Éjszakai bónusz

DeletedUser

Vendég
Helló,ezen pontosan mit kell érteni:"- éjszakai bónusz: 22:00-8:00"

ha valaki bővebben kifejtené megköszönném!

SZERK:ÉRTEM KÖSZI,LEHET ZÁRNI
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Az, akit támadnak ez alatt az idő alatt, 100%-os védelmi bónuszt kap.
Éjjel nehezebb támadni, könnyebb védekezni.
 

DeletedUser

Vendég
+100% védelmi bónuszt a falunak.

Megduplázódik a védelmi értéke.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem lehetne a 22:00 orat modositani 00:00-ra? Igy van a klanhaborun is, tobbet lehetne tamadni...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg jó ez így. Nem kell baglyoskodni. Simán meglehet oldani a támadást ebben a 14 órában is.
 

DeletedUser

Vendég
Este 10 órától kezdődően alkalmazandó érték, amely a védekező felet segíti, annak érdekében, hogy játékosaink nyugodtan alhassannak. Ez alatt az idő alatt a védekező félnek védelmi ereje 100%kal, vagyis duplájára nő. Az Alpha világon ez 10:00-8:00ig tart.

A súgóban ez van.
de mit is jelent a 22:00, az ezen időpont után elindított csapatokra hat (ez biztos), de az ezen időpont után becsapódó csapatok ellen nyújt 100% + védelmet ami 22:00 előtt lett indítva.
ugyan ez a kérdésem a 8:00-val is. a 8:00 előtt indított, de 8:00 után érkező csapatokra is vonatkozk?
 

DeletedUser

Vendég
A becsapódás pillanata számít. Tehát a reggel 7 órakor indított, de 8 óra 5 perckor becsapódó csapatra már nem vonatkozik az éjszakai bónusz.
 

DeletedUser

Vendég
Az éjszakai bónusz csökkenti valamilyen szinten a támadó varázslatok erejét? Vagy azokra nincs hatással , és amit éjszaka indítok el az ugyanolyan hatásos mint nappal ?
 

DeletedUser

Vendég
Varázslatokat nem befolyásol az éjszakai bónusz, az mehet folyamatosan. :)
 

DeletedUser

Vendég
Éjszakai Bónusz !!!

Ez szerintem beteges !!!- mi az, hogy éjszakai bónusz ?!!- mondjuk a hun sereg támadja Rómát és erre a rómaiak leszolnak a falakrol várjatok amig mi kétszer lövünk hisz éjszaka van !!!-vagy maradjunk a görög páldánál Nagy Sándornak odaintenek Dareios seregeinek emberei "falanxot bonts mert éjszaka van" .
A védő is aludjon harcra készen hisz a támadó sem alszik támadás közben.
Szerény véleményem szerint ez "hátrányos megkülömböztetés" legallább is a támadó szemléletü játékosok szemszögéböl, mert ha van ami védi a védekező játékosokat éjszaka akkor lennie kellene napali bónusznak is ami a támadókat segiti ugyanoljan mértékben mint éjszaka a védőket !!! Ez az esélyegyenlőség !!!
Arrol nem is akarok értekezni, hogy mi van akkor ha én mondjuk kiutazom Kanadába , Nepálba , vagy ne adj isten Peruba és az accom-mal onnan is játszani szeretnék akkor nekem vagy a sorstársaimnak mi is az az "éjszakai bónusz" ???

Ezért gondolom én hogy ez röhelyes ! -törekedjünk életszerüen játszani ezt a stratégiai játékot vagy változtassuk meg a nevét , mondjuk lehetne :
Jó reggelt, Támadhatunk?

Tetszik a játék de a stratégiához az is hozzátartozik hogy éjjelenként meglepjük a meglephető játékosokat és ne várjunk arra hogy felkeljen regelizzen és kimossa a ... :) álmot a szeméböl.
 

DeletedUser

Vendég
Ezt csak 25-ig számoltam. Ez gáz!

A témáról: egy ilyen játékban nem lehet minden életszerű, akkor ugyanis kizárnák a játékosok nagy részét a játékból. Ráadásul nem stratégiai játéknak hívnák, hanem (harci-) szimulátornak.
Mivel ez egy magyar szerver, így a magyarországi magyarok érdekeit veszik figyelembe, ez érthető is, ha a feltételezhető 99:1 arányból indulunk ki.

Akik itt, és az Ötletek topikban "védik" a játékot, ők tapasztalt(vagy legalább is nem kezdő) játékosok, kidolgozták a megfelelő taktikákat és stratégiákat.
Megismerték és megkedvelték ezt a játékot így ahogy van, a hibáival együtt.
Ebből következően fel tudják mérni: mi lenne a következménye egy esetleges változtatásnak. Ezért ódzkodunk ezektől az "újításoktól", nem a változástól félünk.

Legyél olyan kedves, és tisztelj meg bennünket annyival, hogy legalább a helyesírás-ellenőrzőt bekapcsolod.
 

