Táblázatszerkesztő játékelem! :D

DeletedUser9302

Vendég
Összefoglaló
Egy új típusú félig BB-kód félig egy táblázatkészítő játékelem bevezetése.

Jelenlegi állapot
Ilyen funkció semmilyen mértékben nincs jelen a játékban.

Leírás
Mint az Összefoglaló részben említettem egy olyan játékelemet szeretnék bevezetni, amely segítségével városok adatait lehetne könnyen táblázatba rendezni. Ez nagy segítség lenne belső foglaláshoz, vagy akár egy szövetségen belül városok rendszerezéséhez, vagy csoportosításához, de leginkább foglalásoknál.
Ezt a funkciót BB-kódként lehetne elérni, és kizárólag a fórumon lehetne használni:
0001.png
Amennyiben rákattintunk, megjelenik a térkép. Ha egy városra rákattintunk, akkor egyből táblázatba rendezi az adatait, amit akkor kapunk meg, ha bezárjuk ezt a funkciót. Akár tenger, vagy akár várost is megadhatunk és akkor a rendszer odanavigálna minket a beírt városhoz, vagy pedig tengerre.
Akár egy játékos összes városát listázhatod, ha beírod a nevét a játékos mezőbe. Ha játékost írsz be akkor az összes városát listázza, ezt megismételem, tehát itt nem navigálásról van szó, elérően az előbbi 2 funkciótól.
0002.jpg
Amennyiben a térképen való mozgás közben egy városra véletlen rákattintunk, a fenti vezérlősávon vissza lehet vonni a legutolsó 5 várost (miután az 5.-et is visszavontuk a visszavonás nyíl besötétedik, és nem lehet használni, csak ha újabb városokat adunk a listánkhoz.
Amennyiben a funkció nyitva van, addig nem lehet semmi mást elérni. Amennyiben rákattintasz, az X gombra akkor adja meg a táblázatot BB-kód formátumban, kijelölve. Amennyiben kimásolod akkor mivel a táblázat BB-kódot használja így levélben, a fórumon és egyéb helyeken is használhatod ahol érvényes a TÁBLÁZAT BB-kód.
0003.png

Visszaélések megelőzése
Abban az esetben, ha az ötletet letölthető bővítményként tudják csak bevezetni, abban az esetben hátrányba kerülnek azok akik nem töltik le a bővítményt, így én játékelemként történő bevezetését támogatom.

Vázlatrajzok
A vázlatokat a „Leírás” részben illesztettem be, hogy a szöveget könnyebben el lehessen képzelni.
Elnézést, a nem kimagasló minőségért, de a sajnos csak ilyet tudtam összehozni. Remélem azért el tudtátok képzelni miről szólna az ötlet.

Érvelés
Megkönnyítené a városok táblázatba rendezését, és segítene a városok áttekintésében (foglalás, rendszerezés...stb).

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Remélem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem találtam hasonlót





1kEE6.png
 

DeletedUser

Vendég
Az alapkoncepció nagyon jó, viszont szerintem pár csinosítás, egyszerűsítés még ráférne. Támogatom.
 

DeletedUser9415

Vendég
Ilyes fajta dolog van a GRC-n is (Grepolis Report Converter), de örülnék, hogyha a játékba is be lenne vezetve. Támogatom! :)
 

DeletedUser9302

Vendég
Köszönöm!

Remélem ezzel az ötletemmel elérek valamit :D
(nem úgy mint a többivel :D )
 

DeletedUser9490

Vendég
Én is támogatom, de ha jól tudom, akkor szerintem már van ilyen bővítmény
 
Fent