Artemiszia és a perzsák

DeletedUser

Vendég
A szülinapi játék ezen része valahogy nem sikerült igazságosra
smiley_emoticons_fluch4_GREEN.gif

Később kezdődik, nincs semmi értelmes infó róla és a nagy szövetségeknek kedvez
smiley_emoticons_motz.gif

Kisebb szövetségeknek esélyük sincs meghódítani a várost ha még kémlelni sem lehet, támogatásnak még egy őrt
sem lehet berakni hogy értesüljünk arról hogy egy nagyobb szövi már üti

Arról már ne is beszéljünk hogy így a jutalmakat is a nagyok kapják amivel jobban széttudják verni a kicsiket
 

DeletedUser

Vendég
Jónan tudod,hogy később kezdődik?Lesz ennek a városnak valami jelzése?
 

DeletedUser

Vendég
Jónan tudod,hogy később kezdődik?Lesz ennek a városnak valami jelzése?
Eddig minden event éjfélkor kezdödött
Erről az üzenet 10:00 kor érkezett
Még mindig nem lehet megtalálni a kérdéses városokat
és sehol egy normális információ
 

DeletedUser102

Vendég
Már most van Minden tengeren 0 -99 ig egy város 7500 potuak amik ugye semmik másik olyan szigetegen vannak jó messzire meg ha valaki el foglalja nyersit a szigeten nem tud rabolni:(
 

DeletedUser

Vendég
Ezt most komolyan gondolták???????
8000 birema 4000 jelző 4000 tirema csak a tengeri védelem
smiley_emoticons_irre4.gif


Kedves szervezők irreális ez az event. 50 fős szövetségi létszám mellett mint említettem a kis szövetségeknek esélye sincs nyerni
Megöli a játékot mert nem lesznek harcok 45 napig vagy nem csinálják a szülinapos bulit
 

DeletedUser102

Vendég
Sőt én a Tauról tudom 15 000 birka 8000 Trimea hát ez sok s még hol van a szárazföldi csapat:(
 

DeletedUser102

Vendég
Hát igen nincsenek már nagy szövik 200-300 fő:) PLD szövi a KGB jó pár szövi össze olvatt s 95 fő:( s sok szövinél kevesek s még abból a fele nem játszik csak van legózik:)
 

Moira

Ex-CM
Sziasztok!

A kérelem rendszerben többen is megkerestetek és feltételezem, hogy itt is több kérdés fog felmerülni. Mivel pedig az esemény 45 napon át tart, így érdemes egy helyre gyűjteni a kérdéseket.

Elsőként néhány válasz, amit a kérelem rendszerben feltett kérdésekre adok:

- mivel kémkedni nem lehet, ezért nem adhatjuk ki, hogy hány egység van egy városban
- a városokban lévő egységek száma függ a világ életkorától. Sávosan nézve minél idősebb egy világ, annál több egység van ott
- támadó harci pont jár
- igen, támogatni csak akkor lehet, ha már minden eredeti egység meghalt
- nem, nem regenerálódnak az egységek
- ezek nem normál városok (ameddig el nem foglalják őket), itt nincs lakosság limit az egységekre
- a jutalom a szövetség minden tagjának jár, nem csak egynek
- az első 3 város foglalásáról az egész világ értesülni fog

Egyelőre ennyi jutott eszembe, de biztos lesz még olyan kérdés, ami felmerül. Amint tudunk rá válaszolni, mindenképp fogunk.
Fokozottan figyelemmel fogom kísérni ezt a fórum részt a következő napokban, hogy ne maradjon kérdés megválaszolatlanul.

Köszönöm a türelmet és jó szórakozást. Minden tagunknak, aki már a kezdetektől is velünk vannak, illetve akik később csatlakoztak: köszönjük kitartó támogatásotokat!

Tisztelettel
a support csapata
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Kicsit megborult a sorrend a korábbi, más témákban írt hozzászólások bemásolásával.
Ahogy írtam, az, hogy mennyi egység van egy városban, attól függ, hogy milyen régi a világ. Természetesen egy új világon sokkal kevesebb egység lesz, mint egy régin.

Mivel az egységek nem regenerálódnak, így ha egy másik szövetség is üti a várost, az a kis szövetségeknek is kedvez, hiszen addig sem ők vesztenek egységet. Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy ha valaki üti a várost, akkor az üresen hagyja a saját városát. Szóval nem olyan egyszerű. De a jutalom elég nagy. Mindenki maga dönt, hogy megéri-e neki a kockázat.

