Éjszakai bónusz

DeletedUser1438

Vendég
Szép jó estét!

Olvasgatom itt az írásokat, és meg kell jegyeznem, hogy jókat nevetek.

Kedves Simba99: Én nem tudom, hogy te mióta játszol itt.. Azt viszont látom, hogy nem is igazán a játékkal foglalkozol, hanem inkább kifogásokat találsz a játékban. Kérdem én: Ha nem tettszik neked a rendszer, akkor miért vagy még a szerveren? Miért nem csinálsz te egy játékot? Azon aztán támadhatnál éjjel-nappal és te írhatnád a szabályokat. De ha már a példálózásnál tartunk-mert az látszik, hogy megy neked-... A főnöködnek is megmondod, hogy a munkahelyi szabályzatot fogalmazza át, mert neked nem tettszik? Vagy még iskolás vagy -bocsi, nem néztem utánad-? Akkor meg gondolom az iskolai házirendet te írtad, és az Igazgatóval, meg a tanárokkal betartatod. Mert itt kb ezt próbálod tenni, hogy "átírasd" a játékszabályokat, mert ez neked nem tettszik. Aztán meg ha felvilágosítanak, hogy ez "nem a Te szobád", akkor megsértődsz és hisztizel. Szerintem, m,eg inkább foglalkozz a játékkal és próbáld meg magad jól érezni. Mert ez egy nagyon jó játék.:)
 

DeletedUser

Vendég
Örülök neki, hogy ilyen nagy tudású játékossal gyarapodott közösségünk, és mindezt 2 nap játék után sikerült megállapítani.QUOTE]

Egy szóra ragadjunk le itt is azért !
Lehet nem vagyok valami "nagy tudású játékos" , de két és fél nap után van 666 pontja a városomnak, úgy, hogy van durván 60 egynéhány harcosom, kifejlesztve kető az alap harcoson kivül és némi nyersanyag a raktáraimban, szavaiddal élve "és mindezt 2 nap játék után sikerült ".
Kezdőként talán nem is olyan rosz, legközelebb igérem már jobban fog menni. Jó lenne ha közel kerülünénk egymáshoz valamint nagyjábol egyszerre kezdenénk,talán lehet nem a fórumba hanem a tettek mezeén is okithatnál. :D

Gondolom te is minimum igy kezdted, ezt az általam eddig sosem látott játékot.
Gondoltam!
 

DeletedUser

Vendég
Szép jó estét!

Olvasgatom itt az írásokat, és meg kell jegyeznem, hogy jókat nevetek.

Kedves Simba99: Én nem tudom, hogy te mióta játszol itt.. Azt viszont látom, hogy nem is igazán a játékkal foglalkozol, hanem inkább kifogásokat találsz a játékban. Kérdem én: Ha nem tettszik neked a rendszer, akkor miért vagy még a szerveren? Miért nem csinálsz te egy játékot? Azon aztán támadhatnál éjjel-nappal és te írhatnád a szabályokat. De ha már a példálózásnál tartunk-mert az látszik, hogy megy neked-... A főnöködnek is megmondod, hogy a munkahelyi szabályzatot fogalmazza át, mert neked nem tettszik? Vagy még iskolás vagy -bocsi, nem néztem utánad-? Akkor meg gondolom az iskolai házirendet te írtad, és az Igazgatóval, meg a tanárokkal betartatod. Mert itt kb ezt próbálod tenni, hogy "átírasd" a játékszabályokat, mert ez neked nem tettszik. Aztán meg ha felvilágosítanak, hogy ez "nem a Te szobád", akkor megsértődsz és hisztizel. Szerintem, m,eg inkább foglalkozz a játékkal és próbáld meg magad jól érezni. Mert ez egy nagyon jó játék.:)


Mi ez a nagy érdeklődés hogy mióta is játszom itt (a mai nap nem te vagy az első)?-netán attol lessz valakiniek igaza ha min. fél éve itt játszik?-vagy ha két napja játszol akkor analfabáta vagy, ha két hete akkor csak félhülye, két hónap az csendes bolond, de ha fél éve akkor te vagy a csaszi?



