Egy egységes szabályrendszer

DeletedUser

Vendég
FK=Főkonzul FHK=Főkamarás

0. parag. A NT. által hozott prargrafusok-at a szövetség minden tagjának be kell tartania!
1 parag. A NT által hozott határozatot melyet e főkonzulnak kell beteljesíteni -nem háborús helyzetben- a FK-nak 4 napja van rá !
2 parag. Az 1 parag. háborús helyzetben való módosított változata a beteljesítési időt 1 napra csökkenti
3 parag. A NT által hozott sürgős döntést amelyet a császár közvetít 2 napon belül meg kell valósítani!
4 parag. A NT határozatát háborús helyzetben a főkamarás felülbírálhatja!
5 parag. A NT határozatait a császár bírálj el!
6 parag. A választások alatt a szövetség alapítója irányítja a szövetséget ,ha az alapító nemképes ellátni feladatát akkor az általa megbízott vagy a Tanácselnök lép a helyébe!
7 parag. A NT által hozott döntéseket a FHK-nak 4 napon belül teljesítenie kell, különben lefokozás várható!
8. parag. Minden a császár által küldött üzenetre 3 napon belül válaszolni kell ( kivételt képez ha engedélyjel nem válaszol - engedélyt ebben az esetben a császártól kell kérni .)
9. parag. Szabadság mód: A sz. mód előtt szólni kell a főkamarásnak!
10. parag. A Főkamarás köteles 2 napon belül értesíteni a császárt a sz. módra kért engedélyről !
11.parag. A szövetségből kilépő embereknek/városoknak a NT hadüzenetet küld!!
12. parag. Csak a nagytanács küldhet ki HADÜZENETET a CSÁSZÁRON KÍVÜl!
12/2 parag A Császári hadüzenet után a szövetség minden tagja köteles megtámadnia az érintett várost/személyt/szövetséget!
12/3 parag. A NT által küldött hadüzenet azt jelzi hogy az említett várost/személyt/szövetséget
bármelyik tagunk, szövetségesünk bármikor megtámadhatja!
12/3/1 parag: A NT köteles értesíteni a szövetségünk tagjait szövetségeseit a hadüzenetről !
12/2/1 parag. A Császár köteles értesíteni minden egyes tagot a hadüzenetről!
13. parag. Béketárgyalásokra csak a császár utasíthatja a FHK-t!
14. parag. A háborús jelzéseket a tanácselnök köteles továbbítani a Főkamarásnak és a nagytanácsnak
14/2 parag. A nagytanács köteles értesíteni a császárt az előterjesztésről!
14/3 parag A Nagytanács jellemzést kérhet az adott szövetségről/személyről/városról a főkonzultól aminek 4 napon belül el kell készülnie és a tanács elé kell kerülnie!
15. parag. A Főkonzul és a Főkamarás megbízhat embereket akiknek kötelessége teljesíteni a kiszabott feladatot!
15/2 parag. Az FK / FHK köteles értesíteni az őt feladattal megbízó személyt arról hogy a feladatot másnak adta ki különben minden felelőség az első számú megbízottat terheli !
16. parag. Az alapító minden határozatot, szabályt, feladatot, kérelmet felülírhat!
17. parag. Ahhoz hogy valaki elhagyja a szövetséget a Belügyminisztertől kell engedélyt kérnie aki értesíti a Császárt. A császár maga keresi fel a távozni kívánó tagot és megbeszéli vele!
17/2 parag. Ha árulás történik a Belügyminiszter is kiadhatja a hadüzenetet!
18. parag. Ha valaki 6 napnál tovább kíván inaktív lenni köteles értesíteni a belügyminisztert, ha nem él ezzel a szabállyal az kirúgást von maga után!
19. parag. Az új tagoknak 2 max 3 hetük van arra hogy elérjék az 500 pontos határt, ha ez nem történik meg nem alkalmas arra hogy a szövetség tagja legyen!
20.parag. Az adminisztrátor a fórumot figyeli is törli az oda nemillő szavakat mondatokat és hozzászólásokat valamint jegyzi a kirúgott és az eltávozott embereket!
20/2. parag. Az adminisztrátornak 3 hetente írásos jelentést kell küldenie a belügyminiszternek!

