Támadásszervező

DeletedUser

Vendég
Üdv, tisztelt szupport!

Szeretném megtudni, előre elnézést, ha már tárgyalva volt a dolog, hogy miért nincs támadásszervező a játékban? Nem hiszem, hogy igény ne lett volna rá, már régen, de mégsem vezették be, pedig a játék alapvető tartozéka kellene, hogy legyen.

Nem felhasználóbarát, hogy 30-40 percenként, az időzítéseket figyelve, manuálisan kénytelen az ember a csapatokat útnak indítani. Ez egy nagyobb akció során, amikor tucatnyi támadóhullámot kell útnak indítani, igen megterhelő, sőt kivitelezhetetlen is néha.

Gondolom könnyedén megoldható volna egy olyan tervező alkalmazása, ami az előzetesen megadott időpontok alapján külön beavatkozás nélkül indítaná a támadásra kijelölt egységeket. A 2.0 verzió támadásszervezője nem tudom konkrétan milyen lehet, de mivel a prémium része, ezért nyilván rossz, ha az ember abból indul ki, hogy itt alapfunkcióról van szó. A prémiumnak extrákat kellene tartalmaznia, olyanokat, amik vonzóak, és nem olyanokat, amik nélkülözhetetlenek. Természetesen tisztában vagyok az Inno pénzügyi érdekével, meg avval is, hogy a játékba lépés "költsége" nulla, de akkor is azt gondolom, hogy a játékban maradás költsége viszont túl magas. Magasabb szinten a mikromenedzselgetés áttekinthetetlensége még prémiummal is gond, anélkül pedig esélytelen.

Köszönöm a választ előre is.

Seleukos
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Seleukos!

Egyelőre még csak Prémium funkcióként került bevezetésre a Támadásszervező.
Sajnos nem tudjuk megmondani, hogy elérhető lesz-e minden játékos számára és amennyiben igen, akkor mikor vezetik be.
Egy rövid ismertetőt itt olvashatsz.
Nemsokára elkészül a Wiki-n is egy bővebb ismertető ezzel kapcsolatban.

Tisztelettel:
Erpi
 

DeletedUser

Vendég
Értem, köszönöm. Ahogy látom egyelőre a hatékonyság kérdése nem igazán javul azzal, hogy az éjszaka közepén felugró ablakocskák jelzik, ha támadni kellene. :)

Az volna a megoldás, ha a tervezőben megadott időponthoz igazítva indulnának a támadások. VAGY nem hullámokban mennének, de ez már a jelenlegi szabályok gyökeres újragondolását igényelné, aminek gondolom semmi esélye nincs.

Amúgy az sem volna elvetendő ötlet, ha a szállítóhajókat nem támadnák egyáltalán a hadihajók. A tengeri védelem egyik legnagyobb előnye éppen az, hogy a támadó sose lehet biztos abban, hogy a támadó egységek átjutnak-e.

Egyébként is, az ókorban a part menti hajózás miatt a legénység szinte mindig partra tudott menekülni a támadó hadihajók elől. :)

Abbahagyom az ötletelést, mert nem helyénvaló itt. De azt fönntartom, hogy az Inno igazán odafigyelhetne arra, hogy a játék élvezetes maradhasson azáltal, hogy ne a harckerülő taktikák legyenek az egyedüli ésszerű eljárások, amikor aktív játékosok kerülnek egymással szembe.
 

DeletedUser

Vendég
Igazából szerintem egy ilyen beállítom mikor induljon a támadás és akkor a rendszer elindítja a dolog, ha bevezetésre kerülne, szerintem akkor is prémium lenne és elég borsos áron.

Így be lehetne állítani, hogy hajnali 3-kor stb. induljanak támadások, amikor a legtöbb ember alszik már (túl késő van már, hogy fennmaradjunk, de túl korán, hogy felkeljünk) :)
Beidőzítve az éjjeli bónusz végére az egy abszolút előny lenne.

A felugráló ablakocskák, hogy indítani kell a támadást, viszont szerintem nem érnek annyit, hogy emiatt prémiumozni kelljen.
Én ezt meg tudtam oldani a mobilom "ébresztő" funkciójával :D
 

DeletedUser

Vendég
A Támadásszervező nem fogja a játékos helyett automatikusan elindítani a támadást. Ez a játék nem erről szól!
Ez túl nagy előnyt jelentene a többi játékossal szemben, ezért 100%, hogy a fejlesztők nem terveznek ilyen irányú fejlesztést.
 

DeletedUser

Vendég
Biztos vagyok benne, hogy nem terveznek ilyet, sőt meg is értem, hiszen az Inno a prémiumból él. Anélkül ez a játék nem is létezhetne, ilyen színvonalon biztosan nem.

