Vikingek

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !

Összefoglalás: Újra leírom egy harcos ötletét, amely a vikingek támadása csodák kora után.

A Birodalom aranykorában barbár vikingek támadják meg a városokat.

Leírás: Csodák kora lezárultával a harcosok újabb kihívással állnak szemben: viking városok jelennek meg.
Ezek npc városok, amelyek támadják a környező városokat és aránylag nagy sebességgel pótolják a veszteségeiket. Ezek a szigetek szabad területein jelennek meg.
Grepós haverokkal, osztálytáraimmal beszélgettünk erről. Úgy gondoltuk 5000 pontos lenne egy város és kb. 1000 fős seregekkel támadna. Foglalni nem tudna. (Túlbonyolítaná a játékot). Ahol sok üres sziget van ott tömegével telepednek. Támadnak szünet nélkül. Elfoglalhatóak.

Szerintetek védekezzenek is? Mármint foglaláskor.


Ötlet be lett küldve hamarabb
Kérdéseket, kritikákat NEM olvasok el, nem válaszolok rájuk ! Ötleteket írjatok. Ha nem tetszik ne olvasd!
 

DeletedUser

Vendég
Mivel a végére írtad, hogy ne olvassam el, ezért el olvastam.^^
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az kéne,hogy pl:1 héten max 10-szer támadnak meg.Mert szerintem a folyamatos aránytalan.Te nem tudsz sereget készíteni,de neki meg hipp-hopp kész.Nekem ez az ötletem
 

DeletedUser

Vendég
Van benne valami, de azt is tudnod kell, hogy a csodák kora után csak a legjobb játékosok maradnak meg. Ezeknek pedig nem lesz nehéz legyőzni a vikingeket. Hogy hányszor és hogyan támadnak, azt szerintem ne határozzuk meg. Úgyis felülbírálja a fejlesztők hada :D
 

DeletedUser9302

Vendég
Hasonló ötletem lenne, de nem lehet újat nyitni neki ezért itt fejtem ki mire gondolok:

Nos. Ezen én pár változtatást véghez vinnék mert:

-leterhelné a rendszer a csodák korával
-akik amúgy is "nyomás alatt vannak" azoknak nagy kellemetlenség lenne.


Csak egy világra kéne bevezetni ahol nem lenne csodák kora. Amikor a szövetségek összpontszáma elérné az 50 milliót akkor beköszöntene:

a vikingek kora.

Bővebben: A szigeteken idegen városok jelennek meg. Ezek tengerenként játékos/5 lehetne tehát 160 játékos/31 viking város.
Ezek 2 hetente 2-1 -szer támadnának jelzőkkel és egy új katonával: vikinggel. A vikingnek mindene 20 lenne és ütőfegyvere lenne 25-ös. Ezt nem tudnád kiképezni, csak a szabad viking városoknak lenne.
A támadás mértéke ponttól függene, tehát:
175-1000: 5-15 jelző és 20-40 viking
1001-2500: 15-30 jelző 40-55 viking
2501-5000: 30-45 jelző 55-65 viking
5001-7500: 45-60 jelző 65-110 viking
7501-9000: 60-70 jelző 110-125 viking
9001- 11000: 70-100 jelző 125-150 viking
11001-> : 100-105 jelző 150-300 viking

Az 555;555 koordinátánál (vagy közelében, de már a világ nyitásakor), lehetne egy sziget tele erős viking városokkal! (a városok persze csak kor kezdetén jelennének meg)
A szövetségek azért harcolnának, hogy egy szövetség uralja a szigetet (ezeket a városokat úgy lehetne foglalni mint a többieket, de a többi máshol lévőt nem!)
és ők lehessenek a vikingek urai.
De ezek a városok tele lehetnének vikingekkel (1000-1500) és egy új katonával: barbárral.: mindene 35, szúrófegyver 30 (500-2000)
és triremmákkal vagy jelzőkkel: (140-250 jelző, vagy 110 triremma) .
Nehézsége lenne, hogy hamar "visszatermelődnének!

Amelyik szövetség uralná a szigetet, annak egy speciális zászlója lenne és az alapítónak a "vikingkirály címet" viselné.
Ezen a szigeten tudnának a viking városokkal, tudnának gyűjtögetni nyersanyagokat a szigetről, hogy szobrot állítsanak a királynak. Ez lenne a végső cél.

Egy város elvesztése olyan lenne mint a csodaszigetekkel.
A központi szigeten elfoglalt városokban 500 katona minimumnak kell lennie, ha nem fellázadhat és lehetne újrafoglalni!


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ha nem tudod megvédeni ami a tied, nem vagy méltó rá, hogy a tied legyen!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9344

Vendég
8500-13000: 22-25 jelző 95-115 viking

Itt szerintem a jelzők, és az szf. sereg száma után is lehagytál egy nullát... Ekkora városból, 22-25 jelző valószerűtlen, és bár tízszer ennyi szf-fel együtt alapból nem lenne lehetséges, de izgalmasabbá szeretnénk tenni a játékot, nem könnyűvé... :)
 

DeletedUser9302

Vendég
Átírtam, a kereteket, ebben igazad van!


_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ha nem tudod megvédeni ami a tied, nem vagy méltó rá, hogy a tied legyen!
 

DeletedUser9302

Vendég
Véletlen hozzászóltam :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
az alapötlet jó, de más néppel kéne, mert a vikingek a 9. században éltek, a grepolis pedig jóval i. e. játszódik
 

DeletedUser9302

Vendég
Hasonló ötletem lenne, de nem lehet újat nyitni neki ezért itt fejtem ki mire gondolok:

Nos. Ezen én pár változtatást véghez vinnék mert:

-leterhelné a rendszer a csodák korával
-akik amúgy is "nyomás alatt vannak" azoknak nagy kellemetlenség lenne.


Csak egy világra kéne bevezetni ahol nem lenne csodák kora. Amikor a szövetségek összpontszáma elérné az 50 milliót akkor beköszöntene:

a róma korszak!

Bővebben: A szigeteken idegen városok jelennek meg. Ezek tengerenként játékos/5 lehetne tehát 160 játékos/31 római gyarmat város.
Ezek 1 hetente 2-1 -szer támadnának biremákkel és egy új katonával: légióssal. A légiósnak mindene 20 lenne és szúrófegyvere lenne 25-ös. Ezt nem tudnád kiképezni, csak a szabad római gyarmatoknak lenne.
A támadás mértéke ponttól függene, tehát:
175-1000: 5-15 jelző és 20-50 légiós
1001-2500: 15-30 jelző 50-80 légiós
2501-5000: 30-45 jelző 80-150 légiós
5001-7500: 45-60 jelző 150-190 légiós
7501-9000: 60-70 jelző 190-260 légiós
9001- 11000: 70-100 jelző 260-340 + változóan 120 légiós
11001-> : 100-105 jelző 150-300 légiós

Az 555;555 koordinátánál (vagy közelében, de már a világ nyitásakor), lehetne egy sziget tele erős római városokkal! (a városok persze csak kor kezdetén jelennének meg)
A szövetségek azért harcolnának, hogy egy szövetség uralja a szigetet (ezeket a városokat úgy lehetne foglalni mint a többieket, de a többi máshol lévőt nem!)
és ők lehessenek a róma urai!
De ezek a városok tele lehetnének légióssal (1000-1500) és egy új katonával: bárdos katona.: mindene 35, ütőfegyver 30 (500-2000)
és triremmákkal vagy biremmákkal : (140-250 birema, vagy 110 triremma, de a hajók össz száma 250 hajó) .
Nehézsége lenne, hogy hamar "visszatermelődnének az egységek!

Amelyik szövetség uralná a szigetet, annak egy speciális zászlója lenne és az alapítónak a "consul címet" viselné.
Ezen a szigeten tudnának a római városokkal, tudnának gyűjtögetni nyersanyagokat a szigetről, hogy szobrot állítsanak a királynak. Ez lenne a végső cél.

Egy város elvesztése olyan lenne mint a csodaszigetekkel.
A központi szigeten elfoglalt városokban 500 katona minimumnak kell lennie, ha nem fellázadhat és lehetne újrafoglalni!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9344

Vendég
Birémával nem támadhatnak, az úgy ingyen hp lenne.

Az ötlet nem elég jó, a világcsodákat nem szabad leváltani. A vikinges ötletnél maradjunk, de népet válthatunk. A rómaiak jók, de az eredeti rendszer szerint, és a támadások szf. seregét még növelni kéne...
 

DeletedUser

Vendég
Vikingek helyett lehetnének akár valami mitológiával kapcsolatos jövevények. :)
 

DeletedUser9302

Vendég
Nem gondoltam rá, de pl.: Mantikór városok?
Támadhatnának pl.: IK-val, de nem gondolom jó ötletnek.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Átszerkesztettem, de a csodakor kimaradt, de direkt!
Leterhelné a rendszer, egyébként mire vége lenne a csodakornak arra bezárják a világot, nem lenne már elég játékos, de mondjuk ez mehetne 200 aktív taig.
 

DeletedUser

Vendég
az az ötlet amelyikben az 555;555 kordinátánál lennének ezek a városok engem túlságosan is a travianból ismert natarokra emlékeztet
ők is a térkép közepén vannak, egy idő múlva támadnak, csak a traviban tőlük lehet megszerezni a világcsoda tervrazokat
 
Fent