A Rangoknak lehet más nevük is , de a funkció ugyan az marad!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Jól értem, hogy Te ezt a játék egészére akarod ráhúzni?

Mert az én szövetségemben mindenki úgy játszik ahogyan jól esik neki.
Az általad leírtakkal ugyanis az a probléma, hogy túl sok benne a "köteles".

Ez egy játék. Nem kényszeríthet. Itt az elsődleges cél, hogy jól érezzük magunkat.

Próbáld ki, hogy egy szövetségre ezt megtudod-e valósítani. Ha igen, akkor örülj neki. Ha pedig nem, akkor nincs értelme miről beszélni.

Nem játszanék egy ilyen szövetségben az egyszer biztos. :D
 

DeletedUser

Vendég
2-t szövetséget vezetek ennek a szbályzatnak a segítségével!
A Bétán és a Gammán
És ez ha jól elolvastad azokra vonatkozik akik valami tisztséget válaltak a klánban, ez rájuk vonatkozik hogy felelősséggel tudják végezni a dolgukat és valakinek azért tartozzanak felelősségel hogy elősegítsék a klán fejlődését!
 

DeletedUser

Vendég
Jó elképzelés!

Én is gondolkodom egy szövetség irányítási rendszeren.

Amit leírtál mindenképpen egy jó megoldás, azonban szerintem nagyon specifikus. Hogy értem ezt? A rendszernek nem a végső rangokat és feladatköröket kell kőbe vésnie, hanem szabadon kell hagynia ezeket, hogy a különböző szövetségek saját hatáskörben, saját stratégia mentén szervezzék meg a saját életüket.
Tehát nem a pozíciók megválasztásának menete lényeges esetünkben, hanem, hogy mi a megnevezés, ki jelöli ki, milyen parancsokat, milyen feltételek mellett adhat ki.

Azzal, hogy egy klán demokratikusan vagy nem választja meg vezetőit, bízzuk a játékosokra, hiszen akinek nem megfelelő az kilép.

Példán keresztül bemutatom.

Ötlet: szövetségi katonai parancsnoki poszt létrehozása, aki tengeri erőket irányít szövetségi szinten.

Neve: nevezzük Admirálisnak, hiszen ez nemzetközileg elfogadottan megfelelő

Megvalósítás:

1. A szövetségi jogok kiosztásánál megjelenik mint rang. Értelemszerűen kinevezni a vezér tudja.
2. A szövetség tagjainál megjelenik a hajó felajánlása a szövetségi haderőbe opció. Minden felajánlott hajó saját tulajdon marad, minden ellátásáról a játékos gondoskodik, szükség esetén visszaveheti. A szövetségből való kirúgás, kilépés esetén is a játékos tulajdonában marad.
3. Az admirális ( fanatixxx ötletén alapulva), ha a prémiumban az admirális aktív, akkor kap a felajánlott, hajókról jelentést, táblázatot.
4. A szövetségi flotta hadműveletet a következőképpen hajt végre:
- az admirális kijelöli a hadművelethez szükséges hajókat
- az admirális meghatározza a flotta gyülekezési pontját( valamelyik szövetségi kikötő)
- az admirális kiadja a végrehajtandó hadműveletet(támadás, blokád, támogatás)
- a támadás visszahívása bármikor megtörténhet
- az összes fel nem használt hajó felhasználható egyidejűleg más hadművelethez
- a megtámadott oldal a parancs kiadásának pillanatában értesül, hogy szövetségi flotta támadja, ami gyülekezik, s amint összegyűlve elindult.
- a megtámadott szövetség admirálisa a fenti módon összeszedi a védelmi flottát, és értelem szerűen, ha a szövetség jól szervezett területi alapon, ráadásul a gyülekezési pont kijelölése ebben az esetben pont a megtámadott város, bőven van ideje reagálni
5. Bármilyen büntetett vagy szabadságon lévő játékos összes hajója értelemszerűen az admirális hatáskörébe kerül.
6. Admirálisi rangot lehetne differenciálni tengerek száma alapján (nagyobb klánoknál hasznos), hogy az admirális csak a számára nyitott tengeren tud cselekedni a fentiek alapján.

A logikus gondolkodás alapján, a fentiek alkalmazhatóak szárazföldi egységekre is(természetesen az azokat szállító hajók ide tartoznak).

Vishwar
 

DeletedUser

Vendég
2-t szövetséget vezetek ennek a szbályzatnak a segítségével!
A Bétán és a Gammán
És ez ha jól elolvastad azokra vonatkozik akik valami tisztséget válaltak a klánban, ez rájuk vonatkozik hogy felelősséggel tudják végezni a dolgukat és valakinek azért tartozzanak felelősségel hogy elősegítsék a klán fejlődését!

Ez konkrétan 8 főt jelent a Béta szerveren. Ez a létszám még nem igazolja a rendszered.
 

DeletedUser

Vendég
Ott mint Belügyminiszter vezettem be a szabályzatot és azóta a HG-Grepolis királyi nevő klán az 59 helyről a 30-ra fejlődött a rangsorban!
 

DeletedUser

Vendég
Kérlek ne legyen ebből számháború, maradjunk a témánál, mert végre kezdünk azon az úton járni, ami konstruktív.

Nagyon jó, hogy valakinek sikerült olyan klánszervezetet létrehozni, ami neki megfelel, de szeretném nyomatékosítani, hogy nem EGYET kell létrehozni, hanem egy olyan keretrendszert és infrastruktúrát, ami lehetőséget teremt a komolyabb együttműködésre, de "politikailag" és szervezetileg (értsd miből hány van) nem szűkíti a játékosok lehetőségeit.

Pl. egy békés úton, gyarmatosító, magába olvasztó klán, homogén szigetekkel nem tart igényt szárazföldi seregekre, hiszen komoly flottája, amit 80%-ban felajánlanak a közösség védelmére 24 órában figyeli az esetleges partraszálló erőket, a gyakran bent levő admirálisok és vezérek segítségével. Tehát ők például 3 admirálist választanak simán a már meglévő fórumban, és mindössze egy szárazföldi parancsnokot, épp annyi erővel, hogy pl. a xxx tengeri flotta megsemmisült, yyy tengeri flotta 11 órára van. A szárazföldi csapatok hajóikkal a szigeten lévő, szomszédos városba gyülekezik, hogy onnan mérjen ellencsapást. Vagy pl. egy áruló kilépőt azonnal meg tudjon torolni.

Vishwar
 

DeletedUser

Vendég
A téma felvetőjének ötlete illetve klánrendszere abszolút működőképes az elmondása szerint. A Grepolis jelenlegi rendszerében is megtudta valósítani. A lehetőség tehát bárkinek adott. Sőt ennél jobb alapokat is le lehet fektetni.

Én azt mondom és ez nyilvánvaló, hogy a játéknak különböző szintjei vannak. Minél több városod van annál hatékonyabb stratégiát tudsz kidolgozni, teljességgel eltérő város felépítéseket lehet létrehozni ha ezekbe a mélységekbe már eljutottál, mint amikor csak egy városod volt. Ma már nem úgy látom a játékot, mint egy hete. A Grepolisban a lehetőségek száma éppen ezért korlátlan. Mindez a jelenlegi rendszerben.

Ugyanez igaz a szövetségre. Minél több, nagy játéktudással rendelkező tag vesz részt benne, annál valószínűbb, hogy egy kiváló szövetséget hoznak létre és egy olyan rendszert dolgoznak ki közösen, ami abszolút illeszkedik a profiljukhoz. Azt, hogy milyen eszközökkel valósítják meg önmagukat az rájuk tartozik.

Inkább kérdeznék:

Mi az amit szövetségesi szinten meg akartok oldani és amit jelenleg a Grepolis rendszere nem tesz lehetővé?

Miért lehet ez jobb a jelenlegi rendszernél?

Jelenleg 100%-os elégedettséggel játszom.

Fejlesztés és ötletek szempontjából pedig az apró lépésekben hiszek, hiszen ahogy mondani szokás a 10000 mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik.

Nem akarok nagyot ugrani és már holnap ott lenni, mert közben valami nagyon fontos dolog veszik el.
 