Az hogy ki mivel is foglalkozik itt a játékban megmutatja az aktuális helyezésünk a ranglistán, ezt itt le is zárnám, két és fél nap után tartok ott ahol tartok. -(két írás és fórum olvasás között gyalogolnak a katonáim, valamint egy gyors építkezés is belefér).

Nem azt irtam hogy nem tetszik a rendszer hanem hogy egy háborus stratégiai játékban nevetségesnek tartom az éjszakai bónuszt, mivel nagyon elrugaszkodik attol ami az alapja a játéknak (soha sehol se az ókorba, se a mitológiában nem volt még olyan hogy éjszakai bónusz), arrol nem is beszélve hogy nincsen meg az esélyegyenlőség. Nincs napali bónusz. Szerinted nem nonszensz, hogy egy támadásokrol, birodalomkiépítésröl, foglalásrol, szóló játék kedvezményezetje, a védekező játékos legyen?
Talán ha arrol szolna hogy védjük meg Tróját.
Maradjunk a te semmire sem jó példádnál (mert nem ugyanaz a helyzet), az iskolákban a házirend annó kimondta hogy a tanár nádpálcával fegyelmezheti a diákjait ugy tudom ez ma már nincs ugy és ezt sem a tanárok változtatták csak ugy maguktol meg, vagy munkahelyeken dolgoztak reggel viradattol -pirkadatig heti hat napon át, ugy tudom ez ma már nincs igy , ugyhogy ezeket a semmire nem jó példákat hagyjuk is.

Arrol ne is nyissunk vitát hogy küldözgetsz máshova játszani ahelyet hogy érvelnél.
Pl. ha én azt írnám hogy milyen jó lenne ha sosem esne, csak sütne a nap.
te irhatnád, az nem jó te észlény, mert elsivagosodna minden, a végén meg az élővilág halálához vezetne.
Ezt megérteném.

Azt iorod, nem a játékkal foglakozom, hanem csak kifogásokat találok a játékban ? -talán vagdalkozásod helyett idéznéd a kifogásaimat is (éjszakai bónuszon kivül, és egy nem kifogás, hanem csodálkozás, hogy egy üres városba betérő katonai egységek egészségügyi okobol valószinüsithető elhalálozása miatt) ???-vagy csak használod a szavakat minden alap nélkül?

"Aztán meg ha felvilágosítanak, hogy ez "nem a Te szobád","
Ezt kifejthetnéd, mert nem értem. -nem találom azt a részt ahol felvilágositana valaki is hogy ez nem az én szobám, vagy hogy valaki is csak a kalaposoknak vagy csak az anélkülieknek tartaná fen akármelyik szobát is .

Megsértődés és hiszti ez két olyan fogalom amit rosszul értelmezel ha az irásaimbil ezt következteted.
Érveltem az éjszakai bónusz ellen, persze kaptam rá választ, hogy ez igy jó, természetesen érvek nélkül, ezt én nem nevezném hisztinek.

Jó a játák, és élvezem is, de miért ne lehetne jobb ??
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Simba!

Ne keverd bele a Trójaiakat meg az indiánokat.Csak azt hajtogatod,hogy "bezzeg ilyen nem volt akkor!".Fejezd be a demagóg szöveget,és vedd elő az észérveket.
Mutasd meg,miért tenne jót a játéknak a bónusz eltörlése.
Mutass még pár embert,akik így gondolkodnak,és tapasztaltak is.
Ne a valóságal dóbálózz,hanem a játékkal.

Amíg csak a Trójaiakat meg az ókort hajtogatod,addig részemről vége a vitának.
Ha vannak normális érveid,elővehetjük a témát.

