Tiltások

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Sziasztok

Elég sok ismerősöm van különböző világokban. Sokan jelezték, hogy társaikat tiltották nem engedélyezett scriptek használatáért. Olyan játékosokat is, akik azt sem tudják mit használtak, azt sem tudják mit és hogyan kell letölteni. A kérdésükre és fellebbezéseikre kaptak egy szabvány választ: " A rendszer adatai megkérdőjelezhetetlenül bizonyítják a használatát, ezért a tiltást nem oldhatom fel." Arról a rendszerről beszélünk amely nemrégiben tiltott játékost, mert a mobil aplikáció használatát bot-nak vélte. Valahogy nem igazán bízom ebben a rendszerben...Azt sem értem, ha a sup tud róla, hogy van egy kéretlenül települő program, akkor miért nem figyelmezteti a játékosokat? Körbenéztem külföldi szervereken is. Máshol is tömegesen tiltottak játékosokat. Németül beszélek, a német fórumot olvasgattam hosszabban. A játékosok bojkottra hívták fel egymást. Több ezer játékost tiltottak világszerte. A magyar szervereken más is tapasztalt hasonlót?
 

DeletedUser10334

Vendég
Szia!
Én nem,mert egy szerveren sem játszom jelenleg :D
De ha így van,akkor az InnoGames email címére kell írni egy levelet (úgy is tudsz németül :) )
Hány napos tiltást kaptak?És támadhatóak ez alatt?
 

DeletedUser10364

Vendég
Tisztelt fejlesztők!

Kaptam egy üzenetet tőletek.

Figyelmeztetésben részesültél egy olyan nem elfogadható üzenet miatt, amit egyik beszélgetőpartnered jelentett nekünk. Jelenleg 6 pontod van. Amennyiben eléred a 24 pontot, ideiglenesen zároljuk a fiókodat.


ezt volt benne szeretném elkérni a levelezést amiben trágárkodtam mert nem tudok róla nem szoktam senkit sem sértegetni ezért nem értem a döntést várom válaszukat!
 

DeletedUser9070

Vendég
Kaptam egy üzenetet tőletek.

Figyelmeztetésben részesültél egy olyan nem elfogadható üzenet miatt, amit egyik beszélgetőpartnered jelentett nekünk. Jelenleg 6 pontod van. Amennyiben eléred a 24 pontot, ideiglenesen zároljuk a fiókodat.

Kedves Játékos!

Keress meg a support rendszeren keresztül, csak ott tudunk erről az esetről érdemben beszélni.

Porphyrion
 

DeletedUser9070

Vendég
Sziasztok

Elég sok ismerősöm van különböző világokban. Sokan jelezték, hogy társaikat tiltották nem engedélyezett scriptek használatáért. Olyan játékosokat is, akik azt sem tudják mit használtak, azt sem tudják mit és hogyan kell letölteni. A kérdésükre és fellebbezéseikre kaptak egy szabvány választ: " A rendszer adatai megkérdőjelezhetetlenül bizonyítják a használatát, ezért a tiltást nem oldhatom fel." Arról a rendszerről beszélünk amely nemrégiben tiltott játékost, mert a mobil aplikáció használatát bot-nak vélte. Valahogy nem igazán bízom ebben a rendszerben...Azt sem értem, ha a sup tud róla, hogy van egy kéretlenül települő program, akkor miért nem figyelmezteti a játékosokat? Körbenéztem külföldi szervereken is. Máshol is tömegesen tiltottak játékosokat. Németül beszélek, a német fórumot olvasgattam hosszabban. A játékosok bojkottra hívták fel egymást. Több ezer játékost tiltottak világszerte. A magyar szervereken más is tapasztalt hasonlót?

Kedves Játékos!

Valóban, csoportosan szankcionáltak a fejlesztők, több külföldi fórumon is foglalkoznak ezzel.
Mindenkinek azt javasoljuk, vegye fel velünk a kapcsolatot, a support rendszeren keresztül, és beszéljük meg a további teendőket a szankció elleni fellebbezésével kapcsolatban.

