Varázslatok-2 újítás

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Összefoglaló
Kezdővédelem alatt "jó" varázslatok.

Jelenlegi állapot
Semmilyen varázslat nem alkalmazható.

Leírás
Ha lemaradást kell felhozni, vagy szimplán támogatni szeretnél egy másik játékost, ne kelljen állandóan piaccal tömni, hanem sokoldalúan támogatni varázslatokkal.

Visszaélések megelőzése
Én nem látok benne, de senki se lát a sajátjában, kérlek jellezétek ha van.

Vázlatrajzok
Nem kell.

Érvelés
Már leírtam, no papagáj

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem Mert szólt egy fejes
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem Mert csak a Városvédelemmel kérték ugyanezt.









Összefoglaló
Extra áldások (Szigetküldetések, kezdőbónuszok, eventek alkalmával szerezhető áldások) sokoldalú használata.

Jelenlegi állapot
Hát kicsit amatőr :)

Leírás
Sziasztok !
Szóóóval.
Nem írok konkrét elképzelést, mert leálltok azt cáfolni, és nem lesz meg a voks 3 hónap múlva se.
Lenne reá mód, hogy a kapott áldásokat más játékosok városaira varázsolhassuk.

Példa:
Az "A" város eventen szerzett Trójai védelem arázslatot bocsát a foglalás alatt álló "B" városra.
Az "A" város szigetküldetésben szerzett Felgyorsított toborzás varázslatot bocsát a foglalásra készülődő "B" városra.

Remélem érthető.

Másik, már már túlfantáziált ötlet:
A seregmozgásra vonatkozó áldásokat a támadásokra lehessen varázsolni, így például az ellenséges gyarmira is. Ez azt eredményezi, hogy az időzített támadások mind bukják, mert a gyarmi hamarabb érkezik.


Visszaélések megelőzése
Találjátok ki ti, de megoldani sem én fogom.

Vázlatrajzok
Mivel nem konkrét az ötlet....

Érvelés
NA ezt meg minek...az érv a leírásban van

Nyilatkozat
Ezt egyszer már leírtam :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Kedves Akiket.!

Az első ötleted egész jó, én is látok benne lehetőségeket, használhatóságot. A másodikat nem nagyon értem, lehet persze, hogy velem van a baj!

Tisztelettel,
Dartnessus
 

DeletedUser9344

Vendég
Üdv!

Fejesek nem nagyon járnak erre, de hadd vegyem én a bátorságot, hogy megkérjelek: sablon szerint írd ki.

Tudod, a második ötletedből így nem sok minden érződik, semmitmondó. Tudom, hogy hosszú a sablon, és néha felesleges lehet, de nem véletlenül van, jót akarnak vele.
Az első ötlet nem rossz, a második ebben a formában érthetetlen.

Tisztelettel,
iamkplus
 

DeletedUser

Vendég
Remélem megfelel
thisisgrepolis.png
 

DeletedUser

Vendég
Az első ötlet tetszik, viszont a második nem annyira.
A másodikból a mozgó seregre való varázslat nem tetszik, mert így tényleg keresztbe lehet tenni egy jól megtervezett foglalást.
Egy precízen időzített foglalást is ki lehet védeni még jobb időzítéssel.
Ha jó az ellenfeled legyél nála jobb vagy veszítsd el a várost.
 

DeletedUser9344

Vendég
Ez már csak szőrszálhasogatás, de: Minden ötletet külön topikban kell kiírni, különben nem fogadják el...
Bár magyar fórumról amúgy se nagyon fog bekerülni, szóval nem annyira számít. :)

Az első ötletet támogatom. A második ötlet valójában két ötlet. Az, hogy más városokra is lehessen szigetküldis varázslatokat tenni, elgondolkodtató. De szerintem ez túl nagy segítség, mindenki szerezze meg magának. Így, ezt nem támogatom.

Ahogyan a mozgó csapatokra varázsolhatóságot sem. Játszhatatlanná tenné a játékot, hiszen mindenkinek tele lenne a jutalomtára -30% menetidő varázslatokkal, és minden foglalást kivédenének. Ezt semmiképpen nem támogatom.
 

DeletedUser9302

Vendég
Az első ötleted jó ezt Támogatom!
A másodikban ha arra gondolsz, hogy szigeti küldetés jutalmát más városokra küld akkor megnyerted a tetszésem! Támogatom!
De valami korlátot is kéne belevinni pl: naponta 1 városra csak meghatározott mennyiséget.
Az hogy mozgó csapatra varázslatot küldeni azt nem nem támogatom!

thisisgrepothisisgrepothisisgrepothisisgrepo
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8461

Vendég
Ez már csak szőrszálhasogatás, de: Minden ötletet külön topikban kell kiírni, különben nem fogadják el...
Bár magyar fórumról amúgy se nagyon fog bekerülni, szóval nem annyira számít. :)

Minden beküldött ötlet számít. A magyarországi fórum ugyan olyan fontos, mint a brazil, holland, amerikai stb. Példaképp éppen az itt felvetett ötletem is továbbításra került, és hamarosan megtekinthető a havi szavásban is a játékban.

A fórumot folyamatosan figyelik, nincs elveszett adat, sem ötlet.
 

DeletedUser9344

Vendég
Nos, ez esetben elnézést kérek, de a havi szavazás félévente esetlegesen egyszer megtörténte miatt (mármint a fórumon), azt hittem, hogy ...