DeletedUser

Vendég
Fanatixxx ha eddig nem értetted meg akkor ebben a formában nem tudom jobban elmagyarázni, hogy per pillanat a többi játékhoz képest a Grepolis jó alapokkal rendelkezik, ami a várost és a seregek limitációját, a szigetrendszert illeti, viszont úgy el van maradva a többi játéktól, ami az egymás közti szocializációt jelenti, hogy csak na.
Az ember társas lény és egy társaság, szövetség értéke mindig több mint az azt alkotó tagok összege.

Akár hiszed akár nem, de szövetséget hosszú időn keresztül a jelenlegi eszközökkel, ami CSAK a fórum, meg a levelezés, iszonyatosan nehéz irányítani.

Csak egy 30 fős klánnál ha semmi rálátásom nincs, az napi 30 levél hadseregjelentés (igen levél mert ugye ezt nem teszed ki fórumba, hogy minden belépő kém azonnal lássa), mire cselekednék és kiadnám az utasításokat, minél több város esetén, annál inkább nem a valódi helyzettel rendelkezem, pedig feltételeztem azt hogy minden klántag becsülettel küldi a jelentést.
Mi van ha nem, vagy két napig a nagymamánál szedi a meggyet , szól is,, de pont sz...t sem ér a szövi, amibe belépett mert SEMMI sem fog jelezni, és be sem léphetek, hogy megnézzem van-e baj, hogy a városát megtámadták, leöltek mindenkit, és gyarmatosították, mindezt röpke 12 óra és egy másodperc alatt?

Na neked mennyi lenne az elégedettségi szinted egy ilyen után?

Ha visszanézed a levelezéseket ebben a témában, akkor a dolog úgy kezdődött, hogy azok, akik az irányítást elvállalják lelkesedésből, azok egy idő után belefásulnak kevésbé lelkes társaik miatt. Nem véletlen tépem a számat, mert minden ilyen játéknak az a halála, hogy úgy feltornyosul az adminisztráció hogy elképesztő. Miért a legaktívabbaknak akarsz rengeteg beleölt idő után csalódást okozni? Mindezek mellet az olyan lehetőségek sincsenek meg mint a helyettesítés ( ami szinte már mindenhol van), ami az aktívabb embereknek is jó, meg a kevésbé aktívaknak is. Fentebb olvashattad is miért.

Itt jegyezném meg, hogy aki azzal példálódzott, hogy mondjuk egy a saját bizalmába valakit befogadó ember, miután a másik nem lovast gyártott, hanem kardost, elmegy panaszkodni a support-ra és erre adminként az a válaszod, hogy jajistemenmittudoktenniahahahajjjjajjajjaj, az nyugodtan jelentkezhet nálam egy szemberöhögésre.

Mint support leírtad v...e világosan, hogy az ilyen jellegű problémákból adódó vitás dolgokért nem vállalsz felelősséget, ergo itt lép be az a stratégiai tényező, ami minden stratégiai döntést megelőz, a kockázatelemzés (bár erről is írtam már bővebben, de nagyon sokan felejtik el elolvasás közben értelmezni is a szöveget).

A legnagyobb baj az, hogy olyan dolgokat kell elmagyaráznom, hogy a panaszkodó, ötletelő játékos a legjobb, hiszen az nem csendben lelép, hanem még fut egy kört hátha javul valami. Ebben a pillanatban ez a ráta a nullához konvergál. Biztosan van statisztikátok, gamma szerveren mennyi az aktív inaktív arány? Mennyi ember maradt (elérte legalább az 1000-et) játszani azon körön kívül, aki játszott már az előző két szerveren? Mennyi darabszámra a 175 pontos város? Mennyi darabszámra az 1000-et soha el nem érő városok száma? Csak a térképre nézve, ha ez nem győz meg titeket, hogy valamivel baj van, akkor mi?

Ehhez képest olyan eltelt gyönyörrel írtok a fórumba, mintha ti sz....tok volna a spanyol viaszt.

Ki találta ki az adminok közül azt a választ, hogy "ha nem tetszik játszál máshol"? (ezek a mondatok miért nincsenek kitörölve?)

Ha nem feküdnék bekötött lábbal itthon, én sem írogatnék ennyit, annak ellenére, hogy néha akkora blődségeket olvasok válaszként, hogy röhög nálunk a kreatív osztály. Én sírok.

