épületek

DeletedUser1198

Vendég
Lehetne több épület pl. gyakorlótér ahol a katonákat lehetne fejleszteni,az íjász az elején egész jó mert sok nyerit tud ellopni de hamar kivégzik és némi pénzért x embernek tudnád fejleszteni a páncélját.
Hamár akkor kéne vas a fegyverek fejlesztéséhez és a hajók erősítéséhez.
 

DeletedUser

Vendég
Amit kérsz nem más, minthogy az előrehaladottabb játékosok méginkább nyeregben érezzék magukat a kezdőkkel szemben, hisz ők már egységeket kifejlesztve vetik bele magukat a háborúba

Biztos, hogy ezt akarod?

A Grepolisban az a nagyszerű, hogy bármikor le lehet dönteni egy nagyágyút egy kisebb szövetségi összefogással, de hangsúlyozom ez nem az a játék ahol egyéni szinten zajlik és dől el a játék. Idővel ez a szövetségek harcáról fog szólni.

A mostani rendszer roppant egyszerű, de a játékélmény így megmaradhat kezdőnek és profinak egyaránt.

Ebben pedig nincs hiba.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Amit kérsz nem más, minthogy az előrehaladottabb játékosok méginkább nyeregben érezzék magukat a kezdőkkel szemben, hisz ők már egységeket kifejlesztve vetik bele magukat a háborúba

Biztos, hogy ezt akarod?

A Grepolisban az a nagyszerű, hogy bármikor le lehet dönteni egy nagyágyút egy kisebb szövetségi összefogással, de hangsúlyozom ez nem az a játék ahol egyéni szinten zajlik és dől el a játék. Idővel ez a szövetségek harcáról fog szólni.

A mostani rendszer roppant egyszerű, de a játékélmény így megmaradhat kezdőnek és profinak egyaránt.

Ebben pedig nincs hiba.
--------------------------------
Ezzel én is egyetértek sőt...!

Én is írtam pár ötletet a város belső bővítésére pl:akadémia és belső város rész bővítés azt mind most szeretném ide is betenni. Remélem nem gond !
Bár egyes részt amit írtam a fent említett megjegyzés alapján már nem teljesen 100%-k gondolok tehát ezt is érdemes megfontolni...! ;-)


Tehát:
1.)jó lenne ha a városban a térképén is lehetne mozgatni valamennyire...!
Esetleg ezzel is lehetne bővíteni a várost valami új fejlesztéssel és csak akkor ha ezt megcsináljuk akkor lehetne bővítve látni és mozgatni a várost pl: ekkor Mega-polisz válna...,több lakó hely egy helyen több fejlesztési és új épület és építési terület lenne ezzel...! :-D

2.)Az sem lenne rossz ha az Alfa és Béta és Gamma játék közt lenne valami eltérés pl.:más épület akár kinézetre is gondolva, vagy esetleg maga a keret kép másabb lehetne...!
(oka: szerintem jobban nem összetéveszthetőbb lenne a két játék rész.)

3.)Szerintem az is jó lenne ha lenne olyan fejlesztési rész ami a katonáknak páncélára és fegyverére vonatkozna az akadémián vagy hasonló helyen. Idézek pár embertől...:
-"Lehetnének valamilyen különleges fegyverek, épületek amelyek + támadást vagy védekezést adnának (pl:xy nevű kard, pajzs, íj, +ba az embereknek...?!"
-"Na ez sem rossz én is hasonlóra gondoltam csak a hajónál..." :D

4.)Lehetne olyan fejlesztést csinálni az akadémián amivel a pl: a katapult és főként a gyarmatosító hajó sebessége megnövelődne...?

5.)Mondjuk az is jó lenne ha a kiküldőt katonák egy idő után szintén fejlődnének például gyorsabbak, erősebbek lennének.

6.)Szerintem az is jó lenne ha a kiküldött katonák oda és vissza menetideje is ki lenne írva a város adatlapján külön külön is, ne csak az aktuális oda útja...!

7.)Esti bónusz kedvezményei mint pl: csökken az építési idő vagy legalább a gépi falvakban ne csökkenjen mondjuk 50(hangulat) és 50(erő) alá.(Akár egy + fejlesztés is lehetne az akadémiára...?!)

8.)A városban külön választani a kívülről kapott támogatócsapatokat és a bent lévő egységeket a jobb áttekinthetőség érdekében, mert így csak összességében látjuk a városban...!