A lényeg az összehangolt munka, stratégiai döntések és azok kivitelezése. Lehet úgy dönteni, hogy valaki nem vesz részt benne, akkor tovább tud játszani, mintha mi sem lenne. Őt nem befolyásolja közvetlenül az esemény.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
A jutalmakkal kapcsolatban lenne egy kérdésem még. A jutalmak a foglaló játékos szövetségét illetik. Azonnal jóváírják ezt? Ki tudom én választani, hogy melyik városom kapja a népességnövekedést, melyik az ezüstáldást, stb.? Vagy a szövetség tagjainak az összes városa részesül ebből? Mi van ha a szövetség a foglalás után pár órával feloszlik?
 

DeletedUser

Vendég
a kis szövetségnek kedvez? hiába rakja be a gyarmit egy kis szövi kicsapják mint .... :)
hagyjuk már, minden szerveren a legnagyobb konf fogja elvinni az összeset.
ami a közelében van azt azért mert hiába ül be a ravasz kis mázlista szövi akire utalgatsz egy komoly konf olyat ver rá az is megborul akinek elmeséli. ami messze van a nagyobb konfnak azt meg meg se piszkálja senki, mert a kicsik nem fognak másfél hónapig azért képezni hogy aztán az erősebb kutya meglássa hogy üres a város és megmutassa kit illet a fajfenntartás joga...
 

Moira

Ex-CM
Nem azt mondtam, hogy a kis szövetségeknek kedvez. Azt mondtam, hogy a kis szövetségeknek az kedvez, ha a nagyok támadják a városokat, mert ők kiürítik, míg a kicsik megtartják a seregeiket. Illetve, ha a nagyok egymásnak esnek, mert a seregeiket elhasználták a perzsákra, akkor egy kicsi is befuthat. A helyzet nem fekete és fehér, hanem vannak lehetőségek arra, hogy mindenki megtalálja a saját stratégiáját. A győztes az lesz, aki a legjobban tud idomulni a többiek stratégiájához. És nem csak régi foglalású világokon aktív az esemény.

De nem igaz az, hogy a kicsit csak szívnak. A kicsiknek meg kell találni a maguk helyét a világban és szerepét a csatában. Szerintem alul értékeled a kis szövetségeket. Megvan az ereje annak is, ha kevés játékos hangolja össze magát, ha a tagok aktívak és hajlandók közös stratégiát alkalmazni. Ha pedig nem azok, akkor akárhányan is vannak, az nem számít. Nem a szövetség taglétszáma dönti el a győzelmet, hanem az aktivitás, a stratégia és az összmunka.

Amúgy a szövetség minden tagja megkapja a teljes listát. Úgy tudom, maga dönti el, hol használja.
Ha feloszlik utána a szövetség, az nem számít, a kérdés az, hogy a város elfoglalásának pillanatában ki az, aki épp tagja. Kiosztja a játékosoknak, és ha utána új tag csatlakozik, vagy valaki kiválik, az már nem hat arra, hogy ki kapta meg a jutalmat.
 

DeletedUser

Vendég
cca másfél hónap múlva jelentkezem itt egy "én megmondtam" kezdetű poszttal...:)
lesz egyébként a közeljövőben valami kevésbé rendhagyó event is?
tudomisén, valami már ismert vagy "normális", amiben nem akart valaki ilyen bődületesen kreatív lenni?
 

Moira

Ex-CM
Saját csapatokra tett varázslatok érvényesülnek.
Falat és ha a világ engedi, épületeket lehet katapultokkal rombolni.
Harci pont bónuszok érvényesülnek.
 

Moira

Ex-CM
Van olyan angol világ, ahol a játék kezdetétől 12 óra sem telt el, hogy elfoglaljanak egy várost. Így azt biztos nem lehet állítani, hogy nem kerül sor város foglalásra. Legalábbis nagyon meglepődnék. Az is biztos, hogy mindenkinek más és más az elvárása azzal szemben, hogy milyen szórakozási lehetőséget adjunk nekik. Sajnálom, ha valakinek ez pont nem jön be. De lesz még más esemény is a későbbiekben. Az NPC elleni harc egy olyan dolog, amit évek óta kérnek a játékosok. Nekik akartunk ezzel kedveskedni.
 

DeletedUser10034

Vendég
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem! Foglalni hogy kell?
1. Elég kiütni a szárazföldi védőket és betenni a gyarmit? Ezek után a gyami tulajdonosáé a város.
2. Mindenhol a régi foglalási rend van?
3. Mindenhol az új foglalási rend van?
4. Minden világban az adott világ rendje szerint kell foglalni?
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 
Fent