Ammo
 

DeletedUser

Vendég
szimba, csak egyszer latnam a pozitiv hozzaallast reszedrol...
ne okoskodj, vagy nem jok vagy nem megvalosithatoak az otleteid vagy egyszeruen sok embernek nem tetszik...ne akarj mar minket arrol meggyozni hogy szeretjuk a spenotot mikozben utaljuk.

ez egy ilyen jatek, mi igy szeretjuk, sok elottem szoloval egyetemben azt mondom, akinek nem tetszik jatszon mast! :D
 

DeletedUser

Vendég
Nem olvastam végig a topikot, de éjszakai bónusz pont azért kell, amiért sokan abbahagyják a hasonló játékokat ahol nincs ilyen.

Ugyanis ma már sok felnőtt dolgozó/családos játékos van, nem beszélve az kisiskolásokról akik nem tudnak vagy akiknek nem megengedett az éjszakázás.

Van egy nagy játékos réteg az egyetemisták és egyedülélók akik mindig ráérnek de piaci igény van olyan játékokra is, ahol nem szenvednek hátrányt a normális életritmust élő, játékoskedvű emberek sem. Jó dolog hogy van legalább egy két fejlesztő cég aki gondol erre a célcsoportra is.

Nem lehet minden játékot csak egy rétegnek csinálni igenis szeretnének mások is hátrány nélkül játszani azért mert normálisan élnek.
 

DeletedUser

Vendég
Simba!

Ne keverd bele a Trójaiakat meg az indiánokat.Csak azt hajtogatod,hogy "bezzeg ilyen nem volt akkor!".Fejezd be a demagóg szöveget,és vedd elő az észérveket.
Mutasd meg,miért tenne jót a játéknak a bónusz eltörlése.
Mutass még pár embert,akik így gondolkodnak,és tapasztaltak is.
Ne a valóságal dóbálózz,hanem a játékkal.

Amíg csak a Trójaiakat meg az ókort hajtogatod,addig részemről vége a vitának.
Ha vannak normális érveid,elővehetjük a témát.

Ammo

Dobálózol a szavakkal pl. "demagóg szöveg" ha utánaolvastál láthattad hogy érveltem : nincs ellenpólus Pl. napali bónusz, egy harci támadó jelegü stratégioai játéknál a védekezés amit előnybe részesitenek, stb. , viszont a másik oldalrol csak azt hallom, hogy ez igy jó, semmi érv nélkül !!-akkor ki is a demagóg? A Trójaiakat meg az ókort csak a játék felépitése miatt hoztam fel .

Az egész vita onnan indult hogy egy hozzászolónak adtam igazat aki nehezményezte a védelmi (kényelmesen játszók) játékosok tulzott segitségét.

Csak egy érvet halanék már tőletek, hogy miért jó ha a védő játékosoknak kedvez a játék a támadó szelemben játszókkal szemben. Mintha egy autóversenyen azt részesitenék előnyben aki a lassuak közt a leglassabb.

Nem értem nincs benetek semmi igazság érzet, hogy ezzel csak hátrányosan vann megkülömböztetve a támadó szelemben játszó?
 

DeletedUser

Vendég
Én az előbb írtam érvet.

Azért mert sokan nem tehetik meg hogy egész nap a neten lógnak.
És keresik az olyan játékokat ahol ezért kevesebb hátrány éri őket.

A fejlesztők szemszögéből ez azt jelenti hogy az itteni játékosok jó részét abban a pillanatban elveszítenék. Elég indok?
 

