város "eldobása"

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló
Vársokat lehetséges elvetni a tulajdonból egy új gomb segíségével.

Jelenlegi állapot
Nincs

Leírás
Ötletem onnan támadt , hogy igen kellemetlen helyzetbe kerültem , amikor egy fejletlen akadémiájú várost sikerült elfoglalni. El akartam vetni mindenáron a várost , mivel csak foglalja a helyet , nem érné meg felépíteni...Főleg harcos helyzetben igaz ez.Szóval ezzel a gombbal el lehet vetni a várost , kikerül a játékos tulajdonából , és szellemvárosként lessz látható.Ezzel az ún. "költözések" is végrehalythatóak: Foglalok 2 tengerrel arréb egy új várost , és a régit eldobom.

Visszaélések megelőzése
Hát , szerintem visszaélni ezzel nem lehet , maximum ha feltörik a karaktert , és sok várost eldobnak.
Ez ellen fiókvédelem a megoldás :)

Vázlatrajzok
zokásos nézet:ugyanolyan mint mondjuk a város nézet kinézete.


Érvelés
Hasznos lenne. :) röviden

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Visszaélések megelőzése
Hát , szerintem visszaélni ezzel nem lehet , maximum ha feltörik a karaktert , és sok várost eldobnak.
Ez ellen fiókvédelem a megoldás

De igen!
Elfoglalom/elfoglaljuk az ellenfél játékos városait, rögtön utána eldobjuk foglaljuk a következőt, és pillanatok alatt lenullázzuk...

Nem támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
valóban, ez nekem is eszembe jutott...
erre valami megoldást nem tudtok ?
 

DeletedUser

Vendég
Támogatom, egyetlen feltétellel: az eldobás kerüljön kétszer annyi kultúrapontba, mint amennyibe a foglalás került.
 

DeletedUser

Vendég
Ezzel a dologal szerintem nem lenne meg a jatekvarazsa es pocsek lenne az egesz velemenyem szerint Nem Tamogatom!


Nehéz terepen: ne állj meg, folytasd az utat; bekerített terepen: dolgozz ki stratégiát; halálos terepen: harcolj!
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is jobb a "röghözkötés" itt, de láttam már olyat, aki hat várost odahagyva vonult a térkép szélére újrakezdeni az egészet, mert nem tetszett neki a társaság. Vagy valami másért, nemtom. Szóval adódhat olyan helyzet, amikor valóban jó választás lenne a költözés. Nyilván, a fent javasolt megoldás felelőtlenségre csábít, ezért nem olyan megkapó, de lehetne ezt másként. Pl. úgy, hogy költözni csak meghatározott számú gyarmival, enyhébb esetben bárkákkal (mondjuk a város nagyságától függően) lehet, és az új városban minden 0-ról indul, abból a nyersiből, amibe a hajó(k) került(ek): elsőnek a tanyát, amíg eltartja a hajókat és a velük érkezett lakosokat sat, sat, sat -- és nyilván, költözni csak üres helyre, minden más hódítás. Szerintem az ezzel járó időveszteség valamelyes megfontolásra bírná a költözni vágyókat.

Egyébként meg nem igazán értem az eredeti felvetést. Meghódítasz egy várost, aztán kiderül, hogy nem olyan, mint amit szerettél volna. Na és? Többet rá se nézel, és kész. Majcsak eszébe jut valakinek, hogy elvegye tőled...
 

DeletedUser

Vendég
nem támogatom...

az ötlet mögötti lehetőség szembe megy a játék logikájával: nem véletlen korlátozva vannak a foglalási lehetőségek... tessék megválogatni hol foglalsz... (ha meg úszol a foglalási lehetőségekben, akkor meg nem mindegy? )

jaaa hogy a város nem úgy lett fejlesztve??? tessék felépíteni, ha neked annyira kellett /kulturpontba kerül a nem kivánt fejlesztés??? és ha az ellenfeled direkt fejlesztette ki? én már csináltam iylet taktikából, hogy szándékosan kifejlesztettem számára használhatatlan módon :D /
erre mást nem tudok mondani. a játék stratégiai részét őlné egy ilyen meg, még ha költséghez is kötjük
 

DeletedUser

Vendég
sokszor (2szer:D) mondtam már, de megint mondom, legyen súlya annak amit teszel
valaki (hamilton2) mondta h ő ezzel a akadémiás dologgal szivatott meg vkit, tessék, ezzel ez elveszne, ha meg semmiképp sem jó, akkor meg töröld a fejlesztést
és a kulturpontokkal mi lesz?
ha visszakapod akkor ez a visszaéléses dolog h elfoglalsz vkit aztán eldobod és megint és megint és így lenullázod benn marad
a a pontok elvesznek akkor meg nem éri meg eldobni a várost, mert mit nyersz vele? semmit, akkor meg inkább egy rosszul fejlesztett város, mint a semmi
abszolút ellene vagyok az ötletnek
 

DeletedUser9302

Vendég
Egy rossz nyomás és már nincs is város!

Rossz az ötlet sorry.
 

DeletedUser

Vendég
jajhát akkor lesz billentyű kombináció de amúgy én sem támogatom
 

DeletedUser9302

Vendég
Én nekem is volt hogy véletlen Ctrl+V helyett megnyomtam valamit és a Chrome valami érdekes ablaka ugrott elő.
Szóval ez csak arra példa, hogy véletlenül is megnyomhatod, ha meg 55555 ezer gombot kell lenyomni az már végképp káosz.
 
Fent