint amit Te elvárnál.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem tudom, hogy az alfa szerver mikor indúlt de nekem az első dolgom az volt ott, hogy várfal -> minimum +20 -> bástya ON közben váltás hérára honvágy ON kardforgató / íjász / hoplita ... stb védő egységek gyártása dögivel.

Igaz engem egy igen erős játékos hívott meg és egy igen jó szövetség tagja vagyok, ha baj van erősítés ON :D
 

DeletedUser

Vendég
Emphus Engora!Ezt neked irom!Nincs itt szó félre értésről és ha már valaki nem olyan menő mint te az buta?Ügyetlen?Az eszedbe se jut,hogy valaki azért nem fejlödik,mert a támadások miatt nem tud?Akkor ki nem ért kit?Ha valaki neked nem tornázza az egekbe magát 2 hét alatt akkor az ügyetlen meg ,mennyen másik szerverre?Már sokszor hallottam ezt innen és csodálom hogy a moderátorok ezt haggyák.És hiába kezdenek 1 szigeten 10 egy időbe ha abból mondjuk támadnak 4 embert és lemarad akkor az is buta?Meg nem tud játszani?Na de jó hogy ti tudtok!!!!
 

DeletedUser

Vendég
A játék lényege a fejlődés, és ennek előrehaladtával más játékosok támadása. Ezen nem fogunk változtatni, mert ez a játék lényege. Aki aktívabb az előbb elér erre a szintre, aki nem, az lemaradhat. Több topicban is volt már erről szó, és jobbnál-jobb ötleteket osztottak meg a játékosok ilyen helyzetek kezeléséről. Nem sért senki azzal szabályt, hogy téged vagy bárki mást folyamatosan támad. Nem őket védem, hanem a játékot, mert így lett megírva, amikor kitalálták a játék készítői.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Emphus Engora!Ezt neked irom!

Na ne. Azt hittem azért írod az elejére a nevem, mert jól néz ki...

Nincs itt szó félre értésről és ha már valaki nem olyan menő mint te az buta?Ügyetlen?

Nem említettem egy szóval sem, hogy más cipőben járnék, mint Te. A különbség annyi, hogy én tisztában vagyok a játék működésével, és nem sírok a fórumon, azért, mert elrontottam valamit.

Az eszedbe se jut,hogy valaki azért nem fejlödik,mert a támadások miatt nem tud?

Huhh, reménytelen. Azért még egy próbát teszek:
Az azonos területen lévő játékosok közel azonos időben regisztráltak. 20+ órás távolságból Téged senki nem fog támadni az elején, mert nem éri meg. Maradnak azok, akikkel közel azonos területen vagy (tehát akikkel közel azonos időben regisztráltál). Ahhoz, hogy ők sikeresen támadjanak, erősebb seregük kell, hogy legyen, mint Neked. Ez nem azt jelenti, hogy ők hamarabb regisztráltak, csak azt, hogy erősebb a seregük. Gyorsabban fejlődtek, gyártottak maguknak sereget, és elkezdtek Téged támadni. Erről szól a játék. Akik melletted vannak, azok is ugyan akkor kezdték (kb.) a játékot. Ha ők a jobbak, akkor felülkerekednek rajtad, ha Te, akkor Te rajtuk. Ez ennyire egyszerű. Tök mindegy, hány nappal a szerver indulása után regisztráltál, ez akkor is így fog működni.

Akkor ki nem ért kit?

Úgy néz ki, Te itt több embert.

Ha valaki neked nem tornázza az egekbe magát 2 hét alatt akkor az ügyetlen meg ,mennyen másik szerverre?

Ilyet nem írtam, ne ferdíts.
Viszont írok jobbat, amit Te gondolsz:
Ha valaki 2 hét alatt az egekbe tornássza magát, akkor az szerinted gonosz és becstelen azért, amiért megtámad, és meg kéne gátolni. Szimplán azért, mert ő ügyes??

És hiába kezdenek 1 szigeten 10 egy időbe ha abból mondjuk támadnak 4 embert és lemarad akkor az is buta?Meg nem tud játszani?Na de jó hogy ti tudtok!!!!

Aki jobban játszik, mint Te, az hamar elhúz, több pontja lesz, nagyobb serege, és igen, meg fog támadni Téged is. Ez a játék lényege. Fejlődj, és támadj meg másokat. Ez nem a hibája. A hiba itt csak az, hogy nem érted meg a játék logikáját.
 