DeletedUser

Vendég
szimba, csak egyszer latnam a pozitiv hozzaallast reszedrol...
ne okoskodj, vagy nem jok vagy nem megvalosithatoak az otleteid vagy egyszeruen sok embernek nem tetszik...ne akarj mar minket arrol meggyozni hogy szeretjuk a spenotot mikozben utaljuk.

ez egy ilyen jatek, mi igy szeretjuk, sok elottem szoloval egyetemben azt mondom, akinek nem tetszik jatszon mast! :D

ez betrány

nem adtam se megvalósitathatattlan ötleteke se megvalósithatókat, csak nehezményeztem az éjszakai bónusz jelenlétét, és nem is azt irtam hogy ezt e nélkül kell játszani (ha találsz a hozzászolásaimban ennek elenkezőét, idézd.), egyszerüen azt irtam hogy egy ilyen stratégiai játék ami nagyrészt támadásrol szól igencsak érthetetlen, ha nem azt támogatjákami a támadást elősegiti, hanem az ellenkezőjét.

Sehol sem utaltam rá hogy ti ezt nem szeretitek igy ne is akad az irásaimnak ezt tulajdonitani !!!
Sokk ember nem szereti a vizet mégis azt issza mert nem lehet mindig sört, bort , vagy amit szeret inni, ez nem azt jelenti hogy nem szeretem ezt a játékod , de engedtessék meg nekem ugy is ezt a játékot játszanom, hogy nem minden elemével értek egyet.
Talán az engedélyetek nélkül is kifejteheti a nem veletek egyetértő egyén is a véleményét, még ha kissebségben van, akkor is.

Köszönöm!!!

Véleményem volt megirtam, nektek nem tetszet, de érveket eddig nem sokat halottam tőletek. Rendben, de a végén ne akarjatok meggyőzni, hogy nekem nem lehet véleményem. Mindezt a többség ("egyszeruen sok embernek nem tetszik")nevében , ami csak azért is röhelyes mert ez a sok, eddig mindössze kb 4-7 embert takar.
 

DeletedUser

Vendég
Én az előbb írtam érvet.

Azért mert sokan nem tehetik meg hogy egész nap a neten lógnak.
És keresik az olyan játékokat ahol ezért kevesebb hátrány éri őket.

A fejlesztők szemszögéből ez azt jelenti hogy az itteni játékosok jó részét abban a pillanatban elveszítenék. Elég indok?

Ez már legalább egy érv, méghozzá elég nyomós érv. viszont akkor lehetne a játékot üzemeltetni reggel 08h-tol este 22h-ig. és akkor teljesen renben is van.
 

DeletedUser

Vendég
Nem olvastam végig a topikot, de éjszakai bónusz pont azért kell, amiért sokan abbahagyják a hasonló játékokat ahol nincs ilyen.

Ugyanis ma már sok felnőtt dolgozó/családos játékos van, nem beszélve az kisiskolásokról akik nem tudnak vagy akiknek nem megengedett az éjszakázás.

Van egy nagy játékos réteg az egyetemisták és egyedülélók akik mindig ráérnek de piaci igény van olyan játékokra is, ahol nem szenvednek hátrányt a normális életritmust élő, játékoskedvű emberek sem. Jó dolog hogy van legalább egy két fejlesztő cég aki gondol erre a célcsoportra is.

Nem lehet minden játékot csak egy rétegnek csinálni igenis szeretnének mások is hátrány nélkül játszani azért mert normálisan élnek.

Na látjátok ezt az érvelést teljesen elfogadhatónak tartom.-hasonlót eddig nyomokban sem olvastam, ha tévednék lehet idézni.
 

DeletedUser

Vendég
Természetesen a kisebbség is kifejtheti a véleményét,sőt a nem tetszését is ,de ne várja el semmilyen kisebbség hogy a többség alkalmazkodjon ahhoz.Ez 1 társas játék,aminek (többnyire)rögzített szabályai vannak.Játszod a játékot,ergo elfogadtad a szabályokat.Ezzel az akadékoskodással,a saját cselekedeteidet kérdőjelezed meg.
 

