Városvédelem varázslat csak a szövetségen kívüliekre legyen aktív

Jó az ötlett?


  • Összes szavazó
    10
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser9360

Vendég
Sziasztok !

Nekem az a gondom, ezzel a városvédelem varázslattal, hogy ha megy akkor sem támogató egységet sem nyersanyagot (varázslattal) nem tudnak küldeni a szövetség tagjai a bajba jutott városnak ,így ha az ellenség rá nyomja az adott városra az megbénul csak hajóval tudják támogatni.Továbbá még jó lenne ha vissza is lehetne vonni, vagy (és) kikapcsolni egy adott időre,ez meg is oldaná a gondot.Én jártam úgy hogy rá tettem szövi társamra egy félre értelmezett üzenet után és el esett egy csomó szekértől,de nem tudtam le szedni sajna bukta a várost.
 

DeletedUser8461

Vendég
Kiváló! Éppen a mai napon jártunk úgy, hogy egy távoli társunkat nem tudtuk varázslatokkal segíteni, ez az ötlet mindenképpen a hasznos kategóriába tartozik.
 

DeletedUser8607

Vendég
Ha támadok egy várost, akkor jól jön! Szerintem inkább támadó varázslat, mint védő!
 

DeletedUser

Vendég
Nekem azzal nincs bajom, hogy védővarázslat lenne belőle -sztem eredetileg is azzal a céllal készült, csak a játékosi kreativitás megtalálta benne a támadói jelleget-
Sőt annak is őrülök, az őtlet mögött, hogy vihet egy újfajta stratégiai gondolkodást a játékba, mert a jellenlegi már kicsit "ötlettelen" és +szín lenne. (megj Pepe: nem támadó, csak támadásra is használható, és is használtam már és ellenem még többször alkalmazták védekezésre)

DE: sok kérdés számomra kérdéses ezzel az alkalmazással. pl. mi a helyzet a konfős tagokkal... kinek a szövetsége varázsolhat a városra? -aki a védelmezőt rakja a városra, vagy akinek a városán van...- a kapcsolót rá viszont nem tartom egyáltalán jó ötletnek: ez egy döntés, aminek lehetnek visszaütői.. igen is legyen súlya egy rossz döntésnek

viszont: ha az (általam feltételezett) alapgondolatot átvinnénk, és mint város védelmező csak az ártó varázslatokat védené -amire szerintem az ötlet felmerülése is jőtt- sztem egyszerűbb és átláthatóbb megoldás (sztem jól felismerhető, hogy a földrengés, pestis és az villám ártó varázslat )

Ekkor viszont sztem a varázslat "sokszínűsége" veszne el. -azaz nem lehet támadóként használni-

így én ebben a formában nem támogatom, és nem is nyúlnék hozzá, mivel jelenleg univerzálisabb a felhasználhatósága
 

DeletedUser9360

Vendég
Természetesem akinek a városán van a varázslat hiszen védelem varázslat és csak a saját szövetsége számára lenne nyitott ,és ez lett volna a célja eredetileg szerintem, de így nem szolgálja azt rendesen. Hiszen ki zár mindent,és mindenkit.
 

DeletedUser

Vendég
Sztem minden korlátozás szegényebbé teszi a játékot, tehát felesleges ilyen megkötéseket tenni. A visszavonás lehetősége meg úgy nagy generál nem való ebbe a játékba, tessék előbb gondolkodni, és aztán nyomni a gombot. Másrészt nem hiszem, hogy a varázslatoknak lenne kifejezetten támadó vagy védő jellege -- minden a használattól függ. Esetleg annyit lenne érdemes/értelmes változtatni a dolgon, hogy az adott istenség egyéb varázslatait (jelen esetben a városvédőket) ne zárja ki.

Ja, és a szövetség amúgy sem ad extra eszközöket egyetlen játékosnak sem, miért pont ennek kéne másként viselkednie?
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon támogatom ! Szuper ötlet ! Írok a szövimbe h szavazzanak
 

DeletedUser

Vendég
lehet támadó és védő varázslatként is használni, ha már ellőtted az ártókat, raksz rá egy ilyet és más nem tud neki segíteni, ez egy jó taktika, de ha tele a népességed és már nem tudsz kapni egységeket zeusztól és athénétől akkor viszont védő, mert ha már segyteni nem tudnak mások, akkor már ártani se lehessen
jók az univerzális varázslaktok, a kapcsoló pedig rossz ötlet egyrészt legyen súlya annak amit teszel, másrészt az h nézne ki h
Kérlek, ó hatalmas Athéné, bocsáss védő varázslatot erre a városra
Na, most egy kicsit vedd le
Most rakd vissza
Várj, most épp akar vki küldeni szekeret, addig kapcsold ki
De béna vagy, mé' nem kapcsolódtá' vissza mikor a villám jött
 
Fent