Béke

DeletedUser2116

Vendég
Mikortól és meddig van béke(dec. 24. 0:00-től dec. 26. 24:00-ig)?
 

DeletedUser

Vendég
Ha tudsz olvasni mért kérdezel ilyeneket?

-------------

Egyébként:
Karácsony Ünnepén 2010.12.24. 18:00 és 2010.12.26. 23:00 között
Újév Ünnepén pedig 2010.12.31. 12:00 és 2011.01.01. 18:00 között.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
nekem az lenne a kérdésem hogy a szellemvárosokra is vonatkozik, vagy csak a játékosokra
 

DeletedUser

Vendég
béke?

Na ez egy roppant érdekes dolog !
Úgy tünik nekem,hogy a kihirdetett időponttal kissé meg lettem vezetve!
Nemrég hiusult meg egy foglalásom,ahol ezt az üzit kaptam:

Ellátogattál B 2-75 Golden Island városba.

Újévkor általános fegyverszünet van, így nem támadhatsz más játékosokat. Ehelyett pompás ünnepségekre kerül sor a városban és csapataid megerősödve térnek haza.

2010.12.23. 18:11

Ez éppen csak 24 órás csúszás a meghirdetett időponthoz képest !
Hát éppen nem esett jól,
karácsony közeledtével némileg ideges lettem !
 

DeletedUser

Vendég
Nem kezdheted meg a foglalást, ha a végén már nem tud védekezni ellened a foglalás alatt álló fél...
 

DeletedUser

Vendég
én most értem be nemrég a foglalóval, 6 óra a foglalás, akkor miért nem tudok foglalni, hiszen hivatalosan holnap 18 órától van béke? :mad:

2-10. békeidőben látogat el hozzá: Dros Corteswain (Lasy) 2-10.
Tiferet
Székelyföld 55 Hadtest
Dros Corteswain
Lasy
Lélek Harang
Ellátogattál Dros Corteswain városba.

Újévkor általános fegyverszünet van, így nem támadhatsz más játékosokat. Ehelyett pompás ünnepségekre kerül sor a városban és csapataid megerősödve térnek haza.
2010.12.23. 18:43 Nincs mappa> kémkedések> mentés>
 

DeletedUser727

Vendég
[Kedves Grepolis csapata

Nem értem miért nem lehetett volna ezt közölni már napokkal ezelőtt. Amit tudok, hogy ezzel egy egész szövetség összehangolt foglalásait hiusitottátok meg. Nem értem, hogy ezt az apró tényt miért nem közöltétek már előre, mert kb 3 napja tervezzük a foglalást. Szinte 24 ora van még a karácsonyi szünet ig a foglalás 6 órát tart és ti mégis lezárjátok. Hol ebben a logika??

Kedves Játékosok!

A régi foglalási renddel ellátott szervereken (alpha, béta, epszilon) nem lehet már megkezdeni a foglalást. Kérünk titeket, vegyétek ezt figyelembe a támadások során.

Tisztelettel
a Grepolis csapata
 

DeletedUser

Vendég
Az alpha szerveren 24 óra a foglalás. Nem tudom biztosan, elvégre sem support, sem fejlesztő nem vagyok, de szerintem annyi történt, hogy egy szkript a szerversebességeket figyelembe nem véve egyszerre startolt a három régi foglalási rend szerinti szerveren, ami a foglalásokat már nem engedi elindulni.

De ismétlem: a programkód előttem (is) mélységes titok (többségében), így a fentieket csak játéktapasztalataim és valahonnan a ládából előkotort, egyre haloványabb programozási ismereteim mondatják velem.
 

DeletedUser727

Vendég
Hová lett a Kérdések és válaszok menüben irt topik amit nyitottam ebben a témában?
 

DeletedUser

Vendég
még mindig nyitott a kérdés: Szellemvárost lehet foglalni békeidő alatt?
 

DeletedUser

Vendég
Hegyi Rabló: Töröltem. Egy kérdést nem kell három helyen feltenned ahhoz, hogy választ kapj rá. Itt bőven elég.

Edem: kipróbálod és megtudod. Fogalmam sincs :)
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

A békék alatt tudomásom szerint nem lehet harci műveleteket végezni, sem farmolni, sem szellemvárosokat foglalni. A velem közölt tervek szerint legalábbis ezekre nem lesz mód.