DeletedUser

Vendég
Én is így építettem fel a városomat.
Én voltam az utolsó aki a szigetre ért, mert a többiek 2-3 nappal hamarabb vesztették el a védettséget mint én
Nos...
Ma mellettem már nincsen város mindent kipusztította D))
 

DeletedUser

Vendég
A probléma örök. minden játékban felmerül ahol nincs központilag leszabályozva. A magas pontszámúnak igaza van amikor azt momdja, hogy a való életben is legyőzi a nagy a kicsit. De nem mindég. Mi is van akkor dávid és gólát barátunkal. Mi több láttam én már 120 kilós embert nagyot puffani. pedig aki lesegítette az igen apró termetű volt.
A lényeg, hogy vannak játékok (és ez is játék) ahol szabályozzák a nagyok esztelen és minden izgalmat nélkülöző hódításait. itt is be lehetne vezetni például, hogy a támadó össsz ponszáma maximum a hússszorosa lehet a célszemélynek. ez megfékezné az élvezetnéküli esztelen megagyűjtést és esélyt adna a kisebbeknek. Mi több szerintem a játék is élménydúsabb lenne.
 

DeletedUser

Vendég
Delta szerveren bevezetésre került a morál. Én már futottam bele olyan támadásba emiatt, amibe nem kellett volna :)

Akinek inkább ez a mentalitás tetszik, aki nem elég aktív ahhoz, hogy a környezetével fejlődjön, az regisztráljon be erre a szerverre. Bár egy apró megjegyzés: ha nem terelgeted elég szorgalmasan a városkád lakosságát, akkor akármilyen szerveren, akármilyen szabályok mellett a vesztesek között fogsz kikötni.
 

DeletedUser

Vendég
A probléma örök. minden játékban felmerül ahol nincs központilag leszabályozva. A magas pontszámúnak igaza van amikor azt momdja, hogy a való életben is legyőzi a nagy a kicsit. De nem mindég. Mi is van akkor dávid és gólát barátunkal. Mi több láttam én már 120 kilós embert nagyot puffani. pedig aki lesegítette az igen apró termetű volt.
A lényeg, hogy vannak játékok (és ez is játék) ahol szabályozzák a nagyok esztelen és minden izgalmat nélkülöző hódításait. itt is be lehetne vezetni például, hogy a támadó össsz ponszáma maximum a hússszorosa lehet a célszemélynek. ez megfékezné az élvezetnéküli esztelen megagyűjtést és esélyt adna a kisebbeknek. Mi több szerintem a játék is élménydúsabb lenne.

Azért az a 20x nem érne sokat.
Lehet, hogy egy 175 pontost így 3500 ponttól nem támadhatnák (bár már ez is elég nagy különbség), de a 20000 húszszorosa már 4000000(!) :)
 

DeletedUser

Vendég
Azért az a 20x nem érne sokat.
Lehet, hogy egy 175 pontost így 3500 ponttól nem támadhatnák (bár már ez is elég nagy különbség), de a 20000 húszszorosa már 4000000(!) :)
Így igaz. Van már 4000000 pontod? Szerinted mikorra érnéd el?
A 20-as szorzó egy másik játékban létezik és jól működik. Mindenki számára megfelelő. A csaták kiegyenlítettebbek és így izgalmasabbak is.:) Hidd el, hogy nem korlátoz. Megy rendesen az adok-kapok. Igaz, hogy esettenként egy közeli falut nem támadhatok a pontkülönbség miatt és ezért messzebbre kel mennem.
De majd megnő, vagy egyszerűen befullad és abbahagyja.:D
 

DeletedUser

Vendég
Végig olvastam a hozzászólásokat és azt kell mondjam , hogy mindenkivel egyetértek és senkivel sem. Nem akarok idézgetni,mert a személyeskedés felesleges akkor,amikor inkább egymás segítése lenne a cél. Ezért inkább leírom a saját tapasztalataimat.
Nem tudom,mennyivel később regiztem,mint a körülöttem lévők, de az biztos, a legközelebbi klán már nagy volt és erős. Belecsöppentem a közepébe,mert körülöttem szinte csak ők vannak. Alig kétezer pontos városkám volt amikor el kezdtek támadni. Azóta rendszeresen megnézik elég erős vagyok e már. Most van négy városom és mondhatom az ellenfeleim még nem jártak nálam sikerrel. Ez azonban nem csak az én érdemem. Amit én tettem a támadások alkalmával: Kiürítettem a várost, elköltöttem a nyersanyagokat és behívtam a miliciát. Az istenek közül Poszeidónt választottam,mert a vihar és a földrengés jó szolgálatot tesz támadáskor. E mellé kaptam a klánom tagjaitól a támogatást. A támadások szüneteiben rendszeresen kereskedek a gépi falvakkal, de a fosztogatást sem felejtem el. Ennél azonban még lényegesen többet is lehet tenni az életben maradásért és a fejlődésért. Arról meg, hogy kit milyen távolságból támadnak,nos én jobban szeretném,ha messzebbről jönne az ellen,mert több időm lenne a felkészülésre. Engem 1-1,5 óra távolságból szoktak meglátogatni.
A végéhez még annyit. Egyedül nagyon kicsi az esély a túlélésre, mert itt az egységben van az erő.
 
Fent