DeletedUser

Vendég
Na kezdjük megérteni egymást, nem volt könnyü menet.
Nem is vártam hogy a többség alkalmazkodjon hozzám, csak egyet nem értésemnek adtam hangot.
Nem irtam sehol sem, hogy nem jó, vagy nem fogadom el a játékot igy ahogy van, csak nem értek egyet az éjszakai bónusszal. Viszont efogadható érv amit fentebb olvastam miszerint az a réteg van ezzel megcélozva akik éjjszaka nem tudnak játéklehetőséghez jutni. Ezt meg lehetett volna egyszerüen azzal is oldani hogy éjjel nem üzemeltetik az oldalt.
Nem akadékoskodom csak más a véleményem, a játék egy szegmenséröl, ami nem kérdőjelezi meg a cselekedetemet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hidd el ha sok hasonló játékkal játszottál volna, akkor egyetértenél vele. A Grepolisban nem könnyű a seregeket pótolni még a győztes félnek sem.

Akit lenulláznak annak nappal is szívás.

Éjszaka viszont nem nagyon van támadás. Nem kell későig fent maradnod. Sok játékban nem tudnak az emberek elszakadni a géptől még éjszakára sem. A Grepolis készítői gondoltak arra, hogy a játék mellett legyen időd az életedre is.

Ha valaki egymagában egyes egyedül a többséggel ellentétes véleményen van az gyakran nem normális, ritkán pedig zseni. Nem hiszem, hogy esetedben az utóbbi lenne. Szimplán akadékoskodsz. Azzal, hogy tagadod gyakorlatilag beismered. Utolsó aduként pedig az éjszakára ne üzemeljen a történet című sztorival jössz.

Úgy látom Neked a játék a fórumon zajlik. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Talán kifejtenéd hogy mire alapozod e kijelentésedet?
"Úgy látom Neked a játék a fórumon zajlik."
Vagy csak irtál hogy te is írj valamit?-azért kár volt.

Ajánlom a magyar értelmezőszótárat, ott kikeresheted az -akadékoskodás- szó értelmezését, talán külömbséget tehetsz az akadékoskodás, és az egyet nem értés pár emberrel, a játék egyik szegmenséröl, aminek egyik érvét azért elfogadhatónak tartom, igy nem kell te is az előted szóló irását olvasva megismételned, ;) az utánzás nem kelti azt a látszatott hogy te ezzel érveltél.

"Utolsó aduként pedig az éjszakára ne üzemeljen a történet című sztorival jössz. "
Nem adu , hanem csak egy hirtelen jött ötlet, netán érv, te viszont itt is csak ismételsz (hogy utánzást ne írjak :D ) , ahelyet hogy megindokolnád miért nem is jó. -de ezek után nem is kivánom hogy valakit másolva érvelnél ellene.

"Ha valaki egymagában egyes egyedül a többséggel ellentétes véleményen van az gyakran nem normális, ritkán pedig zseni."

Nem tarom magam se "zseninek" se "nem normálisnak" , de mintha hallottam volna egy monmdást valami birkákrol, és nem biztos hogy birka szeretnék lenni.

Végül hogy a gyengébb szelemü képességü olvasó is megértzse, elfogadhatónak tartom az érvelést az éjszakai bónusz támogatásáért, miszerint az éjszakai játékot nem válalható játékosok megtartása a cél!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sokat emlegetted, hogy "az éjszakai bónusz hátrányos megkülönböztetés, és miért nincs nappali bónusz?"
Két dolgot nem vettél figyelembe, vagy egyszerűen csak még nem ismered:

1,-Nincs olyan hogy védekező játékos! Mindenki kénytelen támadni és védeni is. Akikről te beszélsz, ők nem veszik (elég)komolyan a játékot, így nem is fognak eredményt elérni.
2,-Véleményed szerint ez a játék főleg a támadásról szól. Meg kell ezt cáfolnom, legalább ennyire fontos a védekezés, építés, nyersanyag, logisztika, diplomácia. Ha játszottál már Stratégiai játékot, akkor ez nem újdonság.
Éppen Gamma szerveren még a többihez képest is fontos a védelem.
Rá fogsz jönni, hogy így van.
 

