Árész, a háború istene

  • Témaindító DeletedUser8461
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik! A mitológia egységekre leszek majd kíváncsi! A vázlatrajzokat PhotoShoppal készíted?
 

DeletedUser

Vendég
"Árész hívása: Árész jó oldalát mutatja, pajzsa a városra száll. Hatás: A várost támadó összes támadás szerencséje 0% alá kerül. Áldás: 350"

Ez pl jó ötlet, de csak támadásra lehessen varázsolni és ne városra.
A költsége meg lehet 250 és akkor máris 2 vari is belefér.
Na még 3 ilyen ötlet és kijönne egy Isten, reális varázslatokkal.
 

DeletedUser

Vendég
Aztán ott van még, amit DragonFighter írt :

"Rózsaszín köd:
Hatástalanít egy ártó varázslatot (pl pestis v honvágy)
350 áldás"

Hát ez így önmagában kuka.
Egy varázslat vagy városra megy, vagy csapatmozgásra.
Tehát nagyon leszűkíti a hatást.

De az alapötlet elemben jó.
Én úgy módosítanám, hogy :
Egy mozgásban lévő csapatról véletlenszerűen eltűntet egy varázslatot.

Tehát ha a támadásodra honvágyat varázsoltak és nincs rajta más varid (pl hősiesség vagy kedvező szél), akkor azt le tudod szedni vele. Ha van rajta ilyen támadást segítő varid, akkor ciki, a szerencsén múlik, mit szed le.
De a hozzád beérkező támadásokról ugyanúgy le tudod szedni a támadást segítő varit és ha előzőleg raktál rá neki honvágyat, akkor megint a szerencsén múlik, mit tűntetsz el vele.

Ezt egy olyan 200 varázspontért tudom elképzelni.
 

DeletedUser

Vendég
És egy észrevétel....

Ha megfigyelitek a 6 istent, 1 valami közös bennük.
Tudsz velük egységeket varázsolni, vagy....egységekre nyersit.
Na ez az, ami sok istenes ötletnél hiányzik, pedig ha már felépítettek egy sémát, akkor igazodni kéne hozzá.

Javaslat :
1 lovast kapsz.
Mondjuk legyen 40 varázspont az ára.
 

DeletedUser9302

Vendég
Nincs sok esély, hogy bekerül.
Én támogatnám, de a többség nem támogatja az új istent.
 

DeletedUser

Vendég
...Tehát ha a támadásodra honvágyat varázsoltak és nincs rajta más varid (pl hősiesség vagy kedvező szél)...
Bocsáss meg, de amennyiben gyakorló játékos vagy, akkor tudod, hogy ez képtelenség.
Amennyiben a támadásodra hősiességet vagy kedvező szelet variztál honvágyat nem tudnak rátenni, és fordítva is igaz, tehát amennyiben honvágy van a támadásodon max visszahúzni tudod amennyiben még engedi a rendszer, varázslatot nem enged.


Új isten?
Én megvagyok a jelenlegiekkel, de nyitott vagyok minden új dologra.
Tény, rengeteg istent imádtak a görögök. Ebből 5 (hősi világ 6) lett kidolgozva.
Ha mindet elkezdenék beleépíteni a játékba, a végén az egységeknek nem sok szerep jutna?!

Nem lehúzni akarom az ötletet, csak tovább gondolom...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Artemisszel lehet leszedni áldást (megtisztítás) bár csak hősökön, de így nem hiba amit dreamy írt, (már ha ebből indulunk ki)
Ha már istenek akkor előbb nem azt kéne elérni, hogy Artemisz legyen bevezetve mindenhol? Én eléggé szeretem bár van fölös varázslat meg nem tökéletes, de mi az? Hádészt kéne átírni mert semmire nem jó max egységeket levédeni :p Meg + egy áldást a meglévőkhöz valahol már le is írtam, nem ragoznám. De pl.: Poszeidón: -Poszeidón meghallja az imádat, hajóroncsok emelkednek a vízből. Védő hajóid 10%-al erősebbek a következő 3 órán át. Vagy: Zeusz segít megvédeni a városod, az istenek uralkodója veled van. Hatás a városfal nem rombolható a következő 2 órában.
Főleg kiegyensúlyozásra gondoltam, védekező és abban segítő varázslatokra. De persze ez is csak mélázás bárhogy formálható :D
 

DeletedUser

Vendég
Bocsáss meg, de amennyiben gyakorló játékos vagy, akkor tudod, hogy ez képtelenség.
Amennyiben a támadásodra hősiességet vagy kedvező szelet variztál honvágyat nem tudnak rátenni, és fordítva is igaz, tehát amennyiben honvágy van a támadásodon max visszahúzni tudod amennyiben még engedi a rendszer, varázslatot nem enged.
Igazad van, ki is ment a fejemből.
 

DeletedUser9651

Vendég
Sziasztok!
Nekem tetszik Árész Isten bevezetése, mivel ez egy harci játék, bár sokan ezt még nem ismerték fel :)
Üdv: Cadmus
 
Fent