Porphyrion
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Porphyrion!

Voltak akik fellebbeztek, elmondva, hogy nem használták ezt a programot, azt sem tudják, hogy került a gépükre, és akkor jött az általam említett sablon válasz. Azt hiszem abban egyet érthetünk, hogy ez a rendszer nem hibátlan, több hiányosságára fény derült már. És most is a rendszer hozott egy döntést, amelyet nem előzött meg tételes - ember által végzett - vizsgálat. Miben bízhatnának ezek a játékosok? Legalább arra az oldalra hívjátok fel a figyelmet kérlek, ahonnan ez a bot települ, és azt is mondjátok el, hogy lehet eltávolítani, vagy ellenőrízni, hogy nincs-e ilyen a gépemen.
 

DeletedUser

Vendég
Beállítások (jobbra fenn egy fogaskerék)- ügyfélszolgálat. Itt kiválasztod a világot és a témakört.
 

DeletedUser9070

Vendég
Tisztelt Porphyrion!

Voltak akik fellebbeztek, elmondva, hogy nem használták ezt a programot, azt sem tudják, hogy került a gépükre, és akkor jött az általam említett sablon válasz. Azt hiszem abban egyet érthetünk, hogy ez a rendszer nem hibátlan, több hiányosságára fény derült már. És most is a rendszer hozott egy döntést, amelyet nem előzött meg tételes - ember által végzett - vizsgálat. Miben bízhatnának ezek a játékosok? Legalább arra az oldalra hívjátok fel a figyelmet kérlek, ahonnan ez a bot települ, és azt is mondjátok el, hogy lehet eltávolítani, vagy ellenőrízni, hogy nincs-e ilyen a gépemen.

Üdv!

A félreértések elkerülése miatt:
Ezt a döntést nem gép, hanem az Innogames fejlesztő csapata hozta. Tömegesen zártak ki játékosokat.
A fellebbezéseket mi, ha szükséges, tükörfordítással fordítjuk, és az anyacég felé továbbítjuk.
Szeretném kihangsúlyozni, hogy a mostani kizárás nem a már ismert Ellenőrző-kód figyelő robothoz fűződik.

Porphyrion
 

DeletedUser

Vendég
A tömeges tiltásokat látva valószínűsíthető volt, hogy a tiltásokat központilag kezdeményezték. Nem a gép hozta a döntést, hanem a fejlesztők. Kétlem, hogy a fejlesztők alaposan átvizsgálták volna az egyes tagokat külön-külön. Lefuttattak egy tesztet vagy valami programot, amely felderítette ezen programokat és ennyi. Nem hinném, hogy vizsgálták volna, hogy azt a játékos használta-e vagy nem. Azt viszont nem tudtam, hogy nincs kompetenciátok a fellebbezések kapcsán. És ez nem is jó. Hisz ha csak fordítjátok a fellebbezéseket, akkor az inno fejlesztői csapata naponta több ezer ilyen fellebbezést kell, hogy elbíráljon naponta, ami ugye megint csak kizárja, hogy alaposabban átnézzenek egy-egy játékost. Megvan a sablon válaszuk, amiket küldenek és ennyi. Azt meg tudod mondani, hogy minden játékos átesett most ezen a vizsgálaton? Ezzel a bot-tal kapcsolatban akkor ezek szerint nem várható újabb tiltási hullám? Akiket nem tiltottak azok emiatt már nem kell hogy aggódjanak? Bemásolnád annak a linknek a címét, vagy a program nevét amit még véletlenül se látogasson meg senki?
 

DeletedUser9070

Vendég
Üdv!

Előtte egyeztetnem kell, hogy ezek az információk kiadhatóak-e.
Afelől megnyugtatlak, véletlenül ez a program senki gépére sem.

Porphyrion
 

DeletedUser10366

Vendég
Sziasztok,
Én is úgy döntöttem, hogy bejelentkezem a fórumra, hiszen most csak unatkozom, mivel én is azok tagok közé csöppentem akik 3 napos tiltást kaptak tiltott scriptek vagy botok használatáért. Természetesen azonnal fellebbeztem s jött a válasz, hogy "a rendszer a SoftBot.org tiltott program használata miatt szabott ki szankciót".
Hiába magyaráztam én a dolgot, hogy semmilyen tiltott programot sőt még engedélyezettet sem használtam a játék során, mivel nem nagyon értek én ezekhez a programokhoz. Tehát ha valaki ügyes ebben a programos témában s tud valami világnyelvet utána nézhetne miben is vétkeztem, mert hát esetleg akaratomon kívül is, de újból elkövethetem az hibát amit elkövettem, vagy azt a hibát amit talán el sem követtem? - mert hát őszintén mondom a játék során semmilyen programot nem futtattam !!!
 

DeletedUser10041

Vendég
Sziasztok!
Engem is 3 napra büntettek, tiltott script, vagy program használata miatt!
Nem használok ilyesmit természetesen!
A supportnak írtam fellebbezést, amit egy sablon szöveggel elintéztek!
További kérdéseimre 4 napja nem válaszolnak!
 

DeletedUser

Vendég
Nálunk is volt 2 játékos akiket tiltottak. A szomorú és érthetetlen az, hogy miután visszatértek megkérdezték mit kell tenniük, mit kell letörölniük, hogy ne kerülhessenek bajba ismét. Nos a supportnak fogalma nincs róla. Nem tudják megmondani, hogy melyik gépen van a tiltott program, nem tudják megmondani, hogy mi a program neve, hogyan lehet törölni. Akkor lehet, hogy ugyanezen vétségért 3 nap múlva újra büntetik őket, hisz ők nem változtattak semmit. Sablon válaszok, impotencia....És ezúttal nem is a helyi supp a hunyó, hanem a németek. Játékosaink minden fellebbezésükre azt a választ kapták, hogy a "rendszer megkérdőjelezhetetlenül bizonyította a program használatát". Azt azonban nem tudja megmondani a "rendszer", hogy hol van az a program, hogyan lehet eltávolítani. Gondoljatok bele! Valakit megvádoltak valamivel, majd el is ítélték. Statáriálisan...De a bizonyítékokat nem tárták elé....A magyar suppnak fogalma sincs, hogy mi alapján, ők csak a bábok a fejlesztők kezében...Minden ítélet előtt joga van tudni a megvádoltnak, hogy milyen bizonyítékok szólnak ellene, itt ezek szerint nem...Miért nem tudják azt mondani, hogy ez meg ez a program van telepítve a gépedre és ekkor meg ekkor működött? Egyre erősebb bennem a gyanú, hogy a "rendszer" ezúttal sem működött jól, de ezt senki nem meri bevallani.
 

DeletedUser

Vendég
Még annyit tennék hozzá, hogy azok a fejlesztők hozták ezt a döntést, akik 1 év alatt nem oldották meg, hogy tenger hívása esetén ne fagyjon le időnként a város, akik nem tudták megoldani 1 év alatt, hogy a kalmárok beérkezésekor mindig írja jóvá a nyersit és ne csak frissítés hatására. Azok a fejlesztők akik gyönyörű videókat csinálnak, de talán pont emiatt nem jut idejük arra, hogy a telefonos belépés, illetve be nem lépés problémáját megoldják. Azt hiszem több alkalommal is bebizonyosodott, hogy a "rendszer" nem hibátlan, ennek ellenére -bizonyítékok nélkül!!!!- szankcionálni remekül tud. Sok embernek elvette ez a kedvét...Persze az a pár játékos le van sz...va....
 

Moira

Ex-CM
A legnagyobb bajom az, hogy nem azt kifogásolja senki, hogy bot használat van, hanem azt, hogy tiltunk érte.
Az is bajom, hogy kicsit Hofi értelemben használják a bot használat problematikát az emberek, tehát csak akkor baj, ha más csinálja.

Ugye senki sem gondolja komolyan, hogy kiadjuk, hogyan kapjuk el a botot? Ilyen erővel tanácsot is adhatnánk, hogyan tudják kikerülni a bot fogó rendszerünket. Sőt, mi is megírhatjuk a botot, hiszen akkor még gond sincs vele és tuti, hogy kompatibilis....

10 éve dolgozom a játék iparban, ebből majd 5 éve a Grepolisban. Ez alatt a 10 év alatt 1 db olyan játékos volt, aki azt állította, hogy jogos a bot tiltása. Mindenki más még életében nem hallott arról, ami miatt tiltottuk. Hogy ez azt jelenti, hogy minden bottal tiltott játékos botot használ? Nem. Pont egy hónapja volt talán, hogy a fórumra kikerült, hogy van egy rendszerhiba, ahol adott körülmények között bot miatt tilt a rendszer, noha nem megalapozott és ezeket a játékosokat vissza engedtük. De az biztos, hogy pusztán azért, mert valaki azt mondja, hogy ő nem hibás, nem fogom a tiltást feloldani. A rendszer adatait mindig megnézzük és az alapján tiltunk. Ha viszont a rendszer azt mondja, hogy itt bot van, akkor azt a tiltást fenn fogom tartani, akkor is, ha a fórumot elárasztják az emberek, akkor is, ha egy egész szövetség feláll, akkor is, ha a hatóságokhoz fordulnak az ügyvédek stb. És nem fog számítani, hogy valaki kicsi vagy nagy, közkedvelt, vagy utált, háborúban van, vagy éppen szabadságra készült, prémiuma van, vagy sem. Mert a bot használata súlyosan igazságtalan azokra nézve, akik szabályosan játszanak és amikor valakit bot miatt tiltunk, akkor azokat védjük, akik nem használnak botot.

Nem tudok tanácsot adni azon a téren, hogy valaki hogy távolítsa el a programokat a számító gépéről, hiszen nem az én gépem. A játékosok felelőssége, hogy a gépükkel mit csinálnak, kit engednek hozzá, mit telepítenek rá, kinek adják ki az adataikat. Erre nekünk semmi ráhatásunk nincs és nem vagyok rendszergazda, hogy látatlanban mások gépének problémáit orvosoljam. Sajnálom, de ehhez nem az InnoGames supportja szükségeltetik. Én sem a játékosokat kérem meg, hogy esetleges számítógépes problémáimat megoldják, noha biztos, hogy sokan vannak itt, akik ezerszer többet tudnak a számítástechnikáról, mint én. A számítógép/mobil eszköz problémája nem Grepolis probléma. Amennyiben Grepolis problémáról van szó, abban szívesen segítek. De másban nem tudok.

Igen, a bot használat felderítése prioritást élvez. Nem egyszer panaszkodtak már játékosok, hogy szerintük nincs elég bot tiltás. Hát most volt. Nem túl sok, ez csak a kezdet volt. Ennek lesz folytatása.

És még egy: a szabályzat az szabályzat. Be kell tartani mindenkinek. Senkit sem érdekel, ha nem értek egyet a KRESZ-szel, ha nem tartom be, akkor megbüntetnek. Nem számít, hogy tetszik-e a fórum szabályzat, vagy sem. Be kell tartani. Eddig megértő voltam és csak figyelmeztettem, de ennek itt vége. Ha még egyszer valaki a fórumon konkrét ügyet tárgyal meg, azt kitiltom. Mert elég figyelmeztetést kapott mindenki. Benne van a szabályzatban, elmondtam én is, nem egyszer, nem kétszer. Én is betartom, hogy az eseteket nem itt tárgyalom ki, mert én sem tehetem, és ti sem tehetitek.

Ezzel a témát lezárom. Nem csak ezen a fórumon, hanem a fórum egészén. Ha valaki konzultálni akar velem a témában, a szabályzattal összhangban megteheti, mégpedig a support felületen.

Moira
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent