Tengeri banditák

Legyen-e ilyen funkció?


  • Összes szavazó
    5
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser

Vendég
Ez egy új funkció lehetne. A tengeren, mint tudjuk, a bandikták arra várnak, hogy elkapják a kereskedőhajókat. Lehetne az az új funkció, hogy minél több nyersanyaggal kereskedsz, annál nagyobb az esélye, hogy a banditák a nyersanyag x%-t ellopják. Ez szerintem nagyban növelné a játék izgalamit. kmivan
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm annak az öt játékosnak, akik szavaztak. Megkérem azt a játékost, aki nemmel szavazott, fejtse ki érveit!
 

DeletedUser

Vendég
Ugyan nem én voltam aki nemmel szavazott, de én is nemmel szavaznék. Semmit nem javít a játékon, csak negatív hatása van. Ennyi erővel javasolhatnád azt is, hogy minden nap sorsoljunk ki valakit akitől x mennyiségű nyersanyagot elvesz a rendszer. Számomra a javaslatod nem jelentene izgalmat, mindössze bosszúságot okozna. Mit gondolsz, átgondolva ki az aki támogatna egy olyan javaslatot aminek következtében csak veszítene ezt-azt? Arról nem is szólva, hogy megvan a sablon, hogyan kell kinéznie egy ötletnek. Ez nem az...
 

DeletedUser

Vendég
az ötlet jó (kalózok a játékban) de nem ilyen formába
 

DeletedUser10420

Vendég
Sziasztok!
Pár éve olvastam a fórumon azt az ötletet, hogy a szövetségek létrehoznának olyan közös flottákat, amik a kereskedelmi utakat védik a kalózokkal szemben. illetve támadhatnák a másik szövetségek kereskedelmi "útvonalait"/ tranzakcióit elfogva a nyersanyagot.
Erre az ötletre vetítve ezt, ha egy sűrűn lakott tengeren a kalózkodás mértéke miatt mondjuk 30 % -os mértékkel eltűnik a kereskedővel elküldött árú, akkor a szövetségek beadva bireméket a közös flottába (mint mondjuk nyersanygot a csodákba, csak visszavonható módon) csökkenthetnék ezt a veszteséget.
 

DeletedUser10420

Vendég
Bocs, hogy saját hozzászólásra válaszolok, de eszembe jutott még egy érv: Vannak világok, ahol nagyon kevés nyersanyag termelődik. Ott érték a kereskedelem például a Föníciai kalmárral is, illetve a többi játékossal. A kalózkodás bevezetése nyersanyagért történő harc bevezetését jelentené, ami igazából az összes háború alapja szokott lenni.
Ha például a világ közepén a vársosok sűrűsége nagy, és alapvetően lassan termelődik a világban a nyersaynag, akkor az erős szövetségeknek sok hajót kell állomásoztatniuk a kalózkodás elleni flottákban, amivel csökkentik a támadó erejüket. Ezzel esélyt adva a peremvidékre szorult szövetségeknek.
 
Fent