Szabadság mód

DeletedUser10430

Vendég
Összefoglaló
Saját várost, a szabadság mód előtti 48 órában, régi foglalási rendnél, ha gyarmit tolnak, lehessen támadni.

Jelenlegi állapot
Ha kiveszed a szabadság módot, 48 óráig akkor sem támadhatsz, ha éppen a városod foglalják. (régi foglalási rend)

Leírás
Jelenleg, ha kiveszed a szabadság módot, 48 óráig nem támadhatsz. Ennek az új foglalási rendben nincs jelentősége. Viszont, ha régi foglalási rendben gyarmit tolnak hozzád nem tehetsz semmit, csak segítséget kérhetsz. Ez főleg azoknak rossz, akik támadó típusú játékot folytatnak (én inkább védő karakter vagyok, egy ismerős hívta fel erre a figyelmem), vagy nem tudnak a nap 24 órájában gép előtt lenni, mert tanulnak, vagy dolgoznak. Saját városba betolt gyarmit ezalatt az idő alatt lehessen támadni (bár az sem lenne baj, ha mást is).


Visszaélések megelőzése
A 48 óra idő a szabadság mód kezdetéig megmaradna, hogy ne legyen az, hogy a játékosok 2/3 része, ha megtámadják szabadságra menjen.


Vázlatrajzok
ide nem kell

Érvelés
A szabadság mód kezdete előtt időszakban a játékos kiszolgáltatott helyzetben van. Védeni tud, támadásra nincs lehetősége. Így, ha betolnak egy gyarmit, mert mondjuk épp nem volt gép előtt és betolnak a gyarmit nem tehet semmit régi foglalás esetén. Maximum nézi, ahogy a szövetsége kiüti, de ha nem egy erős szövetség tagja, esetleg "magányos farkasként" játszik, nem tehet semmit.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Remélem.
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem láttam sehol.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10430

Vendég
köszönöm! :)
nem lenne nagy változtatás, viszont hasznos lenne. sokkal nyugodtabban elmenne sok játékos szabira. :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
A legnagyobb előnye a dolognak, hogy most az a játékos aki szabadságra megy, az ezáltal hátrányba kerül.
 
Fent