9.)Lehetne az akadémián olyat csinálni, hogy a kiküldött kémek költsége csökkenjen vagy esetleg valami pluszt adna még hozzá, pl: sikeres kémkedés után akár tudna pár ember elhódítani az ellenségtől is... és ezt a képességét is lehetne fejleszteni és mondjuk akár 5 ember lenne az első fejlesztés utána meg 10... :)
(Ha meg lenne a felső oldva akkor már több értelme is lenne a "Titkosítás"
kifejlesztésének is... :)
 

DeletedUser4587

Vendég
Sziasztok.
Mivel Épületek a topic neve így gondoltam ideírom.
Nekem szinte minden jó a grepolisban úgy ahogy van (a gépi falvak azért nem :) ).
Egyedül a raktárral van egy picike bajom.
Epszilonon játszom (a leggyorsabb szeró) és kicsi a raktár.
Még csak 3 városom van, az egyikben majd nem fullon a nyersanyag termelő, és nem hagyhatom magára a falumat 1 napra sem,ha nem akarom,hogy teli legyen a raktár.(persze ez akkor van ha előző nap farmoltam is a gépi faluktól)
SZerintem kevés a tárolható nyersanyag a termeléshez képest.
Most 25.500 a maximum hely, lehetne növelni,mundjuk 50.000-re. Az még annyira nem sok,de kicsit jobb lenne az olyan játékosoknak,akiknek van hadseregük, megtudják védeni magukat,de nem tudnak bizonyos okok miatt fellépni minden nap.

Üdv Darkpihe
 

DeletedUser

Vendég
akkor játszál Alphán, nekem ott 2 naponta tellik meg a raktáram fullos cuccal 10 városból elosztott nyersivel játszok. Szóval akkor próbáld ki alphát, egyébként tetszik az ötlet úgy nagyjából...
 

DeletedUser

Vendég
No igen. Gyors szerveren nem biztos, hogy célravezető annak játszania, aki nem tud a gyors szerver tempójához igazodni :)
 

DeletedUser

Vendég
Már szinte mindenki kitudja választani a neki megfelelő szervert, van lassú, gyors, közepes; lázításos, régi foglalási rendes; békés, agresszív. Mindenkinek eltudja dönteni, hogy milyen játékmódban szeretne játszani.
 

DeletedUser4587

Vendég
Üdv.
Igen igazatok van, de azért jó lenne egy picit nagyobb raktár. (szeretek halmozni).
 

DeletedUser

Vendég
Azokat fosztják ki leghamarabb akik halmoznak.

Igaz, ha kellő védelem van hozzá úgy nem valószínű, hogy megteszik.

De pl. játszom Ikariamon, egy szomszédomnál láttam, hogy könnyen lekémlelheted, lekémleltem, tele nyersi, nuku védelem, oszt uzsgyi neki! Vittem csomó nyersanyagot. Ezért nem érdemes halmozni.


Egyébként én is örülnék ha mondjuk 35-40000-re megnövelnék a raktárkapacitást.
Nem jellemző rám a nyersihalmozás, de a magas bányák mellett, nekem van hogy a "+"-os nyersiből 1 nap alatt betelik a raktár (alfán!) pedig mindent felhasználok :)
 

DeletedUser

Vendég
1.)jó lenne ha a városban a térképén is lehetne mozgatni valamennyire...

Ez mi lenne?

6.)Szerintem az is jó lenne ha a kiküldött katonák oda és vissza menetideje is ki lenne írva a város adatlapján külön külön is, ne csak az aktuális oda útja...!

Talan ez az egyetlen normalisabb otleted, de azert szamolni is lehet..:)



A raktarkerdeshez hozzaszolva:
Nekem is feltunt, hogy mennyire kicsi relative a raktar. Lefarmolok 3 kor alatt ossz 50-60`000 nyersit egy gyerektol es mire elkoltom az osszeset (amit folyamatosan kell h ne legyen tulcsordulas) addigra betelik a tanya...:S
Szerintem a tanyan is lehetne meg 2-300 helyet novelni...

Nyersit halmozni nem jo dolog, mert sok jatekos (koztuk en is) szeretjuk az olyan jatekosok nyersijet elhozni akik nem aktivak minden nap...

Termeszetesen Epsilonra ertem az egeszet...
 

DeletedUser

Vendég
Javaslat

Szerintem jo fejlesztes lenne az elore beallitas:

Ha van aranyam es aktivalom a Helytartot akkor epithetek 7 dogot (kiadhatok 7 parancsot az epitkezesre), de ha nincs nyersanyagom akkor nem adhatok ki 7 parancsot.
jo lenne ha a parancs kiadas ne fuggne az alapanyagtol vagyis:

pl: 1, fatelep 2, kofejto 3, fatelep 4, templom 5, temlom 6, kaszarnya 7, templom

de mondjuk csak a fatelep fejlesztesere van alapanyagom, igy a 2,3,4,5,6,7 epitesi parancsot nem tudom kiadni.