DeletedUser

Vendég
1. Egy két hasonló játékon már tul vagyok, és hidd el , mindig van védekezést előnyben részesitő játékos, valamint agresziv támadó játékot alkalmazó játékos is, természetesen ez utóbi is rendelkezik kellő védelemmel a játékához, hisz e nélkül a biztos háttér nélkül semmit sem érne a játéka.

2.Támadás nélkül nem épithetsz birodalmat !-voltak olyanok akik állitották "minden birodalom vérre épül".
Ebben egyetértünk minden stratégiai játék egyik alapja anyersanyag biztos utánpótlása.
A védelem, szerintem is természetesen nélkülözhetettlen.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Na ehhez már mindenképpen hozzászólnék!

Nem képviselem egyik oldalt sem, hiszen a játéknak ezek kívül vannak sokkal komolyabb anomáliái, például miért kell előbb tolvajvermet építenem, mint piacot, de visszatérve az eredeti témához.

1. Mindenképpen szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy olyan típusú játék, hogy harci szimulátor, nincs, de ha volna is, inkább egy helikopter vagy vadászgép irányítására gondolnék. Ez egy böngészős stratégiai játék, aki nem így gondolja az képzavarokkal küzd.

2. Simba azt felejtette el, hogy a harcmezőn a dolgok ritkán segítik a támadót, a támadás sikere mindig abban az erőkoncentrációban rejlik, amit a támadó egyetlen, saját maga által választott helyen vet be, míg a védekező kénytelen erőit megosztani a teljes fronton. A választása pedig azon alapul, hol a legkevesebb hátrány, hiszen előnyökkel a meglepetésen kívül nem számol. A csatamezőn nincs olyan, hogy esélyegyenlőség, a támadó bónusza, hogy tudja hol, milyen erők ellen, mikor, milyen felszereléssel támad. Százalékos bónuszt semmilyen természeti körülménnyel nem tudok magyarázni, a későbbi vitorlás alapú tengeri csatákat leszámítva, de ez itt a kor jellegéből fakadóan megint nem érdekes.

3. Simba itt szintén elfelejtette, hogy a támadó közel sem rendelkezik, olyan helyismerettel, mint a védő. Az éjszakai támadások sikerét minden esetben valamilyen bejuttatott diverzáns egység ( a hadtörténelem ezt máig trójai falónak nevezi) vagy árulás biztosította. Az amerikai példák azért nem jók Simba, mert Amerikában soha nem alakult ki városfal jellegű védelmi berendezkedés, az amerikai hadsereg "fortjai" legjobb esetben is vályog, ha nem csak fa építmények voltak. komolyabb erődök ellen az indiánok soha semmire sem mentek volna.

4. Az éjszakai bónusz jelenléte jogos, bár mértéke szerintem egy kicsit túlzó. 50-60%-s tök elfogadható volna, illetve a 8 óra szerintem is elég, hiszen ez a normálisan elfogadott alvásigény, és ti normális emberekre hivatkoztok.

5. Emellett pedig nem kéne elfeledkezni arról, amiről a játék szól. Csapatmunka. Mindenki egyetért, és így is van kommunikálva, hogy egyénileg a játékban az idő előrehaladtával semmi esélyed, és az szövetségek háborújává alakul. A játékban gyönyörű a fórum, de valamilyen megoldást azért illett volna szülni, arra hogy egy katonai vezető a szövetségben hozzáférjen a szövetségen belül olyan katonákhoz, amit tulajdonosuk erre megoszt. Ugyan ez érvényes egy gazdasági újraelosztást végző vezetőnek, hogy a közösbe szánt nyersanyagokat továbbítsa oda, ahol arra szükség van.
Ezeket mihamarabb meg kéne oldani, és könnyíteni a szövetségek szervező és összetartó erejét, és akkor nem lenne ilyen vita.
Miért? Mert egy 20 főből álló szövetség tagjai között már van olyan, aki éjszaka ér rá (pl, a cégem éjszakai recepciósa), és a közös erőket mozgatva egy 50-60%-os bónusz segítségével hatékonyan védekezhet, úgy hogy játékélménye az éjszakai játékosnak sem csökken.

