Városalapitás

DeletedUser

Vendég
Üdv betévedt látogató!!!

Nos az én ötletem hogy legyen olcsóbb a gyarmatosító hajó úgy Kb. 10-20%-all és 1-2 sorral ellőbb kehesen kifejleszteni Ezzel megkönyitve a kezdők dolgát illetve azokat akik már tapasztaltak más Böngészős stratégiai játékkal és új ebben a játékba:D ÉS NEM NEM KÖTŐK BELE Kultúrpontos RENDSZERBE SZERINTEM AZ ÚGY JÓ AHOGY VAN
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
amire eléred azt a szintet, hogy tudsz csinálni, addigra már nem is lesz olyan drága. Meg ki tudod fejleszteni azt, hogy olcsóbb legyen, ne telljen olyan sok időbe az építése.
Én nekem ez az első böngészős játékom, mert a többi nem tetszett és most ezzel mégis kiismerem magam...
 

DeletedUser

Vendég
egy csomó a játék lényegét módosítani akaró Topicot végigolvastam a nagy része ikariamból travian-bol vagy Kh-ból volt kopintva én is játszómat azokon és nekem sem tetszetek de a grepolisz tetszik mert egyszerű néhány olyan dologban amiben a többi nem és bonyolultabb néhány olyan dologban ami a többinél egyszerű csak hogy kényelmesebb legyen a játékosoknak viszont elég nehéznek találtam a grepoliszban az új város alapítását :S ami máshol szerintem könnyebb :D
és hogy akkor ezt orvosolva szerintem sokkal jobb lehet a játék
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Az első városalapítás tényleg nem megy túl könnyen, bár utána elsősorban a kultúrokkal lesz a probléma (nem is azért mert nehéz szerezni, hanem, mert a városi fesztivál alfán csak naponta szervezhető :)), de egyébként ha van egy elégedettség, kb. naponta tudok is 1-et rendezni :)

De szerintem is jó a mostani.
A gyarmatosítóépítés problémáira Specnalz jó választ adott. A 2. gyarmatosító építése (később meg méginkább) már csak olyasmi, mint a gyertyákat beleszurkálni egy tortába, és meggyújtani őket :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
várost alapítani amúgy nem érdemes, az elején sem. foglalni kell.
ha jól építkezel - legfontosabb az akadémia, kikoto, bányák - akkor kb 3000 pontos faluból tudsz foglalni. én kb a 23. játéknapomon foglaltam eloszor, alfa szerveren, tehát hamar osszejon a dolog.

10+ városnál meg csak kultpont kérdése...
 

DeletedUser

Vendég
hát igen a kulti pont a neccesebb, de én imádom ezt az értelmét!
Ha nem foglalsz, nincs diadalmenet = kultúrális pont = kultúrális szint = foglalás
Röviden: HA NEM FOGLALSZ NINCS HARCIPONT ÉS HA NINCS HARCI PONT, AKKOR NEM TUDSZ FOGLALNI/ VÁROST ALAPÍTANI
 

DeletedUser

Vendég
A kultúrpontok számát nem csak diadalmenetekkel lehet gyarapítani, bár kétségtelen, hogy úgy a legolcsóbb.
 

DeletedUser

Vendég
hát igen, azért ezt vettem elő, mert ugye az volt a probléma, hogy lehetne olcsóbb cuccok is. És ha már egyszer az olcsó dolog jött elő, akkor a legolcsóbb pontszerzést gondoltam.

De viszont, ha úgy számolnánk, hogy a hoplitának a gyártási költségeit vesszük és ezenfelül gyártunk 300-at, hogy ugye legalább 1 kultúlpont kijöjjön, akkor vesszük 1 hoplita költségeit, 150+ 100 nyersi( javítsatok ki, ha rosszul tudom)
és megszorozzuk 300-zal, mert ugye 300-at gyártunk, akkor a költségünk 75.000 lesz, és ha vesszük a városi fesztivált( 18000+1000+1000[nem tudom pontosan]) = 38.000 nyersanyag.
De a harcimenet jobban megéri, mert, ha ki akarunk takarítani egy várost és vannak benne egységek, akkor még kapunk harcipontot és ki is van pucolva a város, amit el fogunk foglalni, szóval kettő 1 csapásra!!!:eek:
 

DeletedUser

Vendég
+ utána foszthatjuk a várost és megtérül a veszteség
 

DeletedUser

Vendég
igen ezért van több értelme hadsereget gyártani és harcolni...
 
Fent