Ez Fair Play?

  • Témaindító DeletedUser6544
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Minden észlelt bűncselekményt a kivizsgálására jogosult hatóság felé továbbítunk. Az internetes bűnözés térhódításával az egyes felületek üzemeltetőinek nagy szerepe van abban, hogy történnek-e megfelelő hatósági lépések az ügyben. A hatályos jogszabályok jelentési kötelezettség alá vonják mindazon személyeket, akik nem állnak hivatali titoktartási kötelezettség alatt (pap, ügyvéd, orvos) mindazon cselekmények tekintetében, amelyek az esetleges hivatali titokkal nem függenek össze. Így ez ránk is érvényes. Minden felderített bűncselekményt továbbítanunk kell a megfelelő szervhez.
 

DeletedUser

Vendég
Egyetlen játékszabály, egyetlen belső szabályzat sem lehet ellentétes a mindenkor hatályos törvényekkel. Amennyiben a cselekedet nem csupán a Szabályzatba ütközik, hanem egyben törvényszegés, úgy az ilyen megnyilvánulás bűnpártolás, amelyet a mindenkori hatályos büntető kódex (a magyar Btk., illetve a német StGB) büntetni rendel.

Lehet félreérthetően fogalmaztam. Én ezt úgy értettem, hogy csak mondja meg neki, hogy jusson be az adott szövetségbe és szerezzen vezetői posztot, majd tegyen ki mindenkit. Az gondolom ha nincs benne a "hogyan", akkor még nem ütközik a szabályokba. Vagy igen?

Az tény, hogy nem etikus, de gondolom, ha az illető(k) jól végzik a dolgát(dolgukat), akkor meg lehet oldani úgy, hogy ez ne szegjen szabályt, se Btk.-t, stb. Elvégre ez a virtuális adatokra van csak kihatással (szövetség szétesése), ha azt nem vesszük figyelembe, az ottani tagokban ez nem éppen vidám érzéseket kelt. (feltételezve azt, hogy valaki saját felhasználóval kémként bejutott és szerzett azzal vezetői posztot, hogy jól játszotta a szerepét)
Vagy tévedek?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Így van, a kémkedés megoldható a játékszabályok keretein belül.
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek azzal hogy ha valaki a játék során bűncselekményt követne el akkor jelentitek a hatóság felé.
 
Fent