A szerző játékfejlesztő és hobbi hadtörténész.
 

DeletedUser

Vendég
Látom nagy vihart kavart ez a levél, nem is olvasom végig 4 oldalon keresztül mi lett a vége, de a személyes véleményemet elmondanám.

Szóval végre egy játék, ahol nem az nyer, aki képes hajnali 3ig fennmaradni, és akkor támadni. Az éjszakai támadásról amúgy is azt gondoltam korábban, hogy a gyávák harca. Emberek vagyunk, a többségünk dolgozik, éjszaka alszik, ez a normális. Egy kis szórakozásra vágyuk, ezért játszunk ilyen játékokkal. És mi vagyunk többen. Az este 10 óra egyszerűen tökéletes, mert aki reggel 5-6 órakor kel, hogy munkába induljon, az időben le tud feküdni.
Szerintem az beteges, hogy valaki egy játék miatt hajnalig fennmarad, aztán arra veri a nyálát, hogy Ő a valaki!! Remélem érthető voltam.

Ez szerintem beteges !!!- mi az, hogy éjszakai bónusz ?!!- mondjuk a hun sereg támadja Rómát és erre a rómaiak leszolnak a falakrol várjatok amig mi kétszer lövünk hisz éjszaka van !!!-vagy maradjunk a görög páldánál Nagy Sándornak odaintenek Dareios seregeinek emberei "falanxot bonts mert éjszaka van" .
A védő is aludjon harcra készen hisz a támadó sem alszik támadás közben.
Szerény véleményem szerint ez "hátrányos megkülömböztetés" legallább is a támadó szemléletü játékosok szemszögéböl, mert ha van ami védi a védekező játékosokat éjszaka akkor lennie kellene napali bónusznak is ami a támadókat segiti ugyanoljan mértékben mint éjszaka a védőket !!! Ez az esélyegyenlőség !!!
Arrol nem is akarok értekezni, hogy mi van akkor ha én mondjuk kiutazom Kanadába , Nepálba , vagy ne adj isten Peruba és az accom-mal onnan is játszani szeretnék akkor nekem vagy a sorstársaimnak mi is az az "éjszakai bónusz" ???

Ezért gondolom én hogy ez röhelyes ! -törekedjünk életszerüen játszani ezt a stratégiai játékot vagy változtassuk meg a nevét , mondjuk lehetne :
Jó reggelt, Támadhatunk?

Tetszik a játék de a stratégiához az is hozzátartozik hogy éjjelenként meglepjük a meglephető játékosokat és ne várjunk arra hogy felkeljen regelizzen és kimossa a ... :) álmot a szeméböl.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Játékosok!
Kezd személyeskedésbe torkolni a téma, amit nem szeretnék. Természetesen kilehet fejteni a véleményeteket, de ezt próbáljátok úgy tenni, hogy nem másokat kritizáltok. Éjszakai bónusz volt, van és maradni is fog, mert a játékosok 90%-a nem tud napi 24 órán át a játékban lenni, és ez biztosít neki némi nyugalmat. Természetesen az éjszakai bónusz, nem biztos, hogy megtud védeni. Egy rendesen megszervezett támadás simán áttöri magát a védelmen, +100% védelem ide, vagy oda.
Amit szeretnék még kérni, hogy ne idézzétek az előző hozzászólást (főleg teljes egészébe), mert átláthatatlanná teszi a fórumot, csak akkor használjátok az "idézet" lehetőséget, ha egy régi hozzászóláshoz szeretnétek valami hozzáfűzni.

Dragonrk
 
Fent