De jo lenne :) mert ha a termeles eleri a kivant mennyiseget akkor elkezdene csinalni, jobban tervezheto lenne, es amikor lefekszek akkor is reggelig fejlodhetne a varosom. (pl kezdoknek ez nagyon hasznos lenne:D)
 

DeletedUser

Vendég
a prémeseket akarod még nagyobb előnyhöz juttatni? -.-
 

DeletedUser4587

Vendég
Hali
De azt nem veszitek figyelembe,hogy ha a tanyám maxon van és nincs szabad népesség mert minden emberkét elhasználtam katona toborzásra (védőkre), akkor nem olyan egyszerű kikémlelni,főleg ha teli van ezüsttel a vermem(mindig így van).

Balázs ikán én is halmozok mint állat (a 7. szintű helytartóhoz kell egy kis nyersi) és érdekes,hogy még sem jönnek hozzám. Akinek van esze, az maxra húzza a relytek minél hamarabb.
 

DeletedUser

Vendég
7. szintű helytartó :D
van a helytartónak szintje?, 6. szinten milyen előnyöket ad? :D
Egyébként meg:
Ha túl sok a nyersid akkor költsd el városi fesztiválra, én is ezt csinálom :p
ha meg még nincs akkora a akadémiád akkor költsd a seregbe ;)
 

DeletedUser

Vendég
Ha nincs akkora akadémiád akkor fejleszd az akadémiát. :p
 

DeletedUser

Vendég
Hali
De azt nem veszitek figyelembe,hogy ha a tanyám maxon van és nincs szabad népesség mert minden emberkét elhasználtam katona toborzásra (védőkre), akkor nem olyan egyszerű kikémlelni,főleg ha teli van ezüsttel a vermem(mindig így van).

Balázs ikán én is halmozok mint állat (a 7. szintű helytartóhoz kell egy kis nyersi) és érdekes,hogy még sem jönnek hozzám. Akinek van esze, az maxra húzza a relytek minél hamarabb.

Persze. Nekem is a frissen épülő városon kívül úgy 6-13-mal nagyobb a rejtekhelyem :)
Bár Kappán inkább csak jönnek vakon :confused:

Javaslat
Szerintem jo fejlesztes lenne az elore beallitas:

Ha van aranyam es aktivalom a Helytartot akkor epithetek 7 dogot (kiadhatok 7 parancsot az epitkezesre), de ha nincs nyersanyagom akkor nem adhatok ki 7 parancsot.
jo lenne ha a parancs kiadas ne fuggne az alapanyagtol vagyis:

pl: 1, fatelep 2, kofejto 3, fatelep 4, templom 5, temlom 6, kaszarnya 7, templom

de mondjuk csak a fatelep fejlesztesere van alapanyagom, igy a 2,3,4,5,6,7 epitesi parancsot nem tudom kiadni.

De jo lenne mert ha a termeles eleri a kivant mennyiseget akkor elkezdene csinalni, jobban tervezheto lenne, es amikor lefekszek akkor is reggelig fejlodhetne a varosom. (pl kezdoknek ez nagyon hasznos lenne)

Akkor elég lenne 15000-res raktár is. Csak egységképzéshez kéne.
Akkor toborzok 1-2 ismerőst, bekaszálok 400 aranyat és felhúzok 10000 pontosra semmi erőfeszítés nélkül minden várost :D

Ennek szerintem sincs értelme.
 

DeletedUser4587

Vendég
7. szintű helytartó :D
van a helytartónak szintje?, 6. szinten milyen előnyöket ad? :D
Egyébként meg:
Ha túl sok a nyersid akkor költsd el városi fesztiválra, én is ezt csinálom :p
ha meg még nincs akkora a akadémiád akkor költsd a seregbe ;)

Hali
A helytartó az Ikariam nevű játékra szólt.
Ott azokat kell fejleszteni a terjeszkedéshez.
 

DeletedUser

Vendég
DArkpihe, mellőzd más játékok reklámját, ismertetését, kérlek.
 

DeletedUser4587

Vendég
Értettem.
Elnézést kérek!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser6101

Vendég
Üdv
a játékban nem lehetnének bónusz épületek?
pl.:szökőkút, vagy valami sétány féleség ami keresztül megy az egész falun,:D, az akadémia tetején csillagvizsgáló, vagy valami spéci épület:)
laca227
 
Fent