Nem tudom, mi lesz, ha visszatudok lépni, és az egész klánnak elmegy a kedve a játéktól, valószínűleg abbahagyom én is. Minek rugdossam a döglött kutyát, kutyákat ha a játékot is ideértem, mert ha ennyi idő után sem értitek miről beszélek, akkor nem is érdemes.

Vishwar
 

DeletedUser

Vendég
Egy pár dolgot had tegyek hozzá:
-Rég nem a supporttal vitázol, hanem régóta, 3 hónapja játszó játékosokkal.
-A nehézségek nem akkora nehézségek, ha nem egyedül akarnál csinálni mindent. Közösség, ugye? Szocializáció, ugye?
-Minden hozzászólásod oda lyukad ki, (az adminok így, adminok úgy témán kívül), hogy "legyen közös haderő". Közösség, ugye? Szocializáció, ugye? Ezzel terhelnéd "szegény" aktív játékosokat?
-Nálunk minden szerveren megoldott egymás védelme, segítése, támogatása. Barátkozunk, ismerkedünk, jól érezzük magunkat. Közösen támadunk, védünk. Éppen ezért nem szeretnénk gyökeres változtatásokat!
-Az ötletek topik nem azért van, hogy kitaláljunk egy új játékot, arra ott van a "kreatív osztályotok".
-Nagyon unalmas, hogy éppen egy lenéző, antiszociális, "az én cégem" ember minősít másokat.


Természetesen lehetne javítani a játékon, de annak egyrészt megvalósíthatónak kell lennie-úgy technikai, mint egyensúlyi szempontból-, másrészt a játékosok többségének érdekeit kell szolgálnia.
 

DeletedUser

Vendég
en soha nem fogom megerteni miert lenne jo ha tobben osszedobnak a sereget es azzal tamadna valaki...nekem a szovetsegekben ahol tag vagyok 2 szerveren soha nincs azzal problema hogy nincs eleg katona tamadni. kiteszek egy kemkedesi jelentest, kimegyek 2 percre, amikor visszaullok a gep ele mar 5-en irjak hogy uton vannak takaritani. :)
ha valakit megszallnak 1000-1200 jelzo hajo megy felszabaditani...
ha vedoket kerek 1500 biremmaval vedenek...mindenki kiveszi a reszet amennyire tudja...

a megoldas az lenne hogy mindenki keressen egy aktiv szovetseget, aktiv tagokkal...csak egy levelet kellene kuldenem es maris 10.000+ katona indul tamadni vagy vedeni. miert kellene ezt egy ember kezebe adni??? mi van akkor ha az az ember, aki ezt a sereget kellene iranyitsa pont nem lenne online??? igy viszont szinte eselytelen hogy 200-300 aktiv emberbol legalabb 20-30 ne legyen online...egybol indul 1000 hajo... :)


olvastam hogy azzal is gondotok van hogy nem lephettek be egymas fiokjaba...ezt magyarazhatja nekem barki akarmennyit. a multizas az multizas!!! ennyi!

esetleg helyettesites...a klanhaboruban volt...az elejen jo volt...de a kesobbiekben amikor egy szerver indulasa utan 6 honappal elkezdodnek a nagy "jatekabbahagyasi" idoszakok es mindenki az inaktiv es az abbahagyos jatekosokat foglalja...monotonna valik a jatek......ugyhogy en ennek is orulok hogy nincs helyettesites.
nyaralas elott beallitom a szabadsag modot es nem kell azon gondolkodnom hogy a 12 eves gyerek akire a varosaimat biztam mindent jol csinalt-e?
 

DeletedUser

Vendég
en soha nem fogom megerteni miert lenne jo ha tobben osszedobnak a sereget es azzal tamadna valaki..

Hát kérlekszépen azért jó, a seregek összedobása, mert egyáltalán nem mindegy, hogy 2500 lovas + 150 katapult megy, avagy 5*500 lovas és 5*30 katapult, egyszeruen a szimulátor megválaszolja a kérdést.
Továbbá, így több gyengébb, viszont összetartó játékos effektíven fel tudna lépni kevés, nagyobb sereggel rendelkezo ellen.

ha valakit megszallnak 1000-1200 jelzo hajo megy felszabaditani...