A békék kezdete előtt 24 órával már nem lehet hódítást sem indítani, annak érdekében, hogy elkerüljük azt a gondot, hogy a békékbe fut bele egy hódítás. Elnézést a megkésett kommunikációért.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Nem kezdheted meg a foglalást, ha a végén már nem tud védekezni ellened a foglalás alatt álló fél...


Azt még el is tudom fogadni,mert az alfán 24 óra az ostrom,
viszont a bétán csak 12 óra,tehát bőven lezajlott volna addigra.

Itt az a lényeg,hogy ezekszerint igencsak hiányos volt a tájékoztatás !
És ez bizony nagyon sok játékosnak kárt és bosszúságot okozott !
Köszönjük a "kellemes" karácsonyi meglepetést !

Ja és még csak annyit,hogy azt nem igazán tudom elhinni,
hogy azt a bizonyos scriptet nem lehetett volna szerverenként elindítani !
 

DeletedUser

Vendég
A script csak egy tipp volt, nem biztos, hogy valóban az történt, mint már említettem: nem vagyok fejlesztő :)
 

DeletedUser727

Vendég
Kedves Játékosok!

A békék alatt tudomásom szerint nem lehet harci műveleteket végezni, sem farmolni, sem szellemvárosokat foglalni. A velem közölt tervek szerint legalábbis ezekre nem lesz mód.

A békék kezdete előtt 24 órával már nem lehet hódítást sem indítani, annak érdekében, hogy elkerüljük azt a gondot, hogy a békékbe fut bele egy hódítás. Elnézést a megkésett kommunikációért.

Tisztelettel
Moira

Tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy az epsylonon a foglalási idő 6 óra
a békeidő december 24: 18:00 óra vagyis a ma este elinditott foglalások nem tudják megzavarni a holnapi békét semmiképp. Szerintem elég lett volna ezt a korlátozást dec 24 én 12:00 órakor aktiválni.
 

DeletedUser4089

Vendég
hogy tudok irni direktben?

Kedves Moira,
mar ne is haragudj de ez itt felhaborito. mi az hogy elnezest a megkesett kommunikacioert? erre szantam idot, eroforrast, premiumot, hogy ezt el tudjam erni. nem erdekel. ezzel egy csomo jatekost nehez helyzetbe, a munkajukat targytalanna, a befektett eroforrasokat semmise tettetek. tehat aza kerdesem, hogyna leszek kompenzalva az elmult idoben elkoltott aranyakaert, amit azert koltottem el, hogy ez a foglals letrejojjon?

Udv,
Roland
 

DeletedUser

Vendég
ha ez tényleg így van, akkor csak gratulálni tudok a programozónak aki ilyen munkát végzet.
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

A békék időszakát és rendszerét globálisan határozzák meg valamennyi világ és ország igényeinek figyelembe vételével. A fejlesztők arra a megállapításra jutottak, hogy a legcélszerűbb egy időpontot bevezetni. Ezzel kacsolatban történt egy kommunikációs zavar, amelyet a mai napon kiegészítettünk és kifejtettünk. Ahogy írtam, elnézést a kellemetlenségekért.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser727

Vendég
Kedves Moira,
mar ne is haragudj de ez itt felhaborito. mi az hogy elnezest a megkesett kommunikacioert? erre szantam idot, eroforrast, premiumot, hogy ezt el tudjam erni. nem erdekel. ezzel egy csomo jatekost nehez helyzetbe, a munkajukat targytalanna, a befektett eroforrasokat semmise tettetek. tehat aza kerdesem, hogyna leszek kompenzalva az elmult idoben elkoltott aranyakaert, amit azert koltottem el, hogy ez a foglals letrejojjon?

Udv,
Roland

Hát ez szerintem sok játékost érdekel.

Itt egy másik nem annyira fontos de a jóérzéstszerintem kissé sértő dolog.

Ezt az üzenetet küldi a rendszer a foglaláskor:
Ellátogattál Black2 városba.

Újévkor általános fegyverszünet van, így nem támadhatsz más játékosokat. Ehelyett pompás ünnepségekre kerül sor a városban és csapataid megerősödve térnek haza.

Szerintem még csak karácsony van, azaz közeleg..... ez a támadás nemrég azaz december 23 án este történt. Szivesebben olvasnám, ha egy Boldog békés karácsonyt üdvözlettel zárulna az üzenet. Úgy értelmezném, hogy a Grepolis csapat számára fontosak a játékosok nem csak az általuk megvásárolt arany,amire valljuk be szükségük van a játék működtetéséhez. Lehet hogy egy jobb forditót is megfizethetnének. De ez csak ötlet.....
 
Fent