Árész, a háború istene

  • Témaindító DeletedUser8461
  • Kezdés ideje

DeletedUser8461

Vendég
Köszöntöm a Grepolis Fórum olvasóit, és Moderátorait.

Először is kérlek vegyétek figyelembe, hogy tudatában vagyok annak, hogy a közeljövőben nem tervezik új isten bevezetését, azért csináltam ezt a topicot, mert bennem is felszabadult a "mi lenne, ha..." gondolata, és megosztom veletek ötletemet, hogy együtt mélázzunk el ezen.

Árész, a háború istene

285883686aaaaaa_www.kepfeltoltes.hu_.png

Pallas Athéné-vel való csatározásai hatására féktelen, és agresszív lett. Amint meghallotta, hogy a földön két sereg ront egymásnak, feltette harci sisakját és felpattant harci szekerére, amelyet két tüzet okádó fekete ló húzott. Kardja félelmetes suhintása kiszámíthatatlan volt, hogy melyik sereget ritkítja, hiszen Arész belerohant a csata sűrűjébe, és nem érdekelte semmi, amíg vér folyt. A harcosok vesztét éppúgy élvezte, mint bátorságukat. Ugyanakkor gyűlölte a rendet és békét, hiszen ezek akadályozták a háború kitörését, ezért támogatott mindenkit aki meg akarta törni a rendet.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8461

Vendég
Varázslatai:

1729117222_www.kepfeltoltes.hu_.png
Visszatérés a mélyből: Árész kémei alkalmanként felbukkannak a Grepolis városaiban. Húzz hasznot ebből. Hatás: Amíg a varázslat tart, a kémkedések ellened sikertelenek. Áldás: 250

11510482151_www.kepfeltoltes.hu_.png
Árész hívása: Árész jó oldalát mutatja, pajzsa a városra száll. Hatás: A várost támadó összes támadás szerencséje 0% alá kerül. Áldás: 350

8957430373_www.kepfeltoltes.hu_.png
Égi jel: Hirtelen sasok jelenneg meg az égen, ellehetetlenítve a támadást. Hatás: A támadó egységek visszafordulnak, idedtségen kívül nem esik bajuk. Áldás: 400

10637157404_www.kepfeltoltes.hu_.png
Vérontás: Árész egymaga száll szembe a várossal. Nem kímél senkit. Hatás: A város egységinek 25-50%-a elesik a harcban. Áldás: 500
 

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik minden! :)
Csak pl. mik lennének a mitológiai egységek?
De amúgy jó :)
 

DeletedUser

Vendég
az istent támogatom de varázslatait nem akkor ha ezek lennének a varázslatai mindenki ezt használná hogy nem lehet ki kémkedni a várost és 250 áldás valakinek 100000 ezüstje is rámehet a szerencse 0% alá csökentése csak arra jó hogy szívasd az ellenfellet mondjuk 100 kardossal szétvernél 200 parítyást az égi jellel pedig foglalásokat akadájozhatsz meg és ki nem adna 400 áldást hogy megmeneküljön 10000 pontos városa a vérontás pedig rengeteg egységét elszedné a támadónak ha mondjuk valaki 2000 parítyással támad a legrosszab esetbe is 500 paríttyás hal meg és nem is ártot a városodnak és a katonáidnak sem.
 

DeletedUser8281

Vendég
Az alapötlet szerintem is jó, minden ilyen újitás feldobja a játékot és még több taktikai lehetőséget biztosit. Viszont a varázslatok erejét én is kicsit nagynak tartom, de ott is jó a koncepció és az ötletek is, de nagyon nagy előnyt biztosit valóban. Azért ha valakit foglalnak ( ne adj isten csodaszigeten lévő várost), és van 459 bejövő támadása, és mindegyik minuszba megy egyetlen varázslattal, azért az komoly előny. Ugyanakkor ha pl. ezt egyetlen seregre lehetne varázsolni az már más lenne. ( igaz ez meg aHéra honvágyához lenne hasonló) Szerintem a varázslatokon kellene dolgozni, de igy is szép munka, gratulálok!
 

DeletedUser

Vendég
Rögtön megnéztem a dátumot, nem-e április 1-e szerepel rajta (mármint viccből lett létrehozva)

A felvetés nem rossz, de átlagban minden istennél 2 varázslat vana mi hasznos, így itt is kettőnek kéne lennie.

Visszatérés a mélyből: A következő 6 órára megnöveli a vermedben található ezüstök mennyiségét 10%-20%-al véletlenszerűen (16000 esetében ez 17600).

Árész hívása: A támadó sereg szerencséje 5%-al romlik (ez azt jelenti, ha a támadó fél alapon 10%-os szerencsével támad meg, abból jön le ez az érték)

Égi jel: A tanya lakosai toborzás alatt képesek a termelésüket is folytatni. (azaz ha besorozod őket, az égi csoda miatt a termelésed nem áll meg)

Lassítás: A kiválasztott egység 5%-al lelassul (gyarmatosító hajó esetén a hatás elvész, ellenben te úgy látod, hogy a sebessége lelassult)
 

DeletedUser

Vendég
Hát, nehéz ez a dolog az istenekkel. Szép ez a felvetés, jók a képek; mondjuk a csodák szerintem is aránytalanul erősek, és hogy is mondjam, túl pozitívak. Árész inkább ártó kéne legyen (miként a rövidke ismertető is sugallja), ezek meg afféle védelmi varázslatok, amik inkább Athénét illetnék; a "Visszatérés a mélyből" nem egy eltalált megnevezés (inkább Hádészt idézi), tartalmát tekintve meg egyáltalán nem Árész, hanem inkább egy "informatikai istenség", pl. Hermész.
Továbbá: ha egyszer lesz Árész, nem szabad elfeledkezni Aphroditéről sem, akit viszont roppant nehéz lenne ellátni Grepolisban is értelmezhető tulajdonságokkal, csodákkal, egységekkel anélkül, hogy nevetségessé váljon...
 

DeletedUser

Vendég
Na... Ezelőtt csak egy ennél jóval gyengébb megfogalmazást láttam. Viuszont ez... :) Na egy ilyen hozzászólás teljesen megfelel nekem, csak a mitológiai egységeket nem írtad le. Na meg egy kicsit túl drágák a varázslatok, de ez végülis nem nagy baj.
Én az ötletet 99%-ban támogatom!

A maradék egyszázalék csak az, hogy ne kelljen többet írnom! :D
 

DeletedUser9196

Vendég
Én is támogatom az ütletet de Vérontás várázslást korátoznám hogy ne csak azért használják ellenem hogy idegesitsennek hannem csak akkór amikór lázitódtak, meg hát kéne még gyüjteni még néhány ijen áldást és 2-3 istenél szét osztani úgy hogy mindegyiknél a megfelelő áldás lenne.
 

DeletedUser

Vendég
Mitológiai egységeket szeretnénk még látni.
Egyébként pedig támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Az alapból berakott varázslatok túl erősek. És ehhez képest még olcsók is.

Nem vagyok benne biztos, de elképzelhető, hogy van olyan világ ahol nincs is szerencse...?


Ha már gonosz istenről beszélünk a vérontás lehetne olyan is, hogy a harcoló egységek pl 20%-a elpusztul, és ez orosz rulett hatású lehetne, tehát mindkét féltől is szedhet áldozatot vagy random az egyik féltől.


Az égi jelről seimon írt egész jót, viszont szerintem az meg túl gyenge hatás... akkor már lehetne olyan, hogy a milicia random védő egységekké alakul.
Esetleg behozhatna egy mitológiai lényt védeni...

A visszatérés a mélyből helyett lehetne Athéné ellentétes varázslatát random 5 támadó egység....


És ha már Afrodité:
Csábítás: Falvakból való toborzás esetén nem romlik a hangulat és nem kell kivárni az időt, míg a falvak újra használhatóak lesznek.
100 áldás

Megcsalás:
A kiszemelt városhoz tartozó falvak fellázadnak - és mondjuk 2x-es sereggel a szokásosnál
350 áldás

Szerelmi mámor:
A városod elfoglalása X órával tovább tart
400 áldás

Rózsaszín köd:

Hatástalanít egy ártó varázslatot (pl pestis v honvágy)
350 áldás


Mitológiai lények:
Szirén, Nimfa
 

DeletedUser

Vendég
Én extrém támogatom hogy új isten legyen.
Mindketten, Tyrion és Te is szép istenleírást csináltatok ide, lehetne is berakni a játékba egy az egybe!
Bár Árész v. Hádész I-I Aphrodité v. Héra ?
 

DeletedUser

Vendég
Hát, szerintem az a rózsaszín köd inkább vakság, mintsem gyógyerő. Mondjuk hatására fejjel mennek a falnak a harcosok, vagy önként kardjukba dőlnek. Tehát ellenséges csapatra bocsájtahtó, hatása 100 kardos és 50 hoplita 20-as fal mögött, fal és védősereg nélkül is :D
 

DeletedUser

Vendég
Na de tényleg. Mindegyik isten ilyen harcias dolgokkal van ellátva, esetleg nyersit ad. Dög unalom. Minek mégegy ilyen? Sehol egy kis cselvetés, ámítás. Nem Árséz kell, hanem Hermész. Egy igazi "informatikai" isten, aki nem ilyen mennyiségi dolgokban utazik, hanem segít jól átverni meg kicselezni a másikat, lenyúlja a kincstárat, kiüríti a vermet meg ilyenek ;)
 

DeletedUser

Vendég
Afroditén azért gondolkodtam el, mert írták, hogyha már Árész akkor....

Én a rózsaszín ködöt úgy értelmeztem pl honvágy esetén... hogyha muffért mész akkor semmi se szent és semmi sem hiányzik csak.... :p

kiüríti a vermet az kicsit erős... mert nekem volt már benne több 100.000 és hát néhány 100 áldáspontért ezt nullázni az komoly...

De ezt a cselszövést Afroditéba is be lehet vinni:

Vak szerelem:
Afrodité a játékos figyelmét eltereli bájaival, így 1 foglaló hajó helyett kettő indul ám az egyik nem valós
400 áldás

Vagy ha már Hermész:
Álhír:
Ha Athéné bölcsesség varázslatát alkalmazzák rád, nem valós seregjelentést kapsz
VAGY
A beérkező támadásra rossz időt mutat

Diplomáciai mentesség:
Ha a kémed lebukik nem mutat nevet (vagy bár szerintem ezt elég nehéz kivitelezni, egy random játékos nevét, vagy egy nemlétezőét küldi el)

Láthatatlan kém:
Megadja az adott városban mennyi ezüst van a veremben

szárnyas csizma vagy pteroeis pedila:
Az érkező támogatásokat 30%-al meggyorsítja
 

DeletedUser

Vendég
találtam egy hermész topicot, dúrva, hogy mennyi hasonlóság van az én javaslatom között és a te sokkal korábbi megjegyzéseid között :D
 

DeletedUser

Vendég
Afroditén azért gondolkodtam el, mert írták, hogyha már Árész akkor...
Hát ja. Merthogy a mitológiai kapcsolatok úgy kívánnák. Viszont ha már a fejlesztők úgy döntöttek, hogy csak pár isten vesznek ki a nagy panteonból, jól meg kéne válogatni, lefedni minden lehetséges területet. Egyébként Árész haragvó isten, aki nem annyira áll oda egyik város mellé sem, sokkal inkább azon mesterkedik, hogy viszályt szítson. Érthető, hogy nem igazán szenteltek neki templomot...

kiüríti a vermet az kicsit erős... mert nekem volt már benne több 100.000 és hát néhány 100 áldáspontért ezt nullázni az komoly...
Mint védő, durvának látod. Mint támadó, hasznos eszköznek látnád. Az egyes játékelemeket ne aszerint értékeld, hogy éppen milyen stílusban játszol, hanem hogy mennyire alakíthatják a játék menetét, milyen kockázatokat és előnyöket hordoznak magukban. A veremnek pillanatynilag csak előnye van, kockázata annyira csekély, hogy nem is látom. De nyilván, meg kell találni a megfelelő mértéket, csak mint lehetséges irány gondoltam ilyesmit ajánlani :)

De ezt a cselszövést Afroditéba is be lehet vinni:
De minek, ha van istene kifejezetten a cselszövésnek? (mármint a mitológiában)

találtam egy hermész topicot, dúrva, hogy mennyi hasonlóság van az én javaslatom között és a te sokkal korábbi megjegyzéseid között :D
Talán mert tényleg valami ilyesmi hiányzik a játékból...
 
Fent