Nekem nem szívügyem az automatikus támadásindítás, csak egy lehetséges eszköz.

Ami viszont a lényeg, hogy valamilyen megoldást kell találni arra, hogy az ember az erőforrásait hatékonyan használhassa a támadások során. Azért az vicces, hogy száz meglévő városom erőforrásaiból gyakorlatilag csak húsz-harminc tud aktívan részt venni egy hódítási kísérletben. (És az is milyen könnyen kudarcba fullad, mint ma reggel is. Csapatok ezrei vesznek oda harc nélkül, mert nem időzíthetem a jelzőhajókat kellő módon. 3000 jelzőhajó pihen a kikötőkben, ahelyett, hogy harcolna.)

Ez nincs jól így.
 

DeletedUser

Vendég
A Támadásszervező nem fogja a játékos helyett automatikusan elindítani a támadást. Ez a játék nem erről szól!
Ez túl nagy előnyt jelentene a többi játékossal szemben, ezért 100%, hogy a fejlesztők nem terveznek ilyen irányú fejlesztést.

Tudom, hogy nem lesz ilyen, nem véletlenül van a bot/script szabály :rolleyes:

Nem találtam infot ezzel kapcsolatban a súgóban, ezért lenne a kérdés (bár már csak puszta kíváncsiságból :))
- mikor figyelmeztet a rendszer a támadás indítására?
 

DeletedUser

Vendég
Azért ne menjünk el... [A hozzászólásom további részét töröltem.]
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Üdv! Zsiki vagyok!

A TÁMADÁSSZERVEZŐ-vel kapcsolatban lennének felmerülő problémáim és ötleteim!
A 2.0 verzió bevezetése óta a tegnapi nap folyamán akartam igénybe venni a támadásszervező-t, de a következő problémák merültek fel:

-a támadásokhoz berakni egy várost túlságosan sok ideig tart, mivel egy város berakásához a teljes városlistát előhoz, amely listát szörnyen darabosan tudok lefelé görgetni, mert csak szakaszosan adja be a városokat (és ezt a tortúrát minden egyes kiválasztani kívánt város kikeresésénél végig kell csinálni
-amikor a támadó városok kiválasztásra kerültek nem mindig működik az érkezési vagy az indítási sorrend bekapcsolása (pontosítok: össze-vissza van rendezve)
-a támadás előtti "hamarosan indítani kell" jelzés, az közvetlen a város berakása a támadásokhoz után jelez, még ha 4 óra múlva kell indítani is, de utána soha többé

Ötlet:
-a támadásokhoz lehetőség legyen arra, hogy bármely városcsoportot egy az egyben be lehessen rakni, vagy
-a támadásokba berakni kívánt városlistát a célponthoz képest rendezni útidő szerint

Viszont az szerintem jó, hogy nem automatikusan indít a gép, az múljon a játékos ügyességén!
Remélem sikerül finomítani és módosítani ezt a funkciót, mert több városból támadni több célpontot igazán kimerítő dolog!

Városlista:
-az új verzión lévő városlista egyszerűsítését szeretném kérni, mivel ha egy bizonyos várost szeretnék kikeresni jobb lenne ha egyetlen kattintással az összes vagy az éppen kijelölt csoportban szereplő városnevének a listáját lehetne látni, jelenleg ha vannak városcsoportok, akkor az összes városom listáját csak akkor tudom megnézni, ha csinálok egy csoportot és bele teszem mindet, mert a "nincsen csoportod" fül alatt csak az a város szerepel ami egyik csoportban sem
-a másik dolog ezzel kapcsolatban, a helytartó áttekintőjében a városcsoportok -nál sokszor a név szerinti rendezés nem teljesül

Köszönöm a lehetőséget, hogy leírhattam a fent említett problémáimat, és várom a megoldásokat vagy ha én hibáztam és nem jól csináltam valamit, akkor kérek egy magyarázatot!!

Tisztelettel:Zsiki
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Válaszra várva

Nem akarok akadékoskodni, csak nem tudom hogy szoktak itt a fórumon menni a dolgok, de mikor kaphat a hozzászóló bármilyen nemű választ vagy reagálást a hozzászólására?
 

DeletedUser1598

Vendég
Reménykedsz, hogy írnak neked azok, akik tudnak a kérdésedre válaszolni. Ez esetben a Support.
 

DeletedUser

Vendég
Kérjük, hogy a hibát az Ügyfélszolgálaton keresztül jelezd nekünk. Ott van lehetőségünk tesztelni és a fejlesztőknek továbbítani azt.

Az ötleteket havonta egyszer gyűjtjük össze és továbbítjuk a fejlesztőknek.
A fejlesztők minden egyes ötletet megvizsgálnak, hogy illeszkedik-e a játékba és megvalósítható-e.
 
Fent