Azért ezt nagyon nem hiszem. 1000-1200 jelzohajo az körülbelül 10 általam hajósfalunak nevezett ( 80% hajó, abból fele-fele birema - jelzo ) városznyi hadiflottát ossze lehet dobni, még egy olyan nagyszámú szövetségben is. Persze lehet, hogy a te környékeden nagy összetartás van, de nem nagyon hiszem, hogy egy top400on kívüli embernek, 1-2-3 faluval annyira sok bevetheto hajója lenne.
Hangsúlyozom, hogy lehet, hogy te nagyon szerencsés környéken vagy, sok, eros aktív taggal.

hogy a 12 eves gyerek akire a varosaimat biztam mindent jol csinalt-e?

Hát én nem kor alapján ítélnék... Egy 12 éves gyerek - akinek mellesleg jóval több ideje is van rá, simán el tud vezetni egy accountot egy ilyen játékban. És foleg az idotobblet miatt igen elokelo helyezést is elfoglalhat. Ehhez a játékhoz nem kell nagy IQ. Kell egy kis stratégiai érzés, ido és diplomáciai kézség.


Az eredeti elképzeléssel, nagyrészt egyetértek, továbbá belevennék egy olyan komponenst is, hogy a szövetségek létszámát 100-ban maximalizálnám, a tömegszövik kiszurésére, amik, mint ez botrany is utalt rá, arra alapulnak, hogy 200-300 tagból csak aktív pár... <- és ez, ami nincs jól. A szövetség, mint egységes rendszer lényegét veszti 100 tag fölött... Sok ilyen játékkal játszottam már és 1 példa sem volt, hogy 70-100 tag fölötti szövetségeket min. 80%-os taghatékonysággal lehessen irányítani.

Aelies
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A szövetségesi taglétszámot leredukálnám én is, de jócskán. Sokkal reálisabb képet festene a szövetségesi teljesítményről ha minden szövi 50 (vagy max 100) főt tarthatna. Így a ranglistában most az a legtökösebb ahol a legtöbben vannak. Ha csökkenne a taglétszám az első 10 helyen kimaxolt szövik állnának és a teljesítmény állítaná fel a sorrendet nem pedig a taglétszám befolyásolná nagyban. Kellemesebb szövetségesi csaták lennének és senki sem érezné magát kiskirálynak.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon sajnálom Bandybaa, hogy még ebben a pillanatban sem fogtad fel miről írunk itt egy ideje.

1. Szegény aktív játékosok. Legalább 28 olyan bejegyzést olvastam, amiben sokan védik azon játékosokat, akik normális élet mellett játsszák ezt a játékot, emellett általában vannak a klánban aktívabb emberek, de egy átlagos ember nem kap 200 levelet egy nap, nem hogy ebből le kelljen szűrni a lényeget, és ezután helyesen cselekedni, mindezt mondjuk napi 1-2 belépéssel.

2. El sem olvastad, hogy mi van azzal a játékossal, aki szövetségi tag, van egy városa, amit 12 óra és egy perc alatt veszít el, olyan módon, hogy nem hogy, az általad kifogásolt szövetségi haderő nem tud róla, de még a szomszédja, aki szintén klántag sem. Ha ez volt szegény egyetlen városa, akkor így járt? Ez a válaszod? Csak gratulálni tudok.

PONTOSAN ÚGY REAGÁLTÁL, AHOGY AZ ELŐZŐ LEVELEMBEN LEÍRTAM!

Akár hiszed akár nem, minden szervezet hierarchiára épül, még ha demokratikus is. Egyetlen leírásom nem tartalmaz olyan elemeket, amely behatárolná a játékosokat, kizárólag lehetőségeket nyit meg előttük egy szorosabb szövetség építéséhez. Ráadásul a "teszt szerver/ek" topicban ezek nem esztelen bevezetését, hanem nagy létszámmal való tesztelését javasoltam, hiszen senki ne mondja, hogy a 60 fő tud szövetségi rendszert tesztelni. Ezt sem olvastad el figyelmesen.

Értelemszerűen mindenki azzal példálódzik, amit ismer, emellett soha sehol nem olvashatod leírásomba sehol, hogyan működik a cég ahol dolgozom, mindössze annyit jegyeztem meg, hogy aki multizni akar, az könnyen megteheti, míg nálam szerepelt a közös géphasználat. De egy levelet annyit nem tudtok írni.