DeletedUser

Vendég
No fene, egy nyelvtantanár! -ba...us !
Majd ha nyelvtanvizsgára készülök jobban fogok a helyesírásra figyelni !(-nem a tiszteletlenség oka a hibáimnak hanem a sietség)
Mit is hallok ? harci szimulátoros játék? akkor meg végképp nem értem mit szimulál az éjszakai bónusz! :) talán egy külföldön dolgozó magyar állampolgár már nem is magyar?-vagy az mehet oda játszani ahol dolgozik?-netán a magyarság kirekeszti csak azért mert mondjuk Uj Zélandrol játszik?
Ők nem számitanak mert nem a többség?-peddig lehet, hogy egy onnan játszó többett költ a játékra mint itt sok sok társa összesen!
Gondolom erröl az oldalrol nem értékelted amit írtál, elég volt a helyesirásra koncentrálnod. Gondoltam! Kösz igazán éppítő jellegü volt a hozzászólásod.

"Ebből következően fel tudják mérni: mi lenne a következménye egy esetleges változtatásnak. Ezért ódzkodunk ezektől az "újításoktól", nem a változástól félünk."


Az "újításoktól", mindig is volt egy egészséges félelem, de e nélkül a mai napig barlangokba élnénk !!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez szerintem beteges !!!- mi az, hogy éjszakai bónusz ?!!- mondjuk a hun sereg támadja Rómát és erre a rómaiak leszolnak a falakrol várjatok amig mi kétszer lövünk hisz éjszaka van !!!-vagy maradjunk a görög páldánál Nagy Sándornak odaintenek Dareios seregeinek emberei "falanxot bonts mert éjszaka van" .
A védő is aludjon harcra készen hisz a támadó sem alszik támadás közben.
Szerény véleményem szerint ez "hátrányos megkülömböztetés" legallább is a támadó szemléletü játékosok szemszögéböl, mert ha van ami védi a védekező játékosokat éjszaka akkor lennie kellene napali bónusznak is ami a támadókat segiti ugyanoljan mértékben mint éjszaka a védőket !!! Ez az esélyegyenlőség !!!
Arrol nem is akarok értekezni, hogy mi van akkor ha én mondjuk kiutazom Kanadába , Nepálba , vagy ne adj isten Peruba és az accom-mal onnan is játszani szeretnék akkor nekem vagy a sorstársaimnak mi is az az "éjszakai bónusz" ???

Ezért gondolom én hogy ez röhelyes ! -törekedjünk életszerüen játszani ezt a stratégiai játékot vagy változtassuk meg a nevét , mondjuk lehetne :
Jó reggelt, Támadhatunk?

Tetszik a játék de a stratégiához az is hozzátartozik hogy éjjelenként meglepjük a meglephető játékosokat és ne várjunk arra hogy felkeljen regelizzen és kimossa a ... :) álmot a szeméböl.

Gondolom nem így vélekednél,amikor valaki éjfél körül befoglalja az összes városod,amíg alszol.Akkor mit szólnál?Vagy te mindig fennt vagy az ilyen esetek elkerülése végett?
Az éjszakai bónusz a "normális" emberek védelmére van,akik aludni is akarnak,nem azon görcsölni,mikor foglalják be őket.
Végül pedig egyetlen felkiáltójellel is lehet nyomatékosítani a mondandódat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Gondolom nem így vélekednél,amikor valaki éjfél körül befoglalja az összes városod,amíg alszol.Akkor mit szólnál?Vagy te mindig fennt vagy az ilyen esetek elkerülése végett?
Az éjszakai bónusz a "normális" emberek védelmére van,akik aludni is akarnak,nem azon görcsölni,mikor foglalják be őket.
Végül pedig egyetlen felkiáltójellel is lehet nyomatékosítani a mondandódat.

Akkor ne stratégiai játékot játszunk (minek az is egy sarkalatos pontja, hogy az a stratégiám mikor hogyan támadlak), hanem mondjuk angol urilányok délutáni teázás utáni babázgatást, és este nyugodtan lefekhetünk, nem kell attol tartani hogy Emma elfoglalja Peti nevü babánkat mig mi alszunk (habár ki tudja).

Itt mindenki beleéli magát hogy milyen kiváló stratéga , birodalmi vezető (csak ne tudjon senki se megtámadni, foglalni), akkor nem értem miért kell neki külső (éjszakai bónusz)segitség, mint már irtam Trója ostrománál sem hivatkoztak az "éjszakai bónusz"-ra és mintha ugy rémlene a fa lovat is éjszaka hagyták el és lepték meg a várost. Igazad is van ! -milyen jol jött volna nekik is az az a bizonyos ÉJSZAKAI BÓNUSZ
Igy mivel ők sem sirtak, a városuk, kulturájuk elvesztése miatt, én sem sirnék ha egyik éjjel elfoglalnának egy két, netán minden városomat, talán nem akkora vesztesség mint anno nekik.

