Szerintem:D

DeletedUser

Vendég
Szia!

A szupport (vagy a fejlesztők) nyíltan megmondták, hogy nem lesz bevezetve a mostani szerverekbe Hádész.
Nem kívánságműsor...
Ha mindenkinek a kívánságát kérését teljesítenék a játékban, akkor abból káosz lenne, mivel néha jönnek igencsak horribilis ötletek. :confused:

2.0-tól lesz Hádész, akkor beregisztrálsz majd egy új szerverre és ha lesz templomod, már imádhatod is az "alvilág urát" :)
 

DeletedUser

Vendég
Az épületek miért nem sérülnek?

- Mivel a támadás ténye megjelenik a támadott félnél, így van ideje megfutamodni, kiüríteni a várost, elkölteni a nyersanyagokat, stb. Miért nem lehet kárt tenni az épületekben is? És mondjuk azok javítására megint lehetne nyersanyagot felhasználtatni, meg addig csak a sérülés arányában termelnének/védenének az épületek.
- katapulttal, ha védőegységként használom, lehetne a hajókat is lőni.
- gyújtóhajókkal szintén jó volna legalább az épületekben kárt tenni, ha olyan várost támadok, amelyiknek nincsen tengeri egysége, de még kikötője sem. Mondjuk a favágó tipikusan tűzveszélyes hely. :)
- a csaták lehetnének manuális lefutásúak is. Vagyis a harcoló felek dönthetnék el, hogy melyik egységgel, melyiket támadják a védők közül.
- A csaták ne egy szempillantás alatt érjenek véget, hanem a résztvevő felek és azok támadó, illetve védekező erején alapulva legyen egy időbeli lefolyása (automatikus módban) a csatáknak. Így van értelme a szövetségesektől utánpótlást kérni egy-egy csatához, ha szeretnénk változtatni az eredményén.
 

DeletedUser1598

Vendég
Már sok, hasonló ötletet fölvetettek. Ezek megvalósítása nagyon leterhelné a szervert és szerintem feleslegesek is, és NE lopjátok más játékokból az ötletet, mert ez a GREPOLIS.
 

DeletedUser

Vendég
Értem, de ennyi erővel akkor az alap dolog is plágiumgyanús, hiszen fa, kő és pénzérme szinte minden más stratégiai játékban is van.
 

DeletedUser

Vendég
Civil áldozat

Oké. Próbálok konstruktív lenni. Bár ha a Föld népessége a 7 milliárdot közelíti, előfordulhat, hogy a felvetett ötletek már másnak is eszébe jutottak, vagy talán meg is valósította egy másik játékban.
- Azt a gondolatod továbbvíve, hogyha a támadott értesül arról, hogy ki támadja, és mikor fognak odaérni a támadó csapatok, akkor legalább a tanyasi parasztok eshessenek áldozatul, vagy lehessen őket elcipelni "rabszolgának" a saját poliszomba. Mert amíg nekem kémet kell fogadni az ellenfél felderítéséhez, amíg ha minden katonám elesik a harcban nem kapok semmilyen infót, azért az nem fair, hogy szinte minden adatot megtud a támadott a támadóról. Így van ideje elküldeni portyázni a katonáit, van ideje elhasználni minden védelmi szinten felüli nyersanyagot látszólagos építkezésre, vagy kiképzésre, amit támadás után visszavonhat, és akkor megmaradtak az erőforrásai. Én meg akár órákat utazok a semmiért.
- A kölcsönbe kapott haderőt lehessen bevetni, ne csak védekezésre lehessen segítséget kérni.
- A gépi faluk más-más értéket mutatnak nekem, mint másoknak. Miért? Vagy számít az, hogy ki mennyi és milyen erőnövelőt küldött a faluba? Legalább az egy szövetségen belüliek lássák ugyanazokat az értékeket.
 

DeletedUser

Vendég
1.) Ezek a katonák olyanok, hogy csak katonákat támadnak. A harcokba a civileket nem vonják be. A védő a kiadott képzési parancsra lefoglalt, de a parancs visszavonásának okán fel nem használt nyersanyagok felét kapja csak vissza, tehát nem marad meg minden nyersanyagforrása.
2.) volt már, elvetve
3.) ez a Súgóban (Alapoknál) részletesen le van írva.
 

DeletedUser

Vendég
Négylevelű lóhere?
Klassz!
Ja meg jó lenne egy bakancs............A szárazföldiek 10%kal gyorsabbak!
xD
Ki ért egyet?????
Az írjon!
 

DeletedUser

Vendég
A négylevelű lóhere -> ha támadsz és +30, vagy téged támadnak és -30, az klassz! ;)
Ha téged támadnak és +30, vagy te támadsz és -30, az már nem annyira klassz :D

Tarkin mondta:
[...]Ja meg jó lenne egy bakancs............A szárazföldiek 10%kal gyorsabbak! [...]
Arra ott van a meteorológia :)
 

DeletedUser

Vendég
O.K.
De ha lenne meteorológia és bakancs is akkor nagyon gyorsak lennének!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem felesleges.

Mennyi kultúrpontot akarsz ebbe áldozni? :)
A jelentősebb hadműveleteknél tökmind1, hogy van-e meteorológia, vagy sem, a legtöbb támadás ilyenkor úgyis hajókon jön/megy.
 

DeletedUser

Vendég
szerintem a haditudós dolgot meg lehetne ugy oldani h fizetni kéne érte mondjuk 5-10k ezüstöt és ezért cserébe kapsz mondjuk 20-30% esélyt h kapsz jelentést
 

DeletedUser

Vendég
Még akkor is sokkal inkább megérné mint a kémkedés.
Egy jobb veremben lehet például 100000 ezüst is.

Ha 20% esély és 10000 ezüst a haditudósító, akkor is 5 próbálkozásból szinte biztosan megtudjuk mi van bent, úgy, hogy küldesz valami minimális falsot :D


Szerintem nem kell haditudósító, mindenkinek joga van bepakolni annyi ezüstöt a verembe, amivel hatékonyan tud kémkedni :)
 
Fent