Szerintem:D

DeletedUser

Vendég
Avval az ötlettel szeretnék most előhozakodni hogy az akadémián ki lehessen fejleszteni a 4 levelű lóherét ezáltal a szerencse a támadásoknál nem 30% és -30% hanem 40% -25% között lenne.A további ötleteket várom.:D
 

DeletedUser

Vendég
ez az ötlet nem nagyon tetszik, de én a 13. szinttől egy olyan kutatás ami kereskedelmi térkép néven lenne és 10%-al(?) növelné a kereskedelmi kapacitást. A %-ra kérek ötletek, mert ez csak iránypont lenne
 

DeletedUser4686

Vendég
Jelentések

Üdv!

Kéretik lehetővé tenni az isteni erő használatkor jövő jelentés kikapcsolását.

Itt most szerintem százak, sőt ezrek nevében beszélek, nagyon idegesítő, mikor elflúdolják tök fölöslegesen a jelentések listáját, eltemetve ezzel a fontos harci jelentéseket!

köszönettel a nép nevében

Lord

:cool:
 

DeletedUser

Vendég
Csak 1 nevében tudsz beszélni, mert ahhoz százaknak, ezreknek kéne téged erre felhatalmaznia, hogy az ő nevükben is tudj. Már felmerült ötlet, és a 2.0-ban nagy valószínűséggel változni fog.
 

DeletedUser

Vendég
Én egyszerűen imádom a tervezőket úgy leborulnék előttük ilyen újításokkor, hogy mohamedánnak is beillenék...
 

DeletedUser

Vendég
Új akadémia fejlesztésekre javaslat.

Orvos - Az orvos a csata után ellátja a sebesült katonákat, így 1-2%-al több katonád éli túl a csatát.( hasonlóan mint a 2. verzióban lesz hádész áldásánál)
Hadi tudósító - A támadó seregekkel tart. Kifejlesztésével akkor is kapsz jelentést az ellenfél egységeiről, ha minden egységed odaveszik.

A meteorológiát pedig át kéne nevezni. Pl. Erőltetett menet, Gyors menetelés vagy valami ilyesmire. Ezek találóbb elnevezések arra, hogy egy sereg miért tud 10%-al gyorsabban mozogni.

Meteorológia:D Megvárják míg kisüt a nap?:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
vélemények:
Orvos - Ne koppintsunk az Ikariamról :mad:
Haditudositó: No comment :mad:
 

DeletedUser

Vendég
haditudósító egy fényképezővel mászkált nem? És Vietnamban voltak ilyenek nem?
 

DeletedUser

Vendég
Minden háborúhoz csapódik néhány szuicid hajlamú zsurnaliszta, haditudósítóként. Az intézmény nem Vietnamból ered, hiszen ismerünk ókori haditudósításokat is, azonban ezek többnyire hírnökök, követek útján küldött üzenetek voltak (ugye mindenki előtt felrémlik a marathoni csatáról szerzett ismeretanyag?).

Mivel a haditudósítókat az inzultált fél ritkán minősíti civil személynek, ezért simán odaveszhetnek ők is a támadások során, ha minden katona elhullik.
 

DeletedUser

Vendég
Orvos - Ne koppintsunk az Ikariamról

nem játszom Ikariant, azt se tudom milyen játék:), ezek szerint van benne orvos:)
Hírnök/Hírvivő/Hadi tudósító mindegy, hogy nevezzük a lényeg hogy világos legyen, hogy mit csinál.
Egy könnyű, gyors hajóval követi a támadó sereget, és bukta esetén elmenekül, és hírt hoz a csatáról - Jelentés