Nem tudom értelmezni, a mindent csak én csinálok megjegyzésedet. Olyan mélyen sértettelek volna meg valamivel, hogy a tények már nem befolyásolják az ítélőképességedet? Egy induló 10 fő alatti klánról van szó, a játék elején fejlődési szakaszban, ami abszolút a szigetre koncentrál. Ennek köszönhetően, biztosan van legalább 4 ember, aki pont emiatt maradt a játékban, és nem hagyta ott 175-os városát az enyészetnek. Mint mondtam műtötték a lábamat, ezért ebben a pillanatban én ráérek. Ezt kifogásolod? Ebből, hogyan következtetted le, hogy én akarok mindent csinálni? Képzeld felettem is van 2 szint főnök, meg a tulajdonosi szint.

Személyes kérdés, nem kell rá válaszolnod, de mivel elkezdtél a témán kívül személyeskedni nem kerülöm meg, voltál katona?

Alig hiszem, hogy csak játékosokkal beszéltem eddig, hiszen azok nem tudnak más fórum bejegyzéseibe beletörölni!

Egyébként, meg amint látom felpezsdült a fórum élete, s vannak, akik látják rajtad kívül, akik érzik, hogy lehet és van mit fejlődni.

A végső ítéletet azonban nem mi hozzuk meg. Sajnos a játékosok számához képest, kevés az aktív fórumolvasó, így sosem tudjuk meg ki miért hagyja ott ezt a játékot, hiszen csak a freemailben 8 ilyen jellegű játékot reklámoznak.

Arra sem vetted a fáradtságot, hogy elemezd a példámat, az eredeti topicnyitó levélre adott válaszomra.

Azt hiszem befejezem, mert feladtam az értelmetlen szélmalomharcot.

Akit esetleg érdekel egy személyes találkozó, szívesen beszélgetek bárkivel bármiről, amúgy is van nálunk felvétel, keressen meg itt egy levélben!

Vishwar
 

DeletedUser

Vendég
Elég!
Én nem abból a célból íram fel ezt az ötletemet hogy vitázni kezdjünk és MÁS ötletekről beszéljünk! Én most arra szeretnék választ kapni hogy tetszik-e az ötlet vagy nem, módosítanál-e vagy nem!
Ezeket a "szabályokat" nem a kút fejemből találtam ki,csak úgy találomra hanem ezek hetek alatt tapasztalatok során készület a tagok bevonásával!
 

DeletedUser

Vendég
Ezzel az a gondom, hogy elő írnád mindenkinek: hogyan játsszon.
Nálunk teljesen más, sokkal egyszerűbb rendszer működik, láthatóan hatékonyan.
Egyik szövetség így működik, a másik pedig amúgy.
 

DeletedUser

Vendég
george14 -

Nem igazán értem mit is akarsz ezzel a javaslattal. Ha nálatok ez ilyen sikeresen működik mint azt állítod akkor használjátok egészséggel. A többi klán pedig had döntse el hogy ők hogyan akarnak játszani.

Hogy egy példán szemléltessem amit javasolsz az kb. olyan mintha a magyar hadsereg előterjesztené a NATO-ban hogy a többi ország hadserei vegyék át a magyar rangrendszert, hierarchiát, szabályokat, stb. Szerinted megtennék?

Vishwar -

Én látok fantáziát a szövetségi haderő és más a szövetség közösségépítő szerepét erősítő rendszerekben. Azonban a fejlesztőket is megértem hogy egy ilyen változtatás alapjaiban rengetné meg a jelenlegi rendszert. A következmények beláthatatlanok. Ezzel nem azt akarom mondani hogy az ötlet rossz, csak éppen nehezen kivitelezhető. Hiába veted fel az ötletet többször, sajnos úgy látom hogy ez itt nem fog megvalósulni. Egyébként nem csak az InnoGames hanem más hasonló online böngészős játékfejlesztő cégek sem vezetnek be hasonló rendszereket.