Csak azért berzenkedek e bónusz ellen, mert amelett hogy aránytalanul meg van nehezitve egy támadó szellemben játszó játékos helyzete, nem látom az ellen pólust ha netalántán lenne egy nappali bónusz (támadók duplán ütnek, (kiváncsi lennék ez menyire tetszene)), egy szót se szolnék!

Igy marad, a hátrányos megkülömböztetés !!!-és ezt az Európai Unió sem nézi jó szemmel ! :D


"Az éjszakai bónusz a "normális" emberek védelmére van,akik aludni is akarnak,nem azon görcsölni,mikor foglalják be őket."


Erre csak azt tudom mondani aki ettöl fél, annak ott a Farmerama, ott nem kell éjjel "görcsölni" és nyugodtan alhat, regelre meg beérik az uborka, netalántán a tök. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Örülök neki, hogy ilyen nagy tudású játékossal gyarapodott közösségünk, és mindezt 2 nap játék után sikerült megállapítani.

Az éjszakai bónusz egy plusz taktikai (és nem stratégiai) elem, amivel lehet élni, vagy nem élni, de színesíti a palettát.

Az pedig, hogy érvek helyett sértegetsz, nem viszi előre az ügyedet.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem az a sejtésem,hogy a többségnek megfelel ez a rendszer,mert nap mint nap szorgalmasan játszik,játszunk. Ugye nem gondolod,hogy a Te kedvedért más játékot fogunk választani?(uborka ill. tök termesztősdi) Lehet az,hogy Te vagy rossz helyen?
 

DeletedUser

Vendég
Örülök neki, hogy ilyen nagy tudású játékossal gyarapodott közösségünk, és mindezt 2 nap játék után sikerült megállapítani.

Az éjszakai bónusz egy plusz taktikai (és nem stratégiai) elem, amivel lehet élni, vagy nem élni, de színesíti a palettát.

Az pedig, hogy érvek helyett sértegetsz, nem viszi előre az ügyedet.

Nincs ügyem, ezt szögezük le.

Az éjszakai bónusz nem taktikai elem hanem annak hiánya!(akkor lenne az ha nem létezne).Az amerikai indiánok is használták, megfigyelték mikor alszanak el általában az örszemek (hajnali 3h-4h. közt) és akkorra időzitették a támadást, nem volt éjszakai bónusz, hogy ez taktikai vagy stratégiai huzás volt e arrol lehet vitázni.

Egy játékos tudása, nem a játékban eltöltött idő fügvénye, arrol nem is beszélve hogy ezt én nem is állitottam magamrol. Viszont egyezünk meg annyiban, hogy mindent szó szerint mindent az vitt előbbre, hogy voltak olyan emberek akik a meglévőt szerették volna még jobbá tenni (és persze voltak olyanok akik a pillanatnyi állapotott dicsérték (ki ezért ki azért,ez csak másodlagos)), és ez egy meglévő játékra is igaz. Szerintem ebben a játékban is van játékosok által ajánlot, kiötlött elemek, ami nem azt jelenti hogy minden tökéletes és nem lehetne rajta tökéletesiteni, de akár az elenkezője is igaz lehet. Egy ötletett nem szapulni kell (mint ahogyan te teszed általában), hanem érvekkel, ellenérvekkel, mellette vagy ellene érvelni (az nem érv, hogy ezt már nagyon jol kitalálták a fejlesztők, ez nya..s).

Ezt nem sértésként irom, hanem ténymegállapítás!
Azt irtad hogy érvek helyet sértegetlek , kérlek olvas utána a hozzászólásainknak, és ragad ki, kinek mennyi érve is van a hozzászólásokban, meg fogsz lepődni.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem az a sejtésem,hogy a többségnek megfelel ez a rendszer,mert nap mint nap szorgalmasan játszik,játszunk. Ugye nem gondolod,hogy a Te kedvedért más játékot fogunk választani?(uborka ill. tök termesztősdi) Lehet az,hogy Te vagy rossz helyen?

Nem félek a játéktol, nem mint "egyesek"; megtámadnak éjszaka, nem tudok nyugodtan aludni, jaj mi lesz.

Töbségében én is jónak találom a játékot de még mindig nem halottam, hogy miért nincs napali bónusz ha van éjszakai. Hol vannak az érvek??? - mi kárpótolja a támadókat a védekezőkkel szemben?-miért is kedvez a játék csak a védekező játékosoknak?-miért ne lehetne éjjel ugyanugy foglalni mint nappal?-ha éjjel a támadó nem alszik, miért aludjon nyugodtan a védekező?stb.

Annó nagyon jó volt a tetris, meg a comondoron játszható játékok, mégsem attol hangos a fórum hogy azt játszanátok. Akkor is voltak olyan hangok, hogy ez nagyon jó igy nekünk nem kell semmit megváltoztatni, és milyen jó,hogy nem halgattak ezekre a hangokra, voltak akik ujitottak, és ma ennek is köszönhetően játszhatjuk eme játékokat.
 
Fent