Nem tudom mia gondotok ezzel, sokkal meredekebb dolgok vannak a jelenlegi játékban
Pl.Meteorológia - fentebb írtam
vagy Falanx
A falanx a nehézfegyverzetű harcosok (hopliták) zárt egysége, ha máshonnan nem akkor a 300-ból van róla elképzelés. Ha viszont elképzelem, hogy az íjjászok meg a parittyások "erős falanxot formáznak" hát elkap a röhögés. Nemhogy 10%-ot erősödnének a harcban, de egyáltalán nem tudnának harcolni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
a haditudósítóval az a gond hogy felborítaná a telje játékot, egy ilyen dologért bárki még fizetni is kész lenne, hisz így nincs rejtet egység és tudják hogy még mennyi van hátra. Mondok egy példát: Te mondjuk vagy a 6. helyes szövetség egyik tagja, és közvetlenül a fronton vagy egy másik ellenséges szövivel szemben. Hirtelen jön hozzád 1 támadás amiben ez a haditudósító van. Te kérsz segítséget mert ha jön 1 jön több is. Hirtelen bejön az az 1, áttöréses volt kis létszámú hadsereg. Hirtelen az ellen kezében van a legfontosabb infó: a haderőd létszáma. Innentől már csak szerezniük kell elég embert és már mész is a térkép szélére. Szerinted miért kémkednek mindenkit? Hogy ezeket az infókat megszerezzék, ez ellen sok ezüsttel lehet védekezni, de ez ellen sehogy. Ezt akarod elérni? Így tönkremegy a teljes játék, ezen gondolkozz el. :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
Az a falanxos jó volt :)
De gondolj arra, hogy pl. az íjászok/parittyások jobban helyezkednek el.

Lehetne a neve Vas felfedezése/használata vagy ilyesmi, de szerintem kár a gőzért.
 

DeletedUser

Vendég
na jó asszem megvárom a 2.0-ás verziót:)
addig meg jó így ahogy van:)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok! Gratulálok a játékhoz, jól csináljátok és biztos sok időt, munkát fektettek bele. Én csak annyit szeretnénk, ha lenne a játknak zenéje. Jó kis Gladiátor, Rettenthetelen, vagy pont olyan zenék jönnének egymás után, akár ismételve is, mint amilyen a hivaltalos grepo theme! Köszi
 

DeletedUser

Vendég
már felvetették, és ha fizeted a szerzői jogokat (nem kevés pénz) akkor már beszélhetünk róla
 

DeletedUser

Vendég
Igen. Felvetették a játékon belüli zenét, és van jobb javaslat is:
Fogsz egy WinAMP-ot vagy ilyesmi lejátszóprogramot, abban elindítod a kedvenc zenéidet, és a zene mindenféle energiabefektetés nélkül meg is van oldva :)
 

DeletedUser

Vendég
2 dolgot azért megjegyeznék! A Falanxot jobban Nagy Sándor hódításaihoz lehetne illeszteni, tehát létező katonai taktika volt. A másik dolog, hogy az ókori csaták stratégiáját nagy mértékben befolyásolta az időjárás és a területi viszony. Dzsingisz Kán ezekkel a stratégiákkal verte szét a 90.000-es római légiót mindössze 30.000 emberével.
 

DeletedUser

Vendég
Dzsingisz Kán? Róma? nem tudom hol élsz, de a római birodalom a 700 valahányas évben összeomlót, Dzsingisz Kán meg kb. 1150-ben élt, nyilván mindenki emlékszik a Tatárjárásra amit Dzsingisz Kán fia vezetett, ez már durván majdnem 450 év különbség, ami kissé már enyhén szólva is sok.
A másik meg:A Falanx-ot már Nagy Sándor előtt is használt taktika volt, ő csak tökéletesre fejlesztette a 3-4 méteres lándzsákkal és a "sündisznó" alakzattal, amit a Rómaiak is át vettek, mehet vissza fiam, bevésem az 1-est töriből :D
Azon kívül meg igazad van, pl. a Falanx nem működöt egyenlőtlen terepen de az időjárás max. csak tengeri csatákat befolyásolt egy kicsit, amit a szerencsével bele is kalkuláltak, ha úgy tetszik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Azért nem találod mert kellenek olyan világok amikben csak 4 isten van, másrészt meg hádész felborítaná a régi világok egyensúlyát, mert aki ott érősseb az már el is rejtheti a támadást
 
Fent