Bandybaa -

Ahogy olvasgattam a hozzászólásaidat te egy igen tapasztalt játékos vagy és nagyon hasznos tanácsokat adsz a többieknek. Biztos vagyok benne hogy sikeres vagy a játékon belül is. Azonban nem nagyon vagy nyitott az újításokra. Ahogy elnéztem szinte mindegyik kezdeményezésre az a válaszod hogy ez nem illik bele a Grepolis rendszerébe és hasonlók.
Én elhiszem hogy te jelenleg is jól boldogulsz de itt most a többséget kellene figyelembe venni és az nem a magunkfajta játékos (mert magamat is ide sorolom). A többség sajnos jó ha hetente 2-3x bejelentkezik, nem nagyon folyik bele a szövetség életébe és a haderejét sem kezeli mesteri szinten. A közös haderő pontosan a gyengébb klánokon segítene hogy hatékonyabban meg tudják védeni magukat az erősebb játékosok ellen. Persze ehhez megfelelően szabályozva kell lennie a rendszernek hogy az erős klánok ne tudjanak legyőzhetetlen seregeket létrehozni.

Aelies -

A szívemből szóltál, minden megjegyzéseddel egyetértek.

Fanatixxx -

Látom te is nagyon meg vagy elégedve a játékkal. Eddig nekem is ez a kedvencem, mind kinézetben, játszhatóságban és kreativitásban is a Grepolis viszi a pálmát jelenleg a piacon. Látszik hogy az InnoGames nem kezdő ezen a téren. Másrészről pedig az hogy te elégedett vagy az nem jelenti azt hogy a játék tökéletes. Mint azt Vishwar is említette meg kellene nézni hányan hagyják abba a játékot pár nap után és mennyi az aktív játékosok aránya. Megdöbbennél ha látnád. Csak a Gammára több mint 25 ezer játékos regisztrált és ebből jó ha 2-3000 aktív.

Most pedig lehet engem szapulni. A szövetségi haderő szerintem akkor is egy jó ötlet lenne :p
 

DeletedUser

Vendég
Fanatixxx -

Látom te is nagyon meg vagy elégedve a játékkal. Eddig nekem is ez a kedvencem, mind kinézetben, játszhatóságban és kreativitásban is a Grepolis viszi a pálmát jelenleg a piacon. Látszik hogy az InnoGames nem kezdő ezen a téren. Másrészről pedig az hogy te elégedett vagy az nem jelenti azt hogy a játék tökéletes. Mint azt Vishwar is említette meg kellene nézni hányan hagyják abba a játékot pár nap után és mennyi az aktív játékosok aránya. Megdöbbennél ha látnád. Csak a Gammára több mint 25 ezer játékos regisztrált és ebből jó ha 2-3000 aktív.

Most pedig lehet engem szapulni. A szövetségi haderő szerintem akkor is egy jó ötlet lenne :p

A játékot nem azért hagyják abba pár nap után mert hiányosságai vannak. Pár nap alatt a rendszer mélységei nem tárulkoznak fel. Tehát erre a rétegre hivatkozni bármilyen fejlesztéssel kapcsolatban nem jogos. Az Ő szempontjuk alapján tök mindegy mi is az a Grepolis, hiszen az első fatelepet sem építették fel. Érdekli is őket a közös haderő vagy más... Ők a közös haedrő miatt nem fognak tovább időzni, viszont akik már itt vannak azok könnyen távozhatnak miatta.

Én eddig mindent megvalósítottam amit akartam játékon belül és látom, hogy még mennyi mindent meglehet majd a jövőben anélkül, hogy komolyabb fejlesztések lennének.

Nem igénylem az olyan fejlesztéseket, mint a közös haderő, pedig egy szövetség vezére vagyok. Maga az elképzelés is lehetetlen, hiszen nem a közösség játékélményén javítana abban a formában ahogyan azt Ti elénk tártátok.

Jelenleg rengeteg érv szól ellene amíg mellette semmi.
 

DeletedUser

Vendég
Már megint eltértünk a tárgytól!!!
Aki másról kar vitatkozni azmenjen máshova!!!!!
Mert még semmi kézenfogható választ nem kaptm csak annyit hogy: NEM JÓ, NE AKARJ IRÁNYÍTANI !
Kérem, vlami értelmes méjreható dolgot kérnék !!!!
 
Fent