épületek

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

Én az Xi szeron játszok, és ott az az egyetlen nagy problémám hogy nagyon sokáig tart az építés, tudom hogy ez türelmen alapuló játék, de sokat kell építeni, sok szintet és minden alkalommal több és több időbe kerül. Szerintem a jócskán lehetne csökkenteni ezen, elvégre a játék nem arról szól hogy építkezzünk, ha jól tudom ez egy háborús játék ahol terjeszkedni kell, kevesebb építési idő mellett az emberek sokkal jobban tudnának koncentrálni a harcolásra és foglalásra. Nem azt mondom hogy speed szero legyen, csak hogy optimálisabb idők legyenek beállítva, mert így akár hónapokig is eltarthat míg valaki felépít egy várost, dehát nem ez lenne a cél... Vagy ha mást nem, akkor legalább ne legyen prémium előny az hogy több épületet teszek sorrendbe mint 2.
 

DeletedUser

Vendég
Ha sokáig tart az építés, pontosan azért nem kell több hely az építési sorrendbe, mert a következő belépésig nem végez mindkettővel.

Én 1-es sebességnél játszottam és nem volt gondom az építkezéssel.
Az első várost persze lassú felépíteni, de minél több a városod, annál könnyebben megy az építkezés :)
 

DeletedUser

Vendég
Azért kell több építkezési hely, mert ha éppen nem jön fel az ember és lejárt az előző építés ár 4-5 órája mondjuk, akkor még tovább fog tartani a város teljes felépítése, de addig legalább épülhetett volna más is...
 

DeletedUser

Vendég
Sokat számít az is, milyen sorrendben épülnek az épületek.

Illetve gyorsítani lehet a fejlődést Héra elégedettség varázslatával.

Nem mindig elég a nyersanyag az épületre, abból meg nem lesz gond, ha mondjuk éjjel 4-5 órán át már nem épül semmi.
De erre megoldás, ha úgy építkezel, hogy mondjuk éjjelre a leghosszabbat indítod el építésre.
 

DeletedUser

Vendég
Igen ez lenne a logikus... hogy estére berakom, de sajnos egy szint után már több 10 órát is igénybe vehet, vagy ha nagyon jó példát akarok mondani akkor ottvan a raktár, amelynél az utolsó szintnél például már 33 órát kell várni. Na de akkor már tényleg tök mindegy mikor teszed be, mert utána egy egész napig biztos nem építesz mást...
 

DeletedUser

Vendég
De ha ez még nem győzött meg akkor tudok még mondani példát, mert ott a tanya is aminek az utolsó szintje már 44 óra is megvan, vagy a fatelep a 36 órájával és még sorolhatnám... De a lényeg hogy ezek önmagukban rengeteg időt vesznek igénybe ha csak azt nézzük hogy összedjuk az összes eltelt építési időt ami kellett a maximális szinthez, és akkor még ebbe az nincs beleszámolva hogy az ember nem tud mindig odatenni építést, vagy ha igen akkor is csak kettőt, van hogy nincs nyersanyag, vagy nincs épp ideje a játékra, ez is sok sok idő, ez így ősszeadódva már rengeteg idő és ez mind csak az építésre ment el.
 

DeletedUser

Vendég
Ha fejleszted a szenátust, akkor gyorsabbak lesznek az építkezések.

Meg van egy emelő nevű fejlesztés is.


De nekem aztán mondhatod :)
2 várost alapítottam, és volt 32 városom, aminek a többsége 10.000 pont körüli volt, és volt nem egy, amiben kellett építkeznem :)
 

DeletedUser

Vendég
A szenátus csak 45%-ot csökkent de azt is csak akkor ha maximumon van. Az emelő is csak 10% de odáig el kell jutni és már az is sok idő.
 

DeletedUser

Vendég
Az nem elég? :)

Én 1-es szerversebességen építkeztem, és nem panaszkodtam az építési időre.

Amíg épülnek az épületek, addig építs sereget, meg fejlessz ki hasznos dolgokat az akadémián. Ha meg sok fölösleges ezüstöd van, a verembe is be tudod rakni.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor legalább annyi legyen hogy van 5 építési hely, az első 2 ingyenes a többi már nyersanyag többlettel építhető. Prémiummal meg teljesen ingyenes. Teszem azt a harmadik építés már 15% nyersanyag többlettel menne. Mert azok az emberek akik ritkán tudnak feljönni azok csak így tudnának gyorsak lenni.
 

DeletedUser

Vendég
Az a gond, hogy akik ritkán tudnak feljönni azoknak idővel lehetséges, hogy gondjaik lesznek a játékkal.

Ha van valamire való ellenfél és nagy a harc, akkor minimum napi 1-szeri, de inkább többszöri belépés kell, különben pillanatok alatt bedarálják a városait egy kevésbé aktív játékosnak :(


A prémiumba nem tartom túl valószínűnek, hogy belenyúlnának, meg kisebb károkat is okozhat, ha véletlenül valaki elindít egy harmadik épületet, ha 2-nél több parancsot is ki lehetne addni prémium nélkül, nyersanyag többletért cserébe. (mivel megerősítő üzenet nincs, és könnyen félre lehet kattintani)
 

DeletedUser

Vendég
Azzal egyet értek hogy aki ritkán jár fel alabból az nem lesz hosszú életű... de az élet változó, mindig változik, és ha egy aktív ember fejlesztgeti a faluját, vagy falujait, és éppen akkor jön egy hír vagy egy esemény ami miatt már naponta csak 1x-2x tud feljönni játszani akkor is csak annyi időre hogy betegyen kettő építést, és ha éppen ez az ember mondjuk hosszú távon akar játékban maradni mert van több terve is, és szereti a grepolist, de teszem azt két héten keresztül csak így tud feljönni, akkor (esetleg) a pár hónapja épített falvaiban nagyon nagyon lelassul a fejlődés aminek ő mindenképpen a kárát szívja, csoda egyáltalán ha megmaradnak a falvai ez idő alatt, de ha meg is maradnak, mire ő ismét aktívan részt tudna venni a játék örömeiben, valószínűleg körülötte már mindenki túlfejlődte őt és egy könnyű kis célpont lesz a szemükben, amit már utólag nehéz lenne egyensúlybahozni.

Az építési sor problémáját tekintve, én mindenképpen megoldhatónak hiszem, akiknek innen felajánlják a jó ötletek azok a fejlesztők... nekik éppen az a dolguk hogy a jó ötletek kivitelezése és kiküszöböljék a hibákat, a játék élmény javítására. De ha nem tudják ezt ők megoldani kérdezzenek rá akkor a Klánháborús fejlesztőknél, ez az ötlet amit én mondok korántsem új, hiszen a Klánháborún is jól bevált.
 

DeletedUser

Vendég
Pár hónap után már ilyen gonddal szerintem nem kell szembenézni.
Sajnos a való élet közbeszólhat :( , és (de) ilyenkor a játék egyáltalán nem fontos.

De írj róla külön témában a javaslatot, hátha továbbítják és elfogadják a fejlesztők.
 
Fent