Ennek örülök, hogy bejutott a játékbeli szavazásba, természetesen egy 5-öst fog kapni tőlem. :)
 

DeletedUser8461

Vendég
Kérlek ne azért szavazz arra, mert magyar játékos küldte be, jelen esetben én, hanem azért, mert esetlegesen elnyeri a tetszésed.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik az ötleted, 5-öt fog kapni, mert van hogy nincs kedvem védignézni 4-500 jelentést
 

DeletedUser

Vendég
Így utólag végiggondolva az általános véleményt mondom én is. Tényleg elhamarkodott ötlet volt a mozgó csapatra varázslat.
Ha már itt tartunk, megjegyezném, hogy a -30%-os-t ha más városára varázsoljuk, akkor ugyanott vagyunk. Tehát azt semmiképp se lehessen :)

Én a szigetküldetés másra varázslással lehetne kereskedni szövin belül
És bővíteni a stratégiát is, mert egy 200 aktív tagú szövetség ezzel még komolyabb támadást/védekezést hozhat össze.
 

DeletedUser9344

Vendég
Tyrion: Nem azért szavaznék rá, hanem azért, mert valóban kiváló ötlet... Az az igazság, hogy ami bekerül a játékbeli szavazásba, azokra 4-est vagy 5-öst adok mindig - nem véletlenül jutnak be a szavazásra, hanem mert jók. A te ötleted megvalósítása túl sok munkát nem igényelne a készítőktől, és a változás, pedig elég komoly lenne. (Mármint, hogy sokkal egyszerűbb lenne egy-két dolog.)

Akiket. : Aki összehoz egy 200 aktív taggal rendelkező szövetséget (már, ha ugyanazt értjük aktív alatt...), az előtt le a kalappal ;)
Ennyi emberrel azonban elég komoly akciókat lehet végrehajtani, és egy ilyet megszervezni nem kis munka. Ezekkel, csak még hosszabb munka lenne.
 

DeletedUser

Vendég
Szőrszálhasogatáááááás

Most vagy én nem értelek, vagy te nem ismered a Grepolist.

200 aktív és profi átékosból álló szövit összehozni semmi! Mármint ha spakee0918 (asszem igy hijják) meg az ő kategóriája kezd bele.
Én is voltam ilyenbe.
Megszervezni megint semmi, erre való a csapat(-vezető), a vezetőség, és az időárban úszó alapító.

Hallottál-e olyanról, hogy össze lehet szedni 300 szekeret egy városba varázslatokkal ? Mert egyszer már csináltunk ilyet. Az is 200 fős szövi volt. Nagyjából.

Amúgy ejtem a témát, ha további problémád van ezzel a felfoghatatlan varázslással, akkor kérd meg mondjuk Tamást hogy válaszoljon.
 

DeletedUser

Vendég
Szövit összehozni hosszú, és bonyolult munka... szerintem te a "szövivándorlásra" gondoltál. :)
 

DeletedUser9344

Vendég
Üdv.

Nem szeretem a személyeskedést, főleg ha oda nem illő helyen történik. De nem én kezdtem, így a válaszadással sajnos belefolyok.

"200 aktív, és profi játékosból álló szövit összehozni semmi!" Ez az állítás gúnyolódás lehet, vagy te nem ismered olyan jól a játékot, mint ahogyan gondolod. Aktív játékos az, aki használja a fórumot, naponta többször belép, és amikor támogatást kér egy társa, segít, amivel csak tud. Ilyen emberből 100-at összehozni is szép teljesítmény, az általad használt relatív "profi" kitétellel pedig már 30-40 embert sem semmi. Nem hiába vannak olyan szerverek, ahol 35, meg 50 a szövetségek max kapacitása: Sok profi játékos esküszik ezekre, itt nincsenek túlbonyolított, működésképtelen, 150-200 fős klánok.

"Megszervezni megint semmi..." kezdetű állításodat a mondat végére saját magad cáfoltad meg. Egy időárban úszó alapító kel már 50 főhöz is, 200 főnél már olyan emberre van szükség, aki napi 10 órákat tud foglalkozni a játékkal. (Arányosan számolva még keveset mondtam ezzel.) Ez azért tényleg nem semmi.

300 szekérről hallottam, sőt, már többről is. Azonban ennyit 30 (!) tag tud küldeni. Ha a szövetség valóban aktív, és profi játékosokból áll, akkor a kétszáz főből jóval többen küldenek, 6-7 százat minimum.

Tartom magamat ahhoz a tényhez, hogy 200 főből álló (valóban) aktív társaságot összehozni a lehetetlenség határát súrló, csodálatos munka. Természetesen vannak kivételek, akik láttán csak les az ember, és azt suttogja: Na ez valami! De nem hiszem, hogy ők olyan játszi könnyedséggel hozzák össze.

Az ötletre visszatérve pedig, az elsőt még mindig támogatom, a másodikat pedig már te magad sem, így ha valóban szeretnéd az ötleted megvalósítását, szerintem csak az általad arra érdemesnek ítélt részeket hagyd meg a posztból.

Előre is köszönöm.
iamkplus
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Teljesen igazad van, de kezdünk eltérni az alapötletektől.
 

DeletedUser

Vendég
Hosszú...hát ha jól csinálja 1 hónap!
bonyolult ?
hát nem könnyű, de szerintem nem túl megerőltető!
Arra gondolok amit írok! Kicsit idegesítő tud lenni ez a szöveg...
 
Fent