Töténetek

DeletedUser

Vendég
The Archer,the Warrior and the Mage
(Az íjász,a harcos és a varázsló)

-Sok száz éve,a nagy háborúk után népünk három vezetője,Mica -az íj mestere-,Tarta -a harcok ismerője- és Sarge-a mágia ura- megegyeztek abban,hogy népük védelme érdekében megalapítják a Három Rendet,mendegyikük egyet a maga tudományának szentelve.Az ötlet bevált, a Rendek egymást segítve felvirágoztattáka harcokban elgyötört országot.Olyanná tették ahol a gondtól szabdalt arcú ismerek ismát szabadon élhettek. A nyomor lassan ismeretlen szóvá vált,a vezetők pedig igazságosan irányították az országot haláluk után a Rendek nagymesterei vették át a hatalmat,majd őket követték az új nagymesterek,és így tovább.
A Rendekbe csak az kerülhetett be aki kiállt három próbát,abban a tudományban,amely Rendjének tagja kívánt lenni.Ha bekerült,választhatott magának egy tanítványt,aki követte őt arendtagok között.
Sokáig működött így a rendszer,míg egy nap egy Pail nevű,ígéretes varázsló,egy apró hiba miatt elbukott az utolsó próbán.Bár mindent megpróbált,a törvények nem engedélyezté azt,hogy újrapróbálkozzon.Sok időt áldozott arra,hogy az kijátszva atörvényeket újra nekiugorjon,de nem sikerült neki.Az évek folyamán bosszút esküdött és minden percét ennek a tervnek szentelte.Apránként egyre jobban a vezetők kegyeibe férkőzött,majd mikor sikerült elérnie egy kellő hatalmi pozíciót,pár elsuttogott szóval egymésnak ugrasztotta a Három,az évtizedek alatt,egymásra egyre jobban irigykedő Rendet.
A három gyengekezű vezető nem tudta őket megállítani,így az ország polgárháborúba süllyedt.Az ütközetek sokáig nem is fegyverrel,hanem ármánykodással és varázslattal lettek megvívva.Idővel azonban a két harcos Rend fegyvert ragadott és eddig sosem látott háborúba kezdett.Vér és könnyek írták akkoriban a történelmet.
A hosszú kínkeserves évek alatt a nép a szegénység sosem ismert mélységeibe süllyedt,az egymást szinte napjában váltó vezetők pedig nem törődtek,csak az egymásra való acsarkodással.Ezt az egykori ellenség kihasználta és lerohanta a Birodalmat.
Majdnem elvesztünk.Az utolsó megyék álltak csak.És ekkor kapotg észbe három ifjú rendtag Kaishe,Diesol és Jahwn.Kibékítették egymással a rendeket,és az utolsónak tűnő ütközetünkből,győzelem lett.Kínkeservek árán kiűzték az országból a támadókat,majd miután az országot elindították az újabb felvirágozás útján,egy ősi varázslatot életre hívva,jellel jelölték meg a kiválsztottakat,akik rendtagok lehettek.
Ilyenekből egyre kevesebb született. És ők egyre jobban kivonták magukat az ország irányításából.Végül törvénnyel szabályozva az uralkodó személyét végképp eltűntek az ország mindennapjaiból.De mielőtt elmentek,egy jóslatot hagytak.Három hős,a Rendek legnagyobbjai,megsegítik az országot hatalmas szükségében és véső diadalra viszik....
Ez volt a Három Rend története,kicsim.Most aludj szépen,hiszen holnap is lesz nap -takarta be kislányát Lord Rystro,Firestorm elöljárója.
A kislány összekucodorott a takaró alatt,azonban mielőtt apja kiment volna a szobából vékony hangján utánaszólt.
-Papa,most mi van a Rendekkel?
-Senki sem tudja biztosan.Vannak,akik szerint mára írmagjuk sem maradt,de valaki úgyvéli,hoyg csak a jóslatban szereplő hősökre váranak a visszatéréssel.
-És milyen az a jel,ami a kiválasztottakon van?
-Minden Rendnek másmilyen,de emberenként még az is változott.Majd holnap keresek egy könyvet amiben benne vannak a leggyakoribbak.
-És mi....
-Nincs több kérdés!Alvás van!-szól most már rá erélyesebben kislányára a nagyúr,majd miután látja a kicsi megszeppenését,hozzáteszi.-Majd máskor még mesélek.
-Ó,jó éjt!
-Jó éjt!-köszön el,maja becsukja az ajtót.
A kislány pár percig még gondolkodik a hallottakon,azután egy pillanat alatt elnyomja az álom.
Nem tudja,hogy a belső vártól nem messze,a vár katonaságának parancsnoka ugyanezt a történetet mesélte esti meseként a kisfiának.És sem,hogy sok-sok mérfölddel távolabb egy szegény parasztasszony is ezzel ringatta álomba egytelen gyermekét.
Pedig háruk sorsa a születésüktől szorosan összefonódik,és ők hárman azok,akik egyszer majd megváloztathatják a történelem menetét.
 

DeletedUser

Vendég
Csengettek. A lány magárakapott valamit és ajtót nyitott. Jóképű középkorú úr állt a ház előtt :
- Csókolom, a kiadó szoba érdekelne. Egy hétig maradok New Yorkban és előre fizetek.
A lány boldog volt, mert miután elbocsájtották, a rezsit is alig tudja fizetni és hónapok óta üresen áll a kiadó szoba. A formaságok elintézése után a férfi - miután előre elnézést kér - a következőket kéri a lánytól:
- Kisasszony, én először járok New Yorkban, sőt Amerikában is. Mindent szeretnék megnézni és kipróbálni. Először is egy nőre volna szükségem,
- 100 dollárt fizetnék egy alkalomra - ebben kérném a segítségét.
A lány agya szaporán dolgozni kezd. A férfi jóvágású, a felkínált összeg nagyvonalú és ő pénzzavarban van. Miért egy sarki lotyó vágja ezt a jó pénzt zsebre ?
- Uram, volna egy ajánlatom. Én ugyan még nem csináltam ilyet, de ha úgy gondolja, hogy én megfelelnék erre a célra, akkor ne menjen sehová.
A lány fiatal, csinos, alakja kifogástalan, a férfi azonnal elfogadja az ajánlatot. Tíz napon keresztül minden este leteszi a százdollárost az asztalra és ennek fejében elsőosztályú kiszolgálásban részesül.
Letelt a kiküldetés, a férfi csomagol.
- Most hová utazik - kérdezi a lány ?
- Megyek haza. Izraelbe.
- Izraelbe ? Az én anyám is ott él.
- Melyik városban lakik ? - kérdezi a lány
- Haifában
- Melyik utcában ?
- A Dávid király sugárúton az 58-as szám alatt.
- De hiszen az én anyám is pont ott lakik !
- Igen kislányom, tudom. Én vagyok anyád második férje és ezt az 1.000 dollárt ő küldte neked, hogy enyhítsen anyagi gondjaidon.
 
Fent