Vezetői fórum - A rejtettség 3. szintje

DeletedUser9344

Vendég
Az ötletet Honved2010 említette nekem, és úgy döntöttem, megérdemel egy benyújtást.

Összefoglaló

Fórum, amit csak vezetői, vagy alapítói joggal lehet látni.

Jelenlegi állapot

Jelenleg a játékban egy fórum vagy nyitott, bármelyik szövetségi tag számára elérhető, vagy belső/rejtett, amit csak az adott joggal rendelkező játékosok láthatnak.

Leírás

Ötletemben a rejtettség egy harmadik fokát javasolnám, amelyet csak vezetők, illetve alapítók látnak. Miért?
A nyílt fórumon fennáll a kémek kockázata, ezért a szövetség "tömör magjával", a legtapasztaltabb, leghűségesebb játékosokkal máshol kell megbeszélni az akciókat. Erre tökéletes a belső fórum, azonban ha a Vezetőség egy külön fórumot fenntart saját megbeszéléseire, az ezzel elérhetővé válik minden, a megfelelő joggal rendelkező játékos számára. Így a vezetőség privát beszélgetéseibe is beleláthatna.
Azonban, ha lenne a rejtettségnek egy 3. szintje, csak Vezetők számára, akkor ez a probléma nem állna fenn. Így lehetne a fórumnak nyilvános, belső, és csak vezetői fóruma is.

Visszaélések megelőzése

Szerintem nincs rá lehetőség, hogy ezzel visszaéljenek.

Vázlatrajzok

Sajnos grafikai tudásom nem engedte... :)

Érvelés

Lehetőség lenne arra, hogy a Vezetőség számára is legyen egy fórum, és a szövetség "tömör magjának" is, ám a "tömör magból" nem látnának rá a vezetőire.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 

DeletedUser9344

Vendég
Jaj, ekkora véleményözönt ne írjatok, mert feldolgozni nem bírom :p

Várom a megjegyzéseket az ötlettel kapcsolatban...
 

DeletedUser8461

Vendég
Teljesen felesleges. Akit akarnak, hogy lassa a forum azon szakaszat, adnakneki jogot.
 

DeletedUser9344

Vendég
:/ Nem ugyanaz, mint a rejtett, hiszen a rejtettnél még szűkebb kör látja...

Dehát akkor ezzel a problémával egyedül vagyunk...

Köszönöm a válaszokat.
Üdv.
iamkplus
 

DeletedUser9302

Vendég
Nem szűkebb mert: alapból, csak a vezetőnek és alapítónak van ilyen joga. Tehát, ha nem adod oda ezt a jogot senkinek akkor csak ti látjátok.

Ha meg odaadtad rejtett fórum miatt megbízható tagoknak, de a vezetőit nem akarod, hogy lássák, írj neki üzenetet.
Ha több vezető van akkor körüzenetet!

És nem bírálom az ötletedet, csak elmondom a véleményem!
 

DeletedUser9344

Vendég
Hogy magyarázzam, mert még mindig akadnak félreértések...

A napokban feldobott valaki egy olyan ötletet, hogy olyan fórum, amit csak azok látnak, akiket név szerint hozzáadnak... Ehhez tudnám hasonlítani az ötletem. Lenne a nyitott fórum, a Vezetői fórum, és egy köztes fórum, amit a megbízható tagok látnak, pl. a kémveszély kikerülése miatt.

Annyi a különbség a két ötlet között, hogy a másik ötlet a rejtettség egy új szintjét a vezetői és a nyitott közé tenné, név szerint hozzáadható emberekkel. Ez már ma is létezik, hiszen a vezető/alapító eldöntheti, kinek a neve mellett pipálja ki a belső fórumot, így ő dönti el kik látják. Az én ötletem a nyitott, és a rejtett fórum mellé, egy csak vezetőit tenne.

Mint írtam, ezért kell, hogy létrehozhasson egy szűkebb, megbízható kört, akikkel a kémek veszélye nélkül lehet beszélni, anélkül,hogy rálátnának a vezetői fórumra... Persze, megbízható emberek, de valljuk be: Ha mi kapnánk ilyen jogot, ránéznénk a vezetőire. Persze, ha megbízhatóak, hagyhatnánk nekik, de 10-20 ember közé könnyebb kémet juttatni, mint néhány vezető közé... És mellesleg attól, hogy írsz neki egy levelet, attól még megnézheti...

Annyit írnék még hozzá, nem táplálok hiú reményeket afelé, hogy csak azért nem támogattátok, mert érthetetlen volt, ahogy leírtam. Végigolvastam, és a lényege kivehető, a részletek utolsó mondata pedig végleg világossá teszi azt,hogy 3 féle fórumtípust szeretnék.
Bár felmerült néhány olyan gondolat, amiből arra követeztetek, mégsem értitek, számotokra remélem ez a válasz kielégítő volt.

Többször már nem szeretném elmagyarázni, ha eddig nem sikerült volna, akkor mindegy...
Amennyiben a másik ötletet megvalósítják (melyet philosorted írt ki, és bár a megvalósítás más, sőt, jobb mint az enyém, hisz így elérhető lenne akár az, hogy lenne egy vezetői fórum, a nyitott fórumok, és több rejtett, melyeket külön csoportok látnak, és ez adna néhány új lehetőséget a játéknak.) én annak is örülnék, hiszen én csak szeretném, ha elérhető lenne ilyen funkció. gg senior válasza philosorted ötletére egyébként tökéletesen elmagyarázza ennek szükségét:

Azért ez a javaslat picit más mint a rejtett fórum. Valóban hasznos, praktikus volna, ha lehetne differenciáltan láthatóvá tenni néhány témát a fórumon. Valóban a kémek miatt van erre szükség. Akár egy-egy akció időtartalmára és ezalatt csak az akcióban résztvevők látnák az adott fórumszálat. E mellett természetesen megmaradna a vezetők számára létrehozott "láthatatlan" fórumszál is. Most vagy mindent látja valaki, vagy csak azokat amik senki elöl nem rejtettek. Ez pedig ha jól értem a javaslatot, akkor lehetővé tenné, hogy a vezetőit ne, de egyéb rejtett fórumszálakat láthassanak az arra jogosultságot kapók. Támogatom.

Remélem így sikerül meggyőzni benneteket ennek az ötletnek, avagy philosorted ötletének fontosságáról.
Elnézést a hosszú szövegért.
Üdv.
iamkplus
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9344

Vendég
o_O Na most milyet lestem... Akkor lehet át kéne írnom az alap ötletet is, ezzel a magyarázattal?
Emiatt változott meg a véleményed?

Ha igen, akkor légyszíves, azt is írd le, melyik részek szorulnak javításra az alap kiírásban :)
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom!A belső fórum már elég rejtett.Ott csak annak adsz jogot,aki oszlopos tagja a szövinek és megbízol benne,nem?Nem látja azt sem mindenféle jöttment.
 

DeletedUser9344

Vendég
Nem látja mindenféle jöttment. De mi van, ha több rejtett csoportot szeretnél?

Mondjuk van egy rejtett fórum, a vezetői. Te ennyivel megelégedsz. De az ötlet azért szükséges, mert a fórumon nem lehet akciót szervezni a kémek miatt. Rejtetten lehet, de abban az esetben rálátnak a vezetőire is az akcióban részt vevők... Persze, csak azokkal legyen akció, akik megbízhatóak... Akkor a többi játékos miért van a szöviben?
 

DeletedUser9302

Vendég
Én változtaok az állásomon.


Támogatom. Már rég be kellett